Оксмяване при момиченца

  • 4 562
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте !

Нормално ли е да има окосмяване при момичета на 6 г по краката и на др. места ?

Благодаря Ви за отговорите .

# 1
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Малката е на 2 г. и близо 3 месеца и има косъмчета по краката и ръцете,които се забелязват вече,по-скоро мъх,но на гърба и раменете има по-дългички,а към вратлето и по-тъмни.Мазали сме я за срастване с хормонален крем и се притеснявам да не сме и предизвикали някакъв дисбаланс.Щях да пускам отделна тема,като се притеснявам за ранен пубертет,но от това което прочетох става въпрос само за по-ранна менструация и нищо за окосмяване.Извинявам се ,че ти използвам темата,нека мамите,които са по-наясно да дадат мнение.Аз лично съм виждала момиченца на 5-6 години,имат си доста косми по ръчичките и краченцата като по-големите,но за 2г.ми се струва малко рано,така че съм притеснена главно за гръбчето дали ще и опадат или трябва консултация с лекар newsm78

# 2
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
С каката съм имала съмнения за ранен пубертет от 3-4 месеца до 1г9м. За това беше диспансеризирана при ендокринолог. Имаше уголемен десен яйчник и един от хормоните беше във голямо количество, образуваше и млечна жлеза. Та проследявахме само състоянието. При всеки преглед се започваше от това дали има окосмяване, но гледаше само триъгълника и мишниците. В крайна сметка премина без препарати и претърпя обратния процес от само себе си.

# 3
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
При нас няма под мишниците,а по триъгълника има съвсем дребни руси,трябва много да се вглеждаш за да ги видиш.май все пак е добре да направим консултация с ендокринолог.
Томасе  -вие мазали ли сте детето с някакъв хормонален крем?

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 10:26 от radost24

# 4
  • Мнения: 47 888
моята дъщеря от раждането си има косми по гръбчето, и мъх по цялото тяло
сега вече има мног косми по краката и ръцете, по гръбчето и мъх по лицето
тя е по-мургава като баща си, а аз почти нямам косми, дори по краката, и тя изглежда много по-космата от мен
под мищниците и по триъгълника обаче няма изобщо, и затова нашата педиатърка твърди че няма проблеми, просто е такъв тип
въпреки това аз постоянно мисля за водене на ендокринолог, но не знам къде да търся детски такъв
ще следя темата с интерес

# 5
  • Мнения: 125
При нас имаше същия проблем роди се с косъмчета по челото ,гърба,раменете.И аз много се притеснявах,не съм я водила на ендокринолог,мисля че е малка,но може някой път да я заведа.Лошото е че е момиче и стои като козметичен дефект,но да е жива и здрава,пък може и да намалее.Ако някой знае нещо повече по въпроса да пише или някакъв начин за премахване,или нещо което да намали растежа на космите.Има мъхче по-срамните устни русо,но не смятам че е проблем за 2год. възраст.

# 6
  • Мнения: 47 888
ми и аз чаках да намалеят, ама не намаляват, а се увеличават
за проблем по триъгълника и под мишниците говорим, ако има косми като на възрастен- черни и дебели, дори и да са 1-2
русичките не се броят
така поне твърди нашата лекарка, ама вече знам ли дали да вярвам  newsm78

# 7
  • Мнения: 583
и ние сме така. моето момиченце е на 3 г. и още  от бебе е с космички, а сега вече са по-ясно изразени по гърба, раменете, челото и крачетата. допитах се до личната има ли проблем и дали ще паднат , тя ме "успокои", че щом досега не са паднали да не очаквам....било наследствено. споделих, че до татко и дядовци нямат по гърба/да не говорим, че са мъже все пак/, но тя каза, че все някой в родата имал и се проявили Rolling Eyes

# 8
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
Томасе  -вие мазали ли сте детето с някакъв хормонален крем?

Не сме мазали с нищо. Нищо и не е пила. Само ме предупредиха да не пипам гърдичките и да не й правя масаж, за да не ги стимулирам допълнително вероятно.

# 9
  • Мнения: 1 986
Водих бебка на консулатация при ендокринолог в Мед. център Детско здраве при .Пенева, но има и други ендокринолози там. Преглеждат с направление за ендокринолог от GP-то. Засега направихме снимка на китката в Педиатрията за проверка на костната възраст. Утре съм на консултация.

# 10
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
VAVA, как е мина консултацията?
Аз забравих че и ние сме правили снимка на китката - костната й възраст беше точно за месеците. Правихме и хормонални изследвания.

# 11
  • Мнения: 1 986
Kостната възраст отговаря на 1 година, което било нормално. Препоръчаха ми при смяна на памперса да мажа само с преварен зехтин. До сега съм ползвала само Мустела и не вяравам да е от това. Лекарката каза, че според нея няма да има проблем и окосмяването на пубиса ще опада от само  себе си, но ще правим хормонални изследвания следващата седмица. Сега имам проблем, че в Биомед не вземали кръв от толкова малко бебе, а уж там били най-точни изследванията.

# 12
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
На Лина й взеха в Мед-Диа на Солунска 36. Беше бързо общо взето и малко плака. После ми изпратиха резултатите по мейла, но ги помолих за това изрично. Успех!

# 13
  • софия
  • Мнения: 257
И ние си правихме изследванията в Меддиа на ул.Солунска, защото те имат номи и за деца. Препоръча ни я ендокриноложката.

# 14
  • Мнения: 1 986
А Мед-диа работят ли със здравната каса?

Общи условия

Активация на акаунт