Постоянните гости и бебе

  • 4 848
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Нямам такива проблеми....у нас се идва само с покана.....

И при нас. Дори не мога да си представя някой да идва постоянно, че дори с преспиване.

Допуснах един-единствен път мой братовчед да остане с гаджето си уж "за няколко дни", докато си намери квартира. Хем тогава бях още млада, неомъжена и живеех сама, но в началото на втората седмица ги помолих да се изнесат до края на деня /просто мразя чужди хора да ми се мотаят из нас - под "чужди" разбирам всички извън мен, мъжа ми и децата ми към настоящия момент/. После директно отрязох една друга братовчедка, която много искаше да не плаща общежитие по време на един 10-дневен курс. И край. Хич даже не пробвах да съм тактична В големите семейства бързо се разчува кой е "темерут", но аз съм доволна от това положение.

Към момента, вкъщи идват по-често моите родители, защото помагат много за децата, но те живеят през 2 пресечки от нас и не се застояват повече от 10-15 мин. /само ако сме ги поканили/.
Свекърва ми и зълвите ми идват максимум 2-3 пъти в годината по някой повод, като по-често се събираме всички при свекърва ми.
Евентуално, 1-2 пъти в годината за по 1-2 дни идват 2 от моите братовчедки, с които сме и приятелки, та специално ги каня да останат вкъщи, че да се наприказваме и са единствените, които изобщо преспиват у дома.
Другите роднини идват само с в удобен за нас ден и час /дори предпочитаме да се срещаме някъде на заведение/. Същото важи и за приятелите, като с повечето също ходим навън, вместо да се събираме по къщите.

# 16
  • Мнения: 343
Тази напаст е реална заплаха не само за психическото ти здраве, но и за физическото такова на бебето. Кажи им, че педиатърът изрично е наредил да се ограничат до минимум контактите на бебето с външни хора в грипния сезон, който вече започна. Може и да има обидени, но има по-важни неща. Да жертваш собственото си спокойствие в името на добрите отношения е приемливо, но да рискуваш здравето на детето си е глупаво.

# 17
  • Мнения: 13
... а и не може да ги отреже. Все пак това значи да не се видят повече, защото как е възможно така да се държим...
След тези думи не виждам друг изход, освен да продължаваш да търпиш. След като нямаш собствено мнение или смяташ, че то не е по-важно от прищевките на роднините ... "не е луд този, който яде баницата ..."

# 18
  • Мнения: 3 405
Ще се посърдят и ще им мине. Всяко чудо за три дни.
Организирай им срещи с вас в най-близката градинка, на чист въздух.

# 19
  • Мнения: 162
Тази напаст е реална заплаха не само за психическото ти здраве, но и за физическото такова на бебето. Кажи им, че педиатърът изрично е наредил да се ограничат до минимум контактите на бебето с външни хора в грипния сезон, който вече започна. Може и да има обидени, но има по-важни неща. Да жертваш собственото си спокойствие в името на добрите отношения е приемливо, но да рискуваш здравето на детето си е глупаво.

Мисля, че това е добър съвет, а е и напълно вярно. Лично аз не бих си позволила да притеснявам семейство с бебе или малко дете като преспивам у тях... Просто знам колко ми е притеснително в такива ситуации, когато имаме гости с преспиване, а живеем в малко жилище и малката си е на крак в ранни зори Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 640
Моля те,събери смелост и се противопостави на тези хора,които нямат грам съобразителност и се мъкнат в дома ти за щяло и не щяло.Повярвай -това е битка,която сама трябва да изнесеш на раменете си/образно казано/!!!Естествено,почти всички сме били в подобни ситуации.Аз от самото начало заявих на всеослушание,че не желая и че нямам време и сили да посрещам гости.Винаги съм подчертавала,че сама си гледам детето по цял ден и че нямам време зъбите си да измия вечерта,камо ли да си губя времето в празни приказки с роднини и приятели.Така бързо се научиха,че у нас не се идва неканен.Ако случайно някой не бе си научил урока,просто се затварях в едната стая с детето и казвах че не желая никой да влиза и да ни безпокои,а мъжът ми се справяше сам с посрещането на госта,така вече никой не дойде.
Това е моят опит във връзка с темата-ако искаш вярвай,но подходът ми даде резултат и никой вече неканен не ме безпокои.Дори и да се случи-с поведението си показвам,че не желая неканени гости.Налага се-заради детето.

# 21
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Мъчно ми стана за теб. Това положение е нетърпимо. Ако на мъжа ти си му е добре ще ти е по-трудно да спреш този поток от хора. Но е редно да го направиш. Нищо чудно, че се карате с него - като си болна, с болно бебе, недоспала, изнервена и с толкова хора сякаш не си си в собственият дом, няма как обстановката при вас тримата да е "цветя и рози". Трябва да тропнеш с крак и да пратиш роднините на хотел. Като искат да ви видят - да се обадят и ще се уговорите нещо, ако имате време. Ще се посърдят, и ще им мине. Ако не им мине - само ти печелиш, щото няма да ти се мотаят при други поводи пак в дома ти. Момичетата преди мен много добре са го казали. Успех   bouquet

Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 13:05 от InaV

# 22
  • Мнения: 18
Моля те,събери смелост и се противопостави на тези хора,които нямат грам съобразителност и се мъкнат в дома ти за щяло и не щяло.Повярвай -това е битка,която сама трябва да изнесеш на раменете си/образно казано/!!!Естествено,почти всички сме били в подобни ситуации.Аз от самото начало заявих на всеослушание,че не желая и че нямам време и сили да посрещам гости.Винаги съм подчертавала,че сама си гледам детето по цял ден и че нямам време зъбите си да измия вечерта,камо ли да си губя времето в празни приказки с роднини и приятели.Така бързо се научиха,че у нас не се идва неканен.Ако случайно някой не бе си научил урока,просто се затварях в едната стая с детето и казвах че не желая никой да влиза и да ни безпокои,а мъжът ми се справяше сам с посрещането на госта,така вече никой не дойде.Това е моят опит във връзка с темата-ако искаш вярвай,но подходът ми даде резултат и никой вече неканен не ме безпокои.Дори и да се случи-с поведението си показвам,че не желая неканени гости.Налага се-заради детето.
по този начин и аз се справих с гостите, е вярно излезе ми име на невъзпитано и негостоприемно същество, а май и на най-лошата снаха във фамилията, обаче аз смятам че всеки трябва да е по-малко егоист за да е добре, иначе ако чакаш друг да се сети за теб, особенно пък роднините на мъжа ти едва ли някога ще стане

# 23
  • Мнения: 6 167
Каква простащина.
Не можеш ли да кажеш, че ги обичаш, но предпочиташ да идват, когато ги поканиш и точка.
Слава богу, че не съм в твоето положение - та аз дори телефона не вдигам, ако ми нарушава спокойстивието. Rolling Eyes


# 24
  • Мнения: 7 091
Каква простащина.
Не можеш ли да кажеш, че ги обичаш, но предпочиташ да идват, когато ги поканиш и точка.
Слава богу, че не съм в твоето положение - та аз дори телефона не вдигам, ако ми нарушава спокойстивието. Rolling Eyes




И аз така им казах, но те смениха тактиката - идват без да се обадят Mr. Green

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 790
И аз така им казах, но те смениха тактиката - идват без да се обадят Mr. Green

Тъй ли? Ми и ти сменяй тактиката. Звънецът ви нали не работи? И скоро няма да може да се поправи, щото трябва една част да се внесе от Япония и освен това струва много скъпо. И ти, нали не си добре със слуха, не чуваш, ако някой чука на вратата? Ммммм?
Или пък-лапетиите често звънят по звънците, да си играят. Затова като чуеш звънене хич не се засилваш към вратата. То нали не очакваш гости, за какво да отваряш? Да са се обадили, преди да дойдат, нъл тъй?   smile3521

# 26
  • Мнения: 18
И аз така им казах, но те смениха тактиката - идват без да се обадят Mr. Green

Тъй ли? Ми и ти сменяй тактиката. Звънецът ви нали не работи? И скоро няма да може да се поправи, щото трябва една част да се внесе от Япония и освен това струва много скъпо. И ти, нали не си добре със слуха, не чуваш, ако някой чука на вратата? Ммммм?
Или пък-лапетиите често звънят по звънците, да си играят. Затова като чуеш звънене хич не се засилваш към вратата. То нали не очакваш гости, за какво да отваряш? Да са се обадили, преди да дойдат, нъл тъй?   smile3521

 newsm10   smile3501   ignore2

# 27
  • Мнения: 7 091
И аз така им казах, но те смениха тактиката - идват без да се обадят Mr. Green

Тъй ли? Ми и ти сменяй тактиката. Звънецът ви нали не работи? И скоро няма да може да се поправи, щото трябва една част да се внесе от Япония и освен това струва много скъпо. И ти, нали не си добре със слуха, не чуваш, ако някой чука на вратата? Ммммм?
Или пък-лапетиите често звънят по звънците, да си играят. Затова като чуеш звънене хич не се засилваш към вратата. То нали не очакваш гости, за какво да отваряш? Да са се обадили, преди да дойдат, нъл тъй?   smile3521


 newsm10   smile3501   ignore2

Звънецът е изключен заради детето Simple Smile
Тя се обажда по тел. да каже, че е до съседния блок /а идва от Русе/. И понеже не е виждала внучката си 6 месеца, решила да не ме притесни, като ми каже че ще дойде. Simple Smile
Другият й син искаше да живее у нас с гаджето си, докато си намерили квартира в София. Ние категорично отказахме и от тогава съм й черна, ... но защо да й развалям хубавото впечатление. Simple Smile
Извинявам се на аворката на темата.  bouquet

# 28
  • Мнения: 18
Rosita то пък като че ли иначе сме им много "бели".
Не е хубаво човек да се държи грубо, обаче "каквото поликало такова се обадило".
И как въобще на някой може да му хрумне да се натресе на семейство с бебе, че пък и да остава да преспива.  newsm78
 

# 29
  • Мнения: 7 091
Rosita то пък като че ли иначе сме им много "бели".
Не е хубаво човек да се държи грубо, обаче "каквото поликало такова се обадило".
И как въобще на някой може да му хрумне да се натресе на семейство с бебе, че пък и да остава да преспива.  newsm78
 

Натрапниците се държат грубо, не аз Peace
Колкото и банално да звучи домът е твоето лично пространство.
Преди много години учителката ни по немски разказваше как е в Германия и
че тя трудно свикнала с въпроса, когато отива на гости "В колко часа ще дойдете
и до колко ще останете?".

Общи условия

Активация на акаунт