В ДЕТСКАТА ГРАДИНА

  • 2 064
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 999
gergandi и законово отговарят пред нас.

Отделно има много бавачки, които са педагози - даже преобладават. Но явно е голям срам и позор да бъдеш сравняван с такава.  newsm78 Чудно защо? А съвсем отделно който и да се грижи за МОЕТО дете - отговаря пред мен. Но това, вече започва да ми става ясно, важи май само за мен...

# 31
  • Мнения: 3 146
Isa, ньпълно съм съгласна, че по прицип този,който се грижи за детето ми, трябва да се съобразява с мнението ми, но не мисля, че имам законово основание да накарам учителите например да го оставят да си играе с топка, докато другите деца спят. Не съм юрист, но така си мисля. Ако, обаче, инспекторатът промени правилата, то учителите ще трябва да се съобразят с това. Така си мисля.

# 32
  • Мнения: 1 632
 ooooh!малеййййй,тук една мама е разочарована и споделя,а вие спорите и присвоявате темата.Така грозно сте я изолирали,че като гледам,момичето е забравило вече да пише тук!
lyonka-пиши все пак до къде си стигнала и има ли някакво развитие!Стискам ти палци и дано бързо получиш положителен отговор!

# 33
  • София
  • Мнения: 6 999
gergandi, виж за какво е била темата /първоначално/ и прочети моето първо мнение, което балони реши да репликира.

Става дума за нещо, което е потенциално опасно за децата. Изобщо не говоря за някакво различно отношение към децата или детето ми, а за адекватни грижи, които всеки има право да изисква да бъдат полагани за неговото дете.
С какво ще се извини въпросната директорка в случай на нещастие? Че не е 'гувернантка' или, че заплатата й е малка или, че не работи за мен и поради това не си е направила труда да махне въжето? Или че щом детето е в държавна, а не в частна градина животът и здравето му не са ценни...  newsm78

# 34
  • Мнения: 771
yonka, до къде стигна с проблема. Ние се поотнесохме.
А по проблема с въпросното "въже" няма ли и други родители, които да те подкрепят? Колко просто е ....сваляш въжето и толкова! Явно тази директорка не си знае интереса. smile3512

# 35
  • Мнения: 7 382
gergandi и законово отговарят пред нас.

Би трябвало да е така и да дават отчет на данъкоплатците НЕ само ДГ , а и доста други организации ,но .......НЕ би. Законово или - не ,все по-често безотговорността и арогантното поведение остават ненаказани. Peace

# 36
  • Мнения: 3 146
Isa, прочетох темата още в началото, даже я споделих с една майка в градината ни, но не мога да дам решение. Зная какво си написала първо и на какво е репликирано, тъкмо затова писах.
Не мисля, че майката ще постигне някакъв резултат, като обясни на директорката, че работи за нея и трябва да я слуша. В този смисъл, смятам, че има косвена връзка с темата.
Може би единственият начин да се промени нещо, е lyonka да се обърне към тези в общната, които отговарят за безопасността в детските градини и да ги накара да направят инспекция. По подаден сигнал са задължени, още повече ако има повече родители, които се оплачат.

ивка-щастливка, права си, извинявам се! Embarassed

# 37
  • Мнения: 771
Дълбоко се съмнявам, че тези в общината ще си нарушат спокойствието за"едно въже". Няма ли как родителите да ИЗИСКАТ родителска среща и с директорката и да я попритиснат?!

# 38
  • Мнения: 1 632
Няма нужда от подкрепата на другите родители,и само една жалба до инспектората да се предизвика проверка е достатъчна.Всички знаем,че за заведението проверката значи много.В жалбата описваш страховете си за детето и те са длъжни да направят тази проверка и да променят обстоятелствата.Ако това не стане,можеш да действаш по друг параграф.

Общи условия

Активация на акаунт