ДЕЦА С ОЧНИ ПРОБЛЕМИ- 4

  • 21 668
  • 397
  •   1
Отговори
# 330
Mama na Viki, явно съм забравила да напиша - тази терапия се провежда от 2005г., тогава поне е патентована апаратурата!Така, че спроед мен няма как да е помагала на много хора до сега!?

# 331
  • Мнения: 4 053
голям купон е било,
мен ме е срам да ходя на такива места,
ако искате може да се организираме за коледния да идем заедно, че да се престраша   Crazy
Здравче, сякаш си отслабнала от лятото  Grinning

# 332
  • Мнения: 4 053
много сте сериозни днес бе мацки,
нЕма вино, нЕма водка,
бабче къде си   Sunglasses

# 333
  • Мнения: 3 914
Viki i mama благодаря Ви! Аз не зная много, много как да оправям с този форум, но се опитвам, пък дано излезе! Специално за амблиопия, този апарат помага до към 8-9 годинки , докато окото нормално все още се развива, след това се ползува и при други болести, които намаляват зрителната острота!
Не се притеснявай,ще помагам когато се наложи Hug
По принцип при чиста амблиопия и без електростимулация ,но с подходящото лечение и сериозност от страна на родителя ,пак има добри резултати.Ето тук Мони* може да каже ,при нейното детенце,от 10% зрение ,за година, са достигнали 90%-ето това е сериозността на родителя и съответно желаният успех е налице.
Друг е случая при нас и вас Wink.Не разбрах обаче, другото око на твоето дете ,здраво ли е?
Ако е така е доста сложно да накарате болното да работи нормално,защото мозъка го игнорира,ето защо във този случай съм съгласна да се намеси подобен вид лечение, като ЕС/прочетох Wink/.Аз на твое място ,отивам Peace
На мен ми беше предложено ЕС точно 2005г. във Фьодоров-Москва,естествено се налагаше преди това операция/много сложна,с неясен изход/.Аз обаче бях длъжна да проуча възможностите навсякъде по света ,преди да взема кардинално решение и по стечение на обстоятелствата взех друго и така и не разбрах ,каква беше идеята в Москва.Независимо от това съм доволна от резултата,но моят и твоят случай са коренно различни и няма място за сравнение,тъй като ние нямаме здраво око и ако нещо светне в окото със щанс,то мозъка ще го оцени/метафорично казано/.Затова моят съвет към теб е :действай Hug

Последна редакция: нд, 18 ное 2007, 21:12 от Viki i mama

# 334
  • Мнения: 147
Здравейте момичета тук съм но нещо изпуснах всички купони сега разбрах че  е имало купон някаде а аз не сам разбрала но явно не съм гледала добре другите теми е това е моя грешка.
А и нещо днес не ме бива едно ми е годно ама ще се оправя къде ще хода.
Бабо планинарке как е при Вас май нещата не са много добре с времето ако имаш нужда от помощ викай ние сме на среща. doh
Вики и мама страхотна снимка имате тя е прекрасна принцеса а ти фотограф та дрънка. Hug Hug Heart Eyes
Бабо хулиганке ти как си .Нямя ли нещо да се почерпим с тебе крайно време е вече та да ни се вдигне малко самочувствието омръзна ми да си гледам само бабешката визиономия. newsm45
Утре ще се постаря да съм не линия да не изпускам така нещата .

# 335
  • Мнения: 3 914
Нали Wink уловила съм и липсващия зъб даже Joy

# 336
  • София
  • Мнения: 5 074
 На линия съм вече, ама ще си лягам, защото и утре май ще съм на ненормиран работен ден. Пък и нещо много ме боли стомах от два дни, та нямам и охота за нито за ядене, нито за пиене. То само ви се обадих, да не помислите нещоооо!

# 337
Мамо на Вики, благодаря ти! Какво мислиш, за апаратурата описана на руската страница? Наистина забравих да напиша - на дъщеря ми е оперирано дясното око, с другото вижда на 100 %, което  я кара да го предпочита разбира се! С проблемното вижда едва 20%! От 2 год. го затварям всеки ден по няколко часа, но до тук - нищо не се е променило! Затварянето е един малък кошмар - резултат на безкрайни увещания и постоянна война - понякога се отчайвам! Зная, че от това полза няма, но се чувствам безсилна да помогна на детето си и тогава ме обзема паника!
Пишеш, че на вас са предлагали ЕС, но къде в БГ или на друго място, понеже в клиниката , за която писах -Видимед, не бих завела никой, за нищо! Там изглежда слабо казано - зле  - мноооооого мръсно!знаеш ли място у нас където правят ЕС! или име на доктор с когото да се консултирам за ЕС!?

# 338
  • Мнения: 3 914
Пишеш, че на вас са предлагали ЕС, но къде в БГ или на друго място, понеже в клиниката , за която писах -Видимед, не бих завела никой, за нищо! Там изглежда слабо казано - зле  - мноооооого мръсно!знаеш ли място у нас където правят ЕС! или име на доктор с когото да се консултирам за ЕС!?
Не в БГ,трябваше да отидем в Москва за операция, и след което ЕС ,само че на ретината, заради куп неща/не искам да обяснявам сега/.
Честно казано тук в БГ отдавна не съм се интересувала какво има вече Confused
За нас тук решение няма и от години аз съм навън,тук само наблюдение.
Дай да изчакаме коментара на Константинов,на него му имам 100% доверие,той ми наблюдава и детето сега,и тогава пак ще помислим,иначе 20% не е зле,предвид факта ,че имате 100 % зрение на здравото око Peace

# 339
знаеш ли ти си страхотен човек! Заразен оптимист! Бог здраве да ви дава! Извинявай сега, но се налага да спра за днес! До утре! Лека нощ!

# 340
  • Мнения: 147
Добро утро момичета.  food010
Сняг се сипе на парцали бъдете здрави и щастливи праз новата седмица.Нека има само хубави новини. Hug Hug Stop Stop

# 341
  • Мнения: 3 914
Добро утро и от мен Hug
Баба ни,усещам аз че ще има само чудеса,ще видиш Hug

# 342
  • Мнения: 3 914
Здравейте!
Методът за който говорите е популярен само в Русия и не се е доказал в световен мащаб.Аз нямам опит за да го отхвърля или приема но не съм видял и случай с положителен резултат!




  eva2004 
 това е отговора на д-р Константинов Peace
 

# 343
  • Мнения: 247
Здравейте, мами! Усмихната и успешна седмица ви пожелавам! За времето не пУашете, щото от сряда нататък съм ви уредила с хубаво време / в смисъл, че няма повече да ни вали/ поне за две седмици  Grinning Ето ви един линк  за доказателство:
http://www.accuweather.com/world-forecast-15day.asp?partner=rs_s … 0&locCode=EUR|BG|BU021|SOFIA&metric=1
Турнете си този сайт във фаворитите и можете да разчитате на сигурна прогноза, особено краткосрочните.

# 344
  • Мнения: 247
Мими80, благодаря за интереса ти към ситуацията с наводненията и свлачищата и готовността да помагаш.  В Банско обаче е спокойно, проблемът е по-поречието на р.Места и по пътищата към някои села в общината. Съмнявам се, че ние можем да помогнем в случая. Дано тези, чието е задължението си свършат работата, че не знам как старците по селата как ще я карат ако останат дълго време откъснати от света. А в планината, мили мами /така се обръщам и към бабите/, е страхотно. Снегът е натежал на клоните и дърветата изглеждат толкова различно - като стрели са се насочили към небето, невероятно е.
Гледа ли някой предаването на Гала? Видяхте ли какъв невероятен човек беше дядото, успял да се пребори с рака? Той е от нашата порода -   bouquet за него

Общи условия

Активация на акаунт