Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 14 660
Дъщеря ми е Ана-Мари и става навсякъде, но сина е Стоян-има проблем с изписването на латиница.

# 16
  • Мнения: 493
Алекс,а мисля че името на сина ми също-Тони Peace

# 17
  • Мнения: 827
Емили- така мислех да се казва дъщеричката ми.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 250
Мисля, че и Емануил може да се добави (променя се само една буквичка при английското му звучене - Emanuel).

# 19
  • Мнения: 1 277
Максим, Елизабет,  Анна, Карла...

# 20
  • Мнения: 27 524
Имена са страшно много, за да изброяваме всички подходящи  Wink

# 21
Matthew and Nicole
Tova sa nashte imena

# 22
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
имената, на които сме се спряли ние са Елмира и Симон /Elmira and Simon/ без никакви проблеми се произнасят и на друг език Simple Smile

# 23
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Andrea
Жанин

# 24
  • Мнения: 5 026
Александър/ра

# 25
  • Мнения: 640
Мартин
Anastacia са моите фаворити

# 26
  • софия
  • Мнения: 636
Дъщеря ми е Елена. Няма проблем с международната транслитерация. Това е едно от имената, които се превеждат на всички езици. Хубави са още Александър, Георги, Иван, Александра, Мария, Ема

# 27
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Благодаря за предложенията! По -долу ще представя актуализирания списък.
Имената, които няма да включа ще са тези, които според мен въобще не са аналогични - като Георги и Джордж - това според мен са съвсем различни имена, със съвсем различно звучене, но имена като Матей - Mathew, ще включа, щото звученето поне до някъде е близко. Имена като Константин и Елена, също няма да включа, щото според сайта в който правя проверката за точното изписване: http://www.answers.com, тези имена не се използват на английски. Нито имена като Елинор, щото нищо българско не виждам в тях.

baibibi, може темата да е дискутирана, но аз за съжаление не намерих къде. А от имената които си изброила ще включа в списъка само Дора и Михаил, другите не се използват на английски. Може някъде да са коментирани международните имена като цяло... а аз бих искала да изготвя списък с имена ставащи на английски. А за неудобството - който не го е изпитал не го знае вероятно. Но представи си, че си седиш и чакаш да бъдеш извикан за интервю например и излиза една секретарка и започва да се пъне на буквата от първото ти име. Пънейки се безуспешно тя минава на буквата от фамилията ти и продължава да се пъне, а ти от напъните й и от разпознаването на инициалите си казваш, че това трябва да е за тебе. Та това бих искала да спестя на бъдещото си дете Simple Smile.
Tinatin, благодаря за интересната тема!
Блонди, имената може да са много, но на мен хич не ми идват на ум. Ето, че с общи усилия и малко компромиси в различното звучене направих списъка до тук с 13 имена за момченца и 24 за момиченца, то за момиченца е по-лесно струва ми се и компромиси по-лесно се правят.
Ще се радвам, ако и други се включат и моля, да не се повтарят имената, за да може просто да допълваме списъка.

Имена за момче:

Александър -  Alexander
Виктор - Victor
Габриел - Gabriel (не знаех че това име е приемливо за БГ Simple Smile )
Даниел - Daniel
Денис - Denis
Емануил - Emmanuel
Кристиан - Christian
Мартин - Martin
Матей - Mathew; Matthew
Михаил - Michael
Никола - Nickolas; Nicholas
Тони - Tony
Филип - Philip

Имена за момиче:

Александра - Alexandra
Анастасия - Anastacia
Андреа - Andrea
Анна – Anna
Ванеса - Vanessa (това име също не знаех, че е ОК за БГ, макар че с женските имена е по-лесно май Simple Smile )
Виктория - Victoria
Диана - Diana
Дора - Dora
Ева - Eva
Елизабет - Elizabeth
Елмира - Elmira
Ема - Emma
Емили - Emily (не звучи най-българско, но става май)
Жана; Жанин - Jeannine
Кристина - Christina
Лили - Lilly; Lily
Лора - Lora; Laura
Мария - Maria
Мартина - Martina
Моника - Monica, Monika
Нели - Nelly
Никол - Nicole (и това не е най-БГ, но...)
Нина - Nina
София - Sophia

# 28
  • Мнения: 622
Добър избор!! Радвам се, че Андреа и Ева са сред твойте фаворити  newsm51

# 29
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Добър избор!! Радвам се, че Андреа и Ева са сред твойте фаворити  newsm51
Да, имената са хубави, но в случая се опитвам да направя списък не с имена които харесват на мен, а с имена, които са приемливи за България и се използват в Английско говорящите страни. За това моля за предложения удовлетворяващи това условие, дори въобще да не ви харесват. Може някой друг да ги хареса. Бих искала списъка да е полезен не само на мен, но и на други хора Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт