въпрос за новородено?

  • 2 250
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте мили мами,
една приятелка роди вчера(момче),с една седмица преносване и бебето по личицето било цялото в червени петънца(като капилярчета били)и имало кръвоизливи в очетата.Тя е доста притеснена,макар лекарите да и казват че всичко ще есе оправи.Нали знете как е след раждане.Та тя ме помоли да ви питам ако някоя майка е имала същия или подобен проблем с бебче,моля споделете и нека да я успокоим малко.Ааа лекарите казали че било травматично родено ?!
Благодаря ви предварително
  bouquet

# 1
  • Мнения: 865
С моите двете не съм имала такъв проблем,но и аз като теб-една приятелка роди с форцепс и беба беше с такива "травми".Същото са и казали и на нея.Успокой жената!Ако имаше повод за притеснение лекарите щяха да и кажат.

# 2
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
виждала съм бебчета с такива кръвоизливчета. След време се разнасят. Пепи имаше видими капиляри на едното оченце, но се разнесоха.

# 3
  • Мнения: 154
Сестрата на мъжа ми ,когато роди племенника имаше такива неща,защото му беше увита пъпната връв ,но му се оправиха много бързо .Няма страшно!

# 4
  • Мнения: 1 672
дъщеря ми имаше кръвоизливче в окото , но за 2 седмици някъде и се оправи и сега и няма нищо  Grinning

# 5
  • Мнения: 145
Много благодаря за бързите отговори,звъннах ма моята приятела та я успоких малко.Дано всичко да е наред.Отново благодаря Hug

# 6
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Докато бях в родилния дом, имаше едно бебче с този проблем.Неонатоложката каза, че е следствие от раждането и ще отшуми бързо.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Мойто момченце едното оченце му беше така с кръвоизливче, но отмина бързо, също и челцето му беше със спукани капилярчета. Всичко се оправя, спокойно. да е живо и здраво бебенцето

# 8
  • Мнения: 139
Моят син имаше кръвоизливчета на клепачите, но се оправиха. Не е опасно.

# 9
  • Мнения: 56
Ние бяхме с този проблем , цялото  лице  на сина ми беше лилаво http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2323878 ,  със кравоизливи в  очичките . На тази снимка вече малко се е избистрило лицето му . Всичко е наред сега и малкият е просто един бонбон Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 518
Ние имаме такива петънца по челцето и на единия клепач още от раждането си стоят,мислехме че ще изчезнат, но не-още са си там и не се махат,въпреки че малко поизбледняха.Не знам на какво се дължи това,защото при нас не е вследствие на раждането аз родих с планово секцио,надявах се да се махнт,но вече не знам какво да правим Sad

# 11
  • Мнения: 2 746
Вярно са и казали лекарите, че е травматично родено.Синът ми се роди с кръвоизливчета по челото, бузките и в едното оченце /там кръвоизлива беше като дъга около ириса, оправя се за 2-3 седмици без последствия/.Да не ви казвам за счупената ключица на лявата ръчичка и скъсаното мускулче на вратлето.....какво съм преживяла аз си знам.....Такива проблеми има обикновено когато бебето е едро, а също зависи много и от майсторлъка на акушерката, която в моя случай е за  #2gunfire #2gunfire :2gunfire
Успокой приятелката си да не се тревожи много, всичко ще се оправи, тези неща отшумяват, важното е, че бебенцето е здравичко. Peace

# 12
  • Мнения: 1 121
Синът ми имаше много червени петънца по личицето... но минаха за има-няма седмица. Кръвоизливчета не е имал.

# 13
  • Мнения: 421
И аз съм с планово секцио и моята беба има такива петънца по челцето и двата клепача. Докторите казаха,че МАХ до 1 година напълно щче изчезнат.Може и много по-рано,но зависи от много неща.Но в общи линии всички лекаро ДО един ми казаха да не се тревожа missy_13 

# 14
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз още не съм родила, но съм чела за такива спуквания на капилярчетата, които се получават в самия процес на раждане.Мисля, че до няколко месеца ще се оправят  Peace

Общи условия

Активация на акаунт