Откриха ни бактирия но име протеус в акото. Помогнете!

  • 3 441
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте моята сладурана е на 9 месеца и след повръщане за половин час 6 пъти влязохме в болница. Повръщането веднага спря, но на следващия ден вдигна температура 38.5 и така два дена решихме, че е от зъби , но от резултатите на акото излезе ,че имаме протеус.Моля ако знаете нещо повече за тази бактерия в акото да пишете защото съм много притеснена.

# 1
  • Мнения: 503
Привет!

Съжалявам за бактериите ,които са ви нападнали.
Съпричастна съм защото мъжът ми 30 дни пи АБ,които излязоха
при антибиограмата,но полза няма.
Неговите са Ентерококус фаекалис,но принципът на лечение е същия.
Най-общо казано с антибиотици.
Има ли някакво степенуване на бактерията?
Ако няма ,вероятно бързо ще я излекувате.
Какво казаха специалистите?

Тук има инфоhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=32578.msg625619#msg625619  дано ти е полезно

# 2
  • Мнения: 503
Цитат:
Proteus mirabilis причинява сериозни гнойни възпаления на белите дробове, най-често съпроводени с температура – 66% отпадналост и интоксикационен синдром. Обективно се установяват средни и дребни влажни хрипове в 70% от болните. Това, което отличава Proteus mirabilis е слабата чувствителност от антибиограмата към най-често използваните антибиотици – гентамицин 73%, ампицилин 33,3%, хлороцид 60%, тетрациклин 38%.
Коментар:
Грам /-/ бактерия, освен белодробно възпаление може да причини и уро- и други инфекции, лекува се с антибиотик. Например: http://www.geocities.com/cht_co/no1/glxw3.htm
и други.

# 3
  • Мнения: 503
Proteus mirabilis е микроорганизъм.
Характерна за него е продукцията на ензима уреаза. Уреазата разгражда уреята и най-общо казано се променя киселинноста на урината. Променената киселинност на урината предразполага към образуване на кристали и съответно камъни.
Лечението най-често е антибиотично - с тетрациклини, цефалоспорини.
Съществен проблем е, че веднъж образувани, камъните съдържат в себе си микроорганизми, което е и причина за честите рецидиви на инфекцията.

# 4
  • Мнения: 45
При изследване на стерилна урина ми изолираха ПРОТЕУС.В момента съм на Нолицин на 12 часа по 400мг.Освен това имам и конкремент в десния бъбрек около10мм.Ако някой знае начин за преборване с тия две злини нека ми пише.

# 5
явно количеството на микроортонизмите не е голям защото за сега докторката каза , че няма да се наложи лечение, но като прочетох колко е упорит този бацил се притесних, а и от около два месеца сме с изринато дупе и се чудя дали няма връзка с протеуса. На всичкото от горе днес сме с разтройство дали може да се дължи на микроба
 newsm78

# 6
  • Мнения: 153
Привет и от мен! Разбирам много добре притесненията ти, защото моето детенце е на 1г и 9м. и преди малко повече от седмица се оказа, че има Proteus sp. в стерилната урина. Лошото е, че независимо от многобройните ми въпроси, никой не можа кратко и ясно да ми каже какво представлява тази бактерия, но ни насочиха към нефролог. Все още не сме го водили при такъв, тъй- като доскоро лекувахме бактерия в носоглътката - Мораксела катаралис. Освен това Марти пи доста антибиотици (Зинат и Аугментин), тъй- като направи два последователни отита и гнойна ангина. Оказа се, че има и набъбнала трета сливица. И с всичко това се сдоби след месец ходене на ясла. Тази сутрин отново дадохме стерилна урина и ако бактерията все още е там, отново ще пием Зинат. Въпреки всичко, най- добре се обърни към специалист, тъй- като ние бихме могли единствено да споделим с теб подобни на твоите проблеми. В никакъв случай, обаче, не бихме могли да назначим лечение и да ти дадем компетентна информация, можем единствено да те успокоим или напротив. Успех!

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
На всичкото от горе днес сме с разтройство дали може да се дължи на микроба
 newsm78

Да.
Дъщеря ми имаше упорито разстройство и от микробиологията излезе тази бактерия. Упорита е по принцип, но ние я излекувахме бързо и оттогава не е имало рецидиви.

# 8
А имаше ли температура

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097

Не си спомням вече, защото беше отдавна, но по-скоро не.
Имаше температура, когато направи остър пиелонефрит, но тогава бактериите бяха Ешерихия коли и то в урината.

# 10
Благодаря ви за отговорите дано нещата при вас се оправят бързо днес сме на лекар и ще видим какво ще ни кажат

# 11
Днес ходихме на лекар и втория ни резултат е добър  Grinning но разтройството ни продължава според докторката е от зъбите но да видим.

# 12
  • София
  • Мнения: 8 272
Здравейте моята сладурана е на 9 месеца и след повръщане за половин час 6 пъти влязохме в болница. Повръщането веднага спря, но на следващия ден вдигна температура 38.5 и така два дена решихме, че е от зъби , но от резултатите на акото излезе ,че имаме протеус.Моля ако знаете нещо повече за тази бактерия в акото да пишете защото съм много притеснена.

ами не или е там мястото на тази бактерия  newsm78  при нас се откри в урината и обяснението беше че от акаото е дошла

# 13
Вече не знам и аз така съм чувала, че там и е мястото ама явно е в по- големи количества от нормалното  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт