ВеликоБритания, 11-та празнична

  • 16 709
  • 298
  •   1
Отговори
# 30
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 087
А има ли някой в нашата тема, който да си пада по бродиране?! Интересува ме гоблен същото като Cross-stitch ли е  Thinking И каква е разликата между Cross-stitch и Tapestry newsm78
Мери, да не си се запалила по бродериите?
АЗ бродирам, по-точно бродирах. Сега с дребната е почти невъзможно. Cross-stitch е всякакъв вид бродерия, а Tapestry е гоблен, но под тази дума те разбират голям гоблен за стена, като тези дето висят в дворците- музеи. Ако нещо те интересува за гоблените, аз съм бюро справки. Wink
Мерси за инфото за Хоби крафт. Аз отдавна се каня да си купя тези комплекти за рисуване, ама все не ми остава време.

# 31
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
Красива тема!
С настроение!

За този срив на пазара на недвижими имоти не зная почти нищо.
Веднъж чух някаква информация за промяна в политиката на банките по ипотечните кредити.Сега се давали много такива, а вече нямало да е така.Сигурно това е връзката.

В България цените се вдигат за София в ценъра и в някои квартали, които са почти изцяло вече застроени.

По морето цените са традиционно високи, но личните ми наблюдения са, че там има спад в продажбите/става въпрос за новопостроени или стоящи се комплекси от затворен тип в курортите/. Не съм забелязала обаче спадът в търсенето да е довел до такъв и на цените.

Маймунка,аз не се депресирам лесно по принцип. Честно казано, ако няма с кого да си обеля дума, няма да съм във възторг, но пред перспективата да работя нещо, което не харесвам, предпочитам да си намеря хоби, с което да разнообразявам времето си.
Пък и сигурно има разни курсове, които могат да се посещават, да се ходи на фитнес, на плуване, на изложби, кино, театър.....на всякакви места.....
Не зная.Тук не ми е никак скучно, а се срещам с приятелите си само вечер и то не всеки ден.Хората, с които се срещам най-често, всъщност - ежедневно - са майките от градинката.И бащите, де.А те са ми "нови" приятели, по-скоро познати.Вероятно навсякъде се правят подобни приятелства, покрай децата.

А ние тук днес имаме избори.
Аз няма да гласувам. Mr. Green

Хубав ден, момичета Hug


Абе кати ти чета постовете стигам до извода,че на мъжа ти толкова му е писнало от теб,че е готов каквото и да му струва да те прати далеч от БГ....а вероятно вече си има и любовница..що не се замислиш какво ще правиш ако ти спре финансирането и ти не работиш.......мисля,че имаш по важни неща от това къде да идеш да живееш...а и англиискито образование за детето ти едва ли е приоритет в момента,освен ако не е снобария отвсякъде.......ако ме питаш аз какво правя тук ?ами не знам,явно не ми се отдава да убедя мъжа ми да се преместим другаде,а развод по тази причина не ми е в листа....поне на този етап...знам само със сигурност,че детето ми няма да учи тук...

# 32
  • Мнения: 884
Ave,това беше доста грубо!
За цените на имотите в Лондон: ами вижте какво става в Америка-цените на недвижимото имущество падат главоломно,освен в NY ,там се качат!  Laughing Лондон не е по-различен-търсене в такъв град винаги ще има!
В Москва е по-скъпо от Лондон от доста години. Мъжът ми в петък се върна от там.Оплака се от трафика(!) и от цените.

# 33
  • Мнения: 2 897
Ave, за другите неща няма дори да коментирам, но специално за образованието - може би КЛОНКА просто не иска след 13 години детето, което е всичко за една майка да литне към някоя държава, която и да е тя, на хиледи километри да се обучава далеч от нея и да го вижда 2 пъти годишно..............! Аз лично на това не му казвам снобария!

# 34
  • София
  • Мнения: 198
Освен на Лондон eye, къде ще е интересно да отидем. Дайте идеи, някой музей ли, планетариум ли, аквариум ли...

Без да досаждам, просто ако някой се сети нещо.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 840
О,Ave, моят образ в темата придобива вече и очертания на "отчаяна съпруга".Несъмнено градирам.Че и сноб.

Лошо няма.

macoball , мъжът ми често пътува до Москва.Много е скъпо там, наистина. И аз съм ходила, хубаво е, но не бих живяла там.

За цените и имотите да кажа.
Имам приятелка в Белгия, която наскоро инвестира крупна сума в строеж на вилно селище в планината тук, което е с американско участие, та тя ми обясни, че имало някаква нова мода - сега всички очаквали някакъв потоп, дето щял да залее Америка и част от Европа, та масовата психоза значително покачвала интереса към планинските имоти във вътрешността на континента.
Стори ми се ужасно смешно.Тя обаче беше твърдо убедена, че тези имоти ще стават все по-привлекателни за сметка на други. Crazy
В тази връзка, жената даже почна да ми цитира разни пророци, с което съвсем ме втрещи Shocked

Ясно е, че всички откачаме Mr. Green

Деничка, точно това е масовата практика - пускаме поотрасналото дете нейде да се учи и си кореспондираме по телефона или чрез нета. Хич не се виждам в ролята на телефонна майка.


Изумително е как доста семплият ми въпрос за живота в Англия стигна до разискване на снобарията, любовниците и целия набор битовизми, характерни за ДиС. Mr. Green

# 36
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Момичета,
 дали някой знае къде в Интернет мога да намеря примерни тестове за слушане на CPE (Certificate of Proficiency in English). Опитах се да намеря нещо, но напразно. Излизат ми предимно книгите и повече информация за изпита, но не и примерни тестове. Нужно ми е да чуя нивото на английски и какви въпроси задават.
Ще съм много благодарна ако някой може да сподели.

# 37
  • Мнения: 884
Освен на Лондон eye, къде ще е интересно да отидем. Дайте идеи, някой музей ли, планетариум ли, аквариум ли...

Без да досаждам, просто ако някой се сети нещо.

http://www.britishmuseum.co.uk/
http://www.thedungeons.com/en/london-dungeon/index.html
http://www.royal.gov.uk/output/page563.asp
http://www.nationalgallery.org.uk/

# 38
  • Мнения: 1 959
Малко смешен въпрос ама ще правя баклава за bonfire night и ме интересува бакпулвера на англйски Baking Powder  ли означава.Имах от преди майка ми донесе обаче му минала госноста и трябва да си купя та си казвам я по добре да попитам че да не стане някой фал. Peace

# 39
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 087
aniji,   каква е тази баклава с бакпулвер? Thinking
Да, така е на английски.

# 40
  • Мнения: 1 959
За плънката ми трябва щото се смесва брашно,яйца и още няколко неща та за това ама става много хубава.  chef

# 41
  • Мнения: 39
Здравейте мами, може да ви се стори глупав моя въпрос, но скоро с бебана ще пътуваме (живот и здраве) до UK и ужасно се притеснявам  Embarassed как ще се справим с часовата разлика и режима ни? Някой имал ли е такъв проблем? И въобще за първи път ни е, и се притеснявам мъничко така че, ще чета всяко мнение с голям интерес.
Благодаря!

# 42
  • Мнения: 720
Ave, за другите неща няма дори да коментирам, но специално за образованието - може би КЛОНКА просто не иска след 13 години детето, което е всичко за една майка да литне към някоя държава, която и да е тя, на хиледи километри да се обучава далеч от нея и да го вижда 2 пъти годишно..............! Аз лично на това не му казвам снобария!


 завършването в Англия само по себе си не е гаранция че ще вижда детето си повече от 2 пъти в година ...примерно Wink

Мишолинке намери ли си зъболекар Simple Smile,и ние май ще търсим за голямата,4е тукашните за една шина ни карат да чакаме до 3 месеца...аз ако знаех щях в Бг да действам това лято.

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 20:35 от harriet TJB

# 43
  • Мнения: 191
Цитат
Абе кати ти чета постовете стигам до извода,че на мъжа ти толкова му е писнало от теб,че е готов каквото и да му струва да те прати далеч от БГ....а вероятно вече си има и любовница..що не се замислиш какво ще правиш ако ти спре финансирането и ти не работиш.......мисля,че имаш по важни неща от това къде да идеш да живееш...а и англиискито образование за детето ти едва ли е приоритет в момента,освен ако не е снобария отвсякъде.......ако ме питаш аз какво правя тук ?ами не знам,явно не ми се отдава да убедя мъжа ми да се преместим другаде,а развод по тази причина не ми е в листа....поне на този етап...знам само със сигурност,че детето ми няма да учи тук...
 
 
 
И аз имам такова усещане newsm78. Извиняваи КЛОНКА нищо лично Stop, но доста странно започна да ми звучиш.

# 44
  • Мнения: 720
 Лида..ти ли беше питала дали има някой около Ромфорд,ние не сме точно там но не сме дале4е/поне засега../но през ден два сме там понеже посещаваме един  клуб  в района..http://www.nextgenerationclubs.co.uk/...щом сте наблизо запишете се ,много е интересно и за малки дечица също и за мамите има много неща ..не е само спорт ,има и масажи,сауна,джакузи,кафе,маникюр и от рода...а вътре е чисто и приятно./аз съм много гнуслива щото..  Wink/

и да - можем да пием по едно кафе като се преместите.Ще ми е  интересно.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт