Как да оправя вълнена жилетка

  • 5 868
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 531
Поради разсеяност съм пуснала пералнята на цветно 30гр., а не както обикновено, на вълнено и новата ми жилетка и вълненият шал на дъщеря ми излязоха като от тепавица.По принцип знам, че май изход няма, но ако някой е успял да поправи непоправимото, МОЛЯ, споделете!

# 1
  • Мнения: 3 251
А използва ли омекотител?
Четох тук, че някои слагат от жълто-зелените топки за тенис при пухени якета, дали това няма да ти помогне?!

# 2
  • Мнения: 531
В момента са в пералната на програма изплакване с омекотител. Thinkingще видя какво ще излезе.

Нищо! SickТе така са се свили, че...

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 17:57 от драка

# 3
  • София
  • Мнения: 2 079
Като ги извадиш от пералнята ги разтръскай и изтръскай хубаво, във всички посоки, поразшири ги и ги поразроши с ръце още докато са мокри, остави ги да изсъхнат наредени и подредени на хавлиена кърпа или в друго хоризонтално положение.
Дано ти помогне малко! Peace

# 4
  • Мнения: 531
Ох, ако знаеш как съм дърпала, всичко е 100% вълна и нишката вече се е деформирала, но ще пробвам пак.Той, шалът се е скъсил почти наполовина.

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ох, ако знаеш как съм дърпала, всичко е 100% вълна и нишката вече се е деформирала, но ще пробвам пак.Той, шалът се е скъсил почти наполовина.

имаше преди подобна тема за степан вълнен пуловер.

някой предложи да се се накисне в студена вода с малко оцет и после да се изплакне.
някой сподели, че пуловерът се е поотпуснал.

пробвай, дано стане Hug

# 6
  • Мнения: 531
Благодаря, аз също бях мярнала нещо, но търсачката не ми помогна, както и многото съвети.Ще трябва да се примиря и друг път очите на 4. Shocked

# 7
  • Мнения: 1 434
Другия  път  ще гледаш програматора    Вълната   се свива най лесно   повече от  30-макс 40  градуса  не пера  плетени неща   .
Същото  важи и за лена.

# 8
  • Мнения: 531
Хе ,аз си го знам.Те пак на 30гр се изпраха, но не на вълнената програма.Пък и аз попитах дали нещичко може да се направи след като вече се е случило. Hug

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Пробвай да разгладиш с ютия, под кърпа.

Общи условия

Активация на акаунт