Идва студ. В Стамболийски ще сме на бадеми, уиски и барут!

  • 16 363
  • 289
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 451
                                          С Т А М Б О Л И Й С К И




С благодарност за заглавието на Eli83 и барута ( Laughing) на Gepard!     bouquet
Снимка: maria от  stamb.net     bouquet

Малко история:

Стамболийски е град в Централна България. Той се намира в Пловдивска област и е в близост до градовете Пловдив и Пазарджик. Градът е административен център на община Стамболийски.

Селищ ето възниква през 1873-1875 г., след прокарването на жп линия от Цариград за Белово. Линията минава през село Полатово, но селището е наречено Гара Кричим, тъй като в стопанския му хинтерланд най-голямо селище е Кричим.

Първите заселници са селяни от Перущица, Брестовица, работници по жп линията от Пещера, търговци на зърнени храни, плодове и зеленчуци, комисионери, кръчмари, ханджии... Така започва очертаването на квартала северно от жп линията. Към 1926 г. Гара Кричим има 224 жители.

През периода 1926-1928 г. тук идват нови преселници от Тракия и Македония и при преброяването през 1934 г. населението на гаровото селище е 554 души.

По-късно започва строителството на фабрики, особено в навечерието на Втората световна война, когато консервната промишленост е насочена към пазара на Германия. Първи идват братя Тевекелиеви (1933-1934 г.) от Елена. Те построяват фабрика на площ 15 дка. Земята получават даром от общината. След тях идват големите пловдивски капиталисти братя Алкалай, които наричат фабриката си "Алка". Братя Маринови построяват вакуумна фабрика, а с италиански капитали възниква фабриката хладилник "Родина".

Селището непрекъснато се развива и се превръща във важен промишлено- транспортен център. През 1964 г. става град, а през 1969 г., след признаването на градски права и на село Кричим, получава името Нови Кричим. От 1979 г. е град Стамболийски.

(Уикипедия)

Нашите неповторими дечица имат рожденни дни:



Алекс на мама Dori - 16.04.2005г., роден в болница "Шейново"-София
Никола на мама Nadja77 - 18.07.2006г. и  Стоян - 01.07.2002г., родени във ВМИ - Пловдив
Рени на мама dimi - 19.02.2002г. , родена в МБАЛ "Свети Мина" (Весела) - Пловдив
Рада на мама Verdad - 09.04.2002г. и  Ралица - 06.08.1999г., родени в  МБАЛ "Свети Мина" (Весела) - Пловдив
Мария на мама bilqna_69 - 12.04.1995г., родена във ВМИ - Пловдив и  Ивелина - 17.03.1991г., родена в МБАЛ "Свети Мина" (Весела) - Пловдив
Василена на мама mari_anka - 30.08.2006г., родена в МЦ "Здраве" - Пазарджик и Мария - 08.05.2002г., родена в МБАЛ "Свети Мина" (Весела) - Пловдив
Ани на мама djily и  Митко
Иван и Георги на мама stanka1979, родени на 30.07.2004г. в гр. Пазарджик
Калоян на мама sleepy
Юлия на мама Eli83, родена в гр. Пловдив
Ивайло на мама Viktoria_27, роден на 12.04. 2007г
Габрина на мама zwetellina, родена на 06.06.2007г. в АГ "Селена" в гр. Пловдив

Нашето малко, но красиво градче си има вече собствен сайт - http://www.stamb.net/portal/news.php

Заповядайте!

Старата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=227971.0

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 08:09 от mari_anka

# 1
# 2
  • Мнения: 2 478
Браво Марианка едва ли друг някой си има история на града в началото на темата и токова готино заглавие,пък и линк към сайта на града! Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 676
     Привет в новата темичка  Hug!

 Поздравления на всички, включили се в оформлението   bouquet. Чак се размечтах, как сме пред каминка, а навън вали снежец  Heart Eyes.

 Алексчо вече е на ясла, но след 1 седмично отсъствие, сутрин поплаква  Cry. Аз съм на работа и доста ми е запълнено времето, за да не ми е скучно  Wink.

 Марианка, ако сте били в "Корнера" е могло да се засечем. Ние бяхме отседнали на по мелбичка.
 Ели, радвам се, че сестричката ти е била голяма късметлийка, а също и приятелят и  Peace. Зная, че около 40 дни преди рождения си ден, човек изпада в дупка. Както те е посъветлала, Билянка, нека им прочетат молитва за здраве.
За подаръче - идеята със златен накит много ми допада  Peace. Може да и поръчате торта с форма на кола, нали сега е кандидат-шофьор  Laughing.
Дими, в събота минах през търговския център във вътрешния му двор, но не те видях. Зърнах една жена на средна възраст в едно магазинче, но не зная дали е твоето. Как се казваше твоето  newsm78.

  Бъдете усмихнати и се обичайте   beer    loveuuu

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 11:47 от Dori

# 4
  • Мнения: 4 451
Dori, магазинчето на dimi се казва Палавници и предполагам, че точно него си видяла. А жената трябва да е била майка и. Димито са семейно в Гърция за около 10 дни. На връщане ще приберат свекървата към Бг, че ще им гостува малко. Mr. Green
Ели, радвам се, че ти е харесало оформлението на темичката ни. И аз мисля, че заглавието ни  уникално. Grinning

# 5
  • Мнения: 891
Здравейте и от мен  Grinning

Браво на вас.  4 дни не съм влизала, а вие сте довършили старата тема и сте оформили нова.
mari_anka поздравления за оформлението на темичката  newsm10 
А и заглавието е страхотно  Mr. Green

Ние уж заминахме за 10 дни, но се върнахме доста по-бързо.  Crossing Arms
Свеки даде зор да се прибираме по-рано  Tired
Само дето се убихме от път  #Cussing out Направо съм скапана.

Dori, mari_anka е права. В магазина си видяла майка ми.
А магазина се казва "Палавници".
Dori сега видях, че на Димитровден си ми честитила имен ден.
Аз празнувам имен ден на 1 ноември, на Свети Дамян и Козма, защото всъщност съм Дамянка.
Но все пак Благодаря  Grinning
Често се случва да ми честитят на Димитровден,
защото повечето хора си ме знаят като Дими и предполагат, че празнувам на Димитровден.

# 6
  • Мнения: 4 451
Димииии, радвам се, че те "виждам". Hug

# 7
  • Мнения: 4 451
Gepard, гледам, че и ти като мен дебнеш в двата форума. Joy А в нашата си тема още не си се разписал. Crossing Arms Черпи по едно кафе.

# 8
  • Мнения: 26
Веднага.



Кафетата бяха за предната тема. За тази няма кафета. Студенко е вече.

# 9
  • Мнения: 4 451
 hahaha От сутринта ли ще се подкараме бе човек?! То и мезе ще трябва, тя дълга и широка. Laughing

# 10
  • Мнения: 26
Ти сама каза: Пияна жена - весел форум.  Joy

# 11
  • Мнения: 4 451
Даааа, така е. От личен опит ти го казвам, да знаеш. Joy

# 12
  • Мнения: 26
Ааааа незнам. Аз по форуми не съм се напивал още.

# 13
  • Мнения: 4 451
Е, как да не си?! Хванала те е амнезията май. Thinking Не помниш ли как дружно си пийвахме биричка пред мониторите?
Хайде, закуската днес ще е от мен. По една чиния симфонична манджичка. Идеално пасва на уискито. hahaha

# 14
  • Мнения: 26
Пффффффф то тогава беше по време на работа.  Laughing

Друго си е манджичката. Снощи в Корнера ми сервираха свинска кавърма за вегетариянци.  Доста трудно открих свинското, но накрая намерих едно парче. Да се оплача.

Общи условия

Активация на акаунт