Егати късмета!!!

  • 1 156
  • 15
  •   1
Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Чудих се как да озаглавя темата и как да я започна....
Имам син на 5,5 години и когато се роди,при наличието на голямо количество кърма, той не искаше да суче. След много упоритост от моя страна,без дори да имам достъп до интернет,започна да суче успешно.Около 40 дни беше със жълтеница,спеше много правейки големи паузи,освен това много повръщаше.Резултата на първата консултация 450 гр,педито... ауу ама той сигурно не яде достатъчно и колко му трябва на човек...Така първо цедих да видя колко ще изяде,той повърна и аз от притеснение нямаше какво да ми дам. Рев..... и купихме АМ...Така постепенно в края на 3 ти месец вече не сучехме...
Сега  имам дъщеричка на 20 дни,която още от болницата засука добре,макар плоските ми зърна. Първата вечер още ги разрани,но... това отмина и засега се кърмим доста успешно...
Тук обаче започва сагата....
Мама явно с доста отслабен имунитет първо открихме ,че имам стафилококи в урината и се наложи да пия 5 дни антибиотик..свърши в петък.Преди това беше почнало да ме боли гърло и си викам тъкмо и това ще ми оправи...В понеделник с/у вторник се събуждаме с малката да ядем и усещам ,че не мога да преглътна Sad.така ме болеше гърлото. Вторник сутринта имаме уговорка с педиатърката на сина ми да отидем да му вземе гърлен и носен секрет,че и той нещо не е добре.Тя ме погледна,гърлото,каза,че имам някаква ангина. Ама точковидна или херп ангина не запомних и по принцип съмза антибиотик,но понеже скоро съм пила да си взема биопарокс. Днес уж по -добре ми е гърлото,но вдигнах температура... Най-вероятно ще се наложи пак да пия антибиотик...
Въпроса ми е Някой пил ли е толкова често антибиотици и как се е отразило това на кърменето и на бебето????
Само се моля Маги да не се разболее.... Sad
Ще съм благодарна на всички,които се включат Hug

# 1
  • Мнения: 2 652
Здравей, явно това с гърлото е вирусно. Аз започнах по същия начин - с много силна болка, едвам преглъщах, после вдигнах Т и се появи и хрема. Но не пих антибиотик и се оправих. Сега, аз не съм лекар, разбира се, но антибиотикът не е задължителен, стига възпалението в гърлото да не слезе надолу. Важното е да не вдигнеш висока Т повече от 2-3 дни най-много и да те проследи лекар.

# 2
  • Мнения: 1 924
Преди всичко е важно да подчертаеш,че кърмиш;някои лекари бързат да предписват антибиотик,а в твоя случай може да се разминеш и с по-щадящо лечение.Е,и аз не съм лекар,така че не мога да помогна с по-конкретен съвет Rolling Eyes Може би не е лошо да посетиш лекар-хомеопат:повечето хомеопатични средства са добре съвместими с кърменето.Тъкмо могат и да ти предпишат нещо за засилване на имунитета.
Успокояващото е,че с кърмата предаваш на малката антитела за болестта,от която боледуваш,така че вероятността да се зарази е доста по-минимална,отколкото ако беше изкуствено хранено бебе.Аз вече имах две простуди,а малкият-здрав като бик-дано и при вас стане така Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 974
Биопарокс -  е локален антибиотик . Т.е действа локално на гърлото, и не преминава в кърмата /доколкото си спомням..виж в листовката /. Изписва се на бременни и кърмачки ... използвах го като бременна, бях с ларингит.
Консултирай се и с УНГ , за адекватно лечение без антибиотик

Успех и да се оправите бързо с баткото Hug

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 22:42 от Anim

# 4
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Има развитие по въпроса,затова се включвам. Ами ще ми дупчат дупето с гентамицин....... Sad
През живота си не съм боледувала така,че чак и на инжекции. До първата си бременност не знаех какво е инжекция. Тогава ми биха разни за задържане......

# 5
  • Мнения: 2 652
Има развитие по въпроса,затова се включвам. Ами ще ми дупчат дупето с гентамицин....... Sad
През живота си не съм боледувала така,че чак и на инжекции. До първата си бременност не знаех какво е инжекция. Тогава ми биха разни за задържане......

Е, добре де, защо пък инжекции чак? Какво ти казаха - една ангина ли само ще лекуват с инжекции? Ако толкова се налага да пиеш антибиотик - по-добре Зинат (или Аугментин). Дават ги като най-пречистени и съвместими с кърменето. Но пак те питам - какъв лекар те преглежда, имаш ли хрипове в гърдите, лоша кашлица, Т над 38 градуса поне 3 дни? Може организмът ти сам да се справи с вируса, защо не потърсиш друг лекар? Не само заради кърменето, но и заради теб самата - не е хубаво да се пият антибиотици, ако наистина не се налага.

# 6
  • Мнения: 114
Здравей
Виж и друго лекарско мнение. И двата пъти, когато пипнах грип се лекувах с хомеопатия, но моята педиатърка е силно изкушена от хомеопатичните лекарства и всичките майки-кърмачки, които сме при нея с това ни мори. Сега се сменят сезоните и подобни вирусни атаки са нормални. Колкото до бебчето, аз не спрях да кърмя моето, първо стана по инерция още преди да разбера, че всъщност съм се разболяла. После се консултирах и разбрах, че е ок и продължих. В най-лошия случай го изкарват с някакъв симтпом бебетата, най-често диария. При моята бебка това стана.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 658
здравей, аз също често правя херп ангини, те са вирусни и не се повлиявят от антибиотици. Да не би това да е причината да не ти минава? Аз установих, че много добре се повлиявам да си правя гаргара с разтвора за уста Eludril. Той е много силен антисептик и за 1 ден е спряло да ме боли гърлото. Според мен много лекари прекаляват с тези антибиотици. Ако не е гнойна ангината не мисля, че трябва да се взимат.

# 8
  • Мнения: 700
 При вирусна инфекция не се изписват антибиотици,а антивирусни средства.Само ако има насложена бактериална инфекция се дават и антибиотици.Защо точно Гентамицин избраха?Има много по-нискотоксични антибиотици,които са и силни.Правиха ли ти антибиограма?

# 9
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Не е Херп ангина,а нещо друго. Гърлото ми е ужасно зачервено,доктора ми даже ми вика че съм за бой...Аугментина го спрях в петък след 5 дневно лечение,явно просто той ми е туширал временно симптомите...Дано се оправя пък.....
Много ви благодаря... Hug

# 10
  • Мнения: 2 652
Е, честно не мога да те разбера. Ти съвет ли искаш или не? Ту било ангина, ту не било. Нищо не става ясно от постингите ти, има ли усложнения в крайна сметка или едното зачервено гърло е големия проблем? Хората искат да  ти помогнат и ти казват - антибиотик не се пие току така, заради инфекция на горните дихателни пътища, а ти с ченгел трябва да ти се вадят думите от устата.

# 11
  • Мнения: 97
Аз също изкарах ангина миналия месец.Всъщност всички в семейството я изкарахме, май дори и малкия.Но само баткото пи антибиотик.Аз се оправих единствено с чай и парацетамол(ама аз съм си така).
При теб обаче, се стига до АБ.И то пък точно Гентамицин newsm78.Не знам до колко е адекватно лечението ти, както са писали момичетата.Специално за Гентамицина знам доста противоречиви неща.Но явно си достатъчно шашната и вземането на предписаните лекарствата ще те успокои.Само че и за не виждам смисъл тогава от това да търсиш тук съвет.

# 12
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Аз не съм лекар и не искам от вас да ми назначите лечение,нито да слагаме диагнози. Единственото,което попитах е дали има кърмачки,които им се е налагало да пият толкова често антибиотик и имало ли е някакви последствия за бебето?
Предположението за херп ангина беше от докторката на сина ми. Моят личен лекар и доста добър специалист и аз му се доверявам,нали затова ми е личен лекар и ако не се налагаше в никакъв случай нямаше да ми изпише антибиотик.....В случая е задължителен,вече няколко пъти споменах,че до петък съм пила Аугментин и това не се е повлияло ,значи трябва нещо по сереиозно като лечение.Все пак трябва да се излекувам... Доктора ми много добре знае ,че кърмя........
Благодаря на всички отзовали се по темата.
На който му е досадно да не пише........ Peace

# 13
  • Мнения: 97
Другото, което щях да напиша беше, че освен успокоението от това че се лекуваш, явно имаш и достатъчно доверие на лекаря си.Ти вече си го казала.Това е прекрасно.
Извинявай, но наистина се затруднявам да те разбера какво питаш.Ако не желаеш да се коментира разболяването, по принцип, не е необходимо да даваш подробности за него.Иначе, както и другите, така и аз мислех, че искаш да разбереш какво правим ние в подобна ситуация.
Относно това как ще се отрази на бебето, пак не разбирам.Щом лекарят знае, че кърмиш значи знае и какво изписва и за какво да те предупреди.А ако се притесняваш дали има проблем с прекъснато кърмене заради АБ, то мисля че не, няма проблем.По опитните ще отговорят на всичко свързано с това.
И все ме гложди мисълта, че има досатъчно съвместими с кърменето АБ.
П.П. Не се сърди на мен и другите.Искаме единствено да ти помогнем, не сме тръгнали да твърдим, че сме лекари.Уточни си въпроса/въпросите, за да е ясно и лесно. Wink

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Конкретно на въпроса - повечето антибиотици минават в кърмата в много малки количества, така че няма да се отразят кой знае как на бебето. Възможно е и двамата в един момент да пипнете гъбички обаче, така че на твое място бих попитала изрично лекаря какво мога да приемам, което да намали вероятността от гъбична инфекция при толкова често антибиотично лечение - напр. лактобацили, цитросепт или каквото ти препоръча (това не са лекарства, а добавки).
А лекарят ти замисли ли се да уточните причината, поради която боледуваш толкова често? Анемията може да е причина за чести разболявания - правили ли са ти скоро кръвни изследвания? При всички случаи не е лошо да ти се направят.

Общи условия

Активация на акаунт