От кога къпане под душа?

  • 7 161
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Мами от кога почнахте да къпете децата си под душа прави?Ние нямаме вана и банята ни е доста малка и се къпе ме в стаята пренасяме ваничката,водата и всичко  и се чудя дали не може да го къпе ме с подвижен душ в банята като голям човек той може да ходи вече почти от месец newsm78Моля споделете как е при вас

# 1
  • Мнения: 15 455
Моят син започнахме да го къпеме под душа още на 7 месеца. Не можеше да ходи, но баща му го държеше прав, а аз го сапунисвах и плакнех. Но и до днес понякога си му пълниме коритцето в банята или като си напълниме ваната го взимаме при нас защото му доставя огромно удоволствие да пляска във водата и да си играе с играчките

# 2
  • Мнения: 1 897
Опитахме преди няколко месеца да го къпем  в банята,но се стресира от подвижния душ и плаче,така че продължаваме да го къпем в корито в стаята му.

# 3
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Щом и на двамата ви харесва го правете!  bouquet

# 4
  • Мнения: 5 393
Не помня точно от кога Thinking- беше някъде на година и 3м.Редувам къпане под душа и киснене в коритото.

# 5
  • Мнения: 1 371
От петия месец къпем Алекс в банята, в неговото корито, след това го държим изправен и с душа го обливаме. Първите няколко пъти се плашеше от душа, но след това даже сам иска да си го държи. Това мъкнене на вода в спалнята хич не ми харесваше, а и той правеше всичко с вода! Къде по - добре е в банята.

# 6
  • Мнения: 6 164
Като започна да стои сам прав. В банята няма място за вана и мъкнехме кофи чак до стаята. А мъж ми като отиде командировка си беше мъчение за мен и бързо-бързо минахме прави под душа. В началото малко му беше притеснено, неестествено и се оглеждаше уплашено, стискаше ме, но после се отпусна.

# 7
  • Мнения: 3 478
На вашата възраст моята отдавна вече я слагах под душа  Peace. То си е до дете все пак, но не ти пречи да пробваш вече.

# 8
  • Мнения: 2 197
О, още от преди да се държи права се къпеше с баща си на душа. Винаги много е обичала да се къпе така. Докато не се държеше сама изправена мен ме беше страх да я къпя по този начин. След това вече се къпем и двете като си я придържам, че в нашата вана се пързаля.

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Къпя дъщеря ми под душа,когато ходеше стабилно сама-около 13 месеца!

# 10
  • Мнения: 1 006
Започнах да го къпя под душа някъде към годинка и три месеца.В началото го беше страх и ревеше, но свикна.

# 11
  • Мнения: 4 447
От два месеца вече се къпе във ваната. В началото е прав и се държи, докато го сапунисам и изплакна, после сяда върху една кърпа и си играе. Поливам го с подвижния душ и много се кефи, редовно аз и цялата баня, сме мокри от-дом, когато го докопа.  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 170
Като стана на 4-5 месеца слагах коритото на стойката в банята да си играе малко и после се изплакваме с душа. Не го е страх, напротив- харесва душа и се опитва да го хапе.  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 242
Аз мойта кукла я къпя с подвижния душ от както беше на две седмици. Не виждам какъв е проблема  newsm78.

# 14
  • Мнения: 3 312
От преди един месец я къпя в банята и на нея много и харесва  Peace  давам и да си играе с ду6а за да не се пла6и от него  Hug

# 15
  • Мнения: 27 524
Според мен преди 4 -не може. Вземете си един голям леген и готово  Hug

# 16
  • Мнения: X
И двамата-откак седят стабилно прави...преди това в леген,пак под душа...но предпочитам да стопля банята и да къпя там,отколкото да пренасям води из апартамента.....

# 17
  • Мнения: 5 140
Като и утесня ваничката и започна да и писва в нея.

# 18
  • Мнения: 1 896
Досега не съм къпала бебка по друг начин освен гушната в мен и двете заедно под душа. Може от когато си искаш. А баткото се къпе сам от 1 годинка - на морето не сме носили бебешка вана и на него много му хареса да се къпе с мама или татко под душа. Оттогава така се къпе.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Първо влязохме с коритцето под душа,за да свикне с него и после започнахме само под душа/някъде около година и половина/.

# 20
  • Мнения: 857
Още от 6 месец съм я къпала под душа!

# 21
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
И ние сме под душа във ваната, но много се хлъзга малката, затова взимам столче и сяда на него като й мия главата.

За главата такъв рев му удря - не знам до кога!  Crazy

# 22
  • София
  • Мнения: 819
Мойта не мога да я вкарам посмъртно под душа - ненавижда да й тече вода по главата и да й влиза в очите, не ме питайте как й мия косата ooooh!

# 23
  • Мнения: 5 391
Къпем го под душа след като падна от коритото на стойка в банята Crazy
Това някъде около 12-я му месец.

# 24
  • Мнения: 1 186
След първата годинка вече се къпем в банята под душа Peace..... Peaceкато големите Grinning...

# 25
  • София
  • Мнения: 44 028
от както се изправи стабилно - към 8 месечен беше, просто не го свърташе в коритото и ставаше...и така и до ден днешен обикаля цялата баня докато го къпя с подвижния душ и си играе с нещо...

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Откакто Марти проходи започнахме да се къпем в банята ( вечер съм сама и ми беше писнало да пренасям), като през студеното време затоплям банята. Но докато стане на година и 6-7 месеца го къпех или в негоата ваничка или сядаше в голям кръгъл леген, поливам с душа и така. Едва от скоро вечер взимаме само душ, без вана. Но детето така ми се моли и иска да си играе, че редуваме вана с душ и  само душ. Ще те посъветвам да не лишаваш детето от удоволствието да попляска във водата.  newsm37. Просто сложете ваничка или леген под душа. И не рискувай много да го къпеш прав с душа, докато не стане съвсем стабилен и без това се плашат като им тече вода по главата. Може да се стресне и задълго да намрази такова къпане.

# 27
  • Мнения: 95
Къпем се в леген седнала и под душа това е откакто почна да сяда а преди това в коритото но само я обливах като е изкъпана.

# 28
  • Мнения: 130
Третото къпане вече беше под душа с татко си,вече сма на 10 мес и само така го къпем,а коритото грижливо купено преди раждането го спечели костенурката и вече си има по голяма къщичка

# 29
  • Мнения: 343
От началото на четвъртия месец се къпем двете с подвижния душ. На нея явно й харесва, не плаче и не се сърди, напротив - забавно й е засега, опитва се да хване с ръчичка струята или отваря устичка да пие от душа и се смее, водата не я плаши, даже когато й залива главата. За разлика от мен - аз като малка изпадах в ужас от душа. Но тя нали си е рибка... Laughing

# 30
  • София
  • Мнения: 4 294
Около годинката  Peace

# 31
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
беше на около 8-9 м когато го пренесох в банята на подвижния душ  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 2 227
Марти беше на 11 месеца, когато започнах да го къпя под душа.

# 33
  • Мнения: 5 026
От около 1г2-3м.

# 34
  • Мнения: 1 479
Баткото е почти на 3год.,а малкото е на 1год. и 3мес.От това лято ги кьпем заедно в банята.Напьлвам им коритото и ги пускам вьтре.Пада голямо веселие и забавление.Но пьрво детето трябва да свикне сьс слушалката.Много си е удобно в банята,така си спестих влачене на корито,кофички,канчета....

# 35
  • Мнения: 2 609
Около годинката, но не помня точно. Blush Беше започнала да се задържа на краченцата си. Тати я придържа/ше/, аз сапунисвам и сливам. Hug И сега е така, че ме е страх от пяната да не се подхлъзне.

# 36
  • Мнения: 1 440
Към година и половина беше,когато започнахме да я къпем в банята под душа.

# 37
  • Мнения: 2 019
на 1 и 2 месеца започнах

# 38
  • Мнения: 100
Като започна да стои стабилно на крачетата си на около 1г и 3-4м я къпах с подвижния душ,но не й хареса особено и затова спряхме.Подновихме опитите чак на 2г този път успешно.Мисля да процедирам така и с малката.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2 388
А моята глезла беше на 3. Преди това ревеше като и течеше на главата, но не смятам, че беше проблем, просто в един момент сама реши. Все още редуваме с къпане във ваничката, което на еня определено много повече и харесва.

# 40
  • Мнения: 5 362
Калина я къпя права под душа,от както навърши две годинки.

# 41
  • Мнения: 117
Ние се ъпем в банята от 7/8 месец първо с душа пробвахме  но тя се еплаши и сега пълним едно  басейнче меко от долу и в него/че коритото и  е тясно не може да се развихри  в него/ newsm37                                                                           

# 42
  • София
  • Мнения: 7 097
Тя се страхуваше от подвижния душ, затова започнахме по-късно да я къпем с него - някъде към 2-годишна.

# 43
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
От както проходи го къпем под душа.

# 44
  • Мнения: 244
Аз го къпя под душа от 8/9 месечен,не го е страх от душа а много обича да си играе с него и да се полива.

# 45
  • Мнения: 698
Борис не обича да му мокря ушите и очите, затова все още му пълня ваната често.  Rolling Eyes

Иначе "удобен" за къпане под душа беше още около 2-годишна възраст.  Simple Smile

Още се страхува от подвижния душ - не знам защо.

Общи условия

Активация на акаунт