6 годишно дете-подарък собствен GSM?

  • 7 272
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Здравейте мами, според вас разумно ли е на 6 годишно дете да се подари собствен GSM?
Бившият ми съпруг подари на детето такъв за рожденият му ден!
Първоначално се зарадвах (стана ми мило, смисъл моето малко дете вече с GSM), обаче баща му какво направил сложил му пин код, детето изключва телефона-аз се обаждам на баща му-той не иска да ми каже пина???!!!! Twisted Evil , както и да е детето се оказа, че наистина го знае....
После сложил само определени номера за фиксирано набиране, аз решавам да вкарам другият ми GSM номер, защото него го нося постоянно-обаче Господина вкарал 2-ри пин код????? Пак се обаждам и той знаете ли какво ми казва -няма да ти кажа кода, като детето дойде при мен аз ще го променя!!!????
Моля ви мами, какво да направя, какво да предприема, как да постъпя, а като се свърши въпросният ваучер????
Какво ли не ми мина през ума, но полудявам от идеята той да контролира нещата....
Помогнете с идеи?
Предварително Ви благодаря Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 10 858
Ама че идиотщина!
Е защо не казва кода? Не разбирам какво толкова... newsm78

# 2
  • Мнения: 158
Не казва кода за да може само той да контролира нещата най-вероятно......

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вероятно се страхува, че ще махнеш неговия номер и затова не го дава

# 4
  • Мнения: 14 654
Подари му друг телефон, а този изхвърли.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Не разбрах кое те притеснява? Thinking
Дали възрастта на детето е подходяща за личен мобилен телефон? или Това,че таткото е сложил защита?
Тъпо ми се струва това да не казва пин-а.Явно се опитва да те подразни? !newsm78
Незнам какви са ви взаимоотношенията, ама едва ли е възпитателно да си ги решава чрез детето Naughty
А, по въпроса за възрастта- моята племенница има телефон откак навърши 5 1/2 г и я записаха на лятно училище.Първо аз й дадох един стар мой апарат, сега за първи клас й купих нов-за 30 лв., Водафон.
Кажи на таткото,че детето ще ползва телефона само като е при него Crossing Arms

# 6
  • София
  • Мнения: 8 931
Според мен е абсолютно ненужно дете на такава възраст да има телефон, да не говорим за глупостите на бившия ти с пин-овете  ooooh!. Аз бих прибрала телефона или бих го върнала на таткото.

# 7
  • Мнения: 2 197
Според мен е абсолютно ненужно дете на такава възраст да има телефон, да не говорим за глупостите на бившия ти с пин-овете  ooooh!. Аз бих прибрала телефона или бих го върнала на таткото.
И аз така бих направила. Или ако много държиш да има телефон (което за мен е абсурдно) сменяш картата и учтиво молиш в някой сервиз да ти сменят ПИН кода (винаги можеш да излъжеш, че детето е влязло в менюто и не знаеш какъв код е вкарало). Според мен такива подаръци са просто подигравка.

# 8
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами ако толкова те притеснява, вземи му друг. Има достатъчно евтини вече. Или го занеси да го разкодират.

# 9
  • Мнения: 158
Не ме притеснява това!
Пак казвам нямам намерение да се съревновавам с баща му-глупаво е!
Просто се чудя как да се справя със ситуацията, защото много се дразня така, че да не нараня детето!
Защото се оказва, че каквото и да предприема - да купя нова карта, да купя нов телефон, да прибера този и да забраня да се използва....каквото и да направя ще нараня детето и това нещо баща му много добре го знае!
Затова и се опитвам да събера мнения и да реша какво да правя....

# 10
  • Мнения: 2 013
Ами, нищо не прави. Остави на детето телефона във вида, в който е, защото ще го нараниш, ако нещо направиш. Кажи й, че е малка и ще го ползва само, когато ходи някъде без теб, за да имате връзка. И помоли бившия си културно да сложи и другият ти номер към фиксираните. Това, че е фиксирал номера е разумно, все пак.

# 11
  • София
  • Мнения: 8 931
Не вярвам едно 6 годишно дете да се обиди чак толкова ако му вземеш телефона, за него е като играчка, а сама знаеш колко бързо им омръзват играчките. Не му го взимай, защото е от баща му, а защото е неподходящ за възрастта му, така няма да е поредник във спора ти с бившия и няма да се обиди.

# 12
  • Мнения: 158
Не вярвам едно 6 годишно дете да се обиди чак толкова ако му вземеш телефона, за него е като играчка, а сама знаеш колко бързо им омръзват играчките. Не му го взимай, защото е от баща му, а защото е неподходящ за възрастта му, така няма да е поредник във спора ти с бившия и няма да се обиди.


Аз мисля точно обратното- ще се обиди и още как!
Той обича баща си, въпреки, че още няма как да разбере и осъзнае простотиите които върши баща му, той просто си го обича и ако му отнема телефона, който баща му му е подарил това много ще го нарани и аз ще бъда лошата!

# 13
  • София
  • Мнения: 7 242
Тази тема си е по-скоро за ДС. Не прави нищо. Нека баща му "обслужва" телефона както намери за добре. Важното е да фигурира и твоят номер, за да е все пак използваем. Като свърши ваучера, не купувай нов - който се е хванал на хорото да си го играе.
Понеже си спомням и темата ти за това как да кажеш на баткото, че ще имате бебе, явно това е умишлено от страна на бившия ти. Не му се връзвай и не реагирай никак.

# 14
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Остави нещата така както са - все едно телефона не съществува. Да си го обслужва детето. На 6 год дете телефон не му трябва.

Общи условия

Активация на акаунт