В ДЕТСКАТА ГРАДИНА

  • 2 066
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Момичета, имам нужда от вашия съвет и коментар. Ще се опитам да звуча меко, макар че съм афектирана! Връщам се от родителска среща в детската градина. Чудя се как да процедирам и по каква причина не мога да осъществя диалог с директорката на градината?! Синът ми е приет в резервна група, която е разположена в бивша музикална зала, а спалното помещение вероятно в спортен салон на ОДЗ. Разбира се, че съм признателна на ръководството на ОДЗ-то, че е успяло да издейства резервна група и детето ми има възможност да посещава детското заведение, доволна съм и от избора на педагогически кадри. Но недоумявам- помолих да се демонтират въжетата от старо спортно съоръжение в спалното помещение, което според мен  е опасност за децата - причината: едно малко три годишно дете съвсем нормално може да се спъне и падне, да заплете ръчичка или краче във въжетата / да не кажа глава/,  и да се получи травма. Директорката възмутено ми обясни, че тя няма намерение да РУШИ нещо вече създадено и нищо опасно не вижда във въпросните въжета.  Така че остава само да се надяваме - децата ни да не пострадат от нещо предвидимо и лесно за отстраняване и монтиране. Каква специалистка по оценяване на риска се оказа тази директорка? Предвиждало се строеж на ново крило за резервната група  и салона щял да приеме предишния си облик, ама то това въже до тогава ще изгние?!!! Дали прекалено раздувам случая? Същата тази директорка заяви, че за претенциозните родители има частни детски градини. Това пък въобще вече ми се стори прекалено, но реших, че е излишно да коментирам... Децата нямат шкафчета, няма топла вода в санитарното помещение, по стените има теч, върху който е разположена ел. инсталация. Да, директорката обеща, че и теча ще оправи, и топла вода, и шкафчета ще има... Защо не можах да намеря верния тон за един градивен диалог? Дали причината е и питането ми за работното време?  Това е ситуацията -дали пък наистина съм претенциозен родител, но и в общинските детски градини условията е редно да са нормални и отговарящи на определени критерии?

# 1
  • Мнения: 4 668
За съжаление , поведението им е такова , че едва ли не трябва да им целуваш краката , понеже поради някакъв луд късмет детето ти е прието във въпросното детско заведение  Confused
Условията , които описваш не са нормални ...  Sick а жената наречена директорка е доста нагла ...
Но и ситуацията при тях е , че не искат да имат никакви задължения . Явно много ги натоварва това да се грижат за децата ...

Аз не бих издържала да ми говори така ! Нито пък щях да търся в мен причината за липсата на диалог . Ясно е , че не си виновна за нищо ,просто по тези места отдавна са отвикнали да работят ...

Сигурно и аз съм много претенциозна  Rolling Eyes Щом детето ми е в частна ясла ...

Но докато се примиряваме с такива директорки и си мълчим ,защото смятаме , че трябва да сме благодарни , само защото детето ни е прието на градина , нищо няма да се промени  Confused

# 2
  • Мнения: 135
Не ,не си претенциозна.Не виждам и защо да не се интересуваш
от работното време.
За безопасността на децата пряка отговорност имат учителките.Би трябвало те да сигнализират,а не вие!
А това,че още не са подготвени в градината ,не винаги зависи от директора.
За ''частните градини'' не ми се коментира изказването.

# 3
Pipinka, благодаря ти за разбирането. Аз определено не съм от примиряващите се, но защо все с принуждение трябва да се решават проблемите? Днес говорих с отдел "Образование" в Столична община, основния повод беше работното време и сборните групи след 18 часа. Не знам дали в следствие на това, но днес вече децата не висяха при охраната от 18.00 до 19.00 часа, а бяха в една от групите... Сега пък в РИОКОЗ, в Регионален инспекторат ли трябва да се обаждам ? После освен претенциозен, но и конфликтен родител ще ме изкарат. Но това особено не ме притеснява, само да не рефлектира върху детето... Би било много по- приятно да се разбират и да си сътрудничат родители и учители

# 4
  • Мнения: 4 668
Аз определено не съм от примиряващите се, но защо все с принуждение трябва да се решават проблемите?
Докато се научат да работят нормално , така ще е ...

И докато не спрат те изкарват наглец , който им смущава спокойствието , само защото се притеснява за детето си ,  също ... трябва да си търсиш правата - твоите и на детето !
 Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Въобще не си претенциозен родител , а един съвсем нрмален и загрижен за здравето на детето си , а и на другите деца родител. Явно ще трябва да се обадиш където трябва , за да се оправят нещата. Ако трябва направи го анонимно или пък сигнализирай в някоя национална медия. Те така ще раздуят нещата , че и общината и другите институции ще се размърдат.

# 6
Ще си доразвия темата и за работното време. На първата родителска среща ни запознаха и с работното време на детската градина - до 18 часа. Доста родители реагираха, тъй като е трудно да стигнеш от месторабота до ОДЗ-то до определения час. Много уверено директорката обясни, че Наредбата за работното време, почивките и отпуските не позволява да се регламентира друго разпределение за педагогически кадри. Реших /за да не и уроня авторитета/, че вероятно е объркала нещо и говорих с нея след това - възможно е поне с половин час да се реорганизира работното време поне до 18,30 и т.н. Повишихме тон, директорката заяви, че след като бъда компетентна по  Наредбата за работното време, почивките и отпуските тогава ще разговаря с мен.  Опитах се и в случая да спазя някакви етични норми, обясних че служебно се занимавам с работно време и не е необходимо да спорим. Всеки Работодател определя разпределението на работното време в правилник за вътрешния трудов ред, който не може да противоречи на Кодекса на труда.  А Кодекса на труда дава много варианти. Всеки директор по свой почин утвърждава до колко часа да работи детското заведение. Никъде не пише, че часовете за самоподготовка не следва да се осъществяват на работното място. Но поради "педагогически съображения" едни сладури на три години всяка вечер трябва да обикалят детската градина, да си намерят съответната дежурна занималня и да останат спокойни, че мама и тати ще ги намерят! И  Така с моите конфликти, отивам да чета за управление на конфликтите Shocked

# 7
  • Мнения: 4 668
lyonka , не искам да съм лош пророк , но ми се струва , че ще имаш разправии с тази детска градина ...
Явно госпожата много се живяла в директорската роля и е забравила , че е там да осигури спокойствието , удобството и сигурността на дечицата  Sick

# 8
  • Мнения: 459
Според мен това, което описваш никак не е нормално. И понеже съм сигурна, че нищо няма да направят скоро, та по този въпрос май трябва да се уведомят медиите, например в Нова ТВ- Господари на ефира.  Те си знаят какво да направят. Защото иначе никой от държавните градини не се трогва и чакат на родителите и евентуални спонсори, които пак са родители от въпросните градини

# 9
  • Карлово
  • Мнения: 4 640
А бе, директорките на такива градини разчитат, че ще си траеш, за да не те принудят да си преместиш детето. От опит знам, че колкото си по-отворен, по те уважават. Лошото е, ако някоя от госпожите в групата прехвърли личното отношение с родителите върху отношението към детето. По едно време на моята не и се ходеше на детска. Ама и това преодоляхме с ТЪРПЕНИЕ. И накрая на годината получих благодарствено писмо от ръководството за съдействие на персонала през периода на посещение на детското заведение.

# 10
  • Мнения: 8 999
Престанете с обобщения от сорта: те така са свикнали, по-лесно им е да не работят, те вече съвсем се оляха. Моля ви, тук говорим за някаква конкретна детска градина, а не изобщо за всички градини в България.
Аз имам съвсем противоположни впечатления /заради всичко онова, което се прави за децата в нашата детска градина/ и също мога да обобщя - детските градини и учителите, които работят там са перфектни.
Не забравяйте, че не директорите на уч.заведения определят какви пари и за какво да се отделят, нито вадят тези пари от вашите или от собствените си джобове. И най-дребната ремотна дейност е свързана с дълъг низ от бюрократични изисквания и препятствия, през които директорът трябва да мине, да пребори и да убеди този, от когото зависи отпускането на средства, че точно неговото ОДЗ заслужава и има нужда от въпросните средства.
Влезте им малко в положението на тези хора.

# 11
  • Мнения: 771
За съжаление някои от директорките на общинските детски градини се изживяват като "величия".Това е много заразна болест, имам наблюдения, вярвайте ми. Започват едно модно ревю от Илиянци, разходки по институциите и т.н.т. newsm81само дето в това време пряката работа куца!Не рядко потърпевши от тази "комплексарска" мания са учителките и родителите. Лошото е, че това е закономерност от липсата на места в д.градини! Аз съм в системата и се срамувам от някои директорски изцепки.Ще споделя опит, ако позволите. Директорките "се стряскат" от интелигентните, напористи/но учтиви/ родители. Първо се дразнят, но с времето изпълняват желанията. В бившата ми детска градина много не се обичахме с шефката, но тя не се превърна в "илиенски манекен"!Работното ни време е до 19ч., но след 18.30 по график има дежурен учител./остават 1,2 деца/. От общината я НАСИЛВАХА да открие група в салона, но тя "изрови земята" и отказа. Как дечицата ще спят в студения салон, къде има сан.възел и т.н.т! А що се отнася до сигурността на децата, много пъти някоя от нас/учителките/ сме отнасяли скандал за инциденти! За нея сигурността на децата е най-важна. И..друго.Виждала съм родители да излизат от кабинета й, но съм чувала само хвалби.Вероятно "родителските препоръки" ги е налагала от свое име без да цитира родител! Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 2 079
Не включвайте всички детски градини, и всички директорки, и всички учителки под общ знаменател "те - всичките".  #Cussing out
Та нали точно "те - всичките" гледат децата ни, нашите деца, най-свидното нещо, което имаме.  Sick
Нали "те - всичките" се грижат нашите деца да са добре, да са здрави, да се чувстват добре в собствената си среда, да се забавляват, да се обучават, да се възпитават ...
Да не продължавам да изреждам, защото денят няма да ми стигне!  ooooh!

lyonka,
Детските градини имат работно време от 7 до 19 часа, а работното време на учителките и на непедагогическия персонал се определя ат Правилника за вътрешния ред на съответното заведение.
Ако имаш някакви оплаквания отнеси ги или към отговорника за образованието в съответния район, или в отдел Образование на община София, или към ресорния заместник кмет на община София - по настоящия момент г-жа Йорданка Фандъкова.

И, моля!  Praynig lyonka,, напиши кое е това детско заведение в София. Може тук да пишат още мами от това заведение, които не са доволни от факта за работното време и да се обедините.  Hug

# 13
  • Мнения: 771
Пак съм аз. Да, вярно е ,че директорките трябва ДА ПРАВЯТ ЧУДЕСА  за да отпусне общината пари за мокет....! За което обвинявайте ОБЩИНИТЕ! През миналата година в д.гр изби тръба в салона!6 часа газихме във вода/добре че топла/, отлепи се балатума/от 1999г/. Дойдоха ОБЩИНАРИТЕ, направиха дупка в средата "оправиха" теча и заявиха да върнем балатума "нищо му нямало".След 1 седмица инспекторките ходиха на Сандански на "СЕМИНАР"....!
Само не съм съгласна с "въжето"!!!Толкова ли е трудно да го махне или чака да стане белята!

# 14
За съжаление някои от директорките на общинските детски градини се изживяват като "величия". Работното ни време е до 19ч., но след 18.30 по график има дежурен учител./остават 1,2 деца/.  Hug
Peace Ето, че има градини до 18,30 часа. Благодаря за информацията!
Детските градини имат работно време от 7 до 19 часа, а работното време на учителките и на непедагогическия персонал се определя ат Правилника за вътрешния ред на съответното заведение.
Ако имаш някакви оплаквания отнеси ги или към отговорника за образованието в съответния район, или в отдел Образование на община София, или към ресорния заместник кмет на община София - по настоящия момент г-жа Йорданка Фандъкова.

И, моля!  Praynig lyonka,, напиши кое е това детско заведение в София. Може тук да пишат още мами от това заведение, които не са доволни от факта за работното време и да се обедините.  Hug
Говоря за 79 ОДЗ в Студентски град. Вече споменах, че се отнесох към Столична община по този повод.
Искам да подчертая, че съм изключително благодарна и признателна към учителките на групата. 
Но не приемам изявления от типа "за претенциозни родители - има частни детски градини"!И след като един родител вижда потенциална опасност е необходимо тя да бъде отстранена!

# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
... Реших /за да не и уроня авторитета/, че вероятно е объркала нещо и говорих с нея след това...

Ето тук точно си объркала.  Naughty Аз разбирам твоето поведение, но директорката го е усетила по друг начин... Ти си все още 'детето', а тя е 'учителя' и авторитета и те мачка...  Sick Sick Sick Трябваше да се изправиш насред род. среща й да й каже: "Аз съм специалист в това и това и работя с КТ. Това, което казвате не е истина." Отделно, че щом детето ти е в 'резервна група' директорката очаква, че трябва да сте й тоооолкова благодарни щото да й целувате ръцете.  ooooh!

Тази жена работи ЗА ТЕБ и за детето ти. Трябваше да я питаш /ей така информативно/ кой ще понесе отговорността ако някое дете се нарани поради тези въжета? А ако стане нещо по-лошо? Пак ли ще разправя как няма да руши, щото е по-лесно да застрашава живота на децата.

И вече ми е писнало от лафове "как се грижат за децата ни..." Ами тяхната РАБОТА е такава. Всеки се грижи за добруването на другите с работата си. За това сме общество. Или нечия работа го прави по-важен? Ако аз държа такъв език на клиентите си - ще ги загубя... Интересно тя какво ще прави ако всички родители отидат в частни градини? Ще сади боб може би...

# 16
  • Мнения: 771
А не ти ли писна от лафове от типа "те работят за теб"!!! Не не работят за нея, А СЕ ГРИЖАТ ЗА ДЕТЕНЦЕТО Й !!! За теб работи гувернантката, а тези жени са педагози, вероятно с ценз по-висок от твоя. Точно такива думи ме изумяват.Това не ти е частната фирма!!! Много правилно е постъпила Илонка, МНОГО ВЪЗПИТАНО. А вече ако не може да се говори с директорката, има и други начини. Дразня се, когато някоя нафукана майка влезе и каже "лелка" на учителката. Не става така.
Илонка, детските градини ТРЯБВА ДА РАБОТЯТ от 7.00 до 19.00ч. По места има дежурни учители /7-7.30 и 18.18.30/, но са длъжни да осигурят учител/не охрана/ за този период.Обърни се към г-жа В.Василева и Б.Калева - Инспектората на пл. Възраждане ет.4.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 999
А не ти ли писна от лафове от типа "те работят за теб"!!! Не не работят за нея, А СЕ ГРИЖАТ ЗА ДЕТЕНЦЕТО Й !!! За теб работи гувернантката, а тези жени са педагози, вероятно с ценз по-висок от твоя. Точно такива думи ме изумяват.Това не ти е частната фирма!!!

Нещо не схващам къде е разликата? Те се грижат за моето дете, следователно работят за мен. Аз съм човекът, на който се отчитат за дейноста си. Разликата м/у бавачката ми и учителките в градината е че вторите гледат повече деца. Ако няма деца, за които да се грижат - явно няма да работят това, което работят нали?
Въпросът за ценза го оставям без отговор - може и да съм метачка, а те да са с 4 педагогически образования - резултатът е един и същ - ТЕ РАБОТЯТ ЗА МЕН, а не аз за тях.

Дали е частна или държавна градината също няма значение и в двата случая им се плаща от моите пари. Само дето едните са ми взети от данъци, а другите ги плащам директно.

# 18
  • Мнения: 771
Просто нямам думи. Това е абсолютно мислене на "фирмаджия", а не на загрижена майка. Заплтките не ги плащате вие, а и дали 40лв. на месец са достатъчни? Заплатите са от онзи човек със "седянката". Явно отношението към хората е на базата "този ми е длъжен, този ми е по-длъжен".Въпрос на възпитание!

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
...Заплтките не ги плащате вие, а и дали 40лв. на месец са достатъчни?

Човекът със 'седянката' вероятно е Д. Вълчев, но ако наистина мислиш, че той им плаща заплатите - значи дори не си струва човек да спори с теб... безкрайно си далеч от реалността.

Заплатите на учителите, както и на 'човека със седянката' се плащат от моя джоб, както и от джобовете на всички, които плащаме данъци. И следователно и учителите и 'човекът със седянката' работят за мен. Е, за теб не работят... а ти работиш за тях, но то е въпрос на възпитание - някои не сме с робско такова.

# 20
  • Мнения: 771
Да, робска! Щом за теб дори сигурна и Първанов работи......без коментар!
Съжалявам, но не ти ми даваш заплатата!!!!!!Чао и приятни почивни дни./темата отиде някъде си/ smile3501

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
Щом за теб дори сигурна и Първанов работи......без коментар!
...Съжалявам, но не ти ми даваш заплатата!!!!!!

Абсолютно и Първанов работи за мен.  bowuu

Ако си детска учителка - не не работиш. Нежеланието ми да се сблъсквам с такива като теб беше достатъчно силно и детето ми е в частна детска градина.

# 22
  • Мнения: 771
Опа-а, и искаш да кажеш, че в частната детска градина ти се кланят? Съмнявам се! Коя е тази детска градина! Дори и в частна детска градина, УЧИТЕЛКАТА ИМА ДОСТОЙНСТВО и не ти е гувернантка! Имам чудесна представа и от часните дет.градини/зависи коя/. А "такива като мен" и там има, няма отърване.....! newsm44

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
балони, успокой се малко... Нещо съвсем се отнесе...
Не виждам някъде да съм казала, че ми се кланят. Ако твоето разбиране е, че човек работещ за теб е длъжен да ти се 'кланя' не го прехвърляй на мен, моля. Или пък, че гувернантката следва да се 'кланя'  ooooh!

Отделно  може и в градините да има такива като теб, но аз специално бих била благодарна ако просто се 'отърва' от теб тук. Достатъчно ще ми е.  ooooh!

# 24
  • Мнения: 3 146
Спорът е безсмислен, защото е очевидно, че служителят работи за работодателя си и е отговорен пред него, както и бива контролиран само от него, по закон. Работодател на учителите са общитине или обръзователното министерство. Няма спор.
Но не мога да се съглася с балони също, че едва ли не всички учители примет работата си като призвание - повечето отиват на работа с мисълта, че това им е работата и за нея им плащат, а не с мисълта - "сега отивам да се грижа за децата на работещите майки".

# 25
  • Мнения: 771
Сори, от мен не можеш да се "отървеш", този форум не "работи за теб".
Съгласна съм с теб, че не всички колеги отиват на работа с желание. За съжаление броят им се увеличава /защо ли/.
Само, че именно тези, за които това е призвание, не влизат в детската градина с мисълта, че работят за еди кой си.., а заради децата. Просто звучи грозно и се ядосвам, когато някой идентифицира гувернантката в къщи с учителката в детската градина.
Някак си е обидно. В общинските градини нещата даже по-тежки. И добрите учителки с времето стават посредсвенни, за съжаление.

# 26
  • Мнения: 3 146
Просто звучи грозно и се ядосвам, когато някой идентифицира гувернантката в къщи с учителката в детската градина.
Някак си е обидно.

Да, съглана съм с това, че е обидно.

Защо добрите учители стават посредствени? Защото става рутина, преумората ли е? Струва ми се абсурдно да караш един човек да работи 35 години, до 63 годишна възраст, особено работа като учител или лекар... Чудовищно е. Като си помисля, че и мен това ме чака...

# 27
  • София
  • Мнения: 6 999
... Просто звучи грозно и се ядосвам, когато някой идентифицира гувернантката в къщи с учителката в детската градина.
Някак си е обидно....

Кое му е обидното? С кое едната работа е по...низша/?/, а другата по-възвишена?
Или говориш за образование? Една от бавачките на дъщеря ми е била гл. счетоводител на НЗОК... и според теб е обидно да се приравнява детската учителка /педагог/ с един  икономист?

... Работодател на учителите са общитине или обръзователното министерство...

Работодател е този, който ти плаща заплатата. Продължавам да твърдя, че гражданите, които си плащаме данъците сме работодателя както на детските учителки, така и лично на мин. Вълчев.  Laughing

# 28
  • Мнения: 771
Абсолютно си права. Представи си учителката на 65год. как подскача с децата и пее "Хрупкай зайко"!?
Как да се отдадеш на работата, като заплатата е никаква, бройката на децата не пада под29, вече приемаме върху тази бройка и деца с увреждания, за всеки ден имаш да пише по 1 том глупост и т.н.т. Ами в един миг виждаш, че смисъла е само в това, че когато по улицата те срещне бивш възпитанник, те прегърне...! Но това не всеки го цени и разбира. Младите колеги не се трогват от това, а и сега с тази "стачка-излагация"...! Та това е !

# 29
  • Мнения: 3 146


Кое му е обидното? С кое едната работа е по...низша/?/, а другата по-възвишена?
Или говориш за образование? Една от бавачките на дъщеря ми е била гл. счетоводител на НЗОК... и според теб е обидно да се приравнява детската учителка /педагог/ с един  икономист?

... Работодател на учителите са общитине или обръзователното министерство...

Работодател е този, който ти плаща заплатата. Продължавам да твърдя, че гражданите, които си плащаме данъците сме работодателя както на детските учителки, така и лично на мин. Вълчев.  Laughing

Да, по принцип данъкоплатците сме тези, които плащат заплатите на всички в бюджетната сфера, но по закон не сме работодатели. Става дума за законови положения, а не морални констатации.

Разликата между говернантката и учителя е в образователния ценз. Фактът, че инокономисти в активна възраст са принудени да се затнимават с говернантство, само утежнява положението. Да не говорим, че икономистът не е специално образован педагогически, така че образователният ценз си важи и тук - в градината няма да вземат икономист.
Ако държавата си беше на мястото, икономистите щяха да са си икономисти, а учителите - добри учители. Е, всичко е обърнато с главата надолу.

балони, първоначално подкрепях стачката, но накрая наистина прерастна в излагация. Поведението на учителите и просташкият направо начин, по който се държаха, като се рисуваха, преобличаха, рисуваха карикатури и бияха барабани, ме отблъсна жестоко.
Преставам с това, че е забранено във форума вече да се коментира това.

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 15:30 от gergandi

# 30
  • София
  • Мнения: 6 999
gergandi и законово отговарят пред нас.

Отделно има много бавачки, които са педагози - даже преобладават. Но явно е голям срам и позор да бъдеш сравняван с такава.  newsm78 Чудно защо? А съвсем отделно който и да се грижи за МОЕТО дете - отговаря пред мен. Но това, вече започва да ми става ясно, важи май само за мен...

# 31
  • Мнения: 3 146
Isa, ньпълно съм съгласна, че по прицип този,който се грижи за детето ми, трябва да се съобразява с мнението ми, но не мисля, че имам законово основание да накарам учителите например да го оставят да си играе с топка, докато другите деца спят. Не съм юрист, но така си мисля. Ако, обаче, инспекторатът промени правилата, то учителите ще трябва да се съобразят с това. Така си мисля.

# 32
  • Мнения: 1 632
 ooooh!малеййййй,тук една мама е разочарована и споделя,а вие спорите и присвоявате темата.Така грозно сте я изолирали,че като гледам,момичето е забравило вече да пише тук!
lyonka-пиши все пак до къде си стигнала и има ли някакво развитие!Стискам ти палци и дано бързо получиш положителен отговор!

# 33
  • София
  • Мнения: 6 999
gergandi, виж за какво е била темата /първоначално/ и прочети моето първо мнение, което балони реши да репликира.

Става дума за нещо, което е потенциално опасно за децата. Изобщо не говоря за някакво различно отношение към децата или детето ми, а за адекватни грижи, които всеки има право да изисква да бъдат полагани за неговото дете.
С какво ще се извини въпросната директорка в случай на нещастие? Че не е 'гувернантка' или, че заплатата й е малка или, че не работи за мен и поради това не си е направила труда да махне въжето? Или че щом детето е в държавна, а не в частна градина животът и здравето му не са ценни...  newsm78

# 34
  • Мнения: 771
yonka, до къде стигна с проблема. Ние се поотнесохме.
А по проблема с въпросното "въже" няма ли и други родители, които да те подкрепят? Колко просто е ....сваляш въжето и толкова! Явно тази директорка не си знае интереса. smile3512

# 35
  • Мнения: 7 384
gergandi и законово отговарят пред нас.

Би трябвало да е така и да дават отчет на данъкоплатците НЕ само ДГ , а и доста други организации ,но .......НЕ би. Законово или - не ,все по-често безотговорността и арогантното поведение остават ненаказани. Peace

# 36
  • Мнения: 3 146
Isa, прочетох темата още в началото, даже я споделих с една майка в градината ни, но не мога да дам решение. Зная какво си написала първо и на какво е репликирано, тъкмо затова писах.
Не мисля, че майката ще постигне някакъв резултат, като обясни на директорката, че работи за нея и трябва да я слуша. В този смисъл, смятам, че има косвена връзка с темата.
Може би единственият начин да се промени нещо, е lyonka да се обърне към тези в общната, които отговарят за безопасността в детските градини и да ги накара да направят инспекция. По подаден сигнал са задължени, още повече ако има повече родители, които се оплачат.

ивка-щастливка, права си, извинявам се! Embarassed

# 37
  • Мнения: 771
Дълбоко се съмнявам, че тези в общината ще си нарушат спокойствието за"едно въже". Няма ли как родителите да ИЗИСКАТ родителска среща и с директорката и да я попритиснат?!

# 38
  • Мнения: 1 632
Няма нужда от подкрепата на другите родители,и само една жалба до инспектората да се предизвика проверка е достатъчна.Всички знаем,че за заведението проверката значи много.В жалбата описваш страховете си за детето и те са длъжни да направят тази проверка и да променят обстоятелствата.Ако това не стане,можеш да действаш по друг параграф.

Общи условия

Активация на акаунт