За качеството и сигурността на готовите западни продукти

  • 2 199
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 402
Абе, вие не свикнахте ли вече с мисълта, че живеем във времето на генно модифицираните продукти и храни и всичко написано за екологично чисти такива е обикновено рекламен трик.
Ама в такъв случай гладни ли да ги оставим децата, че и ние покрай тях. Аз предлагам да се изнасяме на село и да боднем по някоя лехичка доматки, моркофчета и други, че да сме сигурни в това което ядем Mr. Green. Не ме разбирайте погрешно, трябва да сме отговорни за това което даваме на децата си, но чак пък да се стига до такива мании, не мисля че е нужно. А това че идеализаираме западните продукти е друга наша слабост. Все пак благодарим на авторката на темата че ни информира Simple Smile. наистина много интересни добавки имат тези продукти   chef

# 31
  • Мнения: 402
А по принцип и аз все се каня да почна да правя домашни пюренца именно заради гадните добавки на нишестета и захари  и други такива, но все става така че веднъж мога  а друг път не мога да намеря време, така че ни остава само да се надяваме че точно на нас няма да ни се падне късмета да намерим нещо интересно в купеното западно пюре.

# 32
  • Мнения: 983
Потресена съм  Sick

# 33
  • Мнения: 1 132
Сигурно става въпрос за пюрета Олварит на Нутрисия или поне в Холандия така се казват.Преди години имаше голям скандал след като една майка беше намерила парче стъкло вътре и бяха изтеглили цялата партида. Аз обаче храня дъщеря си с тях. При качеството на зеленчуците и мързела ми не мога и да помисля за домашни  Confused .До сега нищо не съм намирала, но винаги проверявам съдържанието.  Naughty

# 34
  • Мнения: 1 298
И аз използвам Олварит.То и без това богат избор няма.
Засега не съм намирала подобни неща. Звучи ужасно обаче.
Няма ли къде да се оплачеш?

# 35
  • Мнения: 707
Тая марка zа пръв път я чувам, но съм сигурна  че подобни "находки" има при всяка фирма, във всички страни в които се продават.
При проиzводството на храната има дтектори zа метал, но явно другите неЩа няма как да ги "хванат".
И се съмнявам, че zа българския паzар готвят с по-евтини продукти или контролът е намален, след като цената на пюретата в БГ е поне с 30% по-скъпа от тукаШната  Wink.
Макар, че е по-евтино да купувам готови пюрета, аz сама готвя. Много по-вкусно е, а и zнам наистина какво има вътре  Simple Smile.

# 36
  • Мнения: 474
Намирала съм само малка кост в пюре на Семпер, за щастие беше в първата лъжичка, която аз опитах. Иначе до 1 год. синът ми караше само на готови пюрета- Гербер и Семпер, другите не ядеше. Плодови също само купувах, нямах доверие на продаваното по пазара.
Сигурна съм, че ако подадеш оплаквания към фирмите в Белгия поне ще получиш компенсация.
Аз предпочитах купените пюрета, т.к. смятам, че поне използваните в тях продукти са проверени или се проверяват. Защото това, което се продава по пазарите ни не е ясно с какво е торено, от къде е внесено и къде е висяло. Или дали месото не е случайно 20 годишно и т.н.
Е, сега сме на детска кухня и не че знам какви продукти използват... Надявам се да ги проверяват все пак.

# 37
  • Мнения: 3 376
По принцип съм фен на домашната храна,но докато детето беше по-малко и беше още топло времето и стояхме по много часове навън не съм носила домашни пюрета с мен,а купувах готови,но само на Хип и то едно определено,защото избор голям нямаше за нас/без месо и риба/.
Не съм намирала нищо вътре,но детето така или иначе спря да яде пюрета вече.
Като четях на етикета тези надписи "Гарантирам и името си-Клаус Хипп" или че се произвеждали под едикакъв си контрол се чувствах много по-спокойна на фона на това,което даваха по новините за опасно високото количество нитрати,които откриват в зеленчуците...
Вече не съм сигурна в нищо обаче...Спрях да си блъскам главата-не може и тако и вако.Като не яде пюрета-готвя в къщи.Ако ядеше-щях пак да купувам от време на време.
Само на кухня не бих го записала наистина ooooh! Аз като малка никога не ядях в стола на у-ще,винаги много ме беше гнус...

# 38
  • Мнения: 2 616
Хич даже нямаше да се уплаша от охлювчетата, то моето чудо по цял ден из саксиите рови, да провери що е то пръст или по земята падналите листа изследва и докато го видя ръцете му в устата, че някакви си там охлювчета ли ще ни стрснат  Laughing Иначе пюрета купувам само на Хип, Семпер, Герббер и Нестле, ама не щото сме супер богати и да се правим на важни или защото са  супер чисти или с  био там плодовете и зеленчуцие и не знам какво си, ами защото нямат захар и са вкусни. Не че детето-чудо ги яде, основно аз си ги хапвам, той предпочита моята храна от моята чиния, ама нейсе...
Не се втелявайте толкова и не се шашкайте за глупости, децата не могат и не бива да растат под похлупак и все пак ако намерите найлон или пласмаса в пюрето обадете се в Комисията за защита на потребителите и го изхвърлете, ама след като им го покажете  Heart Eyes.

# 39
  • София
  • Мнения: 17 592
Оооолеле... Пък аз вземам готови пюрета, че уж са от по-екологични продукти и с по-строг контрол...

# 40
  • София
  • Мнения: 7 242
Добре, де... А био-плодовете и зеленчуците решение ли са или и там гаранция-Франция: http://www.gaiaorganic.com/catalogue.php
Обаче като гледам колко "богат" е асортимента, май не може да се разчита само на това...

# 41
  • Мнения: 814
Добре, де... А био-плодовете и зеленчуците решение ли са или и там гаранция-Франция: http://www.gaiaorganic.com/catalogue.php
Обаче като гледам колко "богат" е асортимента, май не може да се разчита само на това...
И аз го знам сайта на Gaia, но не съм го пробвала още. Имам впечатление, че те наистина работят с БИО-продукти. Днес имаше 2 дублиращи се теми за органичните плодове и зеленчуци в Майки (бъдещи и настоящи), така че нагло си копирам единия от отговорите ми там  Laughing:

По-долу изпращам интересен линк, на който попаднах в Регал. С 2 думи явно някои от българските БИО-продукти са малко под съмнение. Докато при западните не са открити фалшиви. Интересно ми беше, че за да се започне екологично производство земята трябвало да се прочисти за 2 години.Във всички страни по света тези продукти се произвеждат само в екологично-чисти природни региони, без никакви химикали (те затова са БИО). И тези БИО-знаци, които са на опаковката се дават само от специализирани органи по качеството, а не може всеки да си ги сложи на продукта.
Всъщност аз като се замислих по статията, вие виждали ли сте някакви отличителни знаци за БИО върху българските продукти (например върху киселите млека), защото аз не се сещам...само пише в името им БИО 
Ето я статията:
http://www.regal.bg/show.php?storyid=376266


# 42
  • Мнения: 27 524

Много ме развесели твоя постинг  Laughing
Така е, не съм гнуслива и не съм се стреснала (е, охлювчетата, макар и малки, си бяха гаднички), за оплакване въобще не съм и помисляла, само споделям, че идеално няма  Simple Smile

# 43
  • София
  • Мнения: 3 524
а така... още не му давам нищо на коки но както се бях насочила и аз към "западните" и вече кроях планове за обир на банка ако му се усладят... а то какво излезе  Shocked
още по-тъпото е че домашни плодове и зеленчуци  нямам откъде да взема а от магазина наистина знаеш ли ги и те какви са Shocked а от друга страна и ние ядем не знам какво си ( и то с надпис био примерно) и детето ще яде един ден същото, питам се тогава няма ли да му свърша "лоша услуга" опитвайки се да го предпазя от нещо което така или иначе ще му се случи Thinking
уф то малко черногледо излезе ама не е ли така...

# 44
  • Мнения: 4 546
 newsm78 newsm78 newsm78
абе за девствен стомах все си мисля, че не е препоръчително да се дават разни работи, обработвани с какво ли не или пълни с нитрати. а и то и без това си е шок сигурно за целия организъм и е най-добре да е максимално пречистено всичко. ама голяма дилема с тия продукти , кое е по-полезно. тия  ябълки красиви дето ги продават зимата не вярвам да нямат някакви гадости Thinking

Общи условия

Активация на акаунт