"Вси светии" в детската градина

  • 2 316
  • 36
  •   1
Отговори
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Здравейте,

"Вси светии" не е наш национален празник, но въпреки това е удобен повод децата да се маскират и да се повеселят малко.
И понеже всекидневието им минава в детската градина, мисля че е подходящо там да се организира с помощта на родителите едно празненство.

Вие какво мислите по въпроса, имате ли вече някакви идеи за подобно празненство и какви костюми си избрахте за децата.


Аз първа ще споделя.
В нашата градина ще има такова празненство. На едното детенце съм взела розова рокля с крилца на пеперудка, на другото - крилца на пчеличка с някаква престилчица в черно и жълто. Ако успея да отида и аз, мисля да си сложа крилца на прилеп на главата и някакво импровизирано наметало. Определено ще е забавно. smile3533

# 1
  • Мнения: 8 999
Надявам се в нашата детска градина да не празнуват Хелоуин. Та ние нашите исконни традиции не тачим и не празнуваме българските празници, защо трябва да привнасяме чужди?

# 2
  • Мнения: 276
И аз се надявам да не го празнуват. Аз лично не го харесвам, а и мисля че дъщеря ми повече ще се изплаши отколкото весели Hug

# 3
  • Мнения: 581
Хубаво е да се организира карнавал на децата, но не Хелоуински. Пренаситена съм от чуждите празници и обичаи, които тук се почитат. Много ми е мило, когато децата празнуват в градината нашите си, български празници.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Мисля, че ще празнуват.
Ради получи подарък от леля си дъждобран и ботушки тигърче и стават перфектно за празника. Ще й нарисуват лицето и е готова.

# 5
  • Мнения: 15 185
На едното детенце съм взела розова рокля с крилца на пеперудка, на другото - крилца на пчеличка с някаква престилчица в черно и жълто. Ако успея да отида и аз, мисля да си сложа крилца на прилеп на главата и някакво импровизирано наметало. Определено ще е забавно. smile3533

Идеята за празник с маски е много хубава. В нашите традиции това се прави на "Сирни заговезни" - 7 седмици преди Великден. Края на зимата и начало на пролетта.
А костюмите, които  си описала не са особено подходящи за Хелоуин. Маскирания трябва да изплаши духовете, а не да им се хареса.  Grinning
Все пак всеки празник носи радост на децата, така че направете си купона, а за поводи и причини  не задълбавайте!

# 6
  • София
  • Мнения: 13 204
Тц, тц, тц.. силно се надявам да няма подобни изцепки в нашата градина. Досега не е имало и се надявам да няма  Grinning
Вси светии! Бе какви Вси светии ви гонят? Ако някой ми обясни смисъла на тоз "празник" ще съм му благодарна. Също и с какво той е съществен за нашата българска култура. То като св. Валентин.. Видяла жабата, че подковават коня и тя вдигнала крак. Айде нЕма нужда!  Crossing Arms

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
Вси светии не е ничий "национален празни"  Naughty

Нашата градина е немска и се маскират пролетта преди Велик ден.
Не обичам 'вносни' празници.  Crossing Arms

# 8
  • Мнения: 1 278
Тогава иде ред на една гатанка.

Кой е нашият "невносен" празник, на който се маскираме и "гоним злите сили"?

Е?  Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 13 204
Тогава иде ред на една гатанка.

Кой е нашият "невносен" празник, на който се маскираме и "гоним злите сили"?

Е?  Rolling Eyes

Е, ми кукерите бре!  Laughing Може да са привнесени отнякъде, ама във всеки случай не е тоя век  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 6 206
Нямам против, имам всичко - дори костюми за три групи...  Laughing
Но първа група не знаят къде се намират милите, ние сме тръгнали да ги маскираме.
Догодина.

# 11
  • Мнения: 15 185
Тогава иде ред на една гатанка.

Кой е нашият "невносен" празник, на който се маскираме и "гоним злите сили"?

Е?  Rolling Eyes

Е, ми кукерите бре!  Laughing Може да са привнесени отнякъде, ама във всеки случай не е тоя век  Mr. Green

Останали са ни от преди покръстването. Езически са, но са си наши традиции.
http://traditions-bg.com/bg/sub_7.php

luda, извинявай за изместването на темата.

# 12
  • София
  • Мнения: 13 204

Останали са ни от преди покръстването. Езически са, но са си наши традиции.
http://traditions-bg.com/bg/sub_7.php

luda, извинявай за изместването на темата.

  bouquet И аз щях да кажа, че са езически, ама не бях сигурна. Това вече може да се нарече традиция. Няма значение откъде е дошла, важно е, че я има от векове!

И аз много се радвам на племенниците ми в Америка като ги гледам маскирани за Вси Светии, ама то си е тамошен празник. За да бъде един празник такъв трябва да е осъзнат! Аз лично изобщо нищо не знам за Хелоуин, освен, че децата се маскират и ходят да откупват бели срещу лакомства по къщите. Обаче защо го правят - не знам! Съответно не го чувствам вътрешно.

# 13
  • Мнения: 1 278
Ахъм. Сирни Заговезни имах предвид аз.  Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 13 204
Ахъм. Сирни Заговезни имах предвид аз.  Grinning

Да! Точно! На мен дори да си призная тия празници са ми повече присърце, отколкото християнските  Wink

Общи условия

Активация на акаунт