моля ви майчета спешно

  • 998
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Сега падна и си удари главата  на ламината.Преди половин час си хапна и стабилно.Та след като се удари повърна малко и се притесних нещо да не му стана.Чела съм че след като си удари главата и повърне не е хубаво /може да има сътресение/,но мен ме спира факта че си хапна и стабилно.Моля за съвет да изчакам ли какви други симптоми може да се очакват.Сега се учим да вървим и падането ни е редовно за секунди,направо я смля тази глава

# 1
  • Мнения: 6 029
Ами обади се на лекар. Не търси съвети тук за толкова сериозни неща!!!

# 2
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Добре е да се обадиш на педиатъра ви или направо отивайте в спешното. Индикациите за сътресение са повръщане, сънливост, замаяност. Най добре е да го видят лекари и ще ти кажат да го наблюдаваш 24 часа за симптомите на сътресение.
Къде се удари - отпред или отзад? И колко малко повърна?

# 3
  • Мнения: 4 343
следи за подуване на удареното място и звънни на лекаря няма да сбъркаш

# 4
  • Мнения: 1 672
дъщеря ми падна на ламината преди 5 дни ама нищо и няма , аз естествено се притесних , но всичко е наред.Ако се притесняваш много звъни на лекар

# 5
  • Мнения: 28
както и предполагах д-рката каза да го следя.Отзад се удари не се е надуло и пак си щурей.

# 6
  • Мнения: 28
благодаря ви за бързите отговори

# 7
  • Мнения: 8 242
Уф Тони като започна от 7 месечен да пада.. и почти не минава ден без да се дрънне.. Сефтето му беше с главата надолу от сточето за хранене  Rolling Eyes
Вече почти не обръща внимание като се удари..
Наблюдавай за промяна в поведението - лекарят нищо повече няма да ти каже сега..

# 8
  • София
  • Мнения: 2 217
Това, че детето е повърнало след удара, може и да не се дължи на хапването - аз не бих си стояла така спокойно вкъщи да го следя..... newsm78
Изобщо на личния лекар в такава ситуация не бих разчитала....

# 9
  • Мнения: 4 915
Замаяност, сънливост, повръщане, некоординирани движения, нефокусиран поглед, загуба на съзнание, неравномерно дишане. Всичко това е признак за сътресение. Тази вечер, когато заспи, буди го през 2-3 часа и следи дали нещо странно няма да ти направи впечатление (макар че и мен да ме будят така ще съм странна  Rolling Eyes)...

Може и да няма изразени външни прояви. Удрянията на главата са коварни, защото може да има само вътрешни поражения - кръвоизливи, хематоми... Confused
Веднъж водихме каката на скенер в Пирогов, защото се цапардоса с отскок от дивана вертикално върху ръба на масата... Crazy Добре, че се бе ударила на място, където черепът е доста дебел - на веждата. Simple Smile

Лично аз не бих водила детето при всяко удряне на лекар, но ако има обезпокояващи симптоми или ударът е бил много силен/от високо, предпочитам един преглед (дори да се окаже излишен) пред тревожност и незнание 1-2 дни.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 840
Ако го заведеш в Пирогов, ще му снимат главата.
Сътресението е нещо, което се "лекува" с покой.
Ако детето е жизнено, не повръща повече, не залита и не е сънливо, значи няма проблем.
Аз само ще споделя, че при удари по главата сътресението не е динственият възможен проблем.
Така че, наблюдавай го и при най-малките обезпокоителни симптоми го води на лекар.

# 11
  • Мнения: 89

Лично аз не бих водила детето при всяко удряне на лекар, но ако има обезпокояващи симптоми или ударът е бил много силен/от високо, предпочитам един преглед (дори да се окаже излишен) пред тревожност и незнание 1-2 дни.

Много се права. И аз така мисля.

# 12
  • Мнения: 297
Добре е да се обаждаш на педиатъра при подобни проблеми. Но специално за удрянето на главичката в резултат на падане и т.н. знам, че когато се случи така, трябва бебето поне един час да не се слага да спи, да го държиш будно.

# 13
  • Мнения: 28
Много ви благодаря.Снощи си заспа но нямаше нужда да го будя защото той  заспа в 19.00 и 22.00 вече стана готов да играе значи нищо му няма после се преспивахме 2 часа.Мен най много ме изплаши че повърна.Но слава богу нищо му няма.

Общи условия

Активация на акаунт