не спи в яслата ???

  • 2 592
  • 11
  •   1
Отговори
Привет на всички!
Никога не съм писала във форуми, но реших най после  да го направя  Confused
Имам голям проблем, вече  13-ти  ден посещаваме ясла /  на 2г.2 м сме/ . Разбирам че сме в процес на адаптация, но не можем и не можем да се научим да спим на обяд-  плачем и пречим на останалите. У дома заспива без притеснения, по същото време, без играчка, дори и без човек до него. Какво да правя?Майки, посъветвайте ме....Как да го науча да спи в детската?
p.s. персонала все още не ми е помогнал по никакъв начин

# 1
  • Мнения: 919
Ако има любима играчка му я прати там.Така научихме каката. Wink

# 2
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
В яслите да спи не си ти човекът, който ще го научи.
Затова е този персонал там.
При Максим има същият проблем, обяснявам му, говоря, че трябва да се спи.
Има си едно мече, което е с него, но полза засега никаква.

# 3
  • Мнения: 809
И Стефчо отскоро не спи в градината.
Преди само вкъщи не спеше в градината спи.
Сега вече и там не спи. Госпожата го оставя просто да си лежи. Ми като е пълен с енергия, какво да го правим. И вечер деяни до късно, маймуната. А сутрин е първенец. Crazy
Да са ни живи и здрави - характери.

# 4
  • Мнения: 3 929
И а много се притеснявах. Ние сме на 2 год., ходи на ясла от 17 септември, рядко спи там и ако заспи, спи седнал. Лелките му слагали одеалце зад гръбчето, за да не се удря в таблата на леглото. Вкъщи спи без проблем, но в яслата - не. в началото сестрите в яслата ми казваха, че развалял дисциплината, пречел на другите деца, защото говорел, но...Не ога нищо да направя.

# 5
zuki,
a sega spi li veche?kak e, sled poveche ot mesec shkola?

# 6
  • Мнения: 95
Ох,ние още  не сме  на ясла,но и това идва и се притеснявам и аз за съня.Нашия е свикнал   на едно и също място/леглото си/,имаме си ритуал и по принцип трудно свиква с новите неща....дерт ми е...,ще следя темата с интерес и чакам зуки да пише...

# 7
  • Мнения: 1 931
И Маринка имаше този проблем. От средата на септември е на ясла и в началото не искаше да спи. Започна да си взима играчки от тук, но не помогна. За 2-3 седмици свикна и вече си спинка. Преди казваше, че иска да я взема и да не спи там, но аз си мисля, че я е било страх да не би да не отида въобще да я взема и ме е чакала. Все още трябва първа да я взимам,когато вземат друго дете преди нея почва да плаче докато не я взема.
А тя е свикнала заедно с нея да спим, гушкаме се и така и за това й беше трудно да свикне да спи там, а и никога не се делила, но децата свикват много по-бързо от нас на всичко.

# 8
  • Мнения: 2 306
Измина цял месец преди да се пречупи да легне там ,не да спи....
Тя по принцип не спи следобед ,само си лежи,но един ден както си лежала и другите спели,тя станала и се провикнала "Хайде ставайте всички,свърши почивката" Crazy ooooh!

# 9
  • Мнения: 1 594
И Тони отказва да спи в яслата. В началото като остана за цял ден е заспивал за 30 мин., а след това категорично отказва да легне в леглото. Дадох му и играчка, но ефект няма. Той по принцип заспива само с мен и при бабите,когато ме няма. Разбрахме се със сестрите да не го мъчат и да го оставят в игралната.  Гледам да го взема първи,защото иначе почва да плаче. Надявам се скоро да преодолее страха че няма да го взема.  Praynig
Говори с персонала да не настояват да спи,защото така го стресират още по-силно. Дано скоро мине тозипериод и при вас.

# 10
  • Мнения: 31
Мисля, че персонала е този, който трябва да предразположи детето към сън в градината. Все пак ти неможе да си там за съжаление. Тяхната работа е да приспособят децата към обстановка по-рализлична от тази във вкъщи, да ги научат да се съобразяват с правила, типични за тяхната възраст, за да се подготвят малко от малко за начина на живот на по-големите  Rolling Eyes Мисля, че трябва да поговориш с учителките по-сериозно на тази тема... Причината според мен малчугана да не иска да спи е ... новата среда, в която е в момента. Доколкото разбрах, от скоро е на детска градина... Отделянето от семейството за едно 2 годишно, макар и за няколко часа, е голяма промяна в неговия живот и трябва да мине време за да се адаптира. При всяко дете е различно, някои свикват почти веднага, за други трябва повече време, но съм сигурна, че и твойто ще свикне, даже ще започне да му харесва ...  Wink Не се притеснявай, това не е нещо ненормално, емоциите са му в повече просто. С времето всичко ще се оправи  Simple Smile Успех

# 11
  • София
  • Мнения: 958
При нас малката започна да спи на третата седмица. Първата я взимах на обяд, втората беше доста критична - не искала да лежи много, мрънкала и я вдигали да "чисти" заедно с лелята.... Laughing С търпение и говорене от страна на персонала, а предполагам и с настояване вече спи добре. Имаше два наистина трудни следобеди когато госпожата се е борила с нея на леглото - казва й да ляга, слага я на креватчето, а нашата нали си е борбена буквално се борила с нея и като не могла да надвие хванала блузата на госпожата и започнало здраво дърпане..... Rolling Eyes Госпожата се усмихваше като ми го разказваше.........., но накрая ми сподели - но аз не се предадох и тя разбра, че не се давам лесно....... Simple Smile

Много зависи от персонала - с твърдост, с любов, търпение и разбиране да намери подхода. Но период от 2, 3 месеца за адаптация е нещо напълно нормално и необходимо.

Общи условия

Активация на акаунт