Къде се изследвахте за Синдрома на Даун?

  • 5 889
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 268
БХС - в Майчин дом, 20-тина лв струваше май...

# 31
  • Мнения: 4 621
Единствено и само в Майчин Дом се прави БХС Peace
Peace

# 32
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
БХС е оценка на риска и не е толкова информативно изследване като няколкото ФМ. Говорила съм вече с няколко лекари за това, налага ми се, понеже съм бременна след ИКСИ, а се смята, че при тази процедура има завишен риск от аномалии, защото се избягва естествения подбор на природата, не че е доказано де... Ако направиш двете или 3те ФМ, точността на оценката е 93%, докато при БХС не е така - може да даде фалшиво положителни, както и фалшиво отрицателни резултати. Нухалната транслуценция не е само проверка за наличие на синдром на Даун, плодът се проверява за 3 хромозомни аномалии + се оглеждат съществуващите вече органи + доплер на сърце и пъпна връв.
Една статийка: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 438&Itemid=36

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 12:06 от Жабче

# 33
  • Мнения: 105
БХС - биохимичен скрининг се прави в Майчин дом (към 18г.с.) - 25лв. , но ще ти трябва направление от твоя гинеколог и снимка от видеозон, направена не повече от 12ч.преди това.

# 34
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 320
Майчин дом - Peace всичко се оказа наред, но това чакаме ми се стори цял живот.

За това пък, когато получихме с мъжа ми резултатите лично и разбрахме пола, веднага в коридора й дадохме името.

# 35
  • ВАРНА
  • Мнения: 156
Здравейте, може би тук трябва да питам.

На една приятелка са й дали направление за БХС и ФМ за "Майчин дом" - Варна.
На 34 години е, втора (двуплодна) бременност.
Има ли някой, който е правил тези изследвания във Варна?

# 36
  • Мнения: 1 155
В Майчин дом Peace

# 37
  • ВАРНА
  • Мнения: 156
А колко струваха без ЗК?
Доколкото разбрах не се поемат.
Така ли е?

# 38
  • София
  • Мнения: 295
Във Фемина- при Виолета Димитрова. 13 г.с.- нухална транслуценция; 19 г.с. фетална морфология. Общо ми струваше около 100 лв. Тогава бях на 35год. Ако беше открила нещо обезпокоително щях да хода на амниоцинтеза. Слава богу, не се наложи. БХС не съм правила, има много неверни резултати.
Но, това си е мое лично решение.....

# 39
  • Мнения: 1 555
В клиниката на д-р Мазнейкова и в мед. център " Фемина"  и на двете места ходих по няколко пъти и с двете бременности и съм доволна !!!

# 40
  • Мнения: 9 973
в Шейново-30 лв. Peace

Общи условия

Активация на акаунт