Не може да де изака.Спешно!!!

  • 11 948
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
Здравейте.
Сигурно много подобни теми е имало,но сега нямям време да се ровя.
 Моля ви дайте ми съвет как да помогна на дъщеря ми ,която е на 3г. да се изходи.От снощи и се ака,но в момента в който седне на гърнето и се напъни я заболява и започва рев и се отказава.Казва няма ако,до след 5 мин.,когато отново и се ака и пак същата работа.И днес цял ден е така,Сигурно вече сто пъти събувахме и дигахме гащите. Cry
 Дайте идея как да и помогна.Изглежда много и се ака,но акото е твърдо и не може да изкочи и много я боли..
Моля ви помогайте,че и в момента реве .

Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 18:34 от Vqqra

# 1
  • Мнения: 686
Само да допълня,че напоследък,често и си случва да я боли като ака,но толкова зле не е била.Забелязах , че акото и е с доста големи размери,което и от възрастен човек трудно би излязло.

# 2
  • Мнения: 7 106
Най-спешно можеш да и направиш сок от прясна круша и да и дадеш да пие. За вечеря - овесени ядки с настъргана круша вътре.
Изобщо направи една "разхлабваща" диета за около седмица или докато се нормализират нещата, като изключиш белия хляб, ориза, шоколада и наблегнете на овесени ядки, мюсли, круши, ябълки. хубаво е сутрин на гладно, преди да закуси да изяде едно макар и малко парченце круша, ще подейства веднага  Wink.
ако можеш да я излъжеш и с няколко лъжички прясно изцеден сок от червено цвекло, също ефекта му ще е доста бърз.

# 3
  • София
  • Мнения: 396
Дуфалак-абсолютно безвреден е и съм го ползвала и за бебе,има еднократни разфасофки. Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
В това състояние Дуфалак би трябвало да помогне.При Тери има такива проблеми и ми се е случвало досега 3-4 пъти да го дам.А иначе съветите на Зори са много добри и е хубаво да ги прилагате известно време.На Тери понякога и помага кивито.

# 5
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Като бебе малкият ми се беше запекъл , един от съветите които ми даде джи пито беше да сложа в камерата свинск амас обезсолена и като се замрази да я извадя и да я оформя като свещичка и да я пъхна в дупето .Тогава ен го изпробвах ,но ако искаш може да пробваш ,ако не помогне поне няма да навреди .Успех !!!
Сетих се и за едни прахчета които малкото ми е пило импорал действаха безотказно .

# 6
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Ох,много позната ситуация.Дано се е изакало детето.На няколко пъти и на моя син му се случва това.Той плаче и аз с него.За да успее по-лесно да се изака веднага го намазвам със зехтин,леко навътре.Незнам дали му помага,но малко след това успява.След последното такова изпълнение започнах да давам Дуфалак,седем дена,вечер по 2 чл(мисля така пишеше,според възраста).Сега е добре,но внимавам какво яде.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Както са писали вече, важно е да се промени консистенцията на акото, а това може да стане чрез промяна в хранителния режим. Когато спре да я боли при изхождане от твърдите изпражнения, ще престане и да се стиска.
Кивито наистина е много ефикасно, също и чаша топло мляко с мед сутрин на гладно.
Много е важно да му се говори на детето и да се успокоява, докато е в такава ситуация. Тъй като с Калина в продължение на почти година имахме такива проблеми, всеки път влизах с нея в тоалетната и я държах за ръчичките. Насърчавах я и й говорех през цялото време, докато се изходи.

# 8
  • Мнения: 686
Много ви благодаря.
С триста зора успя да се изака.
Купихме киви ,но тказва да го яде,прясното мляко също.
Пробвах с свинската мас в дупето и като че ли това помогна.Сложих и гърнето в полата си и тя отгоре ,и двете напъвахме докато накрая излезе пустото му ако.Така поне не можеше да стане,че я държах докато се изака.
 То е ясно ,че занапред ще променяме хранителния режим.Една позната ми каза на два дена да варя овесени ядки,колкото едно бурканче и да добавям във всяко хранене(супи,манджи,кремчета и т.н.) по една лъжичка.И наче ги усеща и не иска да ги приема.
 Да питам за Дуфалак за еднократните развасофки,цялата ли трябва да и дам(ако пак се наложи)
 Зечова,кажи повече за това прахче,нещо като ентерола и смектата ли е?Само че за разхлабване.Има ли го по нашите аптеки,че не съм го чувала до сега?
 Hug Hug Hug

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
Дуфалака/опаковката/е 15мл.Дава се до 10 мл.

# 10
  • Мнения: 640
Aз съм редовна участничка в темите за запека. Доста време страдахме от него. Сега храненето му включва за сутрешна закуска овесени ядки с масло и сирене,а за следобедна Активия. Това всеки ден. И ядки. И сега ака всеки ден ,макс на 2 дни

# 11
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
С голямото ни дете беше така трудно акането.В краен случай използвах термометър.Върхът му се маже с кремче и внимателно на оло не повече от сантиметър в дупето и това ни спасяваше.

# 12
  • Мнения: 64
пробвай с Лактулоза МИП,незнам дали има друга,но това което аз пробвам е тази форма.Цената е мн.добра,не се привиква,дават я от нулева възраст,безвредна със страхотен вкус на череша

# 13
  • Мнения: 686
Аз да ви си оплача, днес с акането беше още по зле.Като я взех от яслата към 16ч. до 21ч., не е спряла да плаче и да вика ,че и се ака и че много боли.Как ли не пробвахме да излезе   Cry
От вчера и давам Дуфалак.Тази вечер е вечеряла овесени ядки със сирене.Жалко че не мога да я спра от градина,че да контролирам и дневното и меню.
 Днес стигнах до извода,че всичко започна откакто тръгна на градина.Тя се притеснява да ходи сама там до тоалетната ,а и не може още да се бърши самичка и предполагам като и се доака се стиска и така се запича.Милата ми колко се измъчи тая вечер.Ходих до аптеката и  и купих едни свещички(препоръча ми ги продавача)но ме предупреди че са за деца над 6г.Аз питах педиатърката и тя каза че мога да и сложа половинка.Когато почнах да и я слагам забелязах,че кожата около ануса и е подута или по скоро надигната.Личаха се учртанията на фекалиите CryС триста зора и сложих свещичката(тя е за да направи консистенцията по рядка)Да не говорим колко я заболя милата.На всичкото отгоре през цялото време не искаше да седне.След един час чакане ,никакъв резултат.Накрая я закарах в бърза помощ,като мислех да и направят клизма.
 Докато си чакахме реда пак каза че и се ака,пак че боли ,рев .Накрая успя да се изака малко в гащите и толкова се разстрои милата,че го е направила в гащичките. SadПосле се прибрахме в къщи и тя се поуспокои.
 Сега си мисля как ще преодолее този страх от болката.
 Акото и не беше  твърдо,явно свещичката беше подействала.Ако някой иска утре ще погледна за името им.

# 14
  • Мнения: 686
Днеска си мислех дали неможе да и давам чай от някакви билки.Ако може да ми пррепоръча някой нещо.

Общи условия

Активация на акаунт