приспиване на бебе

  • 5 874
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
здравейте,

Имам въпрос, как приспивате бебоците си? Дъщеря ми е почти на 3 месеца и заспива само на ръце, да не говорим че като я поставя в легълцето и веднага се събужда. Отваря очи, проверява къде е и като не е в мен или баща си последва рев:-)))
 Ако някой има тайна рецепта...моля споделете:-))

# 1
  • София
  • Мнения: 408
бъди упорита - не я приспивай на ръце, а я оставяй сама да си заспива в креватчето, ако трябва я люлей, но не я взимай.

# 2
  • Мнения: 107
в креватчето е голям рев...оставяла съм я и плаче 30 минути, повече сърце не ми дава да я оставя. Песнички не помагат, нито въртележки...Дали с възрастта ще се научи?

# 3
  • Мнения: 1 426
Аз лично си лягах по гръб на една висока възглавница, взимах си книга за четене и си слагах бебо по корем на моя корем...

# 4
Аз го слагам на леглото лягам до него и като гледа че съм си затворила очите,сякаш спя и той гледа,гледа и заспива.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 343
кам колко я слагаш да спи-пробваи например поне 2 4аса преди последното ядене да е будна да се измори хубаво и ще видиш че още докато се храни ще е заспала-аз така правя с моя син Wink

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 522
И аз я приспивах на ръце. Около годинката някъде започна да си заспива сама. Никога не е имало драми, просто си гушках бебето докато заспи, сега вече не ме иска, голяма е  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 33
Защо не пробваш да я сложиш в креватчето и да я хванеш за ръчичката Първото си дете го приспивах на ръце до 3-4 г Взех си поука и следващите две заспиват сами Хващам им ръчичката и лягам до тях Така и по лесно се измъквам като заспи Пробвай дано да помогне Успех

# 8
  • Мнения: 107
много ви благодаря!!!   bouquet  bouquetЩе пробвам с хващане на ръчичка. Тя си заспива на нашето легло до мен, но после при преместване в нейното отваря очички

# 9
  • Мнения: 2 663
Сина ми се научи да заспива сам на 3 месеца, като до това време заспиваше само на ръце.Давахме му да си гушне едно мече и го тупкахме по дупето(това много помага) така хем те усеща до себе си , хем си заспива сам.Трябва да си много упорита, иначе няма да успееш да я отучиш.
Дъщеря ми заспива сама, с нея процедирах по подобен начин от самото начало, само дето съм винаги при нея, за да ме чува.Леглото и е люлка.
Ако сега не устискаш после ще ти е в пъти по-трудно.  Peace
успех, миличка  Hug

# 10
  • Мнения: 33
Седни до лелото й и й хвани първо двете ръчички да те усеща че си при нея След това пробвай само с едната Като заспи си премести ръката върху нейната и постой още малко

# 11
  • Мнения: 385
Аз го слагам на леглото лягам до него и като гледа че съм си затворила очите,сякаш спя и той гледа,гледа и заспива.

И аз така правя, но най-често аз заспивам преди него hahaha

# 12
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
кики заспиваше до към 7-8 месечна на ръце.после започнах да я приспивам като я слагах на спалнята и аз лягах до нея.тя се върти  и накрая заспива.и сега се приспиваме така.

# 13
  • Мнения: 520
Все още си се приспиваме на ръце , много рядко и на спалнята до мен.

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Винаги е заспивала сама в леглото Peace

# 15
  • Мнения: 1 272
Заспивала е винаги на леглото до мен, докато я кърмя. Не виждам защо трябва да се тормозите и двете със самостоятелно заспиване. Има време, ще се научи. Peace

# 16
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
ми аз какво ли не пробвах и не успях да го науча да не заспива на ръце. Няма рецепта според мен.
И на мен ми повтаряха - бъди твърда! бъди упорита! Да ама рев 1-2 часа до посиняване и пъпна херния след това... и по препоръка на лекарите не трябваше да го оставям да плаче. Започнах да се вслушвам в бебето си. Щом иска да се гушкаме явно има причина да е неспокоен и да търси близоста ми. В последствие той сам се отучи и сега си заспива сам в креватчето. Просто има различни бебета.

# 17
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Спеше при нас на спалнята - така заспиваше спокойно  Peace Постепенно започнах да го пренасям в креватчето му и си свикна ... Напоследък пак при нас заспива  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 406
Големия ми син до 2 годинки го приспивах на ръце Crazy,а с малкия този проблем не съм го имала. Peace

# 19
  • Мнения: 336
И ние сме на 3 месеца. 2 часа след хранене започва да мрънка гушвам я и за 5 минути е заспала. Но трябва да се умори добре , за да стане номера.

# 20
Ние също заспиваме на ръчички или когато го кърмя.Но от десетина дни има случаи,когато си заспива сам  .На близо 5 месеца е синът ми.

# 21
  • Мнения: 177
здравейте,

Имам въпрос, как приспивате бебоците си? Дъщеря ми е почти на 3 месеца и заспива само на ръце, да не говорим че като я поставя в легълцето и веднага се събужда. Отваря очи, проверява къде е и като не е в мен или баща си последва рев:-)))
 Ако някой има тайна рецепта...моля споделете:-))
Същата ситуация е при нас.

# 22
  • София
  • Мнения: 17 591
Никога не съм го приспивала на ръце. В леглото му. (То е люлка). Като е имал колики или нещо друго подобно съм го полюлявала. Слагам му бибичка. Пускам му една и съща музика (в моя случай 6тата симфония). Евентуално съм му държала ръчичка или съм го люляла, опирайки ръка в телцето. Галила съм челце и бузки... НИКОГА в ръце. Дори не знае, че има и такъв вариант, че да го иска. На 4 месеца е.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
И при нас беше така,но почнах да я слагам в столчето за кола и да я люшкам или като заспи  на гърдата я местя.Но все още имаме и преспиване на ръце.

# 24
  • Мнения: 1 317
Аз лично си лягах по гръб на една висока възглавница, взимах си книга за четене и си слагах бебо по корем на моя корем...

Аз още я приспивам така моята хубавица, ама сега е малко по-трудно, понеже вече е 10 кила и малко понатежава   Crazy

# 25
  • Мнения: 297
кики заспиваше до към 7-8 месечна на ръце.после започнах да я приспивам като я слагах на спалнята и аз лягах до нея.тя се върти  и накрая заспива.и сега се приспиваме така.
И ние сме така, но периодът - заспиване на ръце, беше до около годинката. Сега в повечето случаи заспива сама до мен, на спалнята, и много рядко се случва да я гушна, но не я люлея като преди, а просто си седя на леглото, облегната на възглавницата, и тя е в мен - пея й нещо и заспива много бързо. По принцип избягвам този вариант, предпочитам да заспива легнала до мен, но дъщеря ми е инат, и тя също обича да ме гушка. Ще следя темата, че и при нас заспиването е много трудно и продължително.

# 26
  • Мнения: 8 769
Синът ми беше много труднозаспиващо бебе.
За да не каталясвам от носене на ръце или го държах в себе си, но седнала (и даже полулегнала) или лягах плътно до него и го потупвах лекичко по дупето.

# 27
  • Мнения: 139
Получила си много съвети, така че - успех!
Аз го кърмих 25 дена Rolling Eyes  ( кърмата свърши Cry ) и заспиваше в ръцете ми, докато го кърмех. Като го оставя в креватчето - ела гледай какво става ooooh!!
След това само в креватчето, с шишето си заспиваше.

# 28
  • Мнения: 2 757
И ние заспиваме на ръце, ама то е щото са 2 и нямам нерви да ги слушам да пищат в хор. А и майка ми е тук и направо не дава да ревнат - тича веднага и дундурка. Признавам си, че ми е приятно да ги гушкам, с изключение на случаите, когато много ми се спи. Но ако майка ми не беше тук и ако имах само 1 бебе, без др деца щях да се опитам да го науча да заспива само. Така направих с големия ми син. Отне доста време и нерви, но стана. Май имах късмет с него, щото реши, че все пак му харесва да си е сам. Начи действа се така. Правилото е да не го оставяш да реве повече от 5 мин. Ревне ли, гушваш го. Като се успокои - веднага в леглото. Той пак ревва като се усети. Пак го вземаш, успокояваш и пак в леглото. И така до безкрайност.  Wink Всъщност в един момент разбира, че няма друг избор освен да си спи в леглото и се отказва. Но е важно да знае, че ти си там и като ревне ще го вземеш. Чувства ли се спокоен, че винаги ще се отзовеш ще започне все по-рядко да те вика. Но според мен дългото реване не е начин за нищо - само изнервя и мама и бебе. А важното е бебо да е спокоен, че мама винаги е до него. С това, че не го гушка нон стоп все някак ще се примири.
Абе.... що не се наслаждаваш на бебо и не си го гушкаш докато можеш. Че ще дойде ден и няма да ти разрешава и тогава толкова ще ти се иска да имаш бебе за гушкане, че ще се навиеш да родиш пак само заради това

# 29
  • Мнения: 766
Добре познат проблем  Rolling Eyes
Ина заспиваше първо само на ръце, после се научи докато се кърмим да заспива и при пренасяне в нейното легло - рееееев ooooh!
След това спеше между мен и мъжа на спалнята  Tired Всъщност тя спеше, а ние не  Mr. Green
От скоро започна да спи в легълцето си. Просто един ден я сложих там и излязох за малко от стаята, а когато се върнах тя блажено си спеше. Направо банкет щях да дам.
Сега от време на време, когато почне да реве пак си я слагаме между нас на спалнята.
Детето просто има нужда от гушкане.
А и при нас много помага галене по главичката- от темето към челото  Peace

# 30
  • Мнения: 46
Моето момиче заспиваше само до 4месец и после стана една метаморфоза и не заспива сама.Но и не дава да я люшкаш,плаче дърпа се и не се предава.Заспива или докато пие млякото или я слагам да легне на мен без да я държа (защото се дърпа) гледаме телевизия и е заспала точно след 5 минути.При нас става с хитрост,но не я насилвам защото резултата е рев.

# 31
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
до 10 месеца каката заспиваше само на ръце,после до  3 г и 10 месеца като лежах до нея.на моменти мн се изнервях,защото приспиването понякога се прото4ваше с 4асове.
сега бебето си запива само в леглото с бибата,но според мен си е до дете,до тип нервна система.ако бебетое ревливо трудно ще го нау4иш да за спива само.

# 32
  • Мнения: 188
Ние бяхме така в началото.
Сега само вечер го държа на ръце, без да се разхождам. Слагам му бибата и след 4-5мин е заспал непробудно.
През деня щом почне да дава вид, че му се спи, му давам биберона и заспива за нула време.
Пробвай.  Peace

# 33
  • Мнения: 107
Снощи пробвах един от съветите, заспа докато сучеше, но още преди банята беше изморена и се прозяваше. Като я сложих в легълцето се разбуди, но и хванах ръчичката и с галене по коремчето си заспа.  bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug Златни сте!!!!

# 34
  • Мнения: 983
Бебчо заспива сам от самото си раждане, та до сега. Майка ми се пробва няколко пъти да го преспи на ръце, полюлявайки го...на него му е толкова странно и като почне да се хили...и шава... Mr. Green

# 35
  • Мнения: 8 999
Моята рецепта беше: слагам в леглото, целувам, казвам "лека нощ", гася лампата и излизам от стаята. Никакво люшкане, гушкане, друскане, носене, пеене. Времето за тези занимания е докато децата са будни. Когато е време за сън - се спи.

# 36
Както е казано по - горе - то си е до дете. И аз съм от тези, които приспиват на ръце, обаче малкият още от родилното та до сега (пет месеца и половина) е ревлив и неспокоен, с колики и всички екстри. Няма начин, повярвай ми - няма, в който да го оставя да реве и да е заспал. Гушкай си бебенцето и чакай момента само да се откаже... Иначе е голяма мъка. Лесно е на майчетата с добри и спокойни бебенца! Вярно е, че тежи и е неприятно, но майките нали и за това са героини за мен.

# 37
  • Мнения: 3 376
Когато искаше на ръце така го приспивах.Когато не искаше имаше период в който заспиваше в количката и после го премествах в кошарата.Другото беше да заспи в кенгуруто,после лягах и аз и без да го вадя  така дремвахме и двамата.Друг път пък си заспиваше сам в леглото докато ядеше мляко.
Сега заспива само в количката докато яде и после го премествам.
Никога не съм го оставяла да плаче.

# 38
  • Мнения: 250
Бебо заспива докато го кърмя,след това го оставям в леглото и продължава да си спи.Въобще не се притеснявам как ще го отуча,като му дойде времето ще се научи да заспива сам.Щом бебето и аз се чувстваме добре и спокойни по този начин значи постъпвам правилно.Наистина всичко си е до дете. Peace

# 39
  • Мнения: 528
Това знам че е период от израстването.Ние също бяхме така.Даже дигах скандали на бабите че я дондуркат на ръце.Слагам я в кошарата пускам радиото давам някой любима плюшена играчка.От съседната стая чувам как приспива играчката и след 15 влизам да я завия.

# 40
  • Мнения: 59
До скоро лягахме на леглото и двамата той се гушкаше във възглавницата и заспиваше, сега от 3 дена го оставям в неговото креватче със моята възглавница и той заспива върху нея. Е, естествено стоя при него докато заспи. За сега е така, но се надявям скоро да започне сам да заспива Praynig

# 41
  • Мнения: 2 467
Вече не е бебе,но...
Приспивам я от както се е родила на гърдата с много гушкане. Цял живот след това ще си се приспива сама Simple Smile сега е моето време да си нагушкам бебчето  Hug и секунда не пропускам.

# 42
  • Мнения: 2 908
Никога не съм я приспивала на ръце-имаше 3 месеца зверски колики,заради тях сме я носили насам-натам преди да заспи,но това не е приспиване-беше заради коликите-после не я приспивам никак-слагам я в креватчето,пускам и пеещата играчка над главата,излизам от стаята и тя заспива сама.Ако стоя при нея-не заспива,а ме гледа.

# 43
На моята приятелка детето като беше на 9-10 месеца заспиваше само изправен, на рамото, при силно друсане. Приспивала съм го няколко пъти, а той си тежеше вече и коленете после ми трепереха от друсане и се изпотих всичките пъти...а тя милата всеки ден по 2-3 пъти не знам кво й е било, после го научи на люлка, а сега го слага на гърдите си и го чеше по гръбчето. Но май идеята самичко в креватчето с пееща играчка е ок.

# 44
  • София
  • Мнения: 518
И ние сме само на ръце и щом я сложа в креватчето се събужда, вече съвсем се отчаях и не знам какво да правя защото съм като парцал-ден и нощ само на ръце Tired ,ние току що си взехме автоматична люлка и ни казаха че е много удобна за приспиване,но още не сме я пробвали тъй като малката сега е на гости при баба си за седмица и нямам търпение да си я вземем и да пробваме люлката, дано да стане Peace

# 45
  • по света
  • Мнения: 1 587
Мисля че си закъсняла с възпитанието за приспиването.Ако искаш да спреш с това приспиване се приготви за няколко ревливи вечери.

# 46
  • Мнения: 176
Дъщеря ми е на 9 месеца, до момента никога не съм я приспивала, може би е до дете. Тя си заспиваше сама в креватчето от самото начало, но сме нямали май колики страшни и плачове, а полсе като поотрасна никога не съм я слагала да спи, ако не и се спи, по-добре да се умори хубаво, ако и се спи- да заспива, а да и навън в количка ми е спала винаги много тежко и лесно е заспивала - както си е се разхождаме - тя заспала:)

# 47
  • Мнения: 15 229
Аз го слагам на леглото лягам до него и като гледа че съм си затворила очите,сякаш спя и той гледа,гледа и заспива.

И с моят син беше така. То и до днес сме си така  Peace

Общи условия

Активация на акаунт