Великденски бисквитки

  • 25 327
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Разкошни са! А горе долу като бройка колко излизат? newsm78

# 31
  • Мнения: 58
На мен от една доза ми излязаха 35-40 броя ама зависи колко са ти големи формичките.Освен това кривичките оставих за дегустация,затова направих двойна доза.

# 32
  • Мнения: 2 481
Ммм утре ще пробвам рецептата,като масленки ли стават? newsm78

И за глазурата имам въпрос примерно забърквам сместта разделям в нещо като чашки и във всяка капвам цвят или как там разтвор боя,никога не съм правила нищо друго със боя освен да боядисвам яйцата,но тези сладки ще се пробвам,и нали е напълно безвредно за детето??? newsm78 newsm78 newsm78 А и кога се нанася таз глазура докато са топли ли или като си изтинат си рисувам а тя си се втвърдява?

# 33
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Хубава рецепта и аз ще я пробвам!

# 34
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Ммммм, това са любимите на цялото ни семейство бисквити.
Десетки пъти съм ги правила и нямам нито една издънка.
Танита Hug

# 35
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Има едно магазинче до женския пазар, там има всякакви неща - форми за сладки, за торти, кексове. Има и всичко за украсата на торти - шприцове, накрайници и т.н. Магазинчето се намира на Брнатя Миладинови. Като минеш Пиротска в посока Тодор Александров от лявата страна.

 Този магазин от месеци не работи SadВсе дебна бабата дали е отворила за да си напазарувам, но уви!

# 36
  • Мнения: 6 015
Tannita Защо не мога да видя снимката на бисквитките???

# 37
  • Варна
  • Мнения: 252
Аз също не мога да видя снимките Sad,но съм решила да правя някакви сладки за Великден и най-вероятно ще изпробвам рецептата.

# 38
  • Мнения: 1 116
За съжаление снимките са още от 2005 година и ги нямам на компютъра, а сървара на който са качени тогава, последните години не винаги работи.
Ето снимка на същити бисквитки, но правени за бебешко парти

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 22:27 от Tannita

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
И аз съм правила по тази рецепта, но имам снимки само от великденските от 2006-та и 2007-та, коледните някъде ги затрих Sad . Страхотни бисквитки. Тези дни ще украся и тазгодишните, а ето за сега от Великден 2006 и 2007


# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Страхотни сааааааааа. И за правих снощи, но моите са без глазура, само със захар ги поръсих...но нищо пак станаха хубави  Rolling Eyes

# 41
Ммм утре ще пробвам рецептата,като масленки ли стават? newsm78

И за глазурата имам въпрос примерно забърквам сместта разделям в нещо като чашки и във всяка капвам цвят или как там разтвор боя,никога не съм правила нищо друго със боя освен да боядисвам яйцата,но тези сладки ще се пробвам,и нали е напълно безвредно за детето??? newsm78 newsm78 newsm78 А и кога се нанася таз глазура докато са топли ли или като си изтинат си рисувам а тя си се втвърдява?

Май не видях отговорите на тези въпроси, пък и мен ме интересува.
Та значи, кога се маже глазурата, като изстинат или докато са топли.
И докога се пекат - трябва ли да останат бели или да са попрепечени?
Къде да търся боите в Билла - т.е. на кой щанд?

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ммм утре ще пробвам рецептата,като масленки ли стават? newsm78

И за глазурата имам въпрос примерно забърквам сместта разделям в нещо като чашки и във всяка капвам цвят или как там разтвор боя,никога не съм правила нищо друго със боя освен да боядисвам яйцата,но тези сладки ще се пробвам,и нали е напълно безвредно за детето??? newsm78 newsm78 newsm78 А и кога се нанася таз глазура докато са топли ли или като си изтинат си рисувам а тя си се втвърдява?

Май не видях отговорите на тези въпроси, пък и мен ме интересува.
Та значи, кога се маже глазурата, като изстинат или докато са топли.
И докога се пекат - трябва ли да останат бели или да са попрепечени?
Къде да търся боите в Билла - т.е. на кой щанд?


- Глазурата се маже след като са добре изстинали
- пекат се до леко порозовяване
- аз си правя 4-5 чашки в които добавям по малко боя, може и на прах, но да е пригодена за сладкарски цели
- бои за яйца и сладкарски цели в момента има във всеки 2-ри магазин. Задължително да пише че стават за сладкиши и торти

# 43
  • Мнения: 2 481
Аз си взех формички от кауфланд има зайче,пате,сърце,две цветенца и борче-3,50,във левчетата можеше да има и други но не се сетих...
Боя си взех на радулов май беше комплект мн неща ,боя за яйца и сладкиши си пише има и бакпулвер,и др работи към комплекта..

Само незнам какво ще я правя тази глазура,като стане на смес изсипвам прахчето боя без да го разтварям ли? newsm78Ще пробвам!

Но утре ще ги правя защото днес не се правило нищо  Rolling Eyes

Та сега се навивам за двойна доза за утре да видим,после ще има снимки и от мен! Peace

# 44
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Бисквитките задължително ли се пекат в намаслена тава, или може и върху намазана с олио хартия за печене?

Общи условия

Активация на акаунт