Фотография -19

  • 22 784
  • 581
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 743
Муцун, снимала съм на 200 ИСО, и на режим баланс на бялото - обикновена лампа.
Ако правилно съм разтълкувала четеното, колкото е по-голямо ИСО-то, толкова е по-голям шума  Peace
Моби - много кефи - ще разкажеш ли повече за обработката  Praynig
Рали, портрета е страхотен  Hug
Амбър  Joy  hahaha  Joy - магии на свеки, а  Joy

# 31
  • Мнения: 1 909
Raly, портретът е много интересен, много добре си реализирала усещането за кладенец   bouquet Високо оценявам факта, че не си центрирала  Peace
А снимката с огъня според мен щеше да е победител на конкурса! Поздравления!  Simple Smile

Калинке, на 26.10 съм му писала  Mr. Green
Колко на колко ги искаш снимките?  Hug Heart Eyes

Moби, снимката е прекрасна, но личицето и ръчичката ми идват прекалено сивкави.  newsm78

Муцуна, темата с мъжете е дълга... случайно преди време щракнах този пич, който Калина веднага пожела  Mr. Green, след време негов приятел ме попита на мейл дали искам да направя фотосесия с него.
Сега се оказва, че искал, полуактови снимки  Mr. Green Това е много сбит вариант на цялата одисея Simple Smile  Joy

# 32
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Джем, ще покажеш снимки "на уше", нали?!
Калинке, голяма си разпоретина Mr. Green Joy
Това с мъжете е било явно по времето, когато аз още не смеех да се включа в темата, а четях инкогнито и то не много подробно. Май по това време е бил един пост на Фрида, който ми се наби на очи, че темата много разводнена и прекаления спам и приказки за мъже  й идват в повечко...?! Сега връзвам нещата Peace

Дамаянти, и аз знам, че колкотто повече - толкова повече, ама на 200 ИСО, трябва да пусна много ниска скорост, защото всичко е тъмно и пааааак има ужасно много шум. А на ниската скорост всяко трепване (мое) и всяко мърдане (негово) омазва яко снимката. Не знам как го правите това със снимките на крушка, но пак моля най - учтиво, дори плача някой да обясни как става това, защото съм убедена, че всякак пробвах и всичко отиде в бина Cry

# 33
  • Мнения: 2 109
Муци, виждаш ли сега колко си изпуснала. абе темата беше в застой, на мен ми беше лигаво... пък и  кво му е на момчето. виж колко е сладък. Joy млъквам, че ще ме баннете за спам пак.
това разпоретина не знам какво е, но щом за мен си го казала, хубаво трябва да е.

Джем, изпреварила си ме с един ден. на 27 ти писах.

Моби, харесва ми много футболната врата как запълва фона и придава едно усещане на игрите от някога си в училищния двор. дава сюжет и история (поне за мен).

Рали! Искаме още! Simple Smile

Лоис, кажи какво му направи на мъж ти, че така да си отмъсти. китките ме шокираха.
 Но пък гледах на Ясмин от 365, много ми харесаха всичките. особено с червената възглавница.

# 34
  • Мнения: 2 956
Амбър  Joy  hahaha  Joy - магии на свеки, а  Joy

Мне не бях аз Simple Smile Lois беше:)

# 35
  • Мнения: 1 117
абе хора, нещо не ме разбрахте. Човекът се опитваше да помогне с темата за контрастите, и ми вика: "Сложи нещо необичайно в хладилника, или във фурната". И аз се огледах, огледах, и първото, което ми хрумна, беше стъклената тенджера и хризантемите на свеки, че ми бяха под ръка. hahaha (хладилникът ми е много нов, и много скъп на сърцето). Но после като видя резултата от фотосесията благоверният рече, че били гадни китките. А срещу свеки нямам нищо против Mr. Green,

# 36
  • Мнения: 286
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ВЕЧЕРНИЦА!ДА НИ Е ЖИВА И ЗДРАВА! Hug Hug Hug

# 37
  • Мнения: 11 306
Ау, разконспирирана съм! Embarassed
Отивам да ровя за снимки на торти, че да почерпя hahaha
Исках да ви насладя окото с малко есенно настроение и мерак да покоментирате.

Защо лилавее лицето на щерката идея нямам - вероятно от червения килим и синия пуловер на сина ми?
Снимах при ужасни светлинни условия, на 800 ИСО и на 2,5 бленда с 50 мм обектив. Щерката се вкисна, че искала да си догледа детското, а мен точно тогава ми дойде музата, та затова на някои места е с такава мутра ooooh!.
Молих им се да се погледнат, да стане като Ин и Ян, ама нъцки - хлапетата си имаха червейчета в дупето.
От 20 кадъра само толкова ставаха за показване  Crazy

Моби, много кефи кадъра. Искам да споделиш обработката.

Муцун, не беше разбрала за макролещата. Понеже имам 50 мм обектив и слагам лещата с 10 диоптъра отпред, за да докарам нещо като макро hahaha. Има много плитък ДОФ и трябва да снимам при максимална осветеност, за да използвам затворена бленда (примерно 16 са тези, които показах), иначе става едно мазало Whistling

Рали, ти седиш, губиш се, па накрая изпраскаш нещо страхотно!. Потънах в този кладенец, да знаеш.
Пробва ли кубчетата да са от алкохол? Идея си нямам как може да стане. Просто предлагам

# 38
  • Мнения: 4 915
Хайде, наздраве, за 100 години още!  Mr. Green ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, ВЕЧИ!   Hug

Хубав повод да се "разпиша" в темата.  Mr. Green
Да се отчета и аз като "зациклила".  Tired По отношение на снимките, де, да уточня.  Mr. Green
Май ще абдикирам от "52 седмици". Не ми се получават снимките на децата и това е. Причините са няколко, ама основната сигурно е в мен.  Tired

И аз съм на "листенца и цветенца" фаза. Вчера снимах дори един паяк.  Crazy hahaha

И едно колело, от времето на нашето детство:



Нямах възможност за много кадри, че малкият собственик пристигна и си го яхна.  Grinning

За горящото ледено кубче: Страхотия е тази снимка!  Grinning Дали нещо горящо не е държано точно зад кубчето, и от този ъгъл на снимане да изглежда сякаш то гори?  Thinking
Желаещи за опити?  Mr. Green

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 10:27 от Free Soul

# 39
  • Мнения: 2 270
влизам специално да поздравя една от любимките си във форума ВЕЧЕРНИЦА
Много здраве и щастливи дни

# 40
  • Мнения: 11 306
Понеже не мога да правят страхотни торти като Сладка Хапка, се обслужих от чичко Гугъл (да живей!) и да ви почерпя, както подобава.
Ани, трогната съм от вниманието! Hug



Aлкхолните коктейли малко по-късно Wink

# 41
  • Мнения: 1 909
Вечерница, Честит Рождн Ден! Mr. Green Heart Eyes
Здраве, любов, пари, фотоапарати и обективи на корем ти пожелавам!   bouquet
Aз ще помоля за една чаша кафе?  Party
Фийлинга добре си го снимала, но тъй като не се вижда на какво лежи листото, малко като на магия ми виси във въздуха  newsm78 И с композицията като цяло можеше да се справиш по-добре. Дай ядките на преден план и гледай мандарината и свещта да не се бутат една до друга. Ако още е такава подредбата, не ги размествай, а ти иди пред ядките или там каквото е онова дребното и така снимай.

Free Soul, колелото е много яко, отначало мислех, че е Пеперудка (двуколка, аз на такова се научих да карам)  Joy Страхотни спомени събуди в мен!   bouquet
Тази много ми харесва, единствено мога да спомена, че ако се виждаше една идея от седалката, адърът щеше да е завършен и перфектен. Тоналността е "one time!"  Mr. Green

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 11:07 от geminarius

# 42
  • Мнения: 2 242
Дамаянти къде се метна направо в дълбоките води  Mr. Green– аз като изтрещя със светкавица, снимката директно заминава за семейният албум (до сега не съм харесала нечия снимка със светкавица). За приближеното и отдалеченото – по принцип отдалечаването ти дава по-голяма свобода да композираш, но и увеличава шанса да размажеш. Твоят апарат има вградена стабилизация – провери обаче на какви настройки е сложена (предполагам има опция да се включи по време на експонирането, да работи през цялото време или да е изключена). Провери и в metering mode какво е зададено (от къде взема стойности светломера за да определи скоростта и блендата, ето ако това ще ти е полезно http://svilen-online.blogspot.com/2007/09/blog-post_17.html)
И пиле шарено не се ослушвай, ми сядай да четеш ръководството Mr. Green. После почваш тестове с гарнитура книжката на нешанъл географик.

Рали портретчето много ми допадна, композирането е чудесно. А горящият лед просто е идея победител Heart Eyes. Покажи я като се получи

Моби харесват ми цветовете и тоналността, може би само една идея встрани за да не се губи локвата от погледа.

Честит рожден ден на Вечерница    bouquet
Лелееее Free Soul това колело ме плени! Страхотно е! Може спокойно да спечели медалче в текущият конкурс Wink

# 43
  • Мнения: 1 909
Може спокойно да спечели медалче в текущият конкурс Wink
Ти пък сега, защо й каза!  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 2 242
 newsm47 миииии комисионната ми е скромничка, нали две деца издържам  smile3549

Общи условия

Активация на акаунт