Да си извадя ли сливиците?На 24 години съм!

  • 11 464
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 478
Говори ми че е някакво изследване но за какво newsm78 и преди да ги извадя ли трябва да се прави?

# 16
  • Мнения: 24 467
Tonev  Колко е АСТ ? не разбирам?

За упойката незнам клане ли ще е но пълна не ща!ще видя и лекаря какво ще препоръча Thinking
3 пъти съм била под пълна и е ад!Но ако каже че е по добре ОК

Вече се навих да ги махам,утре отивам за направление ,дано поема касата нещо!

Как да поеме нещо, трябва да поеме всичко, щом е по направление и си минала по клиничната пътека.

# 17
  • Мнения: 2 478
Взех днес направление за УНГ,отивам в Каспела при доц. ...най- добрия и каквоооо,не ще да ми вади сливиците!Не били за вадене!То не било като да ме извика на кафе да пием,а било операция,не можело така да се махат!Имала ли съм болки в ставите,боляло ли ме сърцето(защо трябва до там ли да се стигне та да ми ги вади),карам ли ангини?

Аз казах че години наред имам проблеми, вадя бели гадни миришешти топчета(вие казахте тапички гнойни) не мога да дишам болят ме пречат ми!

А той само ги погледна ,все това- фунията за носа и като ми видя носа,след това ушите и ме почна!Най- лесно е да ти ги извадя ама ти имаш алергия, не проблеми с гърлото!Всичко е от алергия- надуто ми е всичко в носа не дишам,от там е надуто всичко около сливиците и така!Изписа ми Нео Ринактив днес да пръскам 7-8 пъти и от утре по 3 пъти така 1 месец!Веднага ме облекчи и сега дишам,по- малко ме боли гърлото!
Изхвърлих одеалата и килима забърсах прах,сега
ще продължа да чистя!

Не че сме се заринали, но наистина си има прах! ooooh!
А ще трябва да си правя тест за алергия от какво е ,но аз си знам тия одеала този прах!Ужас!

Мислите ли че е хубаво да си направя това изследване АСТ newsm78

И така за сега няма да се вадели ако за в бъдеще съм имала проблеми със сливиците да съм отишла, но сега съм нямала! Thinking

# 18
  • Мнения: 24 467
Ами не е зле да се направи изследването за алергия, както не е зле да се вземе мнението и на още 1-2 специалисти УНГ.
Бъди жива и здрава!

# 19
  • София
  • Мнения: 344
Благодаря ви,ще отида на преглед да си каже думата и специалист,но и той това ще ми каже,та да видим,ще ги махам май! Rolling Eyes
Махай ти-опасно е.
И аз моите ги вадих някъде по това време (също имах гнойни топчета)- бях студентка.Упойката ми беше лоша- недостатъчна може би- имам лоши спомени от операцията и от възстановяването след това, но нямаше друг вариант Mr. Green

# 20
  • София
  • Мнения: 4 966
Да.Направи си АСТ.

Мен винаги ме карат да си го правя.Миналата година когато месеци бях зле с гърлото аст-то ми беше 400.

Днес ми излезе наново изследването и е 270.

Горната граница май беше 200.

# 21
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
на 36 , много зле мина операцията, лоши условия, липса на база, упойки и тн! но нямаше как , по4на ревматизъм и не е минал , това лошото, като е студено си ме боли, но не прогресира, да се надявам!

# 22
  • Мнения: 109
Аз извадих моите на 23 години - имах си постоянно гнойни топчета, които собственоръчно вадех, от всичките антибиотици, които пиех, направих упорито бяло течение...Попаднах на доктор, който беше по радикалните решения. Добре, че бяхме заедно с една приятелка в същото положение, че по-леко карахме периода след операцията. Ами гадно си е, не можеш да ядеш, не можеш да преглътваш...и всичко това продължи доста време. Какво ти дебелеене, като не ядеш 1 месец...С две думи - мисля, че добре съм постъпила, сега имам някакъв фарингит, но не пия антибиотици всеки месец.
Не бих ти дала някакъв конкретен съвет, само мога да кажа, че не е лошо да посетиш още някой лекар, и те си имат различни концепции...
Иначе бях с местна упойка, не боли, ама си е гадно усещането....Най-гадното е после, обаче.
Ако вече е станал ревматизъм, едва ли ваденето на сливиците ще го оправи, поне не звучи много логично...ама лекарите си знаят. Ти сама трябва да си вземеш решението, няма как. Пожелавам ти късмет и сбогуване с тези проблеми Simple Smile

# 23
  • Мнения: 61
Изписа ми Нео Ринактив днес да пръскам 7-8 пъти и от утре по 3 пъти така 1 месец!Веднага ме облекчи и сега дишам,по- малко ме боли гърлото!

ох, и това съм пробвала; и аз така се ентусиазирах от това лекарство; понеже тъкмо заминавах и на море - убедена бях, че като се върна ще съм забравила проблемите... обаче не се оказа такъв филмът. виж, наистина е глупаво да чака докторът да те заболи сърцето или да направиш някакъв артрит или другите там възможни последствия, които не се оправят. това е странна логика.

колкото до операция и алергии- това също не е сериозно. има си алерголог, консултираш се, прави ти проби, премедикация и няма проблем. тази консултация и всички други изследвания са задължителни преди операцията. няма начин да те погледне в гърлото и да каже тоя доктор колко си алергична и как това е пречка да те оперират. просто не му се е занимавало... по касата. това предполагам на първо четене.

за пълната упойка и аз голям страх брах, но има нови добри упойки, които не дават странични ефекти и не се чувстваш гадно като излизаш. ако са правилно дадени,разбира се.  така ми казаха, и така се оказа. при мен беше като да се събуждаш от сън. предполагам че може да разпиташ предварително и да се подготвиш, като намериш добър специалист за целта. важно е да му имаш доверие.

# 24
  • Мнения: 187
Здравей!
На 22 години съм и преди 5 дни ми извадиха сливиците.
При мен историята е малко по-дълга - възпалени са ми ставите. Направиха ми изследвания на кръвта и в тях се вижда показателя АСТ. Максимума е 200  моят беше 337. Картинката беше ужасяваща. Два месеца по доктори и накрая се установи, че сливиците ми само вредят. Като малка съм боледувала често от гнойна ангина и са загубили функциите си. Нямаше място и време изобщо да се замислям дали да ги вадя или не. Всичко стана за една седмица.
Един съвет от мен - консултирай се поне с двама лекари. Аз лично се консултирах с 4 - 3 УНГ и един ревматолог. Единият от всички тези след двумесечно ходене на какви ли не прегледи при него ми каза, че ми няма нищо - да ама не. Останалите трима не бяха съгласни. В София добрият специалист УНГ на който попаднах е в МБАЛ "Св. Иван Рилски" - д-р Антонов. Работи със здравната каса и е изключително добър и точен в преценката си. Никой от другите лекари не ме е преглеждал така. Ако имаш възможност се консултирай с него.
Ако ти се наложи да ги вадиш какво да ти кажа - не е от най-приятните усещания, болката лично при мен в момента е значителна, но ще се оправи. На мен ми ги вадиха в Пазарджик, защото живея в едно село на 40 км от там и съм много доволна от лекаря. Вадиха ми ги с пълна упойка. На брат ми му ги извадиха преди няколкогодини с местна и каза, че е било супер неприятно болката е адска и всичко усещал.
Няма да те отегчавам с моята история, ако искаш да питаш нещо пиши на лични - ще се радвам ако мога да ти помогна.

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
eeee, обожавам всичко що е свързано с УНГ проблем, да се нарича "алергия".
Ели, късмет но и внимавай със заблудите. Консултирай се и с друг специалист.

# 26
MoetoМоето АСТ е 625.Сливиците ми са мн зле.Последната гноина ангина изкарах преди 3 години.Сега съм на 21.Знам че трябва да си извадя сливиците,но така трудно да се дава направление за УНГ...не е за вярване.Правих си мн изследвания:на зъби,гърлен секрет,урина и т.н. и съм си клинично здрава но това АСТ все си е 625. Все още чакам направление за УНГ от Личния лекар и стискаите палци да ми дадат и ако имам късмет да ми дадат направление и за ектомия на сливици, преди да развия артрит.Толкова мътна работа е с тези АСТ,и толкова проблеми може да си докара човек!Важно е да се търси начин да се излекува,а не да се вярва на 1вия срещнат лекар който ще ви каже че си измисляте болести!

# 27
  • София
  • Мнения: 17 591
Консултирай се с лекар, белите неща по сливиците, дето ги цедиш, са гной. С други думи, непрекъснато си с гнойна ангина.

Сливици се вадят с местна упойка.


Да дебелееш, щото си без сливици!? Ами ако, примерно, си изрежеш ноктите? Пък и така да беше - ако се налагаше, би ли те спряло? А по време на бременност знаеш ли как се дебелее - деца няма ли да имаш?

# 28
  • Варна, България
  • Мнения: 727
Оперираха ми сливиците, когато бях на 30 г. Не съм имала кой знае какви проблеми преди това -обичайните 2-3 настинки в годината, но въпросното АСТ ми беше 800.
Не можех да забременея. На следващия месец след операцията това беше вече факт. Според лекарката УНГ и било възможно да е от сливиците - все пак е някакъв дразнител, с който се бори имунната система.
Освен това болните сливици водят до автоимунни заболявания като ревматизъм.
На мен ми ги вадиха с местна упойка на частно, дори асистирах в началото на доктора да започнем операцията #Crazy понеже нямаше друг персонал. Не усетих нищо. Кофтито е след това - не можеш нищо да преглъщаш, да се храниш, но се преживява. За мен също най-добрия резултат беше, че съпругът ми почна да пуши под ширма, а не в стаята и досега вече 3 г. е така  Laughing

# 29
  • Мнения: 123
 Допреди да родя бях нон-стоп с гнойна ангина, и аз обмислях дали да не ги извадя, но откакто родих като че ли сливиците ми изчезнаха, преди бяха големи и сочни, а сега като че ли са закърнели.Вече не ме болят, а пък ангината е в миналото.
Ако решиш да ги вадиш посъветвай се с добър лекар.Успех

Общи условия

Активация на акаунт