За мъжете и сълзите

  • 5 265
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
dodo жените сме различни и реагираме по различни начини - ти никога не си плакала пред мъжа си, аз пък съм плакала. не всяка емоция може да бъде контролирана! не ми е харесвало да изпадам в такава ситуация, но съм изпадала, и не е било с някаква цел, а просто така съм реагирала на момента. не е задължително женските сълзи да са начин за манипулация. а това изобщо не го разбирам:

.... второ защото ако го обичам - не бих искала да го накарам да се почувства зле, т.е. виновен.

все едно ние като сме плакали пред мъжете си, значи не ги обичаме и искаме да им е гадно  Thinking. По същата логика можем да кажем "той ако ме обичаше, нямаше да ме разплаква", нали  Thinking. Но нещата не са толкова прости...


Разбира се - различни сме и реакциите ни в различните ситуации са различни. Така трябва и да бъде.
Не твърдя, че не ги обичате. Може би дори и това е вашият начин да им го покажете и изразите. ПРосто моята философия е по-различна  Peace

# 46
 HugТакова е и моето мнение, изразено по-горе, поздравления за трезвото разсъждение!

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
О,додо додо е права.Няма по-голям манипулатор от женските сълзи.Сълзите могат да трогнат мъжа ако са отронени в изключителни ситуации.Нека никой да не се заблуждава,че ежеседмичното тръшкане и реване може да извика нещо друго,освен досада в мъжете.Така,че,ако ще плачете,плачете в критични ситуации.Аз така правя.Обаче мога да се обзаложа,че додо додо ще бъде разбрана от много малко жени.

Да, точно така.
Сълзите имат обратен ефект, когато в своята перманентност и неизменност наподобяват тропически дъждове.
Всъщност аз не търся разбиране, просто споделям виждането си за нещата - моето, и не търся спорове.

# 48
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Моят мъж ме е виждал да плача 1-2 пъти досега.
Той не вярва на женските сълзи - цял живот е гледал баба си, майка си и сестра си да реват по 4 пъти на ден за щяло и не щяло Tired....та затова като види сълзи и реагира "безчувствено".
Мен, обаче, ме е успокоявал. Защото аз не се аргументирам със сълзи и той го знае.

# 49
  • Мнения: X
Ако действително той те е разплакал и не те утеши, явно го е яд сам на себе си,но няма извинение за момента,че го е направил. Де,да знам, и на мен ми се случи нещо подобно веднъж с един приятел и всъщност това беше края на връзката ни. Самия факт,че даден човек те наранява периодично е доста обезпокоителен, а да не може по никакъв начин да успокои топката си е чисто безсилие.
Все пак един човек,който държи на теб, като те види разстроена,никак не би се почувствал добре и би се опитал с добра дума или жест да те успокои.

# 50
  • Мнения: 98
според мен мъж, който вижда ,че любимата му жена плаче , и то по негова вина

# 51
  • Мнения: 98
според мен мъж, който вижда ,че любимата му жена плаче , и то по негова вина и обръща гръб, оставяйки я така, е или коравосърдечен , или страхлив , или горделив. Щом плачеш, значи страдаш и имаш нужда от обичаща и утешаваща прегръдка. Ако не получавам това от човека, когото обичам , значи не заслужава нито сълзите ми , нито обичта ми.

# 52
  • Мнения: 625
Плача мн често.Винаги Той е до мен и ме успокоява,дори и да съм аз виновна,което знам ,че не е редно EmbarassedТой беше на 15,аз на 17 когато гледахме Титаник и ревахме заедно Cry Hug Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 90
Аз все гледам да си поплача тайничко. Но ако мъжа ми ме види винаги ми оказва подкрепа, дори когато аз съм виновна.

# 54
  • Мнения: 6 167
Поплакваме си, гушваме се и ни минава.

# 55
  • Мнения: 336
Успокоява ме с "не плачи,  всичко ще се оправи". Ама аз щом рева е от напрежение, за да ми олекне и това " не плачи" много ме  дразни. Иначе ми е ясно, че ще се оправи.

# 56
  • Мнения: 2 161
Когато ревна,никой и нищо не е в състояние да ме успокои.Нищо не виждам и нищо не чувам.Такъв рев ми се случва много рядко.Но винаги е ефектен и ефективен.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 176
Точно защото не съм ревлива, ще обърна внимание на реакцията му, ако се случи да се разплача в негово присъствие. Не използвам сълзите си, за да манипулирам. Не искам да казва нищо, просто да знам че е там ... отношението в важно.

# 58
  • Мнения: 9 865
На периоди съм. Понякога много цивря, понякога хич. Ако ме види, че плача ще ме успокои, ако плача заради негова постъпка или дума се разтъжва и той и ми се извинява, но това е свръх-рядко. Дразни се като рева, когато заминава някъде, но пък тогава не мога да се въздържам изобщо.

# 59
  • Мнения: 2 131
...Мъжете не ги бива много в успокояването. Изобщо, чувстват се неловко в присъствието на разплакана жена и реагират странно за нас понякога.


 Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт