Изборни мистерии , впечатления и други....

  • 1 429
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 400
Има какви ли не теми тук. Постоянно се коментира, че трябва да сме общество като общество ама не сме и разни такива. Та реших, че ще е добре да имаме и такава тема- за миналите (за момента) избори. Естественно - не е необходимо, дори не е желателно да се споменава кой за кого е гласувал или ще гласува на балотаж(там където ще има). Това е тема по-скоро за впечатленията ви от проведените избори и дали въобще сте взели участие в тях.
Аз лично гласувах. От години наред не бях го правила- признавам. И какви са ми впечатленията :
На първо място впечатление ми направи бюлетината - почти километрична, хартията беше достатъчно прозрачна за да се види драскулката ми. Впечатление ми направи също и друго - по никакъв начин не можах да разбера какъви са резултатите в моят град. А той не е малък. Говорим все пак за областен град - Русе... А напразно слушах всичките студия и пресконференции - новини никакви. Единственно г-н Станишев упомена в речта си името на единият от кандидатите визирайки го като техен човек. Добре, ама под името му в бюлетината пишеше - НЕЗАВИСИМ КАНДИДАТ.
Ей това вече ми влиза в графата мистерии.
Какво , аджеба, означава независим кандидат? Не е ли той издигнат самостоятелно, неподкрепян от никоя партия?
Още търся отговорите... Ако някой може да ми помогне да ги открия  - чудесно!

А сега ви давам думата - какви са вашите впечатления? Участвахте ли в изборите?

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз гласувах. Винаги гласувам. Приемам го не само като свое право, а и като задължение. Няма да говоря за гражданския дълг, не. По-скоро е въпрос на възпитание. Свикнала съм сама да вземам решенията и при избори е така - аз се опитвам да взема решение. Не винаги става на моето, но поне съм опитала.
Добавям, че живея в малък град, където всички се познаваме. Много е трудно да се подведеш по външен вид или по приказките на кандидатите. Тук изборът е почти 100% мажоритарен.

# 2
  • Мнения: 14 472
и аз гласувах. и на мен ми направи впечатление бюлетината, но я сгънах на 4 още преди да ми ударят печата и така по не си личеше за кого съм гласувала.
подразниха ме тези, които правеха социологически проучвания пред секцията, уж анонимни, анонимни ама то пълно с народ пред секцията, все някой ще ме види какво отбелязвам, за кого съм гласувала. първо вътре ти нарушават правото на таен вот, после и отвън те почват ooooh!

# 3
  • Мнения: 2 829
Гласувах Peace
Аз гласувах. Винаги гласувам. Приемам го не само като свое право, а и като задължение. Няма да говоря за гражданския дълг, не. По-скоро е въпрос на възпитание. Свикнала съм сама да вземам решенията и при избори е така - аз се опитвам да взема решение. Не винаги става на моето, но поне съм опитала.



 Peace Peace Peace

# 4
  • Мнения: 1 520
Аз гласувах. Винаги гласувам. Приемам го не само като свое право, а и като задължение. По-скоро е въпрос на възпитание. Свикнала съм сама да вземам решенията и при избори е така - аз се опитвам да взема решение.

Същото и при мен.
Гледам, слушам и вземам решение.
От както имам право винаги гласувам.

Независим - може и да е подкрепен от партия.
Той се регистрира като независим, но някоя партия ако припознае идеите си в неговите, пише че го подкрепя.
Така не се множат кандидатите, не се разводняват още повече гласовете, не се търсят добри кадри.

Аз чакам да излязат резултатите за районните кметове.
Интересно ми е там как се е развила битката. За сефте последните години дават право на хората да изберат районните.
Интересно ми е запазило ли се е статуквото на някой от районите - само сини, тъмночервени от години и т.н. Странно, че малко хора се интересуват от това.
И не се направиха кампании на тези кандидати.

Имаха снощи едно изречение по телевизията за това, и то беше в тоя дух.
На кой му пука за районните.

Пък не знам - то вярно, че е конституционно право, но аз не държа на тайния вот.
Имам аргументи да зачеркна точно това на бюлетината, нямам притеснения да говоря публично за това. В тоя смисъл, това че бюлетината беше прозрачна - не ме трогна.
Както и анкетьорите.
Но все пак това си е право. Само отбелязвам позицията си. Peace

# 5
  • Мнения: 14 472
за съжаление SmaRt, независим, подкрепен от няколко партии, не означава, че са си припознали идеите м неговите. означава чисто и просто, че финансовите интереси им се припокриват и че без такова групиране, кандидатът не би бил избран въобще, респ. не би стигнал до балотаж

# 6
  • Мнения: 6 991
Гласувах, макар че си знаех кой ще е новият кмет на Пловдив.
Сега има да строим паметници  Laughing Нищо, де, уж изглежда свестен Славчо...

# 7
  • Мнения: 1 520
за съжаление SmaRt, независим, подкрепен от няколко партии, не означава, че са си припознали идеите м неговите. означава чисто и просто, че финансовите интереси им се припокриват и че без такова групиране, кандидатът не би бил избран въобще, респ. не би стигнал до балотаж

 Peace Права си.

Погледнах романтично-екзотично-изосновно на идеята.

Но, да, права си. Факт.

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ео, крупен инвеститор ни уведоми още преди месец, че Славчо ще е новият ви кмет. Даже знам и коя ще е първата замяна.

# 9
  • Мнения: 6 991
Замяна, каква замяна?
Може би не разбирам как употребяваш думата? Обясни ми, плс.
Аз се късам да пътувам и гласувам в Пловдив, защото искам да се върнем там, като завърша магистратурата. И всичко ме интересува за моя град.

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Замяна като кон за кокошка. Апартамент във Въстанически срещу място за строеж в Тракия.

# 11
  • Мнения: 1 113
Аз гласувах. Винаги гласувам. Приемам го не само като свое право, а и като задължение. Няма да говоря за гражданския дълг, не. По-скоро е въпрос на възпитание. Свикнала съм сама да вземам решенията и при избори е така - аз се опитвам да взема решение. Не винаги става на моето, но поне съм опитала.
Добавям, че живея в малък град, където всички се познаваме. Много е трудно да се подведеш по външен вид или по приказките на кандидатите. Тук изборът е почти 100% мажоритарен.

Аз също гласувах. И също съм от малък град. Но какво ми направи впечатление - тук имаше 4 кандидата за кмет. Единият - независим, но подкрепен от незнам си колко партии, останалите издигнати от определена партия. Една от партиите със своя кандидатура беше ГЕРБ. И хората, които гласуваха за кандидата (поне моите познати), казваха, че не познават кадидат-кмета или, че нямат мнение за него, дори някои не го харесваха, но гласуват за Бойко Борисов. Ето това не ми е ясно - как можеш да избираш кмет на партиен принцип. Дори и да харесват Бойко Борисов, той няма да управлява града, нито пък програмата му за управление на София, е програмата на собствения ти град.

# 12
  • Мнения: 6 991
Майка ми ме светна, че моят  бивш класен е трети в Пловдив... Shocked Не мога да повярвам. Не че е лош човекът, ама с тая Атака... ooooh!

# 13
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 884
И аз гласувах,не съм пропускала избори до сега.Имам си своя позиция и своя партийна принадлежност,и смятам че изборите са мястото да я изразя.Макар и анонимно,аз все пак давам мнението си по този начин.

# 14
  • Мнения: 3 760
 И аз гласувам. Винаги. никога не ме е интересувало дали вотът е таен, но на много места това е важно. възмутиха ме 130 гласували с придружител в Кържалийско... Възмущава ме изборният туризъм... Смятам, че трябва да има строги изисквания за това кой може и кой не може да гласува... Но не вярвам някой да промени нещо - все пак ДПС управлява държавата...  Confused

Общи условия

Активация на акаунт