Запушен слъзен канал

  • 3 302
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте.
Искам да попитам дали някоя майка е имала такъв проблем с бебето си.Преди два месеца педиатърката ни каза че малкия има запушен слъзен канал(мисля че така се казва),тъй като му тече сълзичка от оченцето.И ни каза че ако с лек масаж не се отпуши ще се наложи да му го отпушат като се вкарвала някаква игла в едно отворче на оченцето.
Въпросът ми дали на някоя от вас ви се е случвало нещо такова и как се приборихте с това.Да потърся ли мнението на специалист?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 397
Влез в профила на Liorena има доста инфо което ще ти е от полза  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
Задължително се прави преглед от специалист-детски офталмолог.
За твое успокоение-това е много често срещано при бебетата, пусни търсачката, напиши запушен слъзен канал и ще ти излезната десетки теми по въпроса. Масажа помага в много случаи, но най-добре е да ти го покаже офталмолога как точно да го правиш. Много често се оказва, че канала е стеснен, не запушен, но това може да го каже дамо специалиста.
Също така може да има проблем в нослето-при нас случаят беше такъв.

# 3
  • Мнения: 2 498
Малката ми дъщеря се роди със запушен слъзен канал на дясното око-то не бяха смяна на капки, то не бяха масажи....
Отпуши се благодарение на масажите най-вече, когато беше на 10 мес....наблюдаващия ни очен лекар искаше да сондира каналчето, но аз твърдо отказвах и чудото стана....
Имам приятелка, която е омъжена за грък-лекар и живее в Гърция....там сондиране не се прави-отричат го.....

# 4
  • Мнения: 42
Ники при нас също има запушено носле.Никакви капки не му помагат.А педиатърката ни каза че ако до 6 месец не се отпуши и ще му го отпушат по горе споменатия начин.А не знам дали ще ми да направление за друг лекар.

# 5
  • Мнения: 2
здр.моето момиче имаше този проблем.Оправиха я в клиниката Света петка-Варна.Много бързо и безболезнено.Сега всичко е наред.

# 6
  • Мнения: 4 053
за тези неща се прави консултация с детски офталмолог,задължително  Wink

# 7
  • Мнения: 130
При нас се случи същото, само че в следствие залепваше и оченцето. Бързо се оправи след като със стерилна марличка натопена в разтвор от лайка промивах оченцено. Със втори тампон много внимателно кръговидно разтърквах от страната на кладенчето. Слагах и някаква очна мас.
Ох, малко страшничко ми звучи ... игла!

# 8
  • Мнения: 2 476
На моя приятелка детенцето е така ,вече 1 годинка и 3 месеца,то са масажи,2 пъти под пълна опойка и правиха сондирането и двата пъти неуспешни,то са сменяне на лекари кой от кой по добър,и последно казаха да се изчака и ако само не стане операциа на носа като се поставяла някаква пластинка изкуствена да държи каналчето отворено! Confused

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Влез в профила на Liorena има доста инфо което ще ти е от полза  Peace

Благодаря  bouquet
Толкова много съм писала по темата, че роман мога да издам.

# 10
  • Мнения: 306
и дъщеря ми е така няма да сондирам до 1г и 3,4 месеца по съвет на не една лекарка а на няколко,само да ти кажа че капките не са за отпушване а за овладяване на инфекция ако има такава защото на нас ни се случва при запушен нос почват едни отвратителни зелени секрети от очето

# 11
  • София
  • Мнения: 109
Дъщеря ми имаше запушен слъзен канал на дясното око. Пробвахме с масажи, капки. Нищо не помогна. Направихме сондиране в детската очна клиника на Александровка болница, когато беше почти на 6 месеца. След операцията казаха, че нямало шанс да се оправи само с масажи. Цялата процедура продължи около 10 минути. Всичко мина успешно и нямаме проблеми от тогава.  Моят съвет е да потърсите съвет на специалист офталмолог. Успех!

# 12
  • Мнения: 2 837
Здравейте. Ето че и ние имаме такъв проблем. Румката е на една година и почти месец, започна да сълзи на около 6 месеца, оттогава сменихме няколко вида капки, бяхме няколко пъти на детски офталмолог тук, в Благоевград. Тъй като с масажи и капки не минава, докторката ни праща за сондиране в Медицинска академия или във "Визус" на доц. Алексиева - където изберем. Да ми дадете някакви мнения. И ако не сондираме, каква опасност ни грози?

# 13
  • varna
  • Мнения: 404
Здравейте,сина ми има същия проблем от както се е родил(запушен слъзен канал)!Не помагат никакви капки,никакви мехлеми,масажите също не са до там ефикасни!по принцип след преглед при детски офталмолог,се прави сондиране на слъзния канал!детето се опоява с райски газ,цялата манипулация е около10 мин.,влиза се със сондичка в слазния канал,прави му се промивка и това!
И тук е време да ви кажа,че на сина ми му правиха сондиране два пъти без резултат,слъзния канал продължава да си е запушен!Повече не смятам да си тормозя детето с упойки и след като говорих с няколко доктори,реших да го оставя да си го израсте и с времето да се надяваме че 6те се оправи само!

# 14
  • Мнения: 2 837
Моля, препоръчайте ми място в София, където да сондираме очето. Как стоят нещата в Медицинска академия, където е по каса. Някой бил ли е във "Визус" или "Ден", за да ме ориентира какво е положението там и откъм лекари, и откъм пари?

Общи условия

Активация на акаунт