Каква е най-добрата разлика между двете деца?

  • 13 468
  • 125
  •   1
Отговори
  • Мнения: 455
Здравейте!
Имам дъщеричка на 1 г и 20 дни /както се вижда от линийката ми/.  Simple SmileСъс съпруга ми искаме да планираме второ дете. newsm78
Според вас каква е най-добрата разлика между две деца?
Благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 915
Между 2 и 5 години, казват статистиките.  Wink

Според мен - всяка разлика е добра, щом второто дете е желано и посрещнато с обич в семейството. Където има любов, ще има и възпитание на децата във взаимна обич, съдружие, уважение, взаимопомощ.

Съпругът ми и брат му имат 17 години разлика, а са много близки и много държат един на друг.  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 4 294
Няма правило за това коя разлика е добра  Naughty
Разликата, която вие си определите.
Ние решихме по-голямата. По принцип за родителите е добре голяма разлика, а за децата малка  Peace

# 3
  • Мнения: 4 451
Всяка разлика е добра. Grinning
Моите деца имат 4г. разлика, тези на зълва ми 10г..., и в двата случая си има и предимства, и недостатъци.

# 4
  • Мнения: 8 242
При нас ще е 3 години .. поне  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 288
преди да родя си мислех, че най-добрата разлика е 2-3г. сега обаче искам малко да ми порасне детето преди второто. така че сега залагам на 5г. но според мен това е много индивидуално. ако се чувствате готови за второ дете, действайте без значение колко е разликата.

# 6
  • Мнения: 1 731
Когато се почувствате готови за второ дете ,това ще е и най-добрата разлика .Между моите деца има 7г разлика.Хем е добре,хем не чак толкова .Така че то идеално май няма.  bouquet

# 7
  • Мнения: 4 111
Според мен е 5-6 години.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 17 407
За мен 3-4 години. Децата ми са  с разлика 3г5м.

# 9
  • Мнения: 288
Между 2 и 5 години, казват статистиките.  Wink

Според мен - всяка разлика е добра, щом второто дете е желано и посрещнато с обич в семейството. Където има любов, ще има и възпитание на децата във взаимна обич, съдружие, уважение, взаимопомощ.

Съпругът ми и брат му имат 17 години разлика, а са много близки и много държат един на друг.  Simple Smile

И аз мисля така,то за това правила няма,както си решите вие.Аз винаги съм искала по-голяма разлика,а дали е правилно или не..........не се знае,важното е вие да имате желание и после търпение да отгледате малчуганите family

# 10
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 984
Според мен 2-3 години. Също и 6 - тъкмо едното прохожда, а другото тръгва на училище - ще се занимаваш и с двете.
Но зависи и от възрастта на мама, де  Wink

# 11
  • Мнения: 3 695
Ще следя темата с интерес. Ако може авторката да добави и анкетка, ще бъде супер.  Peace

# 12
  • Мнения: 1 317
Аз съм готова вече за второ  Crazy ама мъжа ми май не е  Simple Smile
Може би ще изчакаме 2-3-4 години, освен ако някой друг (Онзи от горе) няма други планове  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 7 474
2-3 години, за жалост я изпуснах  Laughing

# 14
  • Мнения: 398
 Като тръгне голямото първи клас е хубаво мама да си е вкъщи по майчинство с братче или сестриче. baby_neutral

# 15
Зависи от пола на децата, ако е еднакъв, по-добре да е по-малко. Ако не 4-5 години е ок.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
Най-добра за вас, родителите или най-добра за децата?

За децата колкото по-малко е разликата, толкова по-добре. За родителите пък може би най-добрата разлика е 6 - 7 г. Тогава голямото дете вече разбира, помага, не застрашава малкото с поведението си. Освен това прекарва по-голямата част от времето си вън от вкъщи и родителите имат повече време да обърнат внимание на малкото. Голямото вече започва "да се отделя" и да си има своя среда и малкото запълва "празнината". А и при такава разлика двете са толкова различни, с толкова индивидуални нужди и интереси, че картинката е максимално пълна. За мен е удоволствие да се грижа за бебка и същевременно да общувам с другата си дъщеря вече като с голям човек. Но пък съжалявам, че може би голямата възрастова разлика помежду им, ще им попрече да са миксимално близки и привързани една към друга. И все пак възпитанието предопределя това в по-голяма стерен от възрастта.

За мен идеалното е две породени деца и един изтърсак след 7 - 10 години Grinning

# 17
  • Мнения: 2 498
Директно на въпроса ти...най-добрата е разликата на моите деца-7г и половина Mr. Green....

# 18
  • Русе
  • Мнения: 2 354
2-3 години според мен

# 19
  • Мнения: 27 524
Според мен - по-голямата. Някъде между 5 и 7 години. Ние ако искаме второ, би било неразумно да чакаме чак 7, но до 5 сигурно ще ги докарам  Simple Smile

# 20
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
След като имате бебче на 1 годинка, предполагам, че сега прохожда  Rolling Eyes
Ако има кой да ти помага в гледането какво ти пречи да изкараш една СПОКОЙНА бременност  Grinning
Тъкмо ще си ги отглеждаш двечките наведнъж после  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 4 588

И според мен. Peace

# 22
  • Мнения: 297
Преди да родя си мислех, че идеалната разлика е около две години. Сега обаче си мисля, че е по-добре разликата да е повече от две години, но не прекалено много. Добре е децата да имат поне малко общи интереси, да си говорят, разказват, споделят след време. От опита с моето дете преценявам, че може да се мисли за второ когато първото дете е достатъчно голямо, че например да не иска постоянно да се носи на ръце. Помисли и за това - не можеш да си бременна, а в това време първото ти дете постоянно да иска да го носиш на ръце, и подобни примери.

# 23
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Аз смятам да изчакам 2-3 години  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 3 787
За себе си смятам,че най-добрета разлика за децата ми ще е между 3 и 4 години.3-те години ги изпуснахме вече,дано за 4-та успеем Laughing

# 25
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
моята братовчедка роди децата си с разлика 6 години. Когато се роди бебето, тъкмо големия й син стана ученик. Все ми казва че това е перфектната разлика, защото си е била вкъщи и е могла да помага на първолака. Пък и първолака помагаше много за бебето. За мен обаче 4-5 години мисля че е разликата.

# 26
  • Мнения: 7 723
Няма най- добра разлика между две деца.
Не, че ще се оплача, не, че ще се жалвам,
ама и аз, като тебе по това време бях решила,
че сега, ако забременея- това ще е идеалната разлика между децата ми.
По една, или друга причина, или по- скоро- без причина,
аз направих три спонтанни аборта за 3 години.
В крайна сметка разликата между децата ми е 5 години и 4 месеца
и според мен- това е идеална разлика Wink

# 27
  • Мнения: X
Всичко зависи от нагласата на родителите, както и от самите деца. За мен най-добрата разлика е 3-4 години. Живот и здраве децата ми ще са с 3г.6м. разлика. Тази разлика е добра за мен, защото голямото дете не е бебе и що-годе се обслужва само и разбира, като му се обяснява, като в същото време децата няма да имат драстична разлика по между си и поне отчасти ще имат общи интереси. Но за мен по принцип е по-важно как се чувстват родителите, защото децата може и да се разбрат, може и да не се разбират и това, в повечето случаи, не зависи от разликата по между им.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 271
Ти си решаваш - аз искаш бързо да родя второ и да ги отгледам и двете на един път, както се казва. Други жени предпочитат разлика от 6-7г между вдете им деца - смятат ,че така ще им е по-лесно.
Въпрос на избор Hug

# 29
  • Мнения: 1 672
Няма правило за това коя разлика е добра  Naughty
Разликата, която вие си определите.


Peace

# 30
  • Мнения: 4 496
По-голямата разлика е добре за родителите.
По-малката - за децата.
Аз, като опитала и двата варианта, смея да твърдя, че по-малката е по-добре.Лично за мен де. Flutter

# 31
  • Мнения: 24 467
Аз пък мисля, че няма универсално правило нито за родителите, нито за децата.
Не винаги за децата малката възрастова разлика е добра. Някои родители използват малката възрастова разлика, за да нататрузят забавленията на малкото дете в тежест на по- голямото. В компанията имахме две сестри с три години разлика. Винаги си е личало коя е по- малката и на никой не му беше приятно /говоря за деца/ да играе с малки. Често "пропускахме" да ги извикаме именно защото не ни беше приятно присъствието на сестирчката.
Също така не е задължително и за родителите да е по- добре голямата разлика. Ако има кой да помага при отглеждането и за тях пък може да се окаже по- удачно това да стане "на веднъж" или в кратък интервал.
Зависи много от настройката на самите родители, от възможностите им, от вижданията им по въпроса и не на последно място от ангажимента, който лично те са готови да поемат, без да "разчитат" че децата им ще се отглеждат взаимно. Независимо от възрастовата разлика за мен децата са си отделни същества, нищо че са роднини по стечение на обстоятелствата и всяко следва да си има свой личен живот, своя среда, а не задължително да споделя личния си живот с този на брат си/ сестра си изцяло, ежедневно и във всяко едно отношение.
За нас преценихме, че разликата от 6 години е идеална. И двамата работим, никой не може да си зареже работата с години. За това решихме, че е най- удачно да родя второто дете, когато първото тръгне в първи клас, за да мога да помогна в началото, тъй като сметнахме, че мога да си позволя да си остана 10 месеца в къщи. Големият все още не беше толкова голям, че да се откъсне изцяло от брат си. Също така двамата не са с толкова малка разлика, че да ни блазни мисълта, че можем да решим, че живота и интересите на големия могат да бъдат споделени от тези, на малкия. Гледаме всеки от тях да си има своя личен живот и своето детство, стараем се до колкото можем.
С моя брат имаме разлика от 5 години. Всеки си имаше своя среда, своя компания. Това не ни пречеше да се лигавим обаче заедно и сега, като големи, да си поддържаме добри контакти.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 064
И малата и голямата си имат предимства и недостатъци. Мъжът ми има брат 9 г. по-голям и в момента се разбират идеално - общи приятели, общи купони и така...  Аз за себе си нищо не мога да кажа, защото това дете го чаках 5 години и не смятам сега да имам претенции. Искам да мине известно време преди второто, но в края на краищата не мога да си позволя да се пазя, ако след това се наложи да чакам още 5. Така че - Божа работа! Всяко дете е добре дошло, когато - тогава!

# 33
  • Мнения: 5 362
Според мен,между 3 и 5 години е идеално Peace

# 34
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Идеалната разлика е тази,която има между децата и те се разбират добре.На мен и сестра ми е 5 години и много се карахме.А аз лично не искам да гледам 2 бебета,разликата няма значение.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 523
Отговарям ти като дете, което има по-малка сестра и по-малък брат: сестра ми е с 1г 2м по-малка, а брат ми с 8 г. И с двамата се разбирам прекрасно. Аз бях 1ви клас, сестра ми - предучилищна, когато мама си беше вкъщи. Няма значение разликата - важно е да са желани децата и да се научат, че са еднакво обичани и важни един за друг.

А като майка: Аз лично съм готова за второ (съпругът ми и той), но се налага да изчакаме 2 години (раждане със секцио). При всички случаи предпочитам децата ми да имат малка разлика (максимум 3 години). А и каквите сме луди - мислим и за трето след още 5-6-7 години.

А за теб най-добрата разлика е тази, при която ти ще си готова за още едно.

# 36
  • Мнения: 3 405
Според вас каква е най-добрата разлика между две деца?

Най-добрата разлика е тази, която вие сте избрали да имат Simple Smile

# 37
  • Мнения: 865
Като тръгне голямото първи клас е хубаво мама да си е вкъщи по майчинство с братче или сестриче. baby_neutral
ние с брат ми сме така,но от тази разлика не сме много близки Sad.аз бих искала малка разлика м/у децата и това и ще направя в скоро време Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 1 121
Най-добра за вас, родителите или най-добра за децата?

За децата колкото по-малко е разликата, толкова по-добре. За родителите пък може би най-добрата разлика е 6 - 7 г. Тогава голямото дете вече разбира, помага, не застрашава малкото с поведението си. Освен това прекарва по-голямата част от времето си вън от вкъщи и родителите имат повече време да обърнат внимание на малкото. Голямото вече започва "да се отделя" и да си има своя среда и малкото запълва "празнината". А и при такава разлика двете са толкова различни, с толкова индивидуални нужди и интереси, че картинката е максимално пълна. За мен е удоволствие да се грижа за бебка и същевременно да общувам с другата си дъщеря вече като с голям човек. Но пък съжалявам, че може би голямата възрастова разлика помежду им, ще им попрече да са миксимално близки и привързани една към друга. И все пак възпитанието предопределя това в по-голяма стерен от възрастта.

За мен идеалното е две породени деца и един изтърсак след 7 - 10 години Grinning

Напълно подкрепям казаното. За породените деца е най-лесно да си играят заедно и да са по-близки, защото ги вълнуват едни и същи неща, на един и същи режим са, играят едни и същи игри, даже тръгват на училище по едно и също време. Когато имат по-голяма разлика, обикновенно имат и различни приятели (по-голямото с по-големи деца, по-малкото с по-малки). Има и изключения разбира се, но общо взето наблюденията ми потвърждават точно това. Аз, например вече искам още едно дете, но мъжът ми се колебае, май не е готов. Confused А на мен не ми се чака, искам да са максимално близки, знам, че ще ми е трудно в началото, но и не искам едното ми дете да отрастне и да стане самостоятелно само, за да се върна наново към отглеждането на напълно зависимо от мен дете.  Wink

# 39
  • Мнения: 2 723
Аз мислех, 4-5 години.
Но, така се случи, че сега искам неискам ще си ги гледам с 2,6 годинки разлика.
Ужасно съм уплашена, изобщо не знам как ще се справя...
Не че имам избор де ooooh!

# 40
  • Мнения: 3 478
Няма универсален отговор на този въпрос. Всеки харесва различно. Ние се спряхме на по-малката. Аз хич не си падам по голяма разлика, може би защото ние със сестра ми сме с малка, но пък други хора определено предпочитат по-голямата. Просто си е до семейство и най-вече до майката, кога тя ще се почувства готова за тази стъпка.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Според мен,колкото е по-малка,толкова по-добре Peace
Вярно е,че за родителите е по-трудно,но смятам че за децата ще е по0добре да са с малка разлика.
В този ред на мисли,догодина започваме да работим за второ.А пък каквото дал Господ Praynig

# 42
  • Мнения: 8 999
Мисля, че няма значение каква е разликата между децата. Ако искаш второ или трето дете, просто ги създай, а не цели някакви недоказани и недоказуеми идеали.
Според мен най-добрата разлика е 1г. и 3 мес. /това е разликата между моите деца/.

# 43
            И аз мисля че колкото по-малка разлика толкова по-добре, вярно ще е трудно първите една - две години, но пък иначе ще са си другарчета и на един акъл Аз лично направих така - разликата ще им бъде 1година и 1месец   Решихме го с мъжа ми в следствие на това че и двамата имаме братя с година и половина разлика и винаги сме си били заедно, дори и сега   Когато е голяма разликата е по-различно - няма я тая близост, пък и като минат няколко години и на родителите не им се занимава пак с тия бебешки истории защото се чувстват изморени или пък момента не е подходящ и така си остават с едно детенце! За това на веднъж и двете да си спокоен че не са сами, пък след години винаги може да си родиш и трето family4

# 44
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
2години  Peace

# 45
  • Мнения: 455
Благодаря ви за отделеното време и за отговорите!  bouquet
Направих и анкета!

# 46
  • Мнения: 44
            И аз мисля че колкото по-малка разлика толкова по-добре, вярно ще е трудно първите една - две години, но пък иначе ще са си другарчета и на един акъл  family4

  newsm10  Моите живот и здраве ще са с 1г 9м рзлика

# 47
  • Мнения: 3 360
Надали има най-добра.Моите са с почти 5 години разлика,но и с  по-малко да бяха.... newsm78

# 48
  • Мнения: 3 069
3-4 години е най-добрата разлика за децата.

# 49
  • Мнения: 5 026
3-4 години.

# 50
  • Мнения: 294
Хубаво е децата да растат заедно ,да си бъдат приятели и да споделят игрите си. Затова е хубаво да имат малка разлика. За родителите това е значи тежка работа през първите години, но си заслужава.
Аз лично бих искала разлика от 2 -3 г., а третото по- нататък, като големите пораснат и ми домилее за едно малко бебче в къщи Simple Smile
Ама да сме живи и здрави, времето само ще покаже  Party

# 51
  • Мнения: 339
3-4 години е добра разлика. Така децата растат заедно и за родителите, пък и за самите деца е по- добре. Ние изтървахме този момент и живот и здраве, разликата между нашите деца ще е 9 години, което ми се вижда много.
Имам приятелка, която има сестра с 18 години по-голяма от нея. Тя все се шегува, че си има две майки Grinning

# 52
  • Мнения: 7 201
Според мен е 5-6 години.  Simple Smile
И според мен.Но за всеки е различно.Когато прецениш,че си готова да родиш и отгледаш още едно дете-това е най-добрата разлика за теб!  bouquet

# 53
  • София
  • Мнения: 5 079
4 години, според мен!
Но смятам също така, че си е Божа работа! Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 3 092
Според вас каква е най-добрата разлика между две деца?
няма такава според мен.Каквато вие успеете да си направите  Wink
Успешно забременяване! Simple Smile

# 55
  • Мнения: 3 695
Според мен е 2-3 години. По-добре децата да са си близки, а родителите - лесно-трудно, ще се справят!  Peace

# 56
  • Мнения: 753
Според мен е 3-4 години,но зависи също и от възрастта на родителите.Аз лично го гледам от тази гледна точка- не искам да съм на 60 години,когато децата ми са на 20.

# 57
  • Мнения: 2 722
Но зависи и от възрастта на мама, де  Wink
Хич никак не съм съгласна  Laughing
Малката разлика е перфектна за децата, голямата - за родителите.
2-3 е моето мнение, а третото - веднага след като второто проходи  Joy /ако не ми мине котка път/
не искам да съм на 60 години,когато децата ми са на 20.

И аз не искам, за това ще съм на 61

# 58
  • Мнения: 2 804
Малката разлика е перфектна за децата, голямата - за родителите.

Peace
Аз февруари месец живот и здраве ще ставам майка за трети път .
Децата ми са с разлики от 2 години .
Не е лесно , но  за децата наистина е много добре !

# 59
  • Мнения: 2 663
            И аз мисля че колкото по-малка разлика толкова по-добре, вярно ще е трудно първите една - две години, но пък иначе ще са си другарчета и на един акъл Аз лично направих така - разликата ще им бъде 1година и 1месец   Решихме го с мъжа ми в следствие на това че и двамата имаме братя с година и половина разлика и винаги сме си били заедно, дори и сега   Когато е голяма разликата е по-различно - няма я тая близост, пък и като минат няколко години и на родителите не им се занимава пак с тия бебешки истории защото се чувстват изморени или пък момента не е подходящ и така си остават с едно детенце! За това на веднъж и двете да си спокоен че не са сами, пък след години винаги може да си родиш и трето family4
Цитат
И аз мисля така.Мъжа ми и сестра му имат разлика 1год. 3 месеца, а пък аз с моята почти 5год..Съдейки по нас двете и правейки сравнение с многото породени деца около нас, бях категорична , че искам породени деца и трето някъде във времето, дай Боже.

# 60
  • Мнения: 4 053
Мисля, че няма значение каква е разликата между децата. Ако искаш второ или трето дете, просто ги създай, а не цели някакви недоказани и недоказуеми идеали.

 Peace

# 61
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Мисля, че няма значение каква е разликата между децата. Ако искаш второ или трето дете, просто ги създай, а не цели някакви недоказани и недоказуеми идеали.

 Peace



абсолютно подкрепям написаното

# 62
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Според мен между 3-4г.Винаги ми е звучало ужасно когато някой родител каже, че иска голямото дете да се грижи за малкото. Confused

# 63
  • Мнения: 3 456
3-4 години

# 64
  • Мнения: 102
Нашата ще бъде точно 7год.Незнам дали е най-добрата, но знам, че появата на рожба е изцяло божа работа LaughingТа Господ реши сега да ни дари със втора рожба...

# 65
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Според мен 3-4 години  е хубава разлика!Моите са с голяма разлика , но не съжалявам !


не искам да съм на 60 години,когато децата ми са на 20.

И аз не искам, за това ще съм на 61
Joy Joy Joy

# 66
  • Мнения: 666
Гласувах за 2-3 но докато станем на толкова знае ли човек какво още ще ми мине през главата. Иска ми се преди да стана на 35 години да имам 2 дечица, но както е рекъл Господ.  Flutter

# 67
  • Мнения: 25
иа з гласувах за 2-3 защото си мисля че е перфктната разлика. GrinningС брат ми разликата ни е 3 години и мисля че не ни беше зле

# 68
  • Мнения: 332
Като тръгне голямото първи клас е хубаво мама да си е вкъщи по майчинство с братче или сестриче. baby_neutral
Това е и моето мнение  Peace

# 69
  • Мнения: 2 309
Малката...Макар,че понякога децата не идват,когато ги искаме...

# 70
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Според мен е 2-3 години. Ама аз съм пристрастна, както се вижда от линийките  Wink

# 71
  • Мнения: 1 328
Аз залагам за 2-3. Не знам защо, така съм се нагласила психически:)

# 72
  • Мнения: 1 768
Ще следя темата с интерес.
И аЗ. Peace

# 73
  • Мнения: 1 029
Изцяло зависи от гледната точка. Чувала съм доста изказвания по този повод - за едни родители голямата разлика е по-добра, за да може по-голямото дете да е по-самостоятелно и така да се каже "отгледано" и даже да помага, за други по-малката разлика, за да могат да се отгледат едновременно почти и уж да мине наведнъж всичко...  Mr. Green
Според мен за самите деца е по-добре разликата да бъде около 2-3 години, защото в по-голямата част от деството си са на почти едно и също ниво на развитие, споделят общи игри и интереси... По-голямата разлика лишава децата от този вид общуване, но пък сигурно дава нещо друго в замяна, а и с годините тази разлика става все по-несъществена.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 640
Децата ми имат разлика от 5г. ,каката ми помага наистина много, съзнателна и разумна е, но като ли е по-добре по- малка разлика,  въпреки, че сигурно е по-трудно,особено ако няма баба наоколо.Всъщност няма особено значение,чудесно е, че искате още деца

# 75
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
За мен лично перфектната разлика между първото и второто дете, е поне 6 - 7 години.И между второто и третото(и натам...защото аз искам 4 дечица)по година Grinning Grinning Grinning

# 76
  • Мнения: 2 908
Около 5 години.Гласувах с 3-4 обаче,защото нямаше удобен вариант,защото до 7 години не ми се чака.

# 77
  • Мнения: 78
3-4 години е добра разлика за мен - ще остане време и да се помисли за трето  Grinning

# 78
  • Мнения: 702
Според мен 3-4 години така разликата не е прекалено малка а и децата са със сходни интереси.Дъщеря ми е на 2г и 7м и вече работим за второ. Simple Smile

# 79
  • Мнения: 2 587
Според мен 3-4 години и съм решила да чакам за тази разлика,но дали е най-добрата не бих могла да отговоря сега.

# 80
  • Мнения: 4 965
Мнението ми е подобно на това на Лекси.
Свекърва ми е действала на този принцип - породени деца с няма и 2 г. разлика, а после още едно (съответно, с 8 и с 10 г. по-малко). Породените са страшно близки - голямата ми зълва е в чужбина, но не минава ден да не се чуят с мъжа ми - търсят се, споделят си и т.н. Малката ми зълва няма обща приказка с кака си и батко си - има си своя среда, свои интереси, не й е особено приятно да общува с по-големите и т.н., но пък свекърва ми казва, че чак с нея се е усетила майка, защото е нямало вече притесненията, постоянното тичане след децата и т.н.
Аз ще действам на подобен принцип (всъщност, далеч по-удобно е първите 2 да са на една възраст  Wink). Следващото ще го родя след около 5-6 г., за да си го гледам по "егоистичен" начин и да се наслаждавам на дундуркането на 1 бебе. Надали ще е близко с каките си, но пък те са достатъчно близки. Просто на мен ще ми е по-удобно, когато те вече разбират достатъчно и няма опасност да решат, че бебето е играчка.

# 81
  • Мнения: 350
3-4 години, нито много, нито малко  Laughing

# 82
  • Мнения: 991
От медицинска гледна точка - твърди се, че разлика по-малка от две години не е здравословна за майката, защото тялото й има нужда да се възстанови от бременността. Две години били достатъчни. Оттам нататък кога ще решиш да имаш второ дете зависи от много неща, включително от твоята и на мъжа ти възраст. За съжаление с годините фертилността и на мъжете и на жените намалява, така че ако си имала пъвото си дете на 30 не бих те посъветвала да чакаш 7-8 години за да имате второ. Ако си родила първото на 20, смятам, че е по-добре да изчакаш първото да поотрасне. Аз изкарах доста тежки първи 3 месеца от бременността си и не мога да си представя как бих успяла да се грижа за малко дете, ако пак се чувствам така, когато забременея втори път. От друга страна всички знаем, че бебетата не стават по поръчка. Имам приятелки, които забременяха от раз първия път, но после чакаха с години да заченат пак. Така че да чакаш прекалено дьлго преди да започнаш с опитите също има своите рискове.

# 83
  • Мнения: 2 622
За самите деца по-добре е да са с малка разлика,а за родителите по-голямата разлика е предимство.Хубаво е  голямото дете да може поне да се облича,къпе и храни само когато се роди бебето Mr. GreenАз миналата година все едно обслужвах две бебета,беше ми страшно трудно,но пък сега вече усещам предимствата на малката разлика и бих я препоръчала горещо Peace

# 84
  • София
  • Мнения: 2 967
3-4 и 5-7 ми харесват Simple Smile

# 85
  • Мнения: 1 632
Разликата май зависи от доста фактори.Моите деца са породени,и наблюдавайки ги колко хубаво играят,смятам,че е хубаво да са с малка разлика.От друга страна за нас беше трудно.Много е относително.

# 86
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен момичета. Според мен най добре е разликата между децата да е малка. Заедно да порастнат и да бъдат с еднакви интереси   baby_neutral Първото ми бебче е на година и един месец. Сега съм 5 г.с. и се радвам много. Добре че малкият започна да ходи вече и не е нужно много да го вдигам, иначе е 12 кг и тежко и горко ми  Laughing  Лека бременност на всички   bouquet

# 87
  • Мнения: 4 621
5-7 години Peace

# 88
  • Мнения: 189
Гласувах за 5-7,но разликата между децата ни е 9 год.

# 89
  • Мнения: 10 758
Вече не знам коя е най-добрата разлика.В началото си мислех, че 3 години е добре, затова когато дъщеря ми стана на 2, започнахме с опитите за второ.Е, не беше писано явно да стане тогава.
Разликата в годините на децата ми е почти 6 години.Мислех, че и това е хубава разлика.Щерката ще помага, нали е голяма.Да, да, ама не.
Дори и да е по-голяма разликата, всичко си зависи от децата.

# 90
  • Мнения: 249
И при нас е 6 год., но мен ме възпираше факта,че голямата ми е Аутист и не знаех как ще приеме едно бебе Cry. Но слава богу тя беше очарована , приспиваше малката, помагаше ми дори за смяната на памперса, което дори не смеех да си помисля,че би могло да се случи.
Но сега предимно се карат и не е каката причината , а малката прави всички скандали  Twisted Evil.

# 91
  • Мнения: 10 758
И при нас е 6 год., но мен ме възпираше факта,че голямата ми е Аутист и не знаех как ще приеме едно бебе Cry. Но слава богу тя беше очарована , приспиваше малката, помагаше ми дори за смяната на памперса, което дори не смеех да си помисля,че би могло да се случи.
Но сега предимно се карат и не е каката причината , а малката прави всички скандали  Twisted Evil.
Точно.Същото е и при нас.Докато сина беше бебе нямаше проблеми.След като проходи  започна всичко.Сега се бият нон стоп.Карат се.И като гледам май малкия е повече виновен.

# 92
  • Мнения: 781
Разликата на моите деца е 3.6г. Трудничко ми е определено, но поне за тях се надявам да е добре. С моята сестра разликата ни е почти 5 години и мога да кажа, че близки станахме чак сега. Като малки тази разлика се чувстваше доста.

# 93
  • Мнения: 1 931
Аз гласувах между 2-3 години. На дечицата ми е 1,7, но си мисля,че Йони беше много мъничък като стана бате. И той милият много искаше да помага подаваше чисти памперси,изхвърляше мръсните.И сега много обича сестра си.  Когато на него се взима нещо и той веднага - а на Миминка. Трудно му е още да каже хубаво Маринка.Но не може на него нещо да вземе а на сестра му не.
Като се прибере от градините първо сестра си трябва да гушне и целуне после ако реши на другите ще обърне внимание. Ако тя е заспала или не е в стаята пита с учудване - Къде  е сестра ти,не казва сестра ми.  Laughing
Simple Smile Сладурковците ми.

# 94
  • Мнения: 1 103
Нашата е 5 г.6м много сам доволна newsm53

# 95
  • Мнения: 669
3-4 години е добре според мен

# 96
  • София
  • Мнения: 211
Според мен е индивидуално за всеки родител...За някои е 4, за други 8...
Всеки сам би трябвало да почувства коя е най-добрата разлика за неговите деца, съответно за него и половинката.

# 97
  • Мнения: 455
Благодаря момичета!  bouquet

# 98
  • Мнения: 1 271
И нашата разлика е 5 години-каката ми помага много, помага при смяната на памперса, когато я къпем вечер, тя е неотменно там и чака с хавлииката в ръка, дава играчки, пее му песни играе си с него, абе въобще имам две страхотни момиченца-макар и на моменти да са палави колкото една банда момчета  Grinning Мисля, че разликата е нещо много относително за всеки.Имам приятелка, която роди второто си дете, когато първото беше на годинка и половина.Тя каза, че така и е удобно-след като порастнат ще може да започне работа, защото и двете ще са на градина.

# 99
  • София
  • Мнения: 8 280
Както дойде.
Всяка разлика си има и + и -

# 100
  • София
  • Мнения: 4 423
Най - добрата разлика за мен е тази на децата ми - 15 години.
Страхотен помощник си имам и двете страшно много се обичат, ако пак трябва да родя и имам избор, такава разлика бих избрала. Peace

# 101
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
При нас е 7год., но ми трудно с първокласник и бебе. Планирахме си тази разлика, за да помагам на баткото с училището, обаче и бебка си иска много грижи/бях позабравила/. Laughing

# 102
  • Мнения: 47
Нашите деца са с две години разлика, мисля че така ще могат да играят заедно, ще са близки и ще имат еднакви интереси.

# 103
  • плевен
  • Мнения: 133
проред мен на който когато му дойде времето.Когато забременях с второто дете си казах "аз съм луда 10г е много,много голяма разлека"сгреших  сега има кой да ми помага абе няма лаша разлека Peace

# 104
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Според мен 3-4 години  bouquet

# 105
  • Мнения: 750
На моите деца разликата е точно една година, даже са родени в един месец Simple Smile

# 106
  • Мнения: 1 674
между 3 до 5 години/лично мое мнение/

# 107
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Според мен 5-7 години , но това не винаги може да се планира.

# 108
  • Мнения: 52
За мен добра е разликата между 4-5 години.Но както обичам да казвам,когато дойде-не пита!

# 109
  • равна Тракия
  • Мнения: 101
Няма еднозначен отговор,аз лично бих желала по-малка разлика,но...така се получи.
Важното е,че аз съм щастлива мама на двама Peace

# 110
наи добре спорет мен е 5 до 7 г. newsm78

# 111
  • София
  • Мнения: 4 397
Най-добра за вас, родителите или най-добра за децата?

За децата колкото по-малко е разликата, толкова по-добре. За родителите пък може би най-добрата разлика е 6 - 7 г. Тогава голямото дете вече разбира, помага, не застрашава малкото с поведението си. Освен това прекарва по-голямата част от времето си вън от вкъщи и родителите имат повече време да обърнат внимание на малкото. Голямото вече започва "да се отделя" и да си има своя среда и малкото запълва "празнината". А и при такава разлика двете са толкова различни, с толкова индивидуални нужди и интереси, че картинката е максимално пълна. За мен е удоволствие да се грижа за бебка и същевременно да общувам с другата си дъщеря вече като с голям човек. Но пък съжалявам, че може би голямата възрастова разлика помежду им, ще им попрече да са миксимално близки и привързани една към друга. И все пак възпитанието предопределя това в по-голяма стерен от възрастта.

За мен идеалното е две породени деца и един изтърсак след 7 - 10 години Grinning

Много хубаво си го написала напълно подкрепям  Peace
Разликата на мойте е 3г. и 8 месеца и мисля, че е ок.

# 112
  • Мнения: 236
Аз гласувах с опция '"породени", защото така смятам, но не ми стиска да забременея пак скоро  Embarassed Много е хубаво децата да са с малка разлика, защото ще са си много близки, обаче аз откровенно си признавам, че не съм готова още

# 113
  • Мнения: 2 960
Когато родих първото си дете си бях казала ..това е отчетох се. Дълго време не си и помислях ,че ще ми се иска да имам още едно сърковище. Така минаха девет години....започнах да усещам ,че нещо ми липлса.....и така преди осем месеца и половина  се появи второто ми детенце....разликата между двате ми слънца е девет години и половина........ха-ха ...сега си имам една 10 годишна мацка и един бебок......... bowuuтук +са е ,че каката може да ми помага във много ситуации ,минусът е ,че все пак при по малка разлика от 3-5 години например децата ще имат повече общи интереси ,игри..... newsm78но така се получи при нас!!!

# 114
  • София
  • Мнения: 17 592
За самите деца най-хубаво е да имат възможно близка възраст.

# 115
  • Мнения: 127
Според мен породени , даже и направо близнаци  Mr. Green но за съжаление моите няма да с такава разлика, защото второто дори не е планувано още

# 116
  • Мнения: 1 671
Аз съм за породени деца и един изтърсак след 5 години. Планирали сме го с мъжа ми още преди да се оженим  Wink. Скоро ще видя какво е да се гледат породени.  Thinking Дано след време да си имаме и трето детенце.
Мъжът ми и брат му са породени, имат невероятна връзка помежду си, аз и брат ми имаме 3 години разлика и също сме много близки. Наистина по-малката разлика прави децата близки, от друга страна и родителите трябва да имат възможност да ги гледат и да се чувстват спокойни и отпочинали. Трябва да могат да им обръщат досатъчно внимание.

# 117
  • Мнения: 187
Според мен разлика от пет години между децата е добре.При нас е 2год.и 11месеца и на моменти ми е малко трудно. family

# 118
  • Мнения: 229
При нас разликата е 5 години и ми харесва, защото каката много ми помага  и същевременно е достатъчно голяма за да разбира нещата и да не ревнува Peace

# 119
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
При нас разликата е 3,5 години. Това, по мое мнение е доста тежка разлика. Каката ревнува зловещо, а все още е твърде малка за да се включва активно в помощта около бебето и така да преодолее ревността. Постоянно сме нащрек да не му направи нещо, в същото време опитваме всячески да я приобщаваме. Все си мисля, че при породени деца е по-леко - голямото няма как да почувства ревността, а пък и близката възраст е идеална за игри. Ако пък са с по-голяма разлика, голямото вече е по-уверено и може да му се има доверие за много неща. Така си мисля аз де. Не съм пробвала все пак. За 3,5-годишната разлика обаче имам мнение от личен опит. Засега, тоест в първите месеци на второто, нещата са доста тегави. После може да се оправят обаче.

# 120
# 121
  • Мнения: 269
На моите деца ще им бъде разликата 10 години-мисля ,че е добре,защото дъщеря ми ще ми помага.

# 122
  • Мнения: 770
Мисля, че голямата разлика 9-10 години е по-добра! Няма конкуренция и дразги между децата!
Другият добър вариянт е близнаци  friendship, така от самото начало свикват да делят нещата, вниманието, да не са саможиви!

# 123
  • Мнения: 1 371
3-4-5 години.

# 124
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
И аз така мисля

# 125
  • Мнения: 39
Всеки определя разликата която си иска. Някои предпочитат по-голяма, други по-малка. Нашия Краси е на 1 и 9 месеца, а сега съм бременна в 12 г.с. Решихме, че по-малката разлика е по-добре за нас   newsm78

Общи условия

Активация на акаунт