Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 262
Какво ги правите тези теми, бе, мацки?  Joy
15 стр. изписваме за нула време  Crazy
Май си личи, че вече сме в четвъртия месец  Joy
Аз днес се бях притеснила, защото откакто пия витамините на Центрум матерна коремът ми хем е запечен, хем се разстройва и при един такъв набег ми се стори, че се появи леко зацапано течение  Sad Веднага изтичах при Док и слава Богу  Praynig всичко с бебока е наред. Сменихме само първоначалната прогноза за пола - Док каза, че категорично сме девойка  Flutter Сега таткото е доволен  Party Да видим до следващия преглед  Joy Важното е да сме живи и здрави! Слагайте смело розовия щъркел, пък ако се налага, ще го сменяме  Laughing
Радвам се за хубавите новини и в новата и в старата темичка!  Hug
Хубава вечер от мен!

# 16
  • Мнения: 6 713
Привет и от мен  bouquet

Hrispi, темичката е чудесна  bouquet Hug

# 17
  • Popovo
  • Мнения: 571
Привет и от мен в новата тема. Колко бързо се изписаха 15 страници.
Аз няма с какво да се похваля, на преглед съм на 5.11. и ми се струва, че е чак другата година.

# 18
  • София
  • Мнения: 289
Добро утро Simple Smile

Да се запиша и аз в новата темичка Simple Smile Поздравления, както минаги е страхотна Simple Smile

Радвам се че всички мами които са имали проблеми вече са добре Simple Smile И на мен от време на време много ми причернява, добре че сега съм си вкъщи и няма опасност. Доривчера като обядвах толкова зле ми стана половин час неможах да стана, имах чувството че ако стана и ще падна. Ама това е от кръвното и сигурно е нормално ....

Приятен ден на всички Simple Smile

# 19
  • Мнения: 25
Здравейте момичета,
радвам се че ви харесва новата тема  Grinning
Имам само една самокритика Naughty Не всички които знаят пола на бебето си са отбелязани в списъка със син или розов щъркел!От една страна е нарочно защото да не стане после ама аз казах че е момиче ама то не беше сигурно и айде да сменяме а и не всички които знаят пола искат да го споделят!  За това се надявам вие да ми помогнете!!! Аз ще отбелязвам пола само на тези мами, които искат !За по голямо удобство и да не пълним темата със съобщения и да я изписваме бързо ми пишете лични съобщения дали искате да ви отбележа в списъка със син или розов щъркел! Приемам всякакви критики и разбира се всякаква помощ-ако искате да сложим определени линкове или нещо ви интересува като актуална тема сега пишете на лични ако аз имам възможност ще търся информация и ще добавям, а ако искате направо и вие ми пращайте така ще става и по лесно! Simple Smile
Ако има желаещи да напишат следващата тема да се обаждат- предлагам всякаква помощ и обяснения и разбира се пращам кодовете на цялата моя тема( което си е огромно улеснение и остават да се намерят само картинки за да е по весела )!
Това е от мен! Целувки на вас и на бебчовците  Heart Eyes

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Hrispi - страхотна темичка, много стилно издържана в мечешки стил. Браво!   bouquet  Hug Поздравления и за новите линкове.

ven_j - да не ти е паднало кръвното? Понеже и аз съм склонна към такива припадания, гледам винаги да си нося шише с вода и шоколад. Спасявало ме е в някои трудни ситуации.

КРИСИ - така както го описваш, точно си прилича на безболезнени контракции, тип "Бракстон-Хикс". Аз ги имам от 12-та г.с., но откакто почнах да пия Магнерот не се появяват или ако усетя някакво втвърдяване, то не е толкова силно. След една седмица ще сършва опаковката и ще видим дали пак ще се подновят.

Жабче, мила, съчувствам ти за повръщането. Дано скоро да ти отмине.

Имам един въпрос към варненки - Някоя от вас смята ли да си прави амниоцентеза? И ако да - къде?  newsm78

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Здравейте и в новата тема Hug
Качих и аз снимка на бременен корем, но фотографът нещо ми е отрязал главата hahaha
Контракции получавах досега два-три пъти след силно нервно напрежение Sad и сега се предпазвам от всякакви негативни емоции.
Ясмина, защо ти е да правиш амниоцентеза newsm78 Някакъв проблем ли има?

# 22
  • Мнения: 410
ясмина аз правих амиоцинтеза миналия петък и чакам резултат на 16.11.да ти кажа вече съжелявам,ако не е сериозно моето мнение е да не правиш-много боли после и 1 седм. не можеш да станеш от леглото и е доста опасно,аз немога да спя от мислене да не стане беля.споделих и с мартенските мами-те също съжеляват-но избора е все пак твой.късмет

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Ясмина, защо ти е да правиш амниоцентеза newsm78 Някакъв проблем ли има?

Засега няма проблеми, да чукна на дърво. Ходила съм само на първа ФМ - в 12-та г.с., за нухална транслукенция и тем подобни и всичко беше перфектно. Следващата ми ФМ е на 19.11 и в случай, че има някакъв проблем, ще трябва да се направи бързо амнио. Лекарят, при когото смятам да раждам ме посъветва в никакъв случай да не я правя във Варна и затова питам има ли въобще някой, който да прави това изследване тук. Доколкото виждам в темата на мартенки, много от момичета са минали през амниоцентеза, но са само от София или от чужбина.
Да си призная изпитвам ужас от амниоцентезата, струва ми се, че ще съм в тези 5% със спонтанен аборт след амнио. Ако обаче, лекарят каже, че се налага, няма да се поколебая.

ася20 - а на теб защо ти направиха амниоцентеза?

# 24
  • Мнения: 407
Здравейте, мами!
Пожелавам на всички ви един прекрасен и изпълнен с много положителни емоции ден!
Ние с дъщерями все още сме тук в къщи, но ше излизаме. И да се оплача не ми остава време да седна на ви прочета. Дъщеря ми е много живо дете, та не ми дава и миг спокойствие.
Но да ви питам имам един проблем-от време на време имам по-силно течение и от време на време е придръжено с сърбеж.
Някой има ли такъв проблем.

# 25
  • варна
  • Мнения: 147
Здравейте!
Hrispi,отново поздравления за чудесното оформление!
Koketka,и аз съм на преглед на 5ти.Последния беше преди повече от месец и вече търпение не ми остана.Чакам да видя малкия бонбон и се надявам всичко да е ок.
Мами,за линията на бременността-аз си имам от предната Simple Smile

# 26
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
Ясмина, защо ти е да правиш амниоцентеза newsm78 Някакъв проблем ли има?

Следващата ми ФМ е на 19.11

И аз съм на ФМ на 19.11. Това вече е последния такъв преглед, на който може да се види нещо притеснително, нали?
Ако и този път кажат че всичко е ОК, и дано да е така за всички, остава само да чакаме малките бебчовци да се появят.

# 27
  • Мнения: 794
Здравейте!
Вчера нали ви писах, че имам болки  и ще ходя на ЖК по ЗК,а е вечерта в частния кабинет, та да видим какво е ...
Е, сутринта отидох на консултация по здравната каса, но отпред имаше 10 жени... Както и да е, влязох и обясних за болките. Трябваше много да настоявам, че наистина ме боли, та лекарката да кандиса да ми даде бележка за урина - седимент и белтък. Разбира се, не ми даде направление, а само бележка, та се наложи да си го платя изцяло - 4 лв. само де, ама не е редно! Както и да е, направих изследването и то излезе след 5 мин. - имах 10-12 левкоцити и 3-4 еритрцита. Лекарката каза, че явно вадя някакви песъчинки или камъчета и ми предписа да пия едно лекарство за бъбреците и мечо грозде!!! За гледане на ехограф и дума не обели! Купувам аз мечото грозде и на кутията пише, че е противопоказно и не трябва да се пие от бременни. Е, как тогава ми го предписва?!
Както и да е... Със зверски болки се прибрах вкъщи.
Вечерта отидох на преглед при доц. Малинова в частния й кабинет. Четох някъде по форумите, че била груба, не обяснявала... НИЩО ПОДОБНО. Бях последна пациентка, влязох в 19.00 ч., но въпреки това тя ме посрещна мила и засмяна, много беше любезна. Подробно ми обясни, че е добре да се направи фетална морфология и биохомичен скрийнинг сега, а към 24-26 г. с. може да ме гледа и на 3Д. Но каза, че е само ако аз пожелая.
Направихме веднага феталната морфология. Гледа ме към 30 минути, много мило си приказваше с бебето, каза, че правело челни стойки и си търкало очичките, после помахало на таткото... (който стоеше отстрани и гледаше в екрана) Каза ми, че скоро съм яла нещо сладко (преди това си бях хапнала доста халва) и ми обясни, че когато майките хапнат нещо сладко преди преглед, после бебетата са много щастливи и се въртят. Обясни ми, че не е хубаво да се ходи на преглед на гладно, защото бебетата са лениви и само спят. Затова запомнете: АКО ИСКАТЕ НА ПРЕГЛЕД БЕБЕТАТА ВИ ДА СЕ ВЪРТЯТ И ДА НИ ВИ СЕ ДУПЯТ СЪРДИТО, ХАПНЕТЕ ПРЕДИ ТОВА ДОБРЕ, АКО МОЖЕ И СЛАДИЧКО!
Всичко с бебето се оказа наред. Премери бедрото и главичката и каза, че най-показателно за това дали бебето се развива правилно, е съотношението между размера на бедро и глава. При нас по табличката съотношението беше много добро - главичката е 34 мм, а бедрото 17 мм. Видя стомахче, мозък, нухалната гънка, всичко е НАРЕЕЕЕД! Ех, сърце ми легна на място! После таткото ми каза, че не виждал това, което тя виждала, ама то си е така - само докторите виждат ясно на ултразвук.
Сега отивам на биохимичен скрийнинг!

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 11:09 от asja

# 28
  • Мнения: 111
Здравейте и от мен!  Party
hrispi, браво за красивата и добре подредена тема! Много са сладки новите картинки! Благодаря за усилията, които правиш, априлските мами да се чувстват удобно и уютно тук!   bouquet Радвам се, че си избрала моето заглавие!  Hug
Вчера Жабче ми изпрати филмчето за бебчето в утробата - много ми хареса! Още веднъж и благодаря, че толкова бързо се отзова!   bouquet
asja, радвам се, че при теб всичко е наред и сте видели така добре бебчо! Колко по-весела става темата, като се изпълни с радостни и доволни бъдещи майчета!
Надявам се всичко да е наред с всички вас,момичета! На тези от вас, които не могат да се отърват от гаденето, им пожелавам много скоро да премине! Но забелязвам, че дори тези неприятни моменти не ви пречат да се радвате и наслаждавате на чудото, което става вътре във вас, за което ви поздравявам!   bouquet
Приятен и спокоен ден на всички!  Wink

# 29
  • Мнения: 436
Браво, Хриси!
Прекрасна темичка - много весела и Коледна:))
Пожелавам на всички мами прекрасен ден и мноооого усмивки!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт