Благодарение на самотата преоткрих себе си

  • 5 642
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 515
Случи ли се и на вас момичета?Аз благодарение на това ,че съм сама преоткрих себе си и намерих едно ново "аз " в живота си.Темата ми дойде на ум след едно изказване на моя бивш пред приятели ,че откакто не бил с мен съм била друг човек и че той мислел ,че ме е подтискал.
аз също мисля това ,в стремежа си да имам уютен дом с детски смях и топли ястия бях забравила какво е да си просто жена-ухажвана,обичана,смела,дръзка,позитивна и оправна.
Сега преосмислих приоритетите в живота си.Благодарение на нея преоткрих себе си.Сега сам работеща жена с прекрасна работа ,много колеги-МЪЖЕ!!!Който гледат на мен като на умна и оправна жена,имам прекрасен дом в който тече усилен ремонт за да стане още по хубав и да започна новия си живот съвсем на чисто.
Имам прекрасни две деца ,които са моите 2 слънца в живота ми!!!!Имам  приятеля си,приятелите си.Имам СВОБОДАТА да решавам сама какво искам и как го искам и повярвайте ми СУТРИН СЕ СЪБУЖДАМ ЩАСТЛИВА ЗА ПРЪВ ПЪТ В ЖИВОТА СИ!!!!!Удовлетворена от себе си ,истинска,неподправена ,усмихната,имам време за грим за прическа ,за СЕБЕ СИ!!!!
Май тази есенна сутрин ме зареди с много позитивни мисли днес Joy

# 1
  • Мнения: 9 990
Ми не...все още не ми се е случило, въпреки , че аз никога не съм се изживявала като жената-домакиня.Работела съм непрекъснато, бременна-небременна, с деца, без деца-винаги съм работела, не съм прекъсвала социалните си контакти.Винаги съм осмисляла добре приоритетите си също така.Домът ми не е и занемарен, като ходя на работа, а напротив, ремонтите и аз си правя-ща не ща-мен чакат.Вчера мазах пак стената, че пак влага е тръгнала.Вечерта, след работа.
Та най-жалкото е, че това не ми прави впечатление.Аз не живея заради това, а заради нещо друго и то е-"бях забравила какво е да си просто жена-ухажвана,обичана,смела,дръзка,позитивна и оправна."-без да съм забравила това-аз съм смела, позитивна и оправна, но не съм ухажвана, обичана Жена.И това ме терзае повече от това, дали работя в мъжки колектив и как тече ремонта.
Апропо-на повечето ми приятелки мъжете ме приемат именно за бойна машина-каквото и д асе случва-аз устоявам, силна съм, справям се, идеална съм с две думи, възхищават ми се.Даже миналият път, като занесох направен кекс, уж за децата навън, хапнаха и татковците и ме похвалиха и юрнаха жените си, моите приятелки-да ходят да месят и те, похвалиха ме, колко бил вкусен кекса, ама имам и маникюр, кога ставало това... LaughingТа-не ме грее в чуждите мъжки очи как изглеждам....най-общо казано.
И още нещо се сетих-аз винаги съм имала свободата да избирам пътя.Но съм зависима от хиляди фактори.И хора също.Не в онзи смисъл на зависимост.За справка само ще дам пример-в момента съм зависима от детегледачката си, ако се разболее, ако се откаже да гледа малката-увисвам тотално.И това няма общо с финансова независимост например, щото и милион да и предложа, жената като не може, значи не може. newsm78
Инак и а з имам време за маникюра си, но кростренажора ме мързи да се кача. Laughing
И не на последно място, Про-чувстваш се желана и харесвана, просто обичана, за това си преоткрила себе си.Можеше да бъдеш щастлива и вкъщи, грижейки се за уюта на дома ВИ, ако човекът до теб те е обичал такава.Ако просто имаш време за прическата си и си започнала работа, но никое сърце не тръпне за теб-няма какво да си говорим, няма да си на върха на щастието си. Peace

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 12:49 от пенелопа

# 2
  • Мнения: 1 731
Ха! Сега ще те изядат... Confused
И за каква самота говориш, след като имаш човек до себе си???

Понякога наистина ми се струва, че не четеш темите  Tired
Момичета са прави. В къщата на обесения не се говори за въже.

# 3
  • Мнения: 9 990
Е, що да я ядем?Аз проблеми нямам, просто се опитвам да преоткрия себе си, посредством това, което тя е дала като формула за успех.Обърнала е внимание на себе си-това го разбрах-прически, едно-друго, работа сред мъже.Еми аз не съм излизала на практика от този тип ежедневие, няколко месеца сега с малката само.Но не виждам обожанието на мъжа до мен.А възхитата на другите мъже от моята особа нощем не ме топли, мдааа.Съвсем добронамерено си пиша, ако някой сметне отстрани, че ям-да каже, ще се изтрия. Peace

# 4
  • Мнения: 1 731
Пенелопа, имам предвид една друга тема...
Точно това казвам и аз.
За съжаление жените сме така устроени, че да търсим мъжка подкрепа, възхита, обич, топлина.
И тя го има. Дай Боже всекиму!

Но тя НЕ Е САМА.
Ако ти го постигнеш този вътрешен душевен баланс не поради наличието на мъж до себе си, а въпреки ситуацията, в която си сега (защото за мен Пенелопа, в момента ти си триста пъти по-сама от Про, нищо, че си в брак) шапка ще ти сваля и ще имам надежда и за себе си.

Затова се дразнят част от пишещите тук...
Защото когато имаш мъжко рамо до себе си и споделена отговорност за децата е много по-различно, нали?
Не че тряба да се делим на сами, по-сами, най-сами... Tired

# 5
  • Мнения: 6 315
Не, не съм се преоткрила. Аз винаги съм била това, което съм. Друг е въпросът, че бившият ми мъж се опитваше да ме промени по свой начин. Аз никога не съм била идеалната жена домакиня, която да стои у дома, да чисти, готви и слугува. Винаги съм обичала свободата си, да местя мебели когато ми скимне, да си изрисувам стените на къщата, да излизам, да се запознавам с нови хора. Еднообразието ме убива. Та така, към края на връзката с бившият ми мъж бях просто потисната.

Когато се разделихме се преродих, потиснатостта си отиде, започнах да се смея още повече, не се прибирах със страх у дома - знаех, че там ме чакат хора, които ще ме накарат да се усмихна и заредя (изключвам мъж от тази схема).

Мъж никога не ми е бил нужен за да се чувствам красива и да намеря душевния си покой. За да се почувствам красива ми е достатъчно сутрин да се погледна в огледалото и да си се ухиля насреща. Да си кажа "Ей, чака те един прекрасен ден!". Обичам се достатъчно за да се намирам красива  Laughing. Душевния покой е друга работа. За него ми трябва една хубава книга, да поговоря с някой добър приятел и да зная, че детето е здраво  Laughing. Най-гот е, когато играем с него всъщност. Тогава забравям проблемите си.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 515
Ха! Сега ще те изядат...
И за каква самота говориш, след като имаш човек до себе си???

Понякога наистина ми се струва, че не четеш темите 
Момичета са прави. В къщата на обесения не се говори за въже.

Напротив,чета темите много внимателно и винаги съм искала да ви вдъхна кураж и вяра ,че има и по добро от това.Имам приятел ,това е вярно ,но все още не живея с него именно поради тази изстрадана сама Самота.на истина едва ли трябва да се делим на" сами ,по-сами и най-сами".Аз сам самотна майка също като всички вас,гледам си децата,не го използвам за донор в нито едно отношение,работя ,печеля и като всяка нормална жена си имам приятел.
За да стигна до това състояние на щастие съм минала през много стени с главата си и сега на истина заслужавам нещо по добро,а вие ако искате яжте ме.Приятелките ми ме имат за успяла ,силна жена с която могат да споделят всичко и да им даде разумен съвет.Всички те са вече разведени ,но покрай мен никоя не губи куража ,че я чака нещо по добро!!!!А ако ти си загубила тази вяра как тогава очакваш да се случи нещо по добро в живота ти?

# 7
  • Мнения: 9 990
Про, ще прощаваш, ама моята надежда не е свързана с успехите или неуспехите на другите. LaughingКато как точно ми вдъхваш кураж?Ти си имаш наследството от баща ти и си правиш ремонта примерно-ми ок, няма лошо, ма аз наследство не очаквам.Тук кураж, че видиш ли и на мен все някога ще се случи не можеш да ми вдъхнеш, защото аз знам имотното състояние на баща ми.Както и да да ми кажеш, че все някога майка ми ще ми гледа децата, за да мога аз да излизам и да се запозная с нови мъже, потенциални бъдещи в живота ми-също няма как да стане.Остава да ми вдъхнеш кураж, че все някога ще срещна Мъжа.Ами и това не става.Някои цял живот не го намират.
Всяка си знае кое е нейното по-добро и си върви към него.За мен новата прическа не е по-добро.И възхитените погледи на всички около мен също-защото съм го имала и преди това.Не това е определящото за по-добро.Дано си ме разбрала сега.

# 8
  • Мнения: 1 731
Пенелопа, разбрала си ме! Mr. Green
Про, нищо лично бе, жена...
Просто някои от момичетата тук действително изнемогват, за да си платят тока и им е твърде непонятно защо новата прическа е голям плюс... Tired

# 9
  • Мнения: X
и като всяка нормална жена си имам приятел.
ам ний ненормалните ко ся .. да си посипем главата с пепел .. хм...

# 10
  • Мнения: 1 731
и като всяка нормална жена си имам приятел.
ам ний ненормалните ко ся .. да си посипем главата с пепел .. хм...
Е може ли такова нещо сега? Две години без приятел...срамота! Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 9 990
Касич!Не така, я си вдъхни кураж сега веднага, че и на твоята ще изгрее...щом при другите става е строго задължително и при теб да се случи. Laughing
Лъже-повече от две са.... ooooh!

# 12
  • Мнения: X
Тук кураж, че видиш ли и на мен все някога ще се случи не можеш да ми вдъхнеш, защото аз знам имотното състояние на баща ми.Както и да да ми кажеш, че все някога майка ми ще ми гледа децата, за да мога аз да излизам и да се запозная с нови мъже, потенциални бъдещи в живота ми-също няма как да стане.
и аз в отбора
да си кажа де  Laughing някой ако не знае

# 13
  • Мнения: X
и като всяка нормална жена си имам приятел.
ам ний ненормалните ко ся .. да си посипем главата с пепел .. хм...
Е може ли такова нещо сега? Две години без приятел...срамота! Crossing Arms
повече повече.. ти па - 2 ся.. с тенденция .. оф айде да не почвам

# 14
  • Мнения: 9 990
...и разведена не съм-да си го диря другаде,като как ще си го издиря моето Thinking

Общи условия

Активация на акаунт