Евентуално увеличение на детските :)

  • 6 710
  • 55
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 12 182
http://standartnews.com/bg/article.php?d=2007-10-31&article=209402
Цитат
20 ясли и детски градини ще построи държавата. Това се зарекоха от БСП преди разглеждането на бюджета за 2008 г. от Съвета на тройната коалиция. Заради кризата с местата за малчугани в големите градове от правителството смятат да инвестират в 20 чисто нови патилански царства. Социалистите възнамеряват от догодина да заделят и 19 млн. лв. за старта на фонд "Интелект". В него ще се заделят по 20 лв. месечно за всяко новородено. Парите след време ще могат да се използват за образование на детето. Още от догодина обаче ще има повече пари и за наука - във фонда ще влязат 80 млн. лв. По 30 лв. месечно стават детските надбавки от 1 януари. Така ще се компенсира отпадането на семейното облагане. Родителите на близнаци ще получават двойно - по 60 лв. за всяко хлапе. От идната есен трябва да заработи и студентското кредитиране. Там обаче държавата няма да влага пари.
        Аз лично обаче се чувствам двойно прецакана, първо продължавам да си нямам право на детски, заради по-висок доход от границата и второ ще премахнат семейното облагане, тоест възстановяването на края на година на част от данъците въз основа на броя на децата. Та къде ми е компенсацията... Дано поне за някои мами да  е добре дошло  Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 257
А какво стана с двойното майчинство за близнаци?  Ако правилно съм разбрала, вместо 2х220 лв., ще получаваме 1х190. #Cussing out

# 2
  • Мнения: 166
неможах да разбера за детските  по 30 лева на дете за близнаци вие да не сте сбъркали ,че сте писали по 60 на дете

# 3
  • София
  • Мнения: 12 182
  Мисля че за майчинството тоест обещетението за отглеждане на дете е отделен въпрос. Все още има надежда и там да се получи увеличение.
  Това е цитат от в-к Стандарст и не съм объркала. Увеличават се детските на 30 лв, а за близнаци двойно тоест по 60 лв на дете.
  Все още обаче нищо не е окончетално.

# 4
  • Мнения: 60
http://www.mlsp.government.bg/bg/news/news.asp?newsid=9844&catid=29

Еднократните суми, които майките получават при раждане, да скочат от 200 лв. сега на 250 лв. за първо дете и на 600 лв за второ. Това обсъждаха вчера правителство, работодатели и синдикати на заседание на Националния съвет за тристранно сътрудничество.
Те разгледаха в детайли проекта за бюджет 2008 г., според който семейните добавки стават 30 лв. за всяко дете на месец, независимо от поредността му. Родителите на близнаци пък ще взимат по 60 лв. месечно за всяко от децата. Вдига се и прагът, под който ще се полагат детски добавки. Сега право на тях имат семейства, в които доходът на член е под 200 лв. на месец (за 4-членно семейство например той трябва да е под 800 лв. - б.р.).От идната година този доход ще стане 250 лв. на човек, което ще даде възможност и на по-заможни родители да взимат детски. Минималният осигурителен доход да се вдигне на 240 лв. от януари, предвижда още проектобюджетът. Максималният пък ще е 2000 лв., вместо сегашните 1400 лв. Разпределението на осигуровките между работодател и работник ще са 60:40 при 65:35 сега.

http://www.mlsp.government.bg/bg/news/news.asp?newsid=9667&catid=10
Какво ново да очакват догодина младите семейства с деца?

Последователни са стъпките ни в тази посока. Вече удължихме майчинството от 135 на 315 дни, в които жените получават 90% от заплатата си. Сега предлагаме двойно увеличение на детските, като вдигаме и прага за достъп от 200 на 250 лв. Планираме специална подкрепа за семействата с близнаци - по една минимална заплата от 220 лв. в продължение на 9 месеца или 1 г., ще уточним допълнително. 1500 са близнаците, които се раждат у нас всяка година, и това ще струва 3-4 млн. лв. годишно. Крайно време е да се погрижим за тях. Две деца се гледат по-трудно едновременно, отколкото последователно. Особено ако преди тях има по-голямо братче или сестриче. Вдигаме и еднократната помощ за раждане - за първо дете от 200 на 250 лв., а за второ от 200 на 600. Двудетният модел е проблем в България и ние трябва да го стимулираме. Ще удължим програмата "Подкрепа за майчинството" от 2 на 3 г. По нея семействата могат да си наемат безработни от бюрата по труда за детегледачки, като държавата им плаща минимална заплата.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Така като гледам на първо четене си мисля, че от новите разпоредби пак ще се"облажат"ромите с по 5-6 деца.Доход 250 лв на човек,щял да даде възможности и на по-заможните да ползват детски-ХАХАХ,голям смях ,но с горчиви сълзи.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 580
       Ако тези 600лв. еднократна помощ се отнасят за второто и всяко следващо дете, ще има бум от раждания при ромите.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 508
        Аз лично обаче се чувствам двойно прецакана, първо продължавам да си нямам право на детски, заради по-висок доход от границата и второ ще премахнат семейното облагане, тоест възстановяването на края на година на част от данъците въз основа на броя на децата. Та къде ми е компенсацията... Дано поне за някои мами да  е добре дошло  Simple Smile

нямам какво да добавя освен това, finger за което се извинявам, но наистина и аз се чувствам така

# 8
  • София
  • Мнения: 1 015
        Аз лично обаче се чувствам двойно прецакана, първо продължавам да си нямам право на детски, заради по-висок доход от границата и второ ще премахнат семейното облагане, тоест възстановяването на края на година на част от данъците въз основа на броя на децата. Та къде ми е компенсацията... Дано поне за някои мами да  е добре дошло  Simple Smile

нямам какво да добавя освен това, finger за което се извинявам, но наистина и аз се чувствам така

И аз, и аз!

# 9
  • Мнения: 4 298
Ясно е, че за детски няма да можем да се наредим, защото имаме "неразумността" да работим и се осигуряваме не в сивия сектор.
Никъде не се спомена за еднократната помощ при раждане на близнаци. Имаше предложение на Масларова, тя да е 1200 лв, но дали?  В днешните публикации нищо не срещнах по въпроса.

# 10
  • Мнения: 30
  мисля че става въпрос за първо дете 250,за второ 600 за трето дете отново пада на 250.По този начин се стимулира двустранния модел.да се раждат поне по две деца.близнаците са две деца и саответно 250 +600

# 11
  • София
  • Мнения: 12 182
Цитат
Еквивалент на семейното подоходно облагане обаче е вариантът детски за всички, а не само за хората с доход до 250 лв., както планирате.

Има вече достатъчно много семейства в България с доход на член от семейството над 1000 лв. 30 лв. на тази база са символична помощ. По-добре да ги дадем, за да повишим доходната граница за надбавките от 200 на 250 лв. и действително да помогнем на тези, които не могат, отколкото да дадем на по-богатите, които и без това с плоския данък получават доста сериозно облекчение.
Цитат
Сметките показват, че хората със заплати от 1400 до 2000 лв. губят спечеленото от плоския данък заради вдигането на максималния осигурителен доход на 2000 лв. И съотношението на осигуровката се променя в полза на работодателя.

# 12
  • Мнения: 844
Ей, най - накрая някой сесети и за близнаците...... не мога да повярвам, това означава по 120 лева на месец newsm78

# 13
  • Мнения: 166
Аз пък не се чувствам прецакана ,защото живея в малък град и заплатите ни са под минималната заплата даже ,така ,че детски ще вземаме и след 10 години ,аз работя по 18 часа за по малко от минималната защото нямаме друг избор.

# 14
  • Мнения: 450
Новия закон ще е само за тези, които родят след 01,01,2008 или ще вдигнат от януари майчинството и на другите?  newsm78

Аз мисля, че тези които раждат сега ще им плащат по стария закон?

Общи условия

Активация на акаунт