аденом на хипофизата

  • 95 356
  • 889
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Здравей Дими, добре доша тук!И аз съм нова , но вече знам , че тук има много добри и истински хора.Добре , е че вече си си направила изследванията. Ние говорим за стотици,защото всяка лаборатория има своя стойност за изследвания хормон. В лабораторията ,където аз си изследвам пролактина нормата е до 576, а пролактина ми е 626. Искам да ти кажа да не бързаш с изводите и заключенията. Ето виж при мен пролактина е малко над нормата, но въпреки всичко  ми намериха аденом.И не е толкова страшно.  newsm78 newsm78 newsm78На мен ми стана мъчно ,като разбрах че имам аденом не за самия него ,а за това че бебето остава в проекция там някъде в бъдещето.Аз лично бих те посъветвала да отидеш направо на Ядрено магнитен резонанс .той е съвременния начин за откриване на аденом . Скенера дава неясна и точна представа  и вероятността за грешка е много голяма. Не се сещам какво друго да ти кажа , но ти питай -мога да отговоря на всчиките ти въпроси  bouquet

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Здравей, Анели!
Скенера не дава точна и ясна преценка дори и с контраст ли? Ти с Ядрено-магнитен резонанс ли го откри? Не ме шашкай допълнително! Аз се притеснявах за скенера, че облъчва и исках рентген, а ти ме съветваш за още по-силно изследване?!!! newsm78 Незнам! А относно катастрофата и постоянния стрес, на който съм изложена от много честата поява на картината в съзнанието ми какво ще кажеш? Пък и тук разбрах, че трябвало да се седи преди да ти вземат кръв! Аз поседях малко докато си чаках реда в чакалнята, ама.... все пак...
благодаря ти предварително!

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 702
И още нещо- какво значи, че заради аденома бебчето остава в проекция в бъдещето? Значи ли, че докато го имаш не можеш да забременееш, не се ли лекува и през това време да се опитва!?

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Дими , не се притеснявай . Ти нямаш повод за притеснение . Да ,наистина се лежи между 30 мин и един час. И след това се взима кръв. Главоболието може да се дължи на различни причини- стрес ,умора, напрежение. От началото на годината се опитваме да забременея и все не се получаваше.Междувременно  цикъла ми стана нередовен, взе да не идва по цял месец, намаля като времетраене. А главоболието започна да е придружено със силен световъртеж  и гадене. И така се реших -отидох на гинеколог да видим защо цикъла странно и изведнъж изчезна. И при невролог за главоболието-тя ми даде талон за скенер , но аз имам главоболие от години и сме правили всички други изследвания. По -късно разбрах че, имаме право на един скенер или ЯМР в годината.Отидох в Каспела при ДОктор Генов, който е измежду най-добрите скенеристи  .Той ми каза че вижда нещо , но не е сигурен. И написа в заключението за ЯМР. Здравната Каса не ми отпусна талон за ЯМР,защото вече бях ползвала талон за скенер, от който нищо не стана ясно. И така се бръкнах 250 лв  отидох във ВМИ на Ядрено-магнитен и се облъчих повторно. СЛед като ме гледа докторката ми сложи контрастно вещество ,защото е видяла нещо. И срещу още 171.80 лв  +250 лв се сдобих с диагноза
микроаденом -4мм. Оттогава изчетох много и разбрах , че докато имаме завишен пролактин -бременност е много трудно да настъпи. Пред мен сега има само един вариант.Ендокринолог -който да изпише хапчета за сваляне на пролактина  и оттам да се регулира цикъла с овулация и чак тогава можем да говорим за бебе . Всичко това ще иска месеци -а на мен ми се иска бебе тук и сега

# 34
  • Мнения: 4 700
анели_a , беШе ли на лекар днес? Как мина прегледът?

naskomimi , не се притеснявай. Важно е да вкараШ пролактина в нормата, после и другите Ще си влеzнат в норма.  Peace Аz имам проблем с пролактина от 10 години. Забременях в първия месец, преz който правихме опити. Загубих бебето, но не zаради аденома. Имам един мутирал ген, който е отговорен zа това. Важното е да си направиШ ЯМР с контрастно веЩество.   На скенер ниЩо няма да се види. И да zапочнеШ подходяЩа терапия. Иначе  е обяснила всичко много добре. Успех и питай, ако имаШ въпроси.  Hug

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Не за жалост МИЛЕ ,  но успях с връзки да се докопам до Доц Орбецова .Трябва да съм при нея в четвъртък  в 12.00. Ще кажа как е минало  newsm78А ти Дими  не се притеснявай , всчико е поправимо .Важното е ,ако има нещо да бъде хванато навреме  bouquet

# 36
  • Мнения: 2 422
Анелия успех мила в четвъртък   Hug

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Мерси Майче, късмет на всички които имаме нужда от него Hug Hug Hug.И хубав ден с много положителни емоции  bouquet

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Анели,браво,че ще се срещнеш с доцентката.Успех ти желая и да пишеш!!!
Дими,и аз съм на мнение,че трябва да направиш ЯМР с контраст,а не скенер.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Здравей Цеци!
Да  и аз съм доволна , по  -добре да почвам някакви хапчета . Вчера пак си изследвах пролактина, даже е  и по нисък. Надявам се бързичко да бъде овладяван и да пада. И всичко да се нареди NaughtyПък и все пак отивам при препоръчан лекар, вие сте го пробвали  newsm78Желая Ви хубав ден момичета, аз нямам много време да влизам през деня,повече вечер

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Здравейте, момичета!
Защо ме притеснявате допълнително? newsm78 Казаха ми,че дори и на рентген може да се види удебеление и т.н. newsm78 А аз ще правя скенер, но с контраст, това не е ли достатъчно и ако има тогава някакви съмнения, тогава да се прави ядреното нещо!?!?!?!?
Утре ще ходя на невролог да ми даде направлението за скенера, ще му пакажа резултатите, но ще му кажа, че въобще не съм лежала, само седях десетина минути в чакалнята, докато ми дойде реда. И се притеснявах, и бързах и доктора направо ми каза да седна на стола и да ми взема кръв! Това може да е вдигнало нивото, нали Praynig И предполагам, че скенера или каквото преценим ще го направим във ВМИ - там добре ли е, че гинеколога ни препоръча и спермограмата на съпруга ми да правим там? Така се притесних сега?!?!?
Дори и на скенер да не ми излезе нищо в мене винаги ще има съмнение за нещо щом не съм правила ядреното, гадното!!! Моля ви кажете ми, че скенер с контраст ще е достатъчен!!!!!

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Ма,пиле,не се шашкай така!В ЯМР-то няма нищо,ама нищо страшно.И защо да ти правят две изследвания,като можеш да минеш само с ЯМР?!Ако те съмнява резултатът,повтори го и тогава реши какво ще правиш.Недей така се притеснявай!

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 702
ами неврологът може ли да ми даде направление за ямр-то? Ще ходя при д-р Бързински някакъв, а той не може ли да прецени каква снимка ми е нужна, че аман вече с тия пари по доктори Sad

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Не знам за невролога,защото моето направление ми го даде ендокринолог,но защо да не може,би трябвало да дават такива направления.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Моля някой да ми каже дали е правил скенер с контраст и от него да не е показало нищо, че след това да се е наложило ямр-то и оттам да му е излезнал тъпанарския аденом, защото вече ще се побъркам Confused

Общи условия

Активация на акаунт