До кога давахте сокчета на дечицата си?

  • 2 250
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 769
Ако те притесняват консервантите, защо изобщо си започнала с тях?
Аз пък все си мисля, че говорим за прясно изцеден сок  Rolling Eyes

# 61
  • София
  • Мнения: 5 079
Сок не пие, никога не е пил.

# 62
Давай на детето си това , което му харесва. Все пак това са витамини. Моето дете е на 5 месеца и пие сок само сутрин по 50-70мл. И си го изпива с голяма желание, особенно , ако е от по-сладки плодове. Винаги си го правя аз -прясно изцеден. Само 2-3 пъти съм й давала готов на Хип.

# 63
  • Мнения: 5 026
давам,прясно изцедени,сега им е сезона  Peace

# 64
  • Мнения: 22 766


Ами след като смяташ въпроса за тъп не е нужно въобще да отговаряш. Това се отнася и за останалите, които го смятат за такъв. Явно повечето от вас не можаха да ми схванат въпроса. Пак да повторя- моето дете обича само купешки сокове, които са бъкани с консерванти и всякакви други изкуствени неща, независимо, че са предвидени за бебета. В такъв свят живеем. Моята педиатърка ми каза, че не е хубаво да давам много- много от купешките сокчета именно поради тази причина. Ако не иска детенцето ми пресни плодове или фрешове, въобще да сведа консумацията на купешки сокчета до минимум. Абе, мами, толкова ли ви се заяжда понякога, че гледате само да обидите човек и т.н. Пак повтарям на тези от вас, на които въпроса им се смята за тъп- не е нужно да пишете в темата ми. Защо ли въобще я пуснах?!
Щом е такава работата/явно много от нас не са разбрали за какво иде реч,но и ти не си обяснила добре/,спри да й даваш сокове.Не е фатално.Опитай да й правиш фрешове,леко разредени с вода.Може концентрираният плодов сок да не й харесва.Моят юнак обожаваше сок от грозде,другите не ги искаше много-много и не съм му и правила.Предпочитах да му давам пресни плодове-тях ги ядеше с удоволствие.

# 65
  • Мнения: 619
Трябваше още в началото да обясниш за какво става дума.Прочетох пак темата и не видях да пише "купешки".
Значи моето дете пие и купешки,редувам ги с компот(много хора ми казаха,че мога да го давам).Така смятам,че постигам някакъв баланс.Или поне се успокоявам.
Също така мисля,че купените са по-вредни от домашно приготвените.За съжаление нямам възможност да й давам домашен,затова прибегнах до компотите.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 773
преди 2 месеца опитах, просто да видя дали ще го пие. Изобщо не го искаше и по - добре. Нямам намерение да и давам.Хапва си достатъчно плодове.

# 67
  • Мнения: 1 193
Мойта дребната пие и купени и фрешчета. Не съм се замисляла до кога да и давам купешки, нали все пак са съобразени за бебенца и малки дечица. Тя сигурно от консервантите е толкова "дива"  Laughing

# 68
  • София
  • Мнения: 17 591
Какво те кара да спреш да му даваш сок? Мързи те да го правиш ли? (Това последното изобщо не го казвам с упрек - мен самата нерядко ме домързява, голяма досада е да изцапаш сокоизтисквачката за 50 мл сок). В смисъл, ако не е това причината, давай... аз и сега пия сок (като се сетя да направя за себе си и като ме мусне мързела). Какво - ми харесва ми, и витамини има, и не се сещам ни за една причина да не пия.

# 69
  • Мнения: 2 677
Предлагала съм, не иска. Пие си вода.

# 70
  • Мнения: 2 614
Здравейте! Интересно ми е вие до кога давахте сокче на детенцето си? Моето е на 9 месеца и като й дам все още си го пие. Но майките навън ми казват, че само при захранването са давали и после не. Минали на пасирани или настъргани плодове. Малката им се мръщи обаче. А и педиатърката ми каза, че в сокчетата имало концентрати и натоварвали работата на бъбреците. Детенцето ми сутрин пие по 50- 60 гр. сок и следобяд към 50 гр. пак. Моля, споделете вашето мнение.

Извини ме, но все съм чувала въпроси ОТ кога сок? и хиляда мнения по въпроса - но ти си ПИОНЕР, така да се каже  Mr. Green.
Засега му спри соковете, а по-късно и храната му спри - няма цял живот да яде, я!!! Naughty Thinking

# 71
Благодаря за пореден път на всички за отговорите. Много сте мили!

Общи условия

Активация на акаунт