Духовете оживяват или Хелоуин парти по света - 29.10 / 04.11.2007

  • 4 394
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 475
 От мен новата седмична темичка. Wink Hug
 С пожелания да е спорна и весела!   
bouquet

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 11:04 от Astrea

# 1
  • Мнения: 1 550
пу, първа newsm68
Астреа, благодаря за новата темичка newsm51



от мен лека и ползотворна седмица Hug

# 2
  • загубено
  • Мнения: 6 483
Здравейте и от мен!
Благодая за пожеланията,момичета.Прекарах ме си добре,разбира се всичко си се въртеше около Иван.С малко дете,и сами знаете как е.Добре че беше един топличък ден.

 Astrea-  bouquetблагодаря за новата тема

 Milenski72-никакво отпускане.Бързо да оздравяваш Hug

Хубава седмица на всички!  bouquet  bouquet  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 195
Добро утро от мен ! Вече съм в училище  Mr. Green  Два дена трябва да сме на лекции на някакъв американец , имам чувството че си е пълна загуба не време , вместо да седим в къщи и да учим  Rolling Eyes  Ако умра от скука , утре ще пропусна  Sunglasses

Мам Ками , честита годишнина от мен! Много любов и още дълги години заедно!   bouquet

# 4
  • Мнения: X
Astrea-, мерси за веселото начало на седмицата
да ни е спорна и слънчева

при нас не е студено, но облачно и схлупено, и вали ...

аз съм в къщи - нещо като ваканция, ама трябва да уча за единия курс по мрежите - евентуално за крайния тест другата седмица, а така ме мързи
иначе англ. го прключих, остана по шведски - тест след 3-4 седмици, да се пишат разни есета и после да се учи малко теория и край, ще остане само вторият и последен мрежарски курс, за който се надявам и да намеря практика някъде да покажа нагледно как се скапва всчико от раз в моите ръчички

проверих си склада с бонбони - има, ако някой иска да ни плаши  Mr. Green
синчето нито миналата година, нито тази поиска плашещ костюм

сега си дочитам всетника и почвам да чистя, и после да кълва

Мам Ками, честито на патрици, че май пропуснах миналата седмица
да сте заедно още много щастливи години

хайде лека и ..доходна  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 110
Добриутро моми4ета  bouquet

Астреа много хубаво на4ало на теми4ката. Аз Хелоин ще го 'гледам' по вашите картинки - тук не се празнува (поне в Амстердам не).

При нас пак е мра4но, дъждовно и духа, ама що ли го пиша.... то се си е така Sad

Миленски, много ти е сладък новия аватар  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 550
Kariluis, благодаря  Hug
как така не празнувате Хелоуин? на 11/11 не минават ли деца да ви пеят с фенери? при нас минават. миналата година Алекс обиколи с баща си съседите, а мен ме оставиха да раздавам бонбони. да ама аз вместо да раздавам, ги оставих сами да си вземат и само след първото посещение купата беше празна Crazy та се наложи да сменям тактиката Naughty

мамКами, вземам си бележка и ще гледам до утре да съм се оправила Hug

Joel, успех с ученето  bouquet

Мимка, хайде по- бързо да минават тия скучни лекции Hug

# 7
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Засега само се разписвам, по-късно ще пиша.   bouquet

Лека седмичка на всички!  Hug

# 8
  • Мнения: 815
Здравейте, сладурки!!

Да се разпиша и аз, че да ви следя от по-късо  Hug
Дано имам повечко време тази седмичка  Praynig
Май обаче се очертава само от работа, защото мъжо излиза в отпуска от 1-ви и едва ли ще се докопам до компа един месец  Sad

Лека вечер за сега!!

# 9
  • загубено
  • Мнения: 6 483
Добро утро момичета!

Хайде на топлото кафенце,веднъж и аз да не съм от поспаливките.


              

# 10
  • Мнения: 7 914
срам не срам да се запиша доакто сме още на първа страница Blush Blush Blush

# 11
  • Мнения: 5 475
 Само да пожелая приятна вечер, че днес имах доста ангажименти  Embarassed , ще се включа утре!  Hug  bouquet

# 12
  • Мнения: 558
как така не празнувате Хелоуин? на 11/11 не минават ли деца да ви пеят с фенери?
Привет и от мен Simple Smile
Интересна темичка сте заформили...
тук на 11.11. в 11:11h официално започва карнавалът,на същия ден - св. Мартин (понякога и няколко дни по-рано)  децата с фенерите ходят по къщите и получават сладки нещица, а пък хелоуин е на 31 октомври срещу 1. ноември...при нас 1. ноември е почивен заради вси светии, и  германците като започнат с  якото поркане на бира от хелоуин ....се укротяват чак след края на карнавала,което е някъде средата или края на февруари...тоя период ми е най-омразен...носят се от всяка кръчма немски карнавални песни,мирише на алкохол...непознати пияни искат да те целуват Sick...

ПП: да допълня,че карнавалът не се празнува в цяла германия, за разлика от св. Мартин..

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 22:28 от pepelja6ka

# 13
  • Мнения: 1 110
Тъй, Миленски допитах се до мъжо, и той каза 4е на 11.11 е Св.Мартин (като при Пепе) и холандците го празнували, ама не навсякъде. Например в нашия квартал досега аз празнуващи не съм срещала. Обяснявам си го с това 4е тум мнозинство са по скоро мюсюлмани (араби, турци и т.н). Ина4е той каза 4е в други квартали минавали деца да събират сладкиши.
А Хелоин е утре. Ще наблюдавам има ли нещо около нас или не.

# 14
  • Мнения: 952
Привет!
Да се разпиша и аз в новата темичка преди да са наизскочили духовете  Laughing
В БГ е ясно, че не празнуваме. Аз обаче заредена за изненади понеже и днес раздавах бонбони и сладки лакомства на децата на колежки, които наминаваха при мен за да поиграят на игрички или да изгледат някое филмче.
Още не съм се похвалила тук и бързам да го направя. Моя племенник вече си има едно зъбче. В доскоро беззъбата мъничката устичка се мъдри сладко бяло бисерче.
По случая черпя с пуканки и раздавам иглички за остри зъбчета.
 


От мен Наздраве и пожелания за лека и спокойна вечер. Прегръщам ви всички
  Hug


# 15
  • Мнения: 7 914
Ralfieta
честито ви зъбчеееееееееее Hug Hug Hug
хайде другите да излизат леко , за да има с какво да гризка малкия юнак Party Party

# 16
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Едно бързо здрасти от края на света!
Ралфи, честито зъбче и от мен! Другите да излизат без да забележете!
Честито и на всички празнували!
Аз от гоблени и леля /и приятелките де/ не стигам до компа, ако стигна зяпам гоблени Simple Smile
При нас, денят на мъртвите е на 2.11.
Не знам обаче нещо да се празнува.
Ще се опитам да съм по редовна, ама не обещавам Simple Smile
Звезди давай снимки на принца, плзз

# 17
  • Мнения: 580
Добро утро! Дали ще ме приемете и мен във вашата тема  smile3506?

# 18
  • Мнения: 952
Добро утро!

Духчетата шетат от ранна утрин. Днес постоянно нещо ми изчезва и явно затова са виновни малките духчета.
Преди малко колежки донесоха една тиква със свещичка вътре и раздаваха бонбонки.  Laughing
Много весело е.

LaDolce - Добре дошла   bouquet Дано ти харесав в седмичната темичка и да се включиш тук. Как е при вас днес времето. А празнувате ли Хелоуин.

kita99 - кой гоблен шиеш в момента? Как са твоите сладури?
Аз тези дни усилено си подхванах стария гоблен и затова не ми остава много време за друго, но така ме е налегнал мерака да шия, че във всяка свободна минута само това правя  Laughing

Вижте какъв сладур има ТУК.
И да украся за празника - ето тиква, сладки и бонбонки за прекрасните мъничета.
А за вас момичета празнично кафе.


   

# 19
  • Мнения: 5 475
  Добро утро ! Hug

LaDolce , всички са добре дошли тук!  Hug

Ралфи, честито зъбче!  Heart Eyes
Да излизат леко и безпроблемно и другите.  Peace
Много сладка снимката на бебчето в костюма на тиква.  Grinning

kita99 , ти съвсем се загуби, я разкажи какви гоблени шиеш?  newsm78
Децата как са ?  Hug

Тук също на 2 октомври е ден на мъртвите , а Хелоуин не се празнува така, както в САЩ. Rolling Eyes
А утре е празничен ден и по този случай не се работи и учи до понеделник. Peace

Хайде бягам по задачки и после ще се включа. Wink
Лек ден на всички.  bouquet

# 20
  • Мнения: X
LaDolce, добре дошла
дано ти е уютно тук

Ралфи, честито зъбче, дано всички излязат лесно

kita99, отдавна не се беше вяствала тук
липсваше ни

вижте  какъв залез имахме снощи в 15.30:
http://picasaweb.google.com/pipilazarov/Midsommar/photo#5127391663531002066

моят юнак вчера изненадващо реши да ходи да плаши
та купувахме костюм
после ще го снимам и ще го постна, да ви стресне малко

пожелавам ви слънчев и усмихнат ден

# 21
  • Мнения: 352
Добро утро и от нас Simple Smile

Тази седмица само по задачки тичам, та чак сега намерих време да седна спокойно пред компютъра и да хубаво да се разровя из форума, дори и да напиша два реда  Mr. Green 
Как сте, момичета? Simple Smile
От няколко дни Мишето е станал един такъв много по-различен - много е активен, усещам как много повече възприема околния свят и само се смее.  Laughing Оглежда всичко, иска да хваща, драска и хапе и открих, че има... гъдел!  Joy  Та, да си призная, малко го изтезаваме с татито....  Blush 
 Ралфи, честито ви зъбче!
LaDolce, добре дошла! Къде точно в Австрия си? ПИтам, щото аз редовно ходя до Виена на шопинг Wink

За Хелоуина, и тук сега е задушница - само ако видите как изглеждат гробовете и гробищата!  Crazy  Едни чисти, подредени, УКРАСЕНИ... и страшно много цветя и свещи на тях и около тях... А Хелоуин се празнува само ей така, колкото да не е без хич - т.е. правят се партита в заведенията... малко като моден тренд ми изглежда на мен....

Астрея, отдавна се каня да те питам нещо - иска ни се да идем на Лаго ди Гарда през май, казвали са ни, че е много хубаво там и че през май още не толкова пълно и цените са нормални. Ходила ли си там някога и ако не, какво си чувала за това място?  Flutter  Така де, и други мами могат да си кажат мнението, ако им е познато Wink

# 22
  • Мнения: 5 475
 Босилече, ходила съм доста пъти, от нас се намира на около 100 км. Като хотели е скъпо, но има много интересни неща .Езерото  е най-голямото в Италия, покрай него има малки  градчета с плажове,  вили, средновековни замъци и църкви, както и парка за забавления Гардаланд.  Peace
  Не знам дали пишеше тук през май тази година, аз бях сложила снимки на една рицарска вечеря, която посетихме в зоната на Сanevaworld.  Peace
  Ето тук да разгледаш  http://www.gardaland.it/en/home.php и http://www.canevaworld.it/index.php?lang=eng
    В южната част на езерото  градчетата са повече, а плажните ивици са  по-широки. Отивайки на север, планините са по-близо до езерото. На северозапад, в района на Лимоне, скалите се спускат направо отвесно и затова там, в района на Рива, Гарда и Бардолино има много сърфистите и любители на планинското спускане с лодки.
  Мисля, Ели от Чехия беше ходила там с мъжа си. Peace
  Туристическата част е на юг. Peace
  Много красиви вили, замъци и църкви има  почти във всяко градче, красиво е Дезенцано и може би най-известното място е Сирмионе,който е  разположен на живописен полуостров .  Peace
  На източното крайбрежие има и резерват "Гардезана Ориентале" с площ около 200 ha, който също е интересен.
  Може да се разходите и с корабче по езерото. Peace
  Изобщо възможностите са много и съм сигурна , че има интересни неща за всеки вкус. Hug

 Като решите кога ще ходите и ако е през почивни дни, пиши ми на лични, може да се организираме да се видим там за няколко часа.    Hug


 

# 23
  • загубено
  • Мнения: 6 483
Привет!

 LaDolce -добре дошла!  bouquet

Ralfieta-честито зъбче!Дано останалите не ги осетите как ще излязат!
Да го нагушкаш малкият бонбон Hug

Joel-красив залез,ама в 15:30.Малко раничко ми се вижда.Тук този час има слънчиче ако денят е хубав.Чакам снимка с костюма.

Тук не се празнува.Има карнавал който се празнува в цяла Гърция,през март.Големи малки се обличат и танцуват по улицитв,но Хелоуин не.Но е някаква задушница(не ги разбирам много цурковните обичаи).

Лек ден!

# 24
  • Мнения: 1 049
Добро утро и от мен   bouquet
При нас децата от квартала минават за долчето о скерцето/ бонбони или закачки/, всички се срещат в една от къщите и се маскират, вчера им правих руло с мармалад и орехи да се почерпят, че нас ни няма, свеки ще им го занесе там дето се събират децата  bouquet Крис в яслата учат песнички и после ми ги пее и мисля, че си правят празник ама родителите не се канят  bouquet
Иначе на празника на мъртвите,  гробищата са пълни, сякаш само на тая дата се сещат за мъртвите  ooooh!, не обичам да ходя през тези дни на гробищата, ходим няколко дни преди празника  Crossing Arms
bosilek , в нея зона има и къмпинги, и ние смятаме да ходим да разгледаме Гардаланд и да преспим на палатка на къмпинг ,да пробваме палатката дето я купих преди 2 години  Embarassed Ама  на лятото  Peace
Лек ден   bouquet

# 25
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Добро утро и от мен! Вече от Испания, и няма да мърдаме оттук поне до март  Joy ... освен на някоя екскурзия де Laughing

Ралфи, честито ви първо зъбче  newsm47! Още много да поникнат, здраи и белички!  Hug

ЛаДолче, добре дошла при нас!  Hug

Босилек  hahaha значи гъделичкаш бебо, а?  Laughing

# 26
  • Мнения: 1 049
Ралфи, честито ви първо зъбче и от мен и страхотна снимка имаш   Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 017


Привет сладурки   bouquet  bouquet  bouquet

ТАкава лудница е при мен, чЕ не ми остава време и да погледна темичКите вечЕ 3та седмица  Confused
Работа, пътуване, болести (2 пъти ангина, косата ми побеля), курс и 2 работи. На 10 стана тъка, да видим докога.

Ама си мисля за вас  Heart Eyes Heart Eyes

Тази седмичка Ще пиШа повечЕ, надявам се  Rolling Eyes

  bouquet Heart Eyes  bouquet Heart Eyes  bouquet Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 2 195
Джоел , голяма красота  Simple Smile  А в колко лягате да спите с такъв ранен залез  Wink

Ралфи , честито зъбче на бебо  Hug

Кари , на 11/11 ми свършват де що има бонбони , даже миналата година на последната групичка не им отворих , щото нямаше какво да им дам  Embarassed

# 29
  • Мнения: X
хич не е късен залезът
като знам какво  ни чака до Коледа
но поне слънце има и е приятно

ето го моя страшен юнак:
http://picasaweb.google.com/pipilazarov/Midsommar/photo#5127446166665988354

страх ви е, нали
давайте бонбоните бързо-бързо

иначе днешният ден е също за нещо като задушница - оставят специални свещи  по гробовете
но не и храна, бяха много учудени, когато разказах, че у нас при всяко посещение се оставя храна, разлива се вино и вода

тук минават много постно - само с 1 свещ

ние май ще ходим на плуване
лек ви ден

# 30
  • Мнения: 2 195
Ау , Джоел , той наистина доста страшен  #Crazy

# 31
  • Мнения: 1 049
Joel, много е страшен  scaredd05: Аз бонбони нямам .
Руло с мармалад и орехи ще ме спаси ли  newsm43?

# 32
  • Мнения: 7 914
Joel
 и торти ще даваме от страх Whistling Heart Eyes

# 33
  • загубено
  • Мнения: 6 483
Joel-уауууу,сташничък е. ShockedОтивам за сладки .

# 34
  • Мнения: 5 475
Joel, и мен ме уплаши!   Shocked
Ето бонбонки за детето.   Hug



Много ви е красив залеза!   Peace

mama B , чакаме повечко новини от теб. Hug
 Целувки на Гого!   bouquet

# 35
  • Мнения: 2 195
Пак да се оплача от наш,те доктори  #2gunfire  Малкия г оболи гърло вече втори ден , не иска да яде , много е червено и пак му се поду лимфния възел. Обадих се сега да му насроча час - не ми дадоха  #Cussing out  Да съм му давала да яде сладолед , студен сок с лед и щяло да му мине . Малките деца можели да не ядат 3-4 дена , нямало за какво да се притеснявам  #2gunfire

# 36
  • Мнения: 1 049
mimkata, ама как го лекуват със сладолед  #Crazy newsm78, моя не го обича  ooooh! Tired
Като е с червено гърло иска само чай с мед  Tired

# 37
  • Мнения: 1 017
Пак да се оплача от наш,те доктори  #2gunfire  Малкия г оболи гърло вече втори ден , не иска да яде , много е червено и пак му се поду лимфния възел. Обадих се сега да му насроча час - не ми дадоха  #Cussing out  Да съм му давала да яде сладолед , студен сок с лед и щяло да му мине . Малките деца можели да не ядат 3-4 дена , нямало за какво да се притеснявам  #2gunfire

 Shocked

Не чЕ ти помагам много, ама направо ум не ми го побира това. И тук не се "закрепят" много, ама аз ги изнудвам, като им аказвам, чЕ съм доктор и задавам  въпроси с повиШена трудност  Rolling Eyes И ходя на частно  Confused
Наистина може да си мине и от самосебе си, Мимка. Проверявай му го гърлото периодично (да кажем сутрин и вечЕр) и гледай да не се появят налепи (с тези ангини аз вечЕ само това сънувам). И наистина не го насилвай да яде, каквото иска и когато поиска. Много водичка/сокчЕта да пие. Дай му витамини. Ако имате някакви подходяЩи за деца антисептични таблетки да смучЕ (еквивалент на ефизол ли беШЕ българоския вариант  newsm78), мисля, чЕ биха му поне поуспокоили болката (повечЕто имат и малко анестетик). Мери му темп. и го наблюдавай. Със зачЕрвено гърло много неЩа могат да започнат. Някой в градината с Шарка, или неЩо? ПредиШния път с възела като беШЕ в крайна сметка какво стана?

Джорджи, и аз искам да се появявам тук, ама ми е толкова забързано  Sad В момента карам курс по статистика и всеки ден имам по малък изпит (т.е. трябва да уча всеки ден), през деня на работа, следобед с Гого и от университета ме натискат за статията  Rolling Eyes Имах едноседмична ваканция (бяхме в Австрия  Heart Eyes), но ми излезе през носа, заШото Гого 2 дни преди полета вдигна 39,5 т, а в деня на полета беШе с 38  Rolling Eyes Ама много исках да го заведа до там, а и имах среЩа със страхотни хора, освен, чЕ ми са близки са и хомеопати/остепат, и исках да го видят Гого, да ме посъветват (бях на прага 2ри антибиотик за 20 дни да давам  Rolling Eyes)...Та така. Аз и не съм ви занимавала, чЕ хем не ми се оплакваШе, хем не ми оставаШЕ време и нерви за компютър след работа...

Съседке, много е страШно детето  Crazy Ако го покажа на Гого и Ще иска и той  Laughing За сега сме приготвили наметало и черни дрехи за петък (тогава празнуват в градината), а той си е измайсторил маска..ПриличА ми на Зоро  Grinning

ХАйде, сладурки, до скоро..Много гуШки на всички малки и големи   bouquet  bouquet  bouquet

МАйка дали се обади от някъде?? Трябва вечЕ да е на родна земя  Hug
А Амейка?


# 38
  • Мнения: 2 195
Не знам , Мамо Б , не ми дават час и това е  Rolling Eyes  Давам му таблетки хомеопатични за гърло и Парацетамол за болката , ама май и т. вдига  Tired

# 39
  • Мнения: 5 475
Миме , тези ваши доктори ще ме сбъркат направо  Tired
 Дано се оправи бързо детенце.  Praynig Hug
 
  Майче Б, ако имаш затруднения със статистиката - свиркай, имам отличен и то в университета тук и сега си опреснявам знанията, понеже дъщерята има същите в момента лекции. Peace

 И аз бягам , че ме чакат странци с технически текстове за превод.  #Crazy

Весел Хелоуин на всички!   bouquet

 

# 40
  • Мнения: 580
Здравейте и мерси за милото посрещане! Simple Smile

Тук също се празнува Хелоуин, в провинцията повече отколкото във Виена. Възрастните хора все недоволстват, че навремето нямало такива измишльотини, на мен и на дъщеря ми (все още) ни харесва. Празнува се официално днес, но децата вчера обикаляха по къщите, че днес пенсионерите ще ходят организирано на някакъв концерт, а от тях пада най - голямата плячка  Mr. Green

Утре е Вси Светии, а на 02.11 е Ден на починалите, не знам как се казва на български, но два дена подред всичко живо ходи по гробища и във магазините за хранителни стоки от две седмици се продават разни елхови клончета със свещи и разни там шишарки, които се поставят на гробищата. В началото ми изглеждаше много зловещо, вече не се стряскам толкова  newsm43
Босилек, аз живея близо до Виена (относително). Малко след Shopping City Süd.

# 41
  • Мнения: 1 526
Здравейте мацки!
Мама Б, тез дни те мислих. Как сте сега, здрави ли сте?
И аз нямам хич време напоследък и сега пиша с половин затворено око Mr. Green
Дано утре да имам повече време за сладки приказки!!!

Уф, тез доФтори по холандско не се издържат вече. Мимката, а на частно можеш ли да го заведеш? Дано да се оправи бързо!



п.п  ooooh! малейййййййй колко правописни грешки бях направила, ужасТ, личи си че окото ми е затворено, а и движенията ми явно вече са некоординирани  ooooh!

# 42
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Алелуя (или каквото там се казва) стигнах и до седмичната.

Мимка
, стигам до извода, да не си бременна или болен в Холандско с вашите лекари Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 7 914
LaDolce
 Hug добре дошла  bouquet

pepelyashka
така е...  Rolling Eyes


mama B

ееех, че неприятно... защо така Гого боледува толкова често? Thinking
 да го  Hug от нас Hug

# 44
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
И аз да се запиша, 4е тя седмицата се преполови...

При нас минаваха тази ве4ер групи4ки с деца да събират бонбони, но първите ги изпуснах, защото много бързо тръгнаха по етажите  Rolling Eyes

Мимка, дано да не е нищо сериозно и детето да се оправи бързо  Praynig

Мамо Б, ходила си в любимата ми държава  Hug Успя ли да заведеш Гого до Пратера?

# 45
  • Мнения: 2 195
Добро утро!

Срам , не срам , аз наистина му дадох сладолед  Embarassed  Взе , че го изяде с голяма наслада ( нищо друго не искаше да яде и плачеше при всяко преглъщане ) . Вчера се пооправи . Тази сутрин малко го болеше , но продължавам с Парацетамол-а и таблетките за гърло . Иначе лимфния ни възел пак подут  Rolling Eyes

Тали Дан , какво ти е с окото ?

В България днес честват Денят на народните будители .

И една клюкина - българка спечели конкурса на Слоги за най-хубаво дупе  Wink

# 46
  • Мнения: 1 017
Привет, сладурки   Hug

ТичАм по задачИ днес  Rolling Eyes

Един поздрав от мен  Laughing От "моя край"

http://slackpack.net/?q=node/118

ГуШки на всичКи  Heart Eyes Hug Heart Eyes Hug Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 7 914
mama B

имаш много  Hug от Ерик- слуша ти поздравчето и  вика ИИиИИИИииИИиИИИИИИИииИииИ Joy

искаме и превод Crazy Mr. Green

# 48
  • Мнения: X
добър ден и от нас
слънчево, с много силен вятър
 Mr. Green


и в Дания лекуваха ангина със сладолед, но  не съм пробвала
дано не се и налага скоро

mama B, липсваш ни
успех в задачките

и честит празник днес
не знам какво да пожелая, освен може би сегашните будители да получат това, което заслужават - уважението, което липсва към тяхната професия и достойно съществуване
а на нас - една добра училищна система за децата на БГ

# 49
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Апропо училище - има ли още учителска стачка или не?

# 50
  • Мнения: 1 110
Мимка , какви таблетки за гърло му дава6?
Моя буха като магаре от в4ера , ама аз даже не си направих труда да звъня на докторицата, нали като темп е под 41 казват 4е вси4ко е ОК....

# 51
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Мимка , какви таблетки за гърло му дава6?
Моя буха като магаре от в4ера , ама аз даже не си направих труда да звъня на докторицата, нали като темп е под 41 казват 4е вси4ко е ОК....
Shocked

Е не! Това холандско здравеопазване ми е прекалено екстремно!

# 52
  • Мнения: 382
Привет и от нас!Много ме е срам,че толково време не съм писала в любимата си темичка Embarassed
Но  ме тръшна някакво "изключително приятно" грипче ooooh!А за да ми е пълно щастието и депресия ме хвана.Само на рев и самосъжаление го ударих Mr. Green.Бременилса му  работа hahaha
Обещавам да се появявам по-честичко,че се затъжих за вас Hug
Айде оплаках се и тук.Сега отивам да положа кръшната си фигурка на дивана Joy
Приятен ден момичета  bouquet

# 53
  • Мнения: 2 195
Кари , на ВСМ , хомеопатичните ... но май не му помагат много  Rolling Eyes

Бебинщайн , дак го по-свежо , мила  Hug  Специален поздрав за теб http://www.youtube.com/watch?v=m75i68Ob8ko

И за всички ,които са в кофти настроение  Wink

# 54
# 55
  • Мнения: X
нещо съвсем изчезнахме от хоризонта
къде се криете  Mr. Green

Бебинщайн, радвам се, че те виждам, макар и рядко
дано се оправиш скоро и се наслаждаваш на това чудесно състояние

на мен ми предстои да гледам бебето на една приятелка скоро, като тръгнат да се местят
та по този случай тази нощ имах леки кошмари
ама той е сладур, та дано се справя
тамън ще опресня практиката  Mr. Green

аз цяла сутрин си допълвах СВ-то за другата седмица, че ще имам разни срещи (да не повярваш)
а за късмет си поръчах няколко ризи от НМ и са пристигнали, та дано това съвпадение помогне

хайде да няма повече болни
само усмивки и слънце

при нас снощи вятърът беше със скорост 70 км/ч
добре трещяха прозорците

# 56
  • Мнения: 2 195
Джоел , как е курса крона-евро , щото от една друга тема ми хареса този сайт http://www.ellos.se/ListPage/Category.aspx?CategoryId=14019  . Мога ли да поръчвам оттук ?

# 57
  • Мнения: X
Джоел , как е курса крона-евро , щото от една друга тема ми хареса този сайт http://www.ellos.se/ListPage/Category.aspx?CategoryId=14019  . Мога ли да поръчвам оттук ?



1 евро е почти 10 крони
този сайт мисля, че е само за Швеция
иначе да, готин е
от там още не съм поръчвала
ама скоро и тях ще ги посетя

ако искаш, прати им имейл и ги питай за по-сигурно
аз никъде не видях някакви условия

# 58
  • Мнения: 1 049
Добър ден и от мен !
Да пожелая на болните да оздравяват по бързо!  Praynig Hug
Утре ако успея ще ви покажа нашата маскировка от празника  Peace

 Joel , какви са тези ветрове, да не сте решили до правите конкуренция на нашата БОРА?  Mr. Green
Бебинщайн, до но бързо да ти се върне усмивката .bouquet Heart Eyes
mimkata, в България, водили го на преглед ? newsm78

# 59
  • Мнения: 2 195
За кое да го водя в Б-я на преглед ?

# 60
  • Мнения: 1 049
 За  лимфния  възел  Peace

# 61
  • Мнения: 7 914
Бебинщайн

 ииии да оздравяваш Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet

     kita99
ако пазиш старато ми лично... значи можеш да гледаш снимчиците..ако не кажи ще ти пратя пак Hug

# 62
  • Мнения: 7 914
олелееееееееееееее без малко да изпусна ooooh!
     kita99
 Честит ти Рожденик! Да ти е здрав, много усмихнат, обичлив и само радост да ти носи!


Марти, весел празник и много желани подаръци да получиш!!!!

# 63
  • Мнения: 1 550
Марти, Честит Рожден Ден!
Пожелавам ти слънчево и радостно детство! Много да те слушат мама, татко и кака!
Весело изкарване на рождения ден!



Kita99,
Честит рожден ден на Мартин! Да ви е жив и здрав и много радост да ви носи!

# 64
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
4естит рожден ден, Марти!
Весел празник и много подаръци!
  Hug

# 65
  • Мнения: 2 195
Заиченце , не съм .

По , моя въпрос :
Преди два дена като се обадих за гърлото , им казах че е зачервено, че не иска да яде от два дена . На това тя ми каза да му давам сладолед , сок с кубчета лед и парацетамол за болката . За яденето да не се притеснявам - децата можели да не ядат по 3-4 дена .
Днес изведнъж вдига температура на училище и плаче , че го боли ухото . Отидох да си го взема - 39 градуса темп. Обаждам се пак -щели да ми звъннат . Чаках ги 2 часа - лекарствата чакали в аптеката - нещо за уши и нещо за гърло . Аз й казах , че за мен е сериозно и трябва да бъде прегледан първо , за да му бъдат изписани лекарства . Тя каза , че така й казал доктора и затвори . Тъкмо мислех да се прасна там на място ( щото в болницата най-много да ме върнат ) и тая пак се обади с час за 16.15 . Значи можело ! И каква безотговорност , как може да разчитат само на моите обяснения , аз не съм медицинско лице . Може и да не е сериозно , но с тези симптоми са длъжни да го прегледат . Бива холандска медицина , ама това ми идва в повече .
 И резултата след прегледа:
Изписаха антибиотик (който е много силен , зълва ми ми каза по тел. - тя е лекар ) , капки за ухо и капки за нос , които трябваше да си платя . Застряховката покрива само антибиотика. Какви лекарства всъщност покрива застраховката , някой знае ли? Плащаме общо близо 400 евро с мъжа ми застраховки и на преглед не можеш да отидеш дори     че и лекарства плащаш . Малкият е с силно възпалено гърло , ухото го боли от гърлото , преди половин час беше с 39.7 градуса , дадох му Нурофен , сега спи.
И как му изписаха такъв силен антибиотик , като уж не обичат да изписват    явно е доста сериозно положението   

# 66
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Мимка, дано бързо се оправи мом4ето ти  Praynig

# 67
  • Мнения: 2 195
Честито на Мартин ! Да е здравичък и много послушен !



Кита , за теб

# 68
  • Мнения: 1 110
Мимка, моя 3 пъти ве4е кара възпаление на ушите - ей така с по 39,5 градуса. Първия път ни прегледаха на ден3 и се скапа докторицата да мрънка 4е много съм се шашкала. Втория път ни приеха на ден 4 и ни казаха 4е трябвало поне 5 дена да е с висока темп и тогава да сме ходели #Cussing out
И трите пъти само с антибиотици се оправяше - Амоксицилин ако се не лъжа.
Дано Стани бързо оздравее Peace

# 69
  • Мнения: 3 804
4естит рожден ден на Марти-много здраве и щастливо детство
бързо оздравяване на болните
моите гости си тръгнаха в сряда Даяна казваше на майка баба льоля /дора/,но в на4алото я нари4аше дядо,може би защото на арабски баба озна4ава баща
ония ден спорих в супермаркета с един продава4 кое сирене е по хубаво нашето или френското-понеже нашето беше свършило се опита да ми пробута френско,но аз като патриот отказах

# 70
  • Мнения: 1 049
Честит рожден ден на Мартин !  bouquet
Да е жив и здрав да слуша мама и татко ! bouquet

# 71
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Мярвам се само да кажа голямо благодаря за поздравите!
Ще ги покажа утре на рожденика, защото чак в 2 по среднощ ми остана време да видя форума.
След купона, ще пиша повече!
Мимка, думи нямам за цветето /синьото ми е слабост/
Иначе тайно ви чета.
Виртуално, това от мен:

Който се престраши да дойде в края на света, ще получи и истинско парче Simple Smile

# 72
  • загубено
  • Мнения: 6 483
kita99- Честит рожден ден! със закъснение
    Да ви е жив и здрав и много радост да ви носи!



       

# 73
  • Мнения: 1 049
Добро утро!  bouquet
Ето обещаното духче:

Вчера заведох Крис на театър, гледахме  оперетата на Питър Пан беше много доволен, после ме пита кога ще го водя да види  втора серия?!  Mr. Green
Лек ден!   bouquet
Мимка, как е малкия ?

# 74
  • Мнения: 580
Ех какво сладко духче! Направо  Hug
Добре, че не те е питал като мойта дъщеря, къде в театъра продават пуканки и кола  hahaha

# 75
  • Мнения: 815
Хайде и аз да се разпиша в края на седмицата!!

Здравейте на всички!!!

Честито на рожденника Марти!!
Само здраве и усмивки му пожелавам!!

Зайченце, много сладко духче имате  Hug

Рали, дано озддравеете бързо!!  Praynig Hug

На всички болни пращам много здраве!!!

Лек ден за сега, макар и последен от тази седмичка!!  Wink

# 76

Общи условия

Активация на акаунт