Лечение на бактерия в Гърлото

  • 134 540
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Заради честите боледувания, на които беше подложено моето дете през последните 2 месеца, GP-то ни изпрати на изследвания, резултатите от които показаха, че в гърлото се е загнездила бактерия, причиняваща всички тези болестни състояания.Назначи ни силно антибиотично лечение, което включва първо Зинат, след това Азитрил, две седмици пауза и отново едно след друго Зинат и Азитрил. Въпросът ми е дали да му се доверя, защото започнахме вчера Зината, но го давам със свито сърце. А като знам колко още антибиотици го чакат.
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, т.е с бактерии в гърлото? 

# 1
  • София
  • Мнения: 1 654
Каква бактерия са изолирали, направили ли са антибиограма, а и би ли споделила къде е правено изследването/защото и това има значение за съжаление/. Микробиолог съм.

# 2
  • Мнения: 148
Бактерията се казва "стафилококус ауреус".Направиха изследването и антибиограмата в медицинския център на "Санита" - Варна

# 3
  • Мнения: 368
Симеон имаше бактерии които му откриха с натривка от гърлото - тогава пиеше Аугуметин и след него повторните изследвания не показаха бактерии.
Не съм обаче веща по въпроса дали е правилно вашето лечение

# 4
  • Мнения: 274
На моя приятелка детенцето имаше два вида бактерии и ги излекуваха с елексирите на Хлебаров като ги пиеха и капеха в носа.Ако решиш, може да отидеш зад Стоматологията-там ги продават на ул.Хаджи Стамат 6 и да се консултираш с Галя Колева.

# 5
  • Мнения: 1 984
Бактерията се казва "стафилококус ауреус".Направиха изследването и антибиограмата в медицинския център на "Санита" - Варна
каква е чувствителността към метцилин?

# 6
  • Мнения: 982
Няма ли да има контролни посявки?
Не съм лекар,но ако след първия курс с АБ детето е излекувано,защо още 3 пъти трябва да пие АБ?

# 7
  • Мнения: 585
Дано да имате антибиограма , защото на мен преди два месеца след упорито боледуване въпреки изпитите Оспамокс и Зинат ми изолораха бактерия която беше чвсивителна само на Левофлоксацин и Ципрофлоксацин , беше резистентна към всички други антибиотици в антибиограмата , а те бяха един куп .  Но тъй като нито бременна , нито кърмеща можех да пия двете лекарства опитах с осцилококцинум по препоръка на моя позната , и въпреки недоверието към започнатото лечение взех че оздравях . Свекърва ми е фармацевт и каза че ще си изхвърли дипломата след този случай , и тя не очакваше да има ефект при положение че повече от месец си мъкнех упорита задушаваща кашлица и зачервено гърло , неповлияващи се от нищо .

# 8
  • Мнения: 1 984
Дано да имате антибиограма , защото на мен преди два месеца след упорито боледуване въпреки изпитите Оспамокс и Зинат ми изолораха бактерия която беше чвсивителна само на Левофлоксацин и Ципрофлоксацин , беше резистентна към всички други антибиотици в антибиограмата , а те бяха един куп .  Но тъй като нито бременна , нито кърмеща можех да пия двете лекарства опитах с осцилококцинум по препоръка на моя позната , и въпреки недоверието към започнатото лечение взех че оздравях . Свекърва ми е фармацевт и каза че ще си изхвърли дипломата след този случай , и тя не очакваше да има ефект при положение че повече от месец си мъкнех упорита задушаваща кашлица и зачервено гърло , неповлияващи се от нищо .
левофликсацина е бил добър избор, според мен. имаш всички показания за него... 

# 9
  • Мнения: 12
Моят син на две годинки имаше същия проблем- бактерия "стрептококус бета халмулитикус"в гърлото.Три месеца пи антибиотици и не му минава.Пие 10 дни АБ има подобрение ,но спрем ли го и се повтаряше всичко отново- кашлица "тютюнджийска", температура 39 градуса и т.н.През цялото време го лекуваха по антибиограма,но проблема не беше в антибиотиците ,а в продължителността на лечение.Оправихме се с "Ципрофлоксацин"/който е за много видове бактерии/, на листовката пише - пие се минимум 10 дни или от3 до 5 дни след отшумяване на симптомите.Казвам на лекарката ,че пише така и да му удължи лечението, а тя "ти недей гледай какво пишат". Накрая в отчаяността и безизходицата си му проведох 15 дневен курс на лечение както пишеше без прекъсване и се оправи детенцето.Бактериите са мн. упорити и не са  безобидни.Желая ви бързо оздравяване.

# 10
  • Мнения: 1 984
4 - хинолони се дават на деца в краен случай... много вредят...

# 11
  • Мнения: 12
На мен също ми откриха стафилококи в гърлото ,аз пуснах изследванията в Марешки, а на малкия в Санита .Аз също се излекувах с Ципрофлоксацин -15 дни го пих, а преди него бях пила 6-т вида антибиотици за по 10 дни заедно с малкия.Изненадах се защо бактериите ни са различни ,тъй като симптомите ни бяха едни и същи, а и той ме зарази като се върна болен от ясла.Чела съм по форумите ,че има случаи носогърлен секрет пуснат на различни места за изследване да дава различни бактерии изолирани.

# 12
  • Мнения: 1 984
На мен също ми откриха стафилококи в гърлото ,аз пуснах изследванията в Марешки, а на малкия в Санита .Аз също се излекувах с Ципрофлоксацин -15 дни го пих, а преди него бях пила 6-т вида антибиотици за по 10 дни заедно с малкия.Изненадах се защо бактериите ни са различни ,тъй като симптомите ни бяха едни и същи, а и той ме зарази като се върна болен от ясла.Чела съм по форумите ,че има случаи носогърлен секрет пуснат на различни места за изследване да дава различни бактерии изолирани.
като чуя марешки и съм скептичен... вие можете да пиете колко си искате ципро, проблемът е че НЕ СЕ ДАВА ПРИ ДЕЦА! а по принцип специално ципрофлоксацина е по - слабо ефективен към стрептококи. може да е различен резултата - причини много... взаимно заразяване....

# 13
  • Мнения: 148
Благодаря ви за съветите и компетентните мнения. Явно тази бактерия е често срещана и се радвам, че всеки от вас ми помага с инфо по въпроса. Аз лично нищо не бях чувала за нея, а и личният ми лекар се оказа много лаконичен. Изписа ни антибиотика и толкоз. Благодарение на форумите се информирах, че може да си я носим още от родилното /раждах в Окръжна - Варна/ и че не се лекува само с антибиотици.
Логичен е въпросът вяма ли да повторим изследванията след изпиването на първия курс антибиотици. Точно този въпрос зададох и на джипи-то, а той - "ще видим". Но аз вече реших да действам. Вземах си антибиограмата и кръвните изследвания от кабинета и ще я заведа на УНГ и на хомеопат, а след 4-5 дни, когато приключим приемането на Азитрила, ще й повторя и изследванията, дори и без направление. В тази връзка искам да попитам, къде във Варна е най-добрата лаборатория, защото, както разрибам, това има значение.

А тези елексири на Хлебаров какво предсавляват? На билкова основа ли са? И става въпрос за Стоматологията във Варна, нали?

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
След първият АБ трябва да направиш посявка. Ако няма нищо, защо да го тровиш допълнително.

# 15
  • Мнения: 2 908
Дъщеря ми в момента е с тази бактерия в носа и в гърлото,до сега и изписаха само капки Тобрекс в носа(изписани по антибиограма),но от тях явно стана резистентна към всички АБ,на които беше чувствителна преди и сега след втората антибиограма се оказа,че е чувствителна само на Ципрофлоксацин и Бисептол-най-вероятно ще минаваме на Суметролим сега SadИмам чувството,че няма убиване това чудо...Някой може ли да ми обясни как предният път беше чувствителна на много АБ и абсолютно нечувствителна на Бисептол-а сега това ThinkingМоже ли някой да ми даде съвет,ако ползвам само Бактробан в носа,дали има шанс да се изчисти и от гърлото?Или трябва с Бактробана да ползвам и Суметролим? SickАз ще си питам и нашата педиатърка,но питам като варианти...

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 10:59 от афродита

# 16
  • Мнения: 12
Май си се заразявахме взаимно и си въртяхме бактериите.Абсолютно съм съгласна с tonev .Извинявам се на малкия АБ-то беше ЦЕК от тази група.

# 17
  • Русе
  • Мнения: 785
Трудно се мори този стафилокок и това е! Close
При сина ми се изчисти след 2 курса Зинат (след първия прием все още го имаше). При дъщеря ми, не се изчисти и след 2-та курса Зинат. #Cussing out Оставих я с носителство, тъй като нямаше никакви прояви (сополи или кашлици), и защото бацилът беше станал резистентен на почти всичко (само на Тобоцин беше реагирал, но няма подходяща форма за малки деца).
Днес дадохме гърлен секрет, защото малката пак е със зверска кашлица. Сополите ги преборих с Бактробан (м/у другото Афродита, и мен ме вълнува твоето питане), защото ми се струва, че само с мазане в носа, няма да решим проблема. Резултатът от гърления секрет ще излезе чак във вторник, а дотогава ни предписаха Цефзил (още се чудя дали да го почвам, ама какво да правя дотогава?  Rolling Eyes) - само отхрачващи и Бактробан не ми се вижда достатъчно. Confused

# 18
  • Мнения: 110
На нас също ни откриха тази бактерия стафилококос ауреус в гърлото,джипито категорично ни забрани да пием всякакъв антибиотик,понеже два пъти ни излизат гъби в устата.Вече месец и половина с малки прекъсвания  сме с хрема и кашлица. ето я темата ни
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=239261.0

# 19
  • Мнения: 274
Да.За Стоматологията във Варна става въпрос.А елексирите на Хлебаров са извлеци от билки на спиртна основа.Приятелката ми каза, че тя също ги е пила заедно с дъщеричката си, за да ги изчистят напълно.

# 20
  • Мнения: 2 070
ние имама стафилококMRSA,антибиограмата показа Бактробан,след два курса на лечение,няма подобрение.тази сутрин си е сериозно болна.гноен секрет от носа,оплаква се и от едното уше,цяла нощ се дави и кашля.седем седмици си бяхме само с хрема от която се давеше като легне.вместо да се оправи нещата се влошиха.направо съм отчаяна.

# 21
  • Мнения: 110
паликарова това ми е до болка позната ние сме така от месец и половина смалко прекъсване.Сега сме със гнойно сополи,раздираща кашлица,нормално диашне и нрмално гърло.Пиен Макропен,вентолин изопринозин.Кашляме много лошо по цял ден и вечер.

# 22
  • Мнения: 2 908
Ние сме абсолютно без симптоми-вчера и двете ми педиатърки ми заявиха,че без симптоми няма да ми изпишат Суметролим,нито какъвто и да е друг АБ,освен Бактробан.сега ще го купувам него и ще пробвам с известна доза страх,понеже в антибиограмата ми няма Бактробан или активната му съставка,та да знам дали и на него е чувствителна или не.Най-много и ние да я направим MRSA...Не искаха и Бактробан да ми изпишат,без сополи в момента... Rolling Eyesе,аз не мога да разбера-да чакам да стане по-зле ли,при положение,че знам,че я има бактерията?Що за чудо е това медицината?

Последна редакция: сб, 10 ное 2007, 19:40 от афродита

# 23
  • Мнения: 1 984
Що за чудо е това медицината?
не е чудо а изкуство... ars medica..

# 24
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Аз съм доволна от тази лаборатория - http://www.laborexpres.com/ Имат и онлайн резултати,което си е удобство.

# 25
  • Русе
  • Мнения: 785
афродита, аз не бих дала нищо при липса на симптоми - голяма част от възрастните са носители на тази бактерия. Преди 2 години и аз като теб се побърквах и ходех по лаборатории, за да изтребя всеки микроб - оказа се безсмислено. Confused По-напред в темата писах, че синът ми се изчисти след 2 курса Зинат - направих си труда, за да е "чист" като се роди малката, и от ясла го бях спряла заради варицела. Когато малката навърши година, я изследвах заради упоритите сополи и се оказа със същия стафилокок - значи баткото пак беше домъкнал бацила. При нея, обаче, Зината не помогна(пак се появи на посявката), но хремата мина и нямаше никакви симптоми. Оставих я с носителство.
Сега чакам резултат от гърлен секрет заради кашлица. Зарекла съм се, че за последен път се занимавам с изследвания и прочие. Какъв е смисъла, след като пак ще лепне като тръгне на ясла? Crossing Arms Всички деца там кашлят - аз явно съм единствения балък, дето си държи децата вкъщи и ги трови с АБ. Close

# 26
  • Мнения: 2 070
права си,но моята дъщеря не може да спи от хремата
дави се и кашюя в легнало положение
ако си бяха само сополите изобщо нямаше да си правя труда

# 27
  • Русе
  • Мнения: 785
Ох, паликарова, не знам какво да кажа, но те разбирам. При дъщеря ми започна по същия начин - зверска хрема и секрети, които се стичат в гърлото - и тя се давеше като легне по същия начин. Ефект видях едва като почнахме Ериус (изсушава лигавицата уж  Thinking) и Салбутамол(Вентолин) - отваря бронхите - започна да спи по-спокойно, но хремата не мина. Сополите ги уморих с Бактробан, но след като при вас не действа, не знам... ooooh!

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 326
Привет на всички. Незнам дали съм за тази тема. Баща ми от май месец е с кашлица. Давеща и задушаваща. Идва на пристъпи, не маже да спи вечер и т.н. Дори вече му свирят гърдите като диша. Направиха му куп изследвания - натривки на гърлото, ренгенови снимки, алергии, кръв, урина. В крайна сметка се оказа, че всичко е ОК и има алергия към прах, влага и студ. Изписаха му конски дори инжекции, които свършват след седмица, а подобрение няма, дори става по зле. Можете ли да препоръчате пулмолог в София или алерголог или и аз незнам какъв лекар. Благодаря предварително.

# 29
  • Мнения: 2 070
Привет на всички. Незнам дали съм за тази тема. Баща ми от май месец е с кашлица. Давеща и задушаваща. Идва на пристъпи, не маже да спи вечер и т.н. Дори вече му свирят гърдите като диша. Направиха му куп изследвания - натривки на гърлото, ренгенови снимки, алергии, кръв, урина. В крайна сметка се оказа, че всичко е ОК и има алергия към прах, влага и студ. Изписаха му конски дори инжекции, които свършват след седмица, а подобрение няма, дори става по зле. Можете ли да препоръчате пулмолог в София или алерголог или и аз незнам какъв лекар. Благодаря предварително.
по това което описваш,баща ти е болен от астма.разболяването в зряла възрас протича тежко и много трудно се лекува.ползва ли нящо от рода на(серетид,фликсотид,вентолин)това са лекарства които овладяват тези симптоми

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 326
Много ти благодаря за отговора Simple Smile Ще разпитам какво взима и ще пиша пак, че много се тревожа така, да не се задуши докато спи. Дано да се оправя по-бързо  Praynig

# 31
  • Мнения: 2 908
Иленка,успокои ме много-и аз вдигнах ръце и я оставих на съдбата вече,след като няма симптоми.
 tonev ,ще ми обясниш ли защо си така лаконичен в някои твои отговори,и вместо да обясниш на нищо разбиращите майки кое е така,кое е онака,се заяждаш?Аз да не би да имам медицинско образование,та да знам да не се притеснявам ли,да се притеснявам ли?Затова ходя при моите(ужасни)педиатърки,и ползвам форумите да питам де що има лекар из тях какво мисли,и се надявам той да ми обясни някои положения,не да ми отговаря лаконично,все едно съм длъжна да се родя научена на всичко. Crossing ArmsЧесно да ти кажа-и да си баща,никога няма да разбереш една майка какво чувства в един момент,когато се окаже безпомощна и не разбира нещо.
Ако пък не е било заяждане,ще ми обясниш ли,кое му е изкуството,защото за мен напоследък си е цяло чудо.... Sick...и не само за мен май ,ами и за много други майки. Sad

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 16:48 от афродита

# 32
  • Русе
  • Мнения: 785
афродитаPeace!
Днес педиатърката ми напомни, че "празно в природата няма" - ако изтребим един микроб, друг ще се появи на негово място. При положение, че дъщеря ми е видимо здрава, дори да излезе бактерия на гърления секрет, няма да и предпише нищо. Всъщност си спомних и цялата история около стафилококите на сина ми - след 2-месечни сополи, излезе някакъв стрептокок+гъбички, след лечение с Аугментин - излязоха стафилококи ауреус, след 1 курс Зинат - пак сатфилококи ауреус, след втори курс Зинат - нямаше стафилококи, но затова пък имахме нов вид стрептокок + нов вид гъбички  #Crazy. Докторът каза, че последните не са толкова патогенни и не предписа нищо. Simple Smile
Утре ще разбера какъв "модел" бацил носи малката в гърлото, та не спира да кашля... Tired

# 33
  • Мнения: 2 070
на нас пък хремата не спира,стафилокока е mrsa,резистентен почти към всички АБ Tired

# 34
  • Мнения: 2 908
афродитаPeace!
Днес педиатърката ми напомни, че "празно в природата няма" - ако изтребим един микроб, друг ще се появи на негово място. При положение, че дъщеря ми е видимо здрава, дори да излезе бактерия на гърления секрет, няма да и предпише нищо. Всъщност си спомних и цялата история около стафилококите на сина ми - след 2-месечни сополи, излезе някакъв стрептокок+гъбички, след лечение с Аугментин - излязоха стафилококи ауреус, след 1 курс Зинат - пак сатфилококи ауреус, след втори курс Зинат - нямаше стафилококи, но затова пък имахме нов вид стрептокок + нов вид гъбички  #Crazy. Докторът каза, че последните не са толкова патогенни и не предписа нищо. Simple Smile
Утре ще разбера какъв "модел" бацил носи малката в гърлото, та не спира да кашля... Tired
Ти ми разказа играта... #Crazyцял кошмар си изкарала SadА стафилокок ауреус патогенен ли е?
Пaликарова,ами нашата бактерия сега е чувствителна само на Бисептол-на нищо друго-май и тя е mrsa.

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 20:09 от афродита

# 35
  • Мнения: 1 984
уф хич не мога да обеснявам а компа ми умира... изкуство или чудо е медицината? а какво е музиката а картината? а лечението с тях? а мириса на вишнев цвят? чудо ли са или изкуство... не е заяждане, а дебат още от времето на хипократ... има една песничка на наитуиш http://youtube.com/watch?v=jJVRhbairIY 
тя чудо или изкуство е? ... необяснимо е за мен...
иленка каква е чувствителноста към метцилин в антибиограмата?

# 36
  • Русе
  • Мнения: 785
tonev, не разбрах за коя антибиограма(на сина или дъщерята) ме питаш?  Rolling Eyes (освен ако въпроса не е към паликарова)
Баткото, когото оставих с непатогенен стрептокок преди време, няма оплаквания и не съм се занимавала повече с него.
На малката днес излезе резултата от гърления секрет - Стрептококус Агалактус (или нещо подобно, не знам как се пише - казаха ми по телефона) - Не бил патогенен и реагирал на всички АБ в антибиограмата. В момента пием Цефзил (днес или утре ще свърши), но продължава да кашля, дори беше леко прегракнала тази сутрин. Лекарката каза, че може и от студения въздух вчера да се е влошила (иначе гърлото е спокойно и гърдите са чисти).  Алерголог е(педиатърката) и не се съмнява за алергия. Tired Дъщеря ми изглежда абсолютно здрава, но кашля и похърква от време на време - не знам вече какво да я правя. ooooh!

Афродита, не съм специалист, но си мисля, че една бактерия е патогенна когато причинява проблеми  newsm78. Ето, какво стана сега - юни месец малката я оставих с носителство на стафилококи ауреус (уж патогенни) и без симптоми. В момента не излизат на гърления секрет, а междувременно съм мазала с Бактробан  Thinking. М/у другото смених и лабораторията.

# 37
  • Мнения: 2 070
иленка ако е хремава може да кашля от секрет който се стича в гърлото.за трета сливица проверявали ли сте?

# 38
  • Русе
  • Мнения: 785
Ами, не е хремава (след Бактробана), и самата кашлица е вече суха. За трета сливица, джипито твърди, че била малка(1,6г.) да има проблем.  Thinking При прегледите казаха, че сливиците са леко уголемени(нищо извън норма) и без налепи. Не знам вече. Tired

# 39
Дъщеря ми от два месеца е с много лоша кашлица.Личната лекарка ни нзписа в началото ЦЕК като твърдеше че сме с бронхит.От тоя антибиотик изпи 2 флакона.След това ни изписа Аугментин.Но кашлицата е все така упорита и не намалява.В понеделник 12.11.ни взеха гърлен секрет,и се оказа,че има Стафилококос ауреус.Сега ще и правят антиобиограма.Някои може ли да ми каже за колко време ще е готова антибиограмата?

# 40
  • Мнения: 148
Няколко дни - най-малко 2-3 дни. Уф, като чета колко дечица имат това чудо  ...

# 41
  • Мнения: 2 829
и моето детенце има стафилококи в гърлото,обаче аз не се сетих да питам от кой вид са Confused

малко е количеството на бактерията ,изписаха ни 10 дневен  курс с бисептол

направихме контролна посявка след лечението,но  се оказва че пак има минимално количество стафилококи

личната нищо не ни изписа,каза да пръскаме в гърлото с биопарокс или тантум верде?

иначе видимо е здрава,няма кашлица ,нито хрема

# 42
  • Мнения: 2 908
Нашата ауреус последно беше чувствителна само на Бисептол,но нашата педка каза,че за нищо на света няма да ми изпише Бисептол без симптоми,само да мажа с Бактробан...аз обаче реших да не мъча повече детето без симптоми,до ден днешен,когато сме отново със свирепо запушен нос и водниста хрема-най-вероятно е от зъбите,но така или иначе сме с ауреус в носа и в гърлото и май ще почна Бактробана. Tired
Не знам вече какво да направя с тази бактерия  smile3511

# 43
  • Мнения: 2 070
ние утре ще правим нова посявка
поне спря да се дави детето
сега хремата е гъст-гноен секрет
и изтича от нослето.
преди нищо не излизаше
всичко се стичаше към гърлото ooooh!

# 44
  • Мнения: 2 829
мойта щерка е почти на 6

ами аз малко се чудя за този биопарокс или тантум,-мисля си че няма да помогне ,и от него няма да и изчезнат бактериите

но,нашата лекарка казва че едва ли не от лабораторията нарочно дават такива показатели ,за да се прави повторно изследване newsm78-да може да се усвоява от здр каса
нямам представа така ли са нещата,,но
дали да не  искам направление за уши нос гърло ?


варианта при нас беше или бисептол или аугментин,но понеже само кашляше -и беше малко като количество бактерията изписаха бисептола


# 45
  • Мнения: 148
Какво значи "малка по количество бактерия"? На нас, след като ни изолираха ауреуса, никъде в резултатите от изследването не пишеше каква е концентрацията му.
А специалистът по УНГ ми каза, че такова изследване било много сложно и във Варна едва ли има лаборатория, която да отчита конкретната концентрация на стафилококите.
Ако някой има информация по въпроса, нека ми препоръча такава лаборатория, моля, че и аз искам да повторя изследването тези дни.

# 46
  • Мнения: 2 829
ами--отделни находки,,така пишеше и първият път в изследването


личната ,се обади в къщи -за резултата от контролния секрет и пак така каза--отделни находки,малки като количество,нищо притеснително,,да пръскаме биопарокс

но,,,реших ,ще я водя на уши нос и гърло,



Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 21:06 от strange-monkey

# 47
  • Мнения: 353
Тотално се обърках вече. То бактерии и чудо.
Ние имаме стрептокок каква е разликата м/ду стафилокок и стрептокок?
Синът ми е със хрема и кашлица вече почти 2 мес. Изпил е 4 АБ и сега на антибиограмата се оказа че може да пие само три.
А въпросът ми е може ли без тях, а например с хомеопатия или прополис чета че много помагало........................????

# 48
  • Мнения: 148
Не знам каква е разликата между стафилокок и стрептокок, но както съм писала по-горе и за лечението на нащата упорита бактерия беше предвидено да изпием 5-6 шишета антибиотик, но след първото реших да направя консултация с УНГ и си записах и час за хомеопат /не бях ходила до тогава/. След консултациите, които направих с тези специалисти, стигнах до извода, че е по-добре да спрем антибиотика /бяхме изпили 2 шишета Зинат/ и да се доверим на хомеопатията, още повече, че дори и да бяхме изпили всичките шишета антиб. и да я бяхме нокалтирали тая гадина, никой не дава гаранция, че след времето х няма пак да се появи.
Не знам дали моето решение е правилно, защото сме още прекалено нови в тази област, но ми беше писнало вече от постоянното пиене на антибиотици.
А за прополиса от теб чувам. Ще ми бъде интересно да науча и аз нещо по въпроса

# 49
  • Мнения: 2 829
и аз се интересувам от този прополис


и за мен е новост  ,за сефте ни се случва,

откриха й го след една продължителна кашлица-от 3-4 седмици,
притесняваме това че така останаха нещата,,
нищо не пречи ,според мен да се пробва и с билкови  продукти Peace


# 50
  • Мнения: 353
О не се заблуждавайте, че зная нещо за хомеопатията или билко лечението. Просто се доверих на една докторка хомеопат и съм доволна от това, че секрета от носа изтече , кашлицата спря за около 7дни. НО бактерията се лекува 2 мес. Толкова ни е терапията в момента,, но през това време всичко се повтаря ли потретва ли и просто се лекува много бавно.
 И сега съм на мнение да изпием АБ за тази гадина да я уморим и тогава да се отдадем на хомеопатията , ако ми се наложи естествено. Просто не мога да го гледам вече 2мес. да ми кашли и той се мъчи ,а аз още повече.
А ЗА ПРОПОЛИСА мисля че съм го срещнала в  под форума за хомеопатията. И в предаването "Часът на мама" говориха за него. Но не съм опитвала.

# 51
  • Мнения: 217
И нас ни откриха Стрептокок /ама не са писали в носа или в гърлото/. Пръскахме само с локален антибиотичен спрей - Биопарокс, а в носа - антибиотични капки за очи - Макситрол. Утре сме на контролна посявка - ще ви кажа дали е имало ефект. Иначе още на втория ден намаля кашлицата и до 5-тия не кашляше. Но аз го давах дълго - 8 дни, въпреки че докторката каза, че и 5 стигат. Просто знам, че тази бактерия е много упорита и се лекува към 10 дни /ако се пие АБ/.

# 52
Близо 20 дена имахме кашлица и зачервено гърло. Предписаха ни антибиотик,от който ни излязоха гъбички и получихме разстройство. Отидох при друг лекар (частен кабинет). Каза че се съмнява за стафилококова инфекция и също,че антибиотик не се пие за щяло и нещяло! Предписа ми маз за носа Baktroban и капки Tobrin (те са за очи по принцип)- за 5 дена детето ми се оправи! Гърлото и нослето му са чисти след изследването. Не бързайте с антибиотиците!
За пазарджишките майки- Д-Р ПАРНАРЕВ

# 53
  • Габрово
  • Мнения: 94
И нас ни откриха Стрептокок /ама не са писали в носа или в гърлото/. Пръскахме само с локален антибиотичен спрей - Биопарокс, а в носа - антибиотични капки за очи - Макситрол. Утре сме на контролна посявка - ще ви кажа дали е имало ефект. Иначе още на втория ден намаля кашлицата и до 5-тия не кашляше. Но аз го давах дълго - 8 дни, въпреки че докторката каза, че и 5 стигат. Просто знам, че тази бактерия е много упорита и се лекува към 10 дни /ако се пие АБ/.
А нашата педиатърка ми каза, че биопарокса причинява астма на малки деца и в никакъв случай няма да ни го изпише. Вие чували ли сте п #Crazy #Crazy #Crazyодобно нещо?

# 54
  • Мнения: 353
Ние от тази вечер сме на Тубоцин. Няма го в  подходяща форма за деца ,но една капсула ще я делим на две и дано да го пие, Друг избор нямаме, но успоредно с това продължаваме и терапията с хомеопатия.
Дано свършим с тази гадна бактерия devil, искам да я затрием вече, отрови ни живота! fight

# 55
  • Мнения: 2 829
 Praynig желая ви успех!!!
и да не ви се случва повторно!!!


а това за биопарокса за първи път го чувам newsm78


# 56
  • Габрово
  • Мнения: 94
Аз сигурно не съм добре, но Тубоцина на го ли изписват за туберкулоза?

# 57
  • Мнения: 353
Да за туберкулоза, но и  за почти всички видове бактерии. На всички други АБ е устойчива нашата гадина #Cussing out мръсна, но ще види тя....................... Rage

# 58
  • Русе
  • Мнения: 785
Не помня дали в тази тема писах и аз за Тубоцина, че и при нас се оказа най-ефективен според антибиограмата, но не ни го предписаха защото вече го няма под формата на сироп/суспензия.

Близо 20 дена имахме кашлица и зачервено гърло. Предписаха ни антибиотик,от който ни излязоха гъбички и получихме разстройство. Отидох при друг лекар (частен кабинет). Каза че се съмнява за стафилококова инфекция и също,че антибиотик не се пие за щяло и нещяло! Предписа ми маз за носа Baktroban и капки Tobrin (те са за очи по принцип)- за 5 дена детето ми се оправи! Гърлото и нослето му са чисти след изследването. Не бързайте с антибиотиците!
За пазарджишките майки- Д-Р ПАРНАРЕВ
А какво да не бързаме с АБ? - и Бактробанът и Тобринът съдържат АБ! Може би докторът е имал предвид АБ през устата. Thinking
Ние в момента сме на Азатрил, но морим стрептокок - стафилококите назнайно как са изчезнали без лечение ... и след като смених лабораторията. Twisted Evil

# 59
  • Мнения: 217
Биопароксът и Макситролът ни излекуваха стрептокока, не се наложи да пием АБ през устата.... за информация на тези, които търсят варианти Simple Smile

# 60
здравейте, детето ми е със същия проблем-бактерия в гърлото. Още преди да излезнат резултатите от натривката, докторката назначи лечение с Аугментин. днес резултатите излезнаха и там пише, че Аугментива не влияе на бактерията, а само Зинат и още някакъв друг антибиотик, на когото не запомних името (резултите останаха при лекарката). Проблемът е в това, че тя каза да продължим лечението с Аугментина още 10 дни, а след това да давам Зинат-а. Незнам правилно ли е това, при положение, че ясно е посочено, че Аугментинът не действа в този случай. Дайте съвет, моля.

# 61
  • Мнения: 148
Скъпи Панайот,нащата бактерия я откриха преди повече от два месеца. Оттогава смених радикално "системата на лечение" /ако мога така да се изразя/ на дъщеря си.Помъчихме се отначало с антибиотици, но и аз като теб се позамислих дали е правилно и се обърнах към други специалисти. Сега лекувам детето си с хомеопатия. И разбрах, че антибиотиците, които се изписват да морят гадната бактерия
- първо не гарантират, че дори и да я излекуват за момента, няма да се появи отново след време
- и второ, че атакувайки лошите бактерии, те неутрализират и добрите, които са нужни на организма, което се оказва предпоставка за развитието на гъбични инфекции, нещо много по-страшно.

Няма човек без "лоши" бактерии. Независимо, дали ще са в нос, гърло, вътрешни органи, влагалище и т.н, те просто си съществуват и просто са по-активни през определени периоди от време.

Така че, моят съвет е да се консултираш със специалист УНГ и да не правиш всичко, което казва джипито. Довери се и на алтернативната медицина. Лично аз съжалявам, че по-рано не съм стигнала до хомеопатията и съм тровила детето си с антибиотици.
Успех!!

# 62
  • Мнения: 192
eki111 и на дъщеря ми откриха същата като вашата бактерия и според антибиограмата ни изписа АБ.Не го купих,защото я лекувам с хомеопатия,но кажи ми колко време беше курса на лечение и се излекувахте.Също и смени ли лабораторията?

# 63
Здравейте,пиша ви защото и аз имам същия проблем с дъщеря ми.След дълго боледуване най-накрая й откриха бактерия в гърлото "moniac" доколкото разчитам написаното.Проведохме 10 дневно лечение с Аугументин и нищо не помогна.Сега пак е сополива и я болят ушите/това е всеки път/през две седмици.Помогнете ми какво да правя?

# 64
  • Мнения: 2 908
Още от началото-бях писала на предната страница съм давала на детето само капки за очи-Тобрекс,изписани от педиатър-не помогнаха-четох,четох доста-смятам,че намерих решение поне за сега за себе си-не съм я тъпкала с антибиотици,няма и да го направя-файда няма-бактериите са ужасно упорити,малката няма нито хреми,нито други проблеми отдавна,не я мъчи нищо-за този дето духа няма да я тъпча с АБ-и.Освен това като се размисли човек до какво стига-ще я пусна септември на ясла-до тогава ще я натъпча с 500вида АБ,ще махнем бактерията-ами после?В яслата неминуемо ще и пуснат пак някоя гадина-айде пак АБ-и-и за какво,при положение,че всеки човек си има всякакви гадини в организма,които не правят проблеми в нормално състояние.Майка ми като чу на какво я подлагах-всеки месец на посявки,на прегледи и свиждания с педито и възкликна:"ама ние не сме имали едно време лаборатории,където да ви водим,а и не са ни пращали,да не мислиш,че не сте кашляли и кихали,не сте имали сополи?ама сте живи и здрави,сега се втелясвате вече..."и ми разказа играта,а и ми би шута,за да взема решението.
Децата ни са малки,дори и за възрастен е вредно да се тъпче с толкова Аб-и с каквито тъпчат в днешно време децата-и после защо нямали имунна система и все болни?За уроинфекция-да,трябва,за бронхит,за пневмония,за такива състояния,за които се знае,че без АБ не може-да,ама за бактерии в гърлото или носа,които не правят проблеми-не. Naughty

# 65
  • Мнения: 335
Здравейте,майчета  Simple Smile 

Имам един въпрос:Децата ви вдигаха ли температура когато се разболеят?

Проблема при нас е че много често вдигаме температура и все се оказва зачервено гърло,ангина или херп ангина.Вече вдигнах ръце от тези чести разболявания и от множеството АБ-тици.Според вас възможно ли е и ние да имаме някаква бактерия в гърлото  Rolling Eyes Досега не се бях замисляла,но сега като чета темата взех да се съмнявам  Thinking

# 66
  • Мнения: 2 908
Дъщеря ми не е вдигала.Ама не се е и разболявала,въпреки,че има бактерия-просто имаше сополи ,които минаха след известно време.Но бактерията може да причини всичко описано от теб,така,че ако често боледувате сериозно не е лошо като идея да направите посявка.Бактерията може да е както пасивна,така и активна....
Странно ми е друго-лекарите по принцип изписват широкоспектърни АБ,които би следвало да убият съответната бактерия,ако я има.... Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 1 984
Дъщеря ми не е вдигала.Ама не се е и разболявала,въпреки,че има бактерия-просто имаше сополи ,които минаха след известно време.Но бактерията може да причини всичко описано от теб,така,че ако често боледувате сериозно не е лошо като идея да направите посявка.Бактерията може да е както пасивна,така и активна....
Странно ми е друго-лекарите по принцип изписват широкоспектърни АБ,които би следвало да убият съответната бактерия,ако я има.... Rolling Eyes
термина широкоспектърен антибиотик умря отдавна...

# 68
  • Мнения: 335
Пуска ли са ни само кръвни изследвания,но никой не се е сещал да вземе секрет от гърлото.Мъжът ми прави много често ангини,от най-малкото и го хваща гърлото и според доктора и на малката там и е слабото място и при всеки вирус,температура+зачервено гърло,даже сега сме и с кашлица  Crazy Най-лошото е че това се повтаря често затова се замислих дали пък няма някоя упорита бактерия и затова да не успява да се оправи  Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 299
Здравейте, бебето ни е на 1 месец и половин и след изследване на секрет от носа му откриха Стафилококус ауреус, 10 дни слагахме бактрон но сега след 1седмица мисля, че няма ефект, тъй като на очето му още се образуват зелени течни гурелчета. Някой знае ли до кога ще се прочиства или бросто бактробан не е подейства, джи пи то каза, че чак другия месец ще му се прави пак изследване, но аз се побърквам дали е нормално да се изчиства още, защото то не е намаляло.............

# 70
  • Мнения: 585
стафилокок аериус от родилното излекувахме за три дни с хомеопатия , по-точно за три дни вече нямаше хрема и запушен нос иначе секрета от носа му още 2о дни или месец беше леко зелен като постепенно изсветляваше докато стана нормален прозрачен , други проблеми не ни е създавала бактерията , но при вас ако се е пренесла и на очето отделно ще трябва и него да лекувата , опитай първо с отвара от лайка , а може и със сребърна вода да го промиеш , но ако се влоши а не оздравява за три четири дни търси лекар хомеопат или алопат каквото предпочиташ

# 71
  • Мнения: 299
БЛАГОДАРЯ

# 72
  • Мнения: 4
Здравейте!Имам дъщеря на 12 години и бебе на 9 месеца.И на двете им откриха бактерия в гърлото.Вече 6 дни сме на антибиотици,но нито хремата минава,нито ужасната кашлица.Вече не зная какво да правя. Антибиотика е изписан за 10 дена.Не е ли много?Какви други изследвания мога да направя освен гърлен секрет и кръв?

# 73
  • Мнения: 175
И ние имаме дълга история с разни бактерии. Миналата година откриха един вид, след месец, без лечение, бактериите ги нямаше, но се бяха появили нови от друг вид.  Laughing Сега отново ни откриха в носен секрет стафилококи и пневмококи. Консултирах се с трима лекари за по-сигурно. И тримата са категоричин, че анитбиотик се дава само когато тези бактерии предизвикват проблеми : отит, ангина, синузит, пневмония. Предписаха ни антибиотични капки за нос. По мнение на тримата / за първи път попадам на трима лекари на едно мнение/ тези бактерии дори да ги изтребим с антибиотик отново ще се появят или от детската или при понижаване на имунитета й. Най-важно е имунитетът да се поддържа добър. Междувременно реших да пробвам с хомеопатия. 

# 74
  • Мнения: 1 726
Здравейте, бебето ни е на 1 месец и половин и след изследване на секрет от носа му откриха Стафилококус ауреус, 10 дни слагахме бактрон но сега след 1седмица мисля, че няма ефект, тъй като на очето му още се образуват зелени течни гурелчета. Някой знае ли до кога ще се прочиства или бросто бактробан не е подейства, джи пи то каза, че чак другия месец ще му се прави пак изследване, но аз се побърквам дали е нормално да се изчиства още, защото то не е намаляло.............

Мисля, че има нужда от капки за очи, така че отидете пак на лекар

# 75
  • Мнения: 8
Здравейте мили изтрадали майчици  bouquet като мен ooooh!
синьт ми е на 5 год.И вече,4 пзти са ни нападали тези гадини.Но тази година беше най-ужасно!
Реших да се обьрна кьм хомеопатията.Внимавайте много с АБ,вместо да помагат повече вредят.
В хомеопатията си има лекарство точно Стафилококциум+прополисова тинктура+други за подсилване на имунитета.Пиеме ги от 1седм.Ще видим какькв ще е ефекта.Но сьс сигурност ще е щадящ кьм детето,не като АБ

# 76
  • Мнения: 1 650
Какво е това Стафилококциум? Как се прилага?

# 77
  • Мнения: 8
стафилококциум,е хомеопатичен продукт,който не вреди на детето.Бактробана повлиява стафилококите,но е АБ и оказва своето негативно влияние Naughty
Ако,не е много зле ситуацията се приема-2ра и 4та сьбота от месеца.Ако е по-зле може и през ден.Но най-сигурно е да се посаветвате с хомеопат,защото всвки случай е автентичен за себе си.Така хомеопата ще прецени,какви други неща да ви предпише  bouquet

# 78
  • Габрово
  • Мнения: 94
Хора, помагайте! Вече пихме два АБ - Клацид и Панцеф, а хремата и кашлицата с храчки не минават. Какви ли не илачи пробвах, не минава и това е. Позатихне и после айде пак. Ние сме с Пиогенес. Сега пак съм пуснала микробиологично изследване. Детето е на 9 г. Направо се измъчи. Две рентгенови снимки и правиха - нищо. на втората доктора се видя в чудо и каза, че имало лееееееееееек бронхиален рисунък, но педито каза, че няма такова нещо. Какво да правя? Да не е развила хроничен бронхит или всичко е от гадната хрема, която и се стича в гърлото. Ако няких знае лек, моля да помага! Мерси

# 79
  • Мнения: 1 726
Хора, помагайте! Вече пихме два АБ - Клацид и Панцеф, а хремата и кашлицата с храчки не минават. Какви ли не илачи пробвах, не минава и това е. Позатихне и после айде пак. Ние сме с Пиогенес. Сега пак съм пуснала микробиологично изследване. Детето е на 9 г. Направо се измъчи. Две рентгенови снимки и правиха - нищо. на втората доктора се видя в чудо и каза, че имало лееееееееееек бронхиален рисунък, но педито каза, че няма такова нещо. Какво да правя? Да не е развила хроничен бронхит или всичко е от гадната хрема, която и се стича в гърлото. Ако няких знае лек, моля да помага! Мерси

щом няма температури, няма вид на болно, снимките са добре, аз лично бих изчакала вече нещата сами да отшумят, може би някакъв сироп за отхрачване от време на време (аз съм доволна от проспана)

# 80
  • Габрово
  • Мнения: 94
ох, не знам. Тази вечер малко я приболя глава. Утре дано педито не ме стресира с няккоя диагноза. Още си кашля. Сега почнах да и давам геломиртол. Дали няма обаче да и се засили кашлицата от него?! От друга страна, нали пък трябва да се разводняват храчките и да се чистят?! Направо ще се побъркам. Ако е нещо хронично? Например бронхит? От 20 ноември сме почти през цялото време със сополи и кашлица. И то след два яки АБ. ПОЛУДЯВАМ ,бавно и сигурно.

# 81
  • Мнения: 1 883
Хора, помагайте! Вече пихме два АБ - Клацид и Панцеф, а хремата и кашлицата с храчки не минават. Какви ли не илачи пробвах, не минава и това е. Позатихне и после айде пак. Ние сме с Пиогенес. Сега пак съм пуснала микробиологично изследване. Детето е на 9 г. Направо се измъчи. Две рентгенови снимки и правиха - нищо. на втората доктора се видя в чудо и каза, че имало лееееееееееек бронхиален рисунък, но педито каза, че няма такова нещо. Какво да правя? Да не е развила хроничен бронхит или всичко е от гадната хрема, която и се стича в гърлото. Ако няких знае лек, моля да помага! Мерси

щом няма температури, няма вид на болно, снимките са добре, аз лично бих изчакала вече нещата сами да отшумят, може би някакъв сироп за отхрачване от време на време (аз съм доволна от проспана)

Проверете за синузит. На моят син преди близо месец му откриха такъв.А е само на 5 .Вечно бяхме със секрет ,който не се лекуваше с никакви капки и накрая правеше бронхити и АБ.
След като поставиха диагнозата пи АБ и задължително физиотерапия така каза докторката.Надявам се да има ефект.На пролет пак ще правим физиотерапия.
А пък аз преди месец бях със стафилококи в гърлото и носа.И със страхотна кашлица.Това вследствие на отслабнал имунитет.След двата АБ които изпих ,съм добре.Вече нямам стафилококи.Но пих и  още пия много фрешове ,витамини и силна храна за засилване на имунитета.

# 82
  • Мнения: 1 883
ох, не знам. Тази вечер малко я приболя глава. Утре дано педито не ме стресира с няккоя диагноза. Още си кашля. Сега почнах да и давам геломиртол. Дали няма обаче да и се засили кашлицата от него?! От друга страна, нали пък трябва да се разводняват храчките и да се чистят?! Направо ще се побъркам. Ако е нещо хронично? Например бронхит? От 20 ноември сме почти през цялото време със сополи и кашлица. И то след два яки АБ. ПОЛУДЯВАМ ,бавно и сигурно.

Така както чета ,по добре си поискай направление  за снимка за синузит.Докторката която ни го откри на нас каза ,че в последно време много деца са със синузит и капките непомагат.Задължително физиотерапия.

# 83
  • Мнения: 1 883
Ние бяхме със същите симптоми и аз отидох да искам снимка на дробовета ,защото мислех ,че имаме  бронхит.Беше почнал лошо да кашля.А докторката като ме изслуша отсече че е синузит и снимката го потвърди.
А бившата лична не ни лекуваше секрета а даваше разни сиропи за кашлица и др. лекарства.Съответно това не ни помагаше и накрая АБ.Да е жива и здрава докторката ,която ни постави правилната диагноза и лечение ,че си натрових детето с АБ.

# 84
  • Габрово
  • Мнения: 94
Благодаря ти са съветите и съчувствието. И това със синузита си го мислех, даже днес ще ходим при един друг педиатър и като и обяснявах по телефона какво-що и тя каза, че смята че може да е синузитен бронхит. Ще видим. Стискайте палци!

# 85
  • Мнения: 1 883
Успех!  Praynig Дано ви поставят точната диагноза и лечение.Ако имаш още въпроси с удоволствие ще отговоря. Hug

# 86
  • Русе
  • Мнения: 785
АБ са малко ефективни при синузит, защото кръвоснабдяването в синусите е оскъдно. По-добре не си тровете децата излишно. Peace
Аз пробвам с алтернативни средства първо - Клеева тинктура/сребърна вода (в носа), Умкалор (капки на билкова основа - за кашлица, или Биокс Тими сироп - като по-евитна алтернатива).
И аз съм минала през антибиотичния ад (писала съм в темата преди 2 години), и сега всячески се опитвам да го избегна. Не съм "фанатичка", при зверски зелени сополи, ползвам Бактробан  Wink, но АБ за пиене, не помня от кога не съм давала. Peace
Моят синузит го третирам с Цинабсин, Еуфорбиум (хомеопатични), Цитросепт, Клеева тинктура и някакви капки за отпушване на носа, при необходимост.

# 87
  • Мнения: 1 883
АБ са малко ефективни при синузит, защото кръвоснабдяването в синусите е оскъдно. По-добре не си тровете децата излишно. Peace
Аз пробвам с алтернативни средства първо - Клеева тинктура/сребърна вода (в носа), Умкалор (капки на билкова основа - за кашлица, или Биокс Тими сироп - като по-евитна алтернатива).
И аз съм минала през антибиотичния ад (писала съм в темата преди 2 години), и сега всячески се опитвам да го избегна. Не съм "фанатичка", при зверски зелени сополи, ползвам Бактробан  Wink, но АБ за пиене, не помня от кога не съм давала. Peace
Моят синузит го третирам с Цинабсин, Еуфорбиум (хомеопатични), Цитросепт, Клеева тинктура и някакви капки за отпушване на носа, при необходимост.

Зависи къде ти е синузита.
На малкия беше под очите, в кухините.Там никакви капки не влизат.И ако има бактериална инфекция става много зле.При нас се оказа и крива костица в носа и затова се пълнят там кухините.
И аз не се вживявах от зелени сополи,но след като всеки път  при наличие на такива накрая стигахме до АБ,като видех сопол направо изтерясвах! Close
Последния път клеевата тинктура не ни помогна. Tired но пък от бактробана съм супер доволна. Peace

При синузит задължително Физиотерапия!

# 88
  • Русе
  • Мнения: 785
Тя, искрено съчувствам за пложението!
И аз съм много доволна от Бактробана, когато другото не помага. Peace
За физиотерапията - безспорно!
Моят синузит е максиларен - боли около окото също, по скулата и в горната зъбна редица, много е гадно  Tired, не ми се мисли, децата как го понасят  ooooh!, но при тях май не е толкова болезнено, щото синусите не са дооформени.
За да проникват капките към синусите, когато се накапят, трябва да се стисне носа и да се наведе главата максимално надолу, иначе се стичат в гърлото и файда - почти никаква. Wink

# 89
  • Мнения: 1 883
Тя, искрено съчувствам за пложението!


Мерси!И аз не мисля че много ги боли,защото малкия не се е оплаквал. Thinking

Да видим емили какво ще ни каже,как е минало при доктора.

# 90
  • Мнения: 8
Здравейте мили майчици  bouquet
Emily-ния,бяхме с много лоша кашлица(1,5 месеца)след,като бяхме на лекар за едни суполи и той ни изписа АБ.Изпихмеси го и почнахме да кашляме.дадохани друг.Не спира............Тогава се посьветвах с хомеопат.Каза,че това е алергична кашлица от АБ.След всеки АБ,трябва да се пие АБ-опашка,за да се прочисти организма от АБ.Иначе вместо да се оправят нещата се влошават,защото от АБ,се потискат и полезни бактерий в организма.
Ако не спирате да кашляте(и не е синузит),пиши да ти кажа какво може да дадеш(хомеопатия)
Друго за кашлица-1гл.настьрган кромид+мед,1с.л. масло+1ванилия.И промивай нослето сьс солен р-ор.
Освен това,направи намазка на бактерии в носа и гьрлото.Кашлица и сополите може да са от Стафилококи.Тогава Бактробана е много добьр.Но ти задьлжително искай антибиограма(на вас може друго да ви действа най-добре)
Здраве на всички Вас и дечицата Ви Hug

# 91
  • Габрово
  • Мнения: 94
Тя, искрено съчувствам за пложението!


Мерси!И аз не мисля че много ги боли,защото малкия не се е оплаквал. Thinking

Да видим емили какво ще ни каже,как е минало при доктора.
Ами, днес се оказа, че посявките още не са готови и ще се видим с докторката утре (събота) и тогава ще мога да ви разкажа повече. Днес купих бактробан и утре ще попитам дали става за мазане като видим антибиограмата. Благодаря на всички за предложенията и загрижеността. Но то и моето дете е за убиване- днес я взех от училище и се оказа, че цял ден е била само по тънка блуза и отгоре с якето, имам пред вид през голямото междусаие и така сме се прибрали до вкъщи, а  я изпратих надлежно облечена с жилетка. Ама какво да се прави! Деца! ooooh!

# 92
  • Габрово
  • Мнения: 94
Тъй, ьначи, бактерията ни е Мораксела Катаралис, вероятно става дума за синузит. Сега ще пием Ципрофлоксацин- трети АБ за тази болест.!!!! И след това - каквото сабя покаже. На слушалка не се чува нищо, гърлото е сравнително спокойно. Гадост. Чували ли сте ги тези бактерии(мамка им)?

# 93
  • Мнения: 1 984
Тъй, ьначи, бактерията ни е Мораксела Катаралис, вероятно става дума за синузит. Сега ще пием Ципрофлоксацин- трети АБ за тази болест.!!!! И след това - каквото сабя покаже. На слушалка не се чува нищо, гърлото е сравнително спокойно. Гадост. Чували ли сте ги тези бактерии(мамка им)?
за детето ли е? внимаваите ципрофлоксацин не се дава до 18 г! иначе моракселата е един от най честите причинители на инфекции на дихателните пътища. аугментин не е ли показан?

# 94
  • софия
  • Мнения: 386
Чували сме я тази Мораксела катаралис.Трети път я лекувам- при детето ми започва от носа,но слиза към гърлото.Аугментин 2 пъти вече по 10дневен курс,лекувайте по антибиограмата от секрета.Аз включих и Бронховаксом,защото в него има щамове на Брахамела,което всъщност е Мораксела.Дано имунната с-ма се пребори,защото при всяко разболяване стигаме до аб заради тази бактерия.Много е упорита.

# 95
  • Мнения: 1 883
Eмили, опитай да засилиш имунитета на детенце.
За мен личната каза ,че ако ми падне имунитета стафилококите пак ще се появят.Пием фрешове,давам рибено масло, витамин Д,витамин С.
Гледам ако мога всеки ден да пробутвам моркови, не че ми е много лесно.Сега мисля да давам клеева тинктура профилактично. Tired
Също и мляко ,сирене ,яйца,месо. ThinkingС две думи  здравословно да се храним.Пък какво стане.
За сега вирусите и гриповете ни подминаха. Praynigно пък малката от вчера е с ларингит и ще я спра от ясла до нова градина,че мисля да почвам след това работа.

# 96
  • Мнения: 8
Внимавай много с АБ.Както писах по-горе е много вреден.Както са те посаветвали другите,давай клеева т-ра,vC,морковен сок,сребьрна вода......ох,тези болести ooooh!
Сега се сещам,че преди няколко години каката много често я болеше глава и казаха,че е синузит.Наначиха ни 10 дена нагревки и в кьщи-взимаш морска сол и я загряваш на котлона,след това я слагаш в кьрпа(по-дебела,за да дьржи топлото по-дьлго) и я слагаш между очите,на челото.Колкото топло може да понесе детето.Без АБ се оправи за тези 10 дена

# 97
  • Габрово
  • Мнения: 94
Тъй, ьначи, бактерията ни е Мораксела Катаралис, вероятно става дума за синузит. Сега ще пием Ципрофлоксацин- трети АБ за тази болест.!!!! И след това - каквото сабя покаже. На слушалка не се чува нищо, гърлото е сравнително спокойно. Гадост. Чували ли сте ги тези бактерии(мамка им)?
за детето ли е? внимаваите ципрофлоксацин не се дава до 18 г! иначе моракселата е един от най честите причинители на инфекции на дихателните пътища. аугментин не е ли показан?
Резистентна е на Аугментин, защото го пи много като малка и сега не и действа. Знам за ципрото, но преди  това пи Клацид и Панцеф и това остана само.
Мерси на всички за суветите. Аз и давам какви ли не гадости и клеева и For Kids (колоиден разтвор),и Цитросепт. Сега съм и взела и стафилококцинум (хомеопатични), ама се чудя дали да и ги давам. И лимон с канела, сода и мед и давам и какво ли не. Мразя зимата. Дано се оправи защото не искам да и давам повече АБ.

# 98
  • Мнения: 8
Стафилококциум,само ако бактериата не е в изострен стадии.И се дава през 1 седмица.Аз в момента давам,по 10 гранули.

# 99
  • Габрово
  • Мнения: 94
aleksandra_12, обясни на лаика в хомеопатията какво означава "не е в обострен стадий", кога по-точно мога да почна да и го давам? И не се ли дава пон-сряда-петък по 5 под езика?

# 100
  • Мнения: 8
Emily-не обострен,значи да не са повишени много.Ако са повишени,3-4 дена Бактробан и после Стафилококциума.На нас ни го назначиха за през седмица.Но може би,защщото пиеме и др. хомеопатични newsm78 .
P.S. Emily-но вашата бактерия не е стафилококи,защо ще и го даваш?Когато не се овеличават и не предизвикват-суполи,кашлица и др. всички бактерии,които имаме в организмма са полезни.

# 101
  • Мнения: 1 984
Тъй, ьначи, бактерията ни е Мораксела Катаралис, вероятно става дума за синузит. Сега ще пием Ципрофлоксацин- трети АБ за тази болест.!!!! И след това - каквото сабя покаже. На слушалка не се чува нищо, гърлото е сравнително спокойно. Гадост. Чували ли сте ги тези бактерии(мамка им)?
за детето ли е? внимаваите ципрофлоксацин не се дава до 18 г! иначе моракселата е един от най честите причинители на инфекции на дихателните пътища. аугментин не е ли показан?
Резистентна е на Аугментин, защото го пи много като малка и сега не и действа. Знам за ципрото, но преди  това пи Клацид и Панцеф и това остана само.
Мерси на всички за суветите. Аз и давам какви ли не гадости и клеева и For Kids (колоиден разтвор),и Цитросепт. Сега съм и взела и стафилококцинум (хомеопатични), ама се чудя дали да и ги давам. И лимон с канела, сода и мед и давам и какво ли не. Мразя зимата. Дано се оправи защото не искам да и давам повече АБ.

може ли да напишете какво са дали в антибиограмата?
ципрофлоксацина изобщо не стои като избор. а и резултата от него вероятно ще е слаб. предишните 2 АБ са също лоши като избор при тази инфекция.

# 102
  • Мнения: 1 984
aleksandra_12, обясни на лаика в хомеопатията какво означава "не е в обострен стадий", кога по-точно мога да почна да и го давам? И не се ли дава пон-сряда-петък по 5 под езика?
посетете по горния форум. попитайте там. подозирам отговора.

# 103
  • Габрово
  • Мнения: 94
Tonev - ето я антибиограмата: чувствителни - тетрациклин, хлорамфеникол,гентамицин,цефалотин,еритромицин, ципрофлоксацин. Това е. Резистентни: пеницилин/хинк, амоксиклав, бисептол. Кое е трябвало да пием? Ще се застрелям вече. Докторите не учат ли едно и също?

# 104
  • Габрово
  • Мнения: 94
И все още си покашляме с малко храчки. До кога?

# 105
  • Мнения: 1 883
Eми, радвам се че сте по добре.Взехте ли пак секрет?
Аз вече близо 25 дни откакто спрях АБ и все още си кашлям от време на време.Много рядко изкарвам храчки.А втория секрет беше отрицателен.
Продължавам да пия витамини , вит А и цинк.Така ми каза личната.Ето в момента всичките у нас изкараха вирусен  ларингит, а на мен ми няма нищо.

# 106
  • Габрово
  • Мнения: 94
не сме още, казаха ми след новата година, че да мине малко време след АБ. До днес го пихме. Малко понамаляват , ама пак от време на време кащля и на ден отделя по 1-2 храчици. Ама аз от толкова кашляне, направо се влудих и сега като ходя по пътя и само някой да ми се изкашля и го гледам на мор. Продължавам да я тъпча с клеева,ама ми се струва, че само много я прехвалват, а ефект много-много няма. Ще видим, де. Dum vivo spero!

# 107
  • Мнения: 1 984
Tonev - ето я антибиограмата: чувствителни - тетрациклин, хлорамфеникол,гентамицин,цефалотин,еритромицин, ципрофлоксацин. Това е. Резистентни: пеницилин/хинк, амоксиклав, бисептол. Кое е трябвало да пием? Ще се застрелям вече. Докторите не учат ли едно и също?
лошо направена антибиограма. от тези единствено еритромицин е подходящ, но в момента не се внася, евентуално може да замени с клариромицин.
няма - клиндамицин, азитромицин, уназин, цефуроксим, цефадроксил, цефаклор...
защо като им пише че е дете изобщо пускат тетрациклини, хлорамфеникол, ципрофлоксацин? защо използват ертромицин който поне от 3г не се продава в БГ? - щото е ефтино... а че такава работа не ни върши никаква работа... на кого му пука...

# 108
  • Габрово
  • Мнения: 94
Tonev - ето я антибиограмата: чувствителни - тетрациклин, хлорамфеникол,гентамицин,цефалотин,еритромицин, ципрофлоксацин. Това е. Резистентни: пеницилин/хинк, амоксиклав, бисептол. Кое е трябвало да пием? Ще се застрелям вече. Докторите не учат ли едно и също?
лошо направена антибиограма. от тези единствено еритромицин е подходящ, но в момента не се внася, евентуално може да замени с клариромицин.
няма - клиндамицин, азитромицин, уназин, цефуроксим, цефадроксил, цефаклор...
защо като им пише че е дете изобщо пускат тетрациклини, хлорамфеникол, ципрофлоксацин? защо използват ертромицин който поне от 3г не се продава в БГ? - щото е ефтино... а че такава работа не ни върши никаква работа... на кого му пука...
е, ами аз не мога да им кажа в лабораторията какво да проверяват, нали? Или пък лекарят. Дано да се оправим вече. какво мислиш за клеевата?

# 109
  • Мнения: 1 726
Tonev - ето я антибиограмата: чувствителни - тетрациклин, хлорамфеникол,гентамицин,цефалотин,еритромицин, ципрофлоксацин. Това е. Резистентни: пеницилин/хинк, амоксиклав, бисептол. Кое е трябвало да пием? Ще се застрелям вече. Докторите не учат ли едно и също?
лошо направена антибиограма. от тези единствено еритромицин е подходящ, но в момента не се внася, евентуално може да замени с клариромицин.
няма - клиндамицин, азитромицин, уназин, цефуроксим, цефадроксил, цефаклор...
защо като им пише че е дете изобщо пускат тетрациклини, хлорамфеникол, ципрофлоксацин? защо използват ертромицин който поне от 3г не се продава в БГ? - щото е ефтино... а че такава работа не ни върши никаква работа... на кого му пука...


За някои неща си прав, за други не съвсем. С дискът еритромицин се отчита чувствитетелност не само конкретно към антибиотика, но и към цялата група макролиди, т.е. при чувств. към еритромицин имаме чувств. към Азитромицин, кларитромицин и т.н. Ако Еритромицина беше резистентен тогава останалите могат да се тестват самостоятелно. За цефалоспорините също не е необходимо да се слагат всички дискове, щом няма установени бета-лактамази, има чувствителност към представители на отделните генерации могат да се използват и други цефалоспорини освен написаните на антибиограмата.

# 110
  • Мнения: 1 984
Tonev - ето я антибиограмата: чувствителни - тетрациклин, хлорамфеникол,гентамицин,цефалотин,еритромицин, ципрофлоксацин. Това е. Резистентни: пеницилин/хинк, амоксиклав, бисептол. Кое е трябвало да пием? Ще се застрелям вече. Докторите не учат ли едно и също?
лошо направена антибиограма. от тези единствено еритромицин е подходящ, но в момента не се внася, евентуално може да замени с клариромицин.
няма - клиндамицин, азитромицин, уназин, цефуроксим, цефадроксил, цефаклор...
защо като им пише че е дете изобщо пускат тетрациклини, хлорамфеникол, ципрофлоксацин? защо използват ертромицин който поне от 3г не се продава в БГ? - щото е ефтино... а че такава работа не ни върши никаква работа... на кого му пука...


За някои неща си прав, за други не съвсем. С дискът еритромицин се отчита чувствитетелност не само конкретно към антибиотика, но и към цялата група макролиди, т.е. при чувств. към еритромицин имаме чувств. към Азитромицин, кларитромицин и т.н. Ако Еритромицина беше резистентен тогава останалите могат да се тестват самостоятелно. За цефалоспорините също не е необходимо да се слагат всички дискове, щом няма установени бета-лактамази, има чувствителност към представители на отделните генерации могат да се използват и други цефалоспорини освен написаните на антибиограмата.
има установена беталактамаза  не е чувствителна към пеницилин. еритромицинът и азитромицинът имат доста различен спектър всъщност дори сходните рокситромицин и кларитрмицин има случай да дават различен резултат. за разликата между цефуроксим и цефаклор изобщо няма дакоментирам. все 2 ро поколение ама разлика голяма... когато са слагали дискчетата не са знаели какво ще излезе, но са знаели че става дума за дете. а дори почити еднаквите пеницилини V и G имат доста различно действие... което следва да се отчете. не могат да слагат само 1 цефалоспорин и то венозен.

Общи условия

Активация на акаунт