Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 ноем. 2007, 09:00 ч.

Първокласници /11/

• 21 590
  • 288
  •   1
Отговори
ТОВА СА НАШИТЕ ПЪРВОКЛАСНИЦИ:

DDBD   Габи   СОУ Кл. Охридски   Аксаково, Варна
Джема   Данаил   у-ще Кирил и Методий   Балчик
Кампари   Соня   ОУ Л. Каравелов   Бургас
Elenabc81   Атанас   ОУ Л. Каравелов   Бургас
mama Jijina   Петър   1б   у-ще Бр. Миладинови   Бургас
MALVINA   Иван   1г   СОУ Кирил и Методий   Бургас
Венити   Биляна   СОУ П. Яворов   Варна
sea woman   Светлин   1а   7 СОУ Н. Геров   Варна
mamdtedy80   Криси   1в   ОУ Добри Чинтулов   Варна
bb   Мартин   1в   ОУ Васил Априлов   Варна
tais   Алекс   1б   Славейков   Варна
Pineapple   Владислав      у-ще Н.Й.Вапцаров,хореография   Варна
Сребърен облак   Екатерина   1а   ОУ Йордан Йовков   Варна
anery   Екатерина      СОУ Гео Милев   Варна
Remisteri   Стоян   1б   8 ОУ Св.Св. Кирил и Методий   Габрово
chanoir   Веселина      у-ще Васил Левски    Карлово
petjah   Валентин   1г   у-ще Отец Паисий   Пазарджик
bendji2710   Йоана   1а   СОУ Н. Вапцаров   Пловдив
juleto18   Георги      у-ще Св.Св. Кирил и Методий   Разлог
Маргало   Даниел      ОУ Л. Каравелов   Русе
Вейдър   Симона   1г   СОУ Възраждане   Русе
МагиДС   Теодора   1б   ОУ Ст. Доспевски   Самоков
h.kirova   Петър   1б   СОУ Н. Й. Вапцаров   Силистра
tzveta pile   Симона      1 СОУ П. Славейков   София
Медовинка   Данислав      101 СОУ Бачо Киро   София
bloomnicer   Мартин   1б   104 ОУ Захари Стоянов   София
Айяла   Александър      105 СОУ   София
*Ели*   Радослав   1в   11 ОУ Св. П. Зографски   София
Eтия   Кремена   1а   120 ОУ   София
=^._.^=   Иван   1б   120 ОУ   София
reni_35   Таня      120 ОУ   София
Вени***   Марти   1б   120 ОУ Г.С. Раковски   София
vpam   Николай      123 СОУ Стефан Станболов   София
veshti4ka   Александра   1б   133 СОУ А.С.Пушкин   София
b_u_t_t_e_r_f_l_y_      1а   137 СОУ А. Кънчев   София
Джули   Теодора      138 СОУ   София
vicks   Йоана   1а   139 ОУ Захарий Круша   София
mama any   Криси      143 ОУ   София
premaman   Боян      163 ОУ Черноризец Храбър   София
mimok_l   Кристиян      19 СОУ Елин Пелин   София
Sunnily*   Иван      2 СОУ Акад. Е. Станев   София
kiki77   Стефи   1в   32 СОУ   София
sisko2   Васко      39 СОУ П. Динеков   София
котка   Никола      41 ОУ Св. Патриарх Евтимий   София
ellytza/коза/   Йоанна      45 ОУ К. Величков   София
strelche®   Гергана   1в   45 ОУ К. Величков   София
renny*   Йоан      48 ОУ   София
Амели   Дивдена   1а   51 СОУ   София
antea       Кристиан   1а   51 СОУ   София
kopche   Христо      55 СОУ, Шилер   София
Gercho   Христина      73 СОУ   София
mariez   Мартин      73 у-ще   София
rivalka   Ивон   1г   74 СОУ   София
Mihaela82   Васил   1в   74 СОУ Гоце Делчев   София
mamaКati   Александър      81 СОУ   София
STV         ОУ Васил Априлов   София
Лекси   Цветелина      Увекинд   София
Рапунцел   Илина      у-ще Антим I   София
елфа   Симеон      у-ще Антим I   София
beti76   Аля      ЧСОУ Св.Св. Кирил и Методий   София
nezistratieva   Цвета   1в   СОУ Ив. Вазов   Ст. Загора
gloria11   Глория         Харманли
ДЕ ВАня   Деница      СОУ Хр. Смирненски   Хисар
Dodo79    Константин              28 СОУ                   София
Ellie            Ани                                                      САЩ

Списъците се актуализират периодично.Ако съм пропуснала някой да ме информира своевременно.

newsm5315 септември в снимки newsm53

Тук също  и тук

Старите теми:
Предучилищници
Предучилищници 2
Предучилищници 3
Да кажем дружно "Добър час" на нашите деца във първи клас /4/
Да кажем дружно "Добър час" на нашите деца във първи клас /5/
ПЪРВОКЛАСНИЦИ /6/
ПЪРВОКЛАСНИЦИ /7/
ПЪРВОКЛАСНИЦИ /8/
ПЪРВОКЛАСНИЦИ /9/
ПЪРВОКЛАСНИЦИ /10/[/ul]

# 1
Пу първа много ми е приятно да ви чета Embarassed Embarassed Peace  bouquet

# 2
  • гр. София
Пу втора! Mr. Green

# 3
Хайде скок и аз съм тук. bowuu

# 4
  • Варна
Добър ден!  Mr. Green

# 5
  • някъде ... тук ...
Добър ден и от мен Sunglasses

В понеделник пак е неучебен ден при нас - заради изборите.
Госпожата нищо не каза - ще се учи ли вече от вторник или пак само занималня.

# 6
  • Варна
Днес има среща на синдикатите с училищните председатели на същите. Дано решат вече повсеместно да се започне отново училищния процес. Peace

# 7
Ами крайно време е.
Аз пък чух, че в някои училища стачката щяла да е на щафетен принцип

# 8
  • Варна
Тзи сутрин казаха ,че имали 3 варианта - щафетен принцип, прекратяване на стачката и запазване на стачната готовност.

# 9
Да се запиша в новата тема........
Ние учим от три дена,вчера ги водиха на театър по случай празника!

# 10
Аз съм изпуснала бая теми, ама то какво ли да пиша. Нашите си стачкуват и туй то. Детето откачи вкъщи.

# 11
Не знам за вас, ама при нас във вторник децата са вече на училище.Поне началния курс.

# 12
При нас няма промяна в положението - вкъщи сме си и не знам докога. Close

# 13
КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА ЗАНИМАЛНЯТА ЗА ИЛИ ПРОТИВ.БАТКОТО Е ПЪРВОКЛАСНИК И СЪМ ГО ЗАПИСАЛА НА ЗАНИМАЛНЯ ЗА ДА МОГА ДА ГЛЕДАМ СЕСТРИЧКАТА КОЯТО Е НА 6М. НО СИ МИСЛЯ ЧЕ НИКАКВА РАБОТА НЕ ВЪРШАТ ТАМ.

# 14
КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА ЗАНИМАЛНЯТА ЗА ИЛИ ПРОТИВ.БАТКОТО Е ПЪРВОКЛАСНИК И СЪМ ГО ЗАПИСАЛА НА ЗАНИМАЛНЯ ЗА ДА МОГА ДА ГЛЕДАМ СЕСТРИЧКАТА КОЯТО Е НА 6М. НО СИ МИСЛЯ ЧЕ НИКАКВА РАБОТА НЕ ВЪРШАТ ТАМ.
не бих го пуснала при положение че съм в къщи.ние сме догодина  сестра му тръгва тогава на детска и п ак не бих го пуснала Peace

# 15
Аз моя съм го записала на занималня в училището, където учи, въпреки че и аз съм вкъщи с бебе.
В няколкото дни, в които ходи преди да започне стачката, беше много доволен - освен учене имало и игри, дори ми се караше, че го взимам твърде рано.

Каква работа искате да вършат там? В нашата занималня пишат домашните, след което рисуват или играят на различни неща.

# 16
  • Карлово
Ако си организирана по-добре го остави и му помагай ти в къщи. Аз лично не бих се справила с моята първокласничка. Много се разсейва с тези еднообразни бастуни, плаче като не успява от начало да реди красиви цифри, иска на всяка цена да има печат на домашната, уж се упражнява цял месец с госпожата, която я гледа, уж имаше навици за задържане на вниманието от заниманията с музика. А бе, аз съм малко холерик и не бих и повлияла стимулиращо.

# 17
  • софия
еййййййййй , ма сте писалиииииииииииии, кога успяхте толкоз! Grinning

# 18
Ние имаме много домашни,не знам при вас как е  newsm78?!

# 19
  • София
Не знам - довечера ще видя. Нали ни е "първи" учебен ден.
Всички се оплакват, че децата са затрупани с домашни и препускат по материала. Ама то беше ясно, че ще е така.

# 20
Хлъц, Теди е на училище от вторник. Кеф. А защо не от понеделник? Както и да е.

# 21
Може би не в понеделник заради балотажа на изборите.
А аз имам чувството че само нашето училище още стачкува  #Cussing out  #2gunfire
И защо ни искаха пари за ремонти и тям подобни... то не остана време да учат в ремонтираната уч. стая  newsm78

# 22
Ами крайно време е.
Аз пък чух, че в някои училища стачката щяла да е на щафетен принцип
И, аз така чух. Но още не било сигурно, днес щяло да се рабере. При нас става въпрос за АнтимI.

# 23
  • Карлово
Ние имаме много домашни,не знам при вас как е  newsm78?!
Какъв е критерият за МНОГО???

# 24
  • някъде ... тук ...
Класната прати смс с програмата за вторник Simple Smile

Понеделник е неучебен заради балотажа Peace

# 25
  • Варна
Светлин от вторник също е на училище, погледнах сайта. Ще звънна по-късно на класната. Peace

# 26
  • Бургас
УРАААААА! И ние от вторник сме на училище. /понеделник е ден след балотаж/ А пък аз и на английски го записах от вчера! Ще му се разкаже играта на миличкия. Както свикна по цял ден ту пред компа, ту пред телевизора.....

# 27
Май при нас ще си останем вечно стачкуващи Confused Не виждам вероятност да почнат да учат.

# 28
  • София
И на нас днес ни съобщиха, че във вторник вече ще учат с програмата си за вторник редовно. Party
Обяснили са, че стачката не била приключила Thinking, но те взели решение, началният курс, поне, да започнат учебната си дейност. newsm78
Понеделник не са на училище и нашите, заради избирателните секции -отново. Wink

# 29
  • дядовата ръкавичка
Саши няма да учи в понеделник,  четвъртък и петък - ваканция 8-11 ноември - само за първи клас.  То и без друго на него вече не му се ходи на училище - скучно му било, "бебешки" неща учили.

Последна редакция: пт, 02 ное 2007, 16:52 от Айяла

# 30
запис

# 31
Надявам се да не е поредното "объркване", но преди малко се обадих на госпожата и най после чух това, което отдавна чакам. Вторник на училищееееее dancing dancing dancing smile3529

# 32
И на нас днес ни беше първия учебен ден след стачките и след като се върна от занималня продължи да пише взели са 8 станици по български  #Crazy и детето седна да дописва каквото не са могли в клас и занималнята да пише и с това приключиха с първата тетрадка в понеделник трябвало да носят номер две и парвата за да покажат дали са написали всичко! Виж още не съм я питала по математика до къде са? newsm78 Но за мен това е много материал!

# 33
- ваканция 8-11 ноември - само за първи клас. 

Е, добре де, при това положение няма ли да я съкратят тази ваканция!? Rolling Eyes
Ми, просто е безмислено да я има, при все, че почти не са ходили на училище. Thinking

# 34
Ето ни и нас след едни първи/пак/ учебен ден.
При нас нещата са спокойни и с материала и с домашите /6 модела на изречения/. Предполагам, че постепенно ще ускоряват темпото. Имаме нова госпожа на занималня. Супер стрнанна. В хода на разговора за стачката казах, че за нас ползите от стоенето вкъщи и почти безконтролното гледане на телевизия са смогването на четенето на  субтитри вече. Тя ме гледа странно, продължително и вторачено и май не ме разбра.

# 35
  • София
Ето ни и нас след едни първи/пак/ учебен ден.
При нас нещата са спокойни и с материала и с домашите /6 модела на изречения/.

Чак не повярвах - мислех, че ще има страхотно много за писане. Креми си написала всичко в занималнята, но то така или иначе не  беше много. Баща й я взема и не можах да говоря с госпожата от занималнята. Обаче ми се струва, че само ги пазят, а не се занимават с тях по материала. Питам Креми какво прави цял следобяд - ами написах си домашното и рисувах една картина - като знам, че домашното го е написала за 15 минути, не ми е ясно после (освен да беснеят) какво са правили. В тетрадките за занималня не беше писано нищо. Ще трябва да говоря с госпожата...

# 36
Етия, точно както си го представяш беше. Всеки със собствено мнение и посока в стаята. Две ако имаше седнали - добре.

# 37
Исках да питам ходещите на училище дават ли закуски на вашите деца при нас дават но са ужасни.( две тостерни филии хляб едната намазана с масло др. с пастет и залепени една за друга или с масло и смотано сирене или със някаква шунка но тя не ми вдъхва никакво доверие единствените неща които са дроби за ядене са кифличка с пълнеж или рогче.)

# 38

Зависи от госпожата в занималнята.Ако си върши работата съвестно е добре. За мен там не е място, където само да си напишат домашните и научат уроците. Необходимо е на всяко дете да се дават индивидуални упражнения по различните предмети в зависимост от това къде точно среща трудности. Също занималнята е място, където децата разменят информация според интересите си.Така научават интересни допълнителни знания.

# 39
Здравейте в новата темичка  Peace
Ние нямаме много домашни, но пък сме правили диктовка по математика  Rolling Eyes
Госпожата предупреди,че във вторник ще правят и контролно - диктовка по писане - разните му ченгелчета, лулички и чертички.Да се упражняват каза.
За закуските- дават им, но моят син не е очарован. Давали им по една филия с различно намазано и сок или айран.
От занималнята се отказахме - не иска да ходи.

# 40
И ние се отказахме от занималнята,съвестно ми ,аз в къщи,той там!Не Naughty

Обаче от вчера е болен,днес е доста зле и ми е едно сконфузено! Tired

# 41
  • София
Ох, ако имам възможност няма да ходи на занималня, но няма кой да я прибира на обяд.

Креми се опитва да кашля и аз съм в тих ужас - дано да се размине работата, че при нея като тръгне няма спиране.  Пак е при мен в офиса. В петък попълва някакъв лексикон и на мястото където пише - Кое най-много мразите да правите - беше написала - Да стоя на мама и тати в офисите.

Още сме без закуски(неизвестно кога ще имат), в петък бяха и без стол. Дано тази седмица вече поне малко се канализират нещата.

# 42
  • Варна
Тази година не спряха ли полагаемите закуски по програмата?

Утре започваме втора смяна.

# 43
Ние имаме закуски,но до този момент по разбираеми причини все още не сме ги вкусили!

# 44
При нас няма никакви закуски, което е добре, защото си представям какви биха били, ако ги имаше. Иначе обучението им е целодневно, до 16 часа и обядват там, обядът е 9 лева на седмица.

Днес ни беше първият ден, учителката ми се видя нещо притеснена, кофти че след цялата тази стачка май нямаше никакъв положителен ефект Confused

# 45
Тази година не спряха ли полагаемите закуски по програмата?

Утре започваме втора смяна.
Е ако искаш да ходи на занималня кога ще е тя???? аз знам че 2 ра смяна са от 2 ри клас на горе newsm78 #Crazy

# 46
  • Варна
Тъй като училището ни е и гимназия и капацитетът му е недостатъчен първокласниците да са само първа смяна, учим и 1-ва и 2-ра. Занималнята е в обрътната. Значи сега тези, които ще ходят на занималня, ще са предиобед. Heart Eyes

# 47
  • дядовата ръкавичка
- ваканция 8-11 ноември - само за първи клас. 

Е, добре де, при това положение няма ли да я съкратят тази ваканция!? Rolling Eyes
Ми, просто е безмислено да я има, при все, че почти не са ходили на училище. Thinking

И на мен тази ваканция ми се струва излишна. Не знам как ще е при другите училища, в които тепърва започват да учат.

Саши е на частна занималня "Абагар", но не му се ходи особено. Казва, че било много шумно и не можел да си пише домашните. Ще имам разговор с учителките от занималнята по този въпрос скоро  Naughty.
Ако имах възможност да го прибирам след училище не бих го оставила на никаква занималня, обаче.

За закуските - казаха ни, че от тази седмица ще има, и нямам идея какви ще бъдат. То ако е това, което описвате, май е по-добре без тях.

# 48
  • Карлово
Закуските са отвратителни. От четвъртък дават закуски и аз в петък се подведох та не пратих от къщи нещо, за да не и тежи раницата. В крайна сметка на обед се прибра не закусвала, с главоболие и някаква кифла, която и кучето не ще. Казах и да ги отказва и да пие само чайчето.
Скоро слушах по телевизията някакво предаване за тези смешни закуски. Предлагат се 3 варианта - 1. да отпаднат;
                   2. министерството да вдигне отпуснатата сума за закуска;
                   3. родителите да доплащат за по-качествена закуска.
Едно близко детенце пък като си сложило неизпитата боза в раничката, капачката се отворила и всички учебници познайте как изглеждат.

# 49
  • Карлово
Ако дадат ваканция сигурно ще изтърсят едни яки домашни, да наваксват пропуснатите уроци.

# 50
Закуските са отвратителни. От четвъртък дават закуски и аз в петък се подведох та не пратих от къщи нещо, за да не и тежи раницата. В крайна сметка на обед се прибра не закусвала, с главоболие и някаква кифла, която и кучето не ще. Казах и да ги отказва и да пие само чайчето.
Леле, аз сега разбрах от къде се е появила онази половин баничка (очевидно разрязана с нож), измежду учебниците на моичкия, "увита" в късче хартийка и ронеща нещо подобно на извара.....

# 51
При нас до сега е имало само филии и сокчета в чашка  Rolling Eyes

# 52
Ние имахме в петък кифла, но си я занесъл в къщи, а аз вечерта се чудих как да изпера омазания анцунг.  newsm78.

# 53
А при нас не дават нищо за пиене.

# 54
  • София
А при нас не дават нищо за пиене.
Нито за пиене, нито за ядене даваха досега. Но ние сме учили само 1 седмица де, ще видим от утре какво ще дават.

Моята щерка не иска да носи сандвичи от къщи - щяла да си купувала си от лафката. Иска ми пари и за топъл шоколад от автомата-а.
Сега се чудя по колко пари да и давам на ден. Като не и дам аз - децата и купуват  Embarassed А не ми се иска да я уча да носи пари в нея. чудя се по 1 лв. дали ще и е достатъчно? newsm78

# 55
Достатъчно е,не бива да си купуват боклуци!

# 56
На моето хлапе му давам по 1 лв. на ден, който си го връщаше обратно вечерта. Но в петък ми заяви, че не му стигат паричките вече и трябва да му давам повече. Е, какво, отишъл на лавката, решен да си купи нещо и се оказало, че освен за солети или царевични пръчици, които по принцип не яде, за друго не му стигнали парите и той се отказал да купува - пак си върна левчето!

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 13:28 от STV

# 57
Докато учеха в нашето училище (всичко на всичко 1 седмица след 15 септември) нямаше нито стол нито закуски и на 3-тия ден моята щерка ми каза, че другите деца си купували неща от лавката и ме попита миловидно имам ли в момента парички да й дам за да си купи и тя нещо - чак ми стана мъчно че не съм се сещала да и давам и веднага и дадох 1 лев.
Обаче дяволчето се оказа че е разиграло театро пред мен  Twisted Evil вечерта каза ами купих си хрупани (незнам какво имаше пред вид под тези хрупани - явно някакви "боклуци" - junk food) дъвки и никакво ресто,  на другия ден пак същото и на третия ден наказана без пари.
Обаче какво беше учудването ни вечерта като я взимахме като ни изръси че трябва да дадем 1 лев на ей онова момиченце...защото тя взела назаем от нея  #Crazy
Досега от 1 лев ресто не е връщала, незнам какво си купува но по мои сметки 1 вафла и 1 дъвка не може пък да струват 1 лев - ама какви са тези цени в училищните лавки  Thinking или пък не и връщат ресто  #2gunfire или моето ангелче нещо ме будалка  Outta Joint Как да разбера истината незнам  Crossing Arms

# 58
  • София
Христина не взима на заем. Като няма пари децата я черпят - тоя и купил топъл шоколад, оня и купил Кубети /това е новата мода сред децата/, трети и купил дъвка. Като направих сметка установих, че с 1 лв. не могат да се купят кой знае колко неща.

# 59
Ами какво да ти кажа моето също ресто не връща за 1 лв си взима 2 мури  трио те са по 50 ст
а един ден  си зел 1 мура и вика мамо имам ресто  викам какво си взе че и ресто си имаш  че знам ако не са 2 мури ще е кит кат и мура  и  той: ми 1 мура и 8 кибрита #Cussing out #Cussing out #2gunfire #2gunfire #Crazy #Crazy #Crazy newsm78 newsm78 едно дете колкото е дребно толко и вредно по голямо от моето с 2 г му казало да иде да вземе  и да му даде зада си палело огън #2gunfire #Cussing out от тогава никакви пари или ако му дам го карам да ми показва за какво са отишли.Мамчета внимавайте   и ги разпитваите ,че те са толкова хитри #Crazy newsm78 пари на заем не е искал но  е давал Tired

# 60
До сега не съм давала пари, не ми е и искала.
При нас първокласниците не ги пускат да ходят в училищната лавка, може би от съображения за сигурност  newsm78 не съм питала. През едната седмица, когато ходи на училище и слагах сандвич, вода/сок, плод, солети, не се е оплаквала да е останала гладна Wink
Ще видим как ще е, като тръгне от утре.

# 61
До сега не съм давала пари, не ми е и искала.
При нас първокласниците не ги пускат да ходят в училищната лавка, може би от съображения за сигурност  newsm78 не съм питала. През едната седмица, когато ходи на училище и слагах сандвич, вода/сок, плод, солети, не се е оплаквала да е останала гладна Wink
Ще видим как ще е, като тръгне от утре.

същото е и при нас.

# 62
Ей, като прочетох това с кибритите направо ми прескочи сърцето с един удар!
Да си призная, в нашата лавка цените ми се видяха малко височки. Тъй като в петък не се сетих, а днес не са на училище, още утре ще проверя точно асортимента и цените в лавката. Едно време, родителите ми даваха по 30 ст. за половин баничка и алтай - и друго не си и помислях да купувам. Мисля така да постъпя сега, пък да видим какво ще се получи. Ще си набележим заедно нещата, за които ще му давам пари и ако иска нещо друго - когато се прибираме - тогава  Naughty

# 63
Ей, като прочетох това с кибритите направо ми прескочи сърцето с един удар!

а ти какво мислиш ми стана на мене добре че поне ми казва всичко та ми обясних доста д обре какво означава това   доста ми костваше обаче.Ами как може да продават кибрити на малки деца не ми стана ясно   цигари не дават а кибрити да че някое дете така може да запали блок #2gunfire #Cussing out #Crazy Sick

# 64
При нас децата ходят под строй до столовата с госпожата и там похапват през голямото междучасие. Не ги пускат сами да се разхождат. Даже в петък били наказани и ходели два пъти до стола, защото не знаели как да вървят в строй и да не вдигат шум по коридора  Shocked

# 65
На Ники днес му е първи следстачков учебен ден, тръгна силно ентусиазиран, пък да видим как ще се върне.
Дано не ги претоварят много сега дечицата за сметка на принудителната ваканция.

# 66
  • София
Я кажете вие водите ли децата до класната им стая или ги пускате от входа сами?
В нашето училище ни бяха казали, че първия 1 месец, докато свикнат децата, родителите ще влизат с тях до стаите.
Днес обаче охраната е забранила на мъжа ми да влезе с Христина до стаята. Аз малко се притесних сутринта. Все пак децата са загубили и малкото навици, които добиха за 1 седмица през септември...

# 67
Я кажете вие водите ли децата до класната им стая или ги пускате от входа сами?
В нашето училище ни бяха казали, че първия 1 месец, докато свикнат децата, родителите ще влизат с тях до стаите.
Днес обаче охраната е забранила на мъжа ми да влезе с Христина до стаята. Аз малко се притесних сутринта. Все пак децата са загубили и малкото навици, които добиха за 1 седмица през септември...

Учителката ги чака във фоайето...

# 68
  • Варна
И наш Светлин вече е на училище. Като гледам часовника, сега трябва да започва първия час, макар да го заведох в 12.30-нулев час ЗИП инф. технологии. И той беше ентусиазиран. Да видим. Очаквам повечко домашни... Thinking

# 69
  • София
И в нашето училище от днес не ни пускат да влизаме с децата.
Парички и давам, но само за топли напитки. Имат машина на коридора и тя си взема чай, мляко или какао.
Предпочита да и давам левчета, за да и връща ресто.
Вафли и сухи пасти и слагам в раницата, т.к. не би успяла да се класира на павилиона.
За безпл. закуски казаха,че би следвало да има, но кога и какви .......

# 70
И при нас учителката ги чака във фоайето, само дето то е доста малко и през студените утрини става тарапана от деца и родители и е доста хладно при непрекъснато отваряне на вратата - дано по нататък децата сами да си влизат в стаята - така ще я придружаваме до входа и ще се освобождаваме веднага след това, а сега понякога се налага да чакаме учителката по 15-20 мин.

# 71
Моят хубостник да вземе днес да се хване с едно другарче и да тръгне да ходи с него в тях,защото ..............не знам защо newsm78 и ми звъни майката на другото дете,аз откачих,а баща му го чакал от пред,малкият явно не го е видял и драснали!!!! ooooh!

А госпожата къде е гледала #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 72
Леле, Маргало!!!!!!!!

# 73
  • Варна
Ама майката откъде ти се обади? Вече от тях или още в у-ще? Ужас.

# 74
Нямам думи! пак че са се свързали с тебе... моята щерка не ми знае номера на телефона, само домашния, явно трябва да научи и мобилния  Thinking

Искам да попитам обаче - с тия всичките закуски и похапки от лафките не се ли притеснявате как ще изглеждат децата след 2-3 години? С когото и да се заговоря, наблюденията са едни и същи - между първи и 4ти клас затлъстяват (задълго, да не кажа завинаги) над 70% от момичетата. То стига да се огледаш в двора на кое да е училище....
Моята дъщеря винаги е била слаба, с "право черво", и никога не сме се притеснявали за храненето и. Само дето през последните 2-3 месеца е направила едно целулитно шкембе, каквото аз така и не съм имала, а никога не съм била от слабите. И сега вече ограничавам сладкото до плодове+1сладолед на ден, и никакви други гадости. И по няколко пъти на ден казва: мамо, гладна съм! направо избеснявам вече... Вие имате ли си такива притеснения?

# 75
  • Варна
Светлин е много злояд и може да се тъпче само с шоколад, ако зависеше от него. Rolling Eyes Не е пълен, нито слаб.

# 76
  • София
 Точно си говорихме сутринта с една приятелка, че ще огранича яденето. То не е ядене в училище не е чудо. Ако е вкъщи няма да изяде и половината. Не че токова е гладна, колкото - всички ядат нещо, всички си купуват нещо и... тя така ooooh!

# 77
Моят хубостник да вземе днес да се хване с едно другарче и да тръгне да ходи с него в тях,защото ..............не знам защо newsm78 и ми звъни майката на другото дете,аз откачих,а баща му го чакал от пред,малкият явно не го е видял и драснали!!!! ooooh!

А госпожата къде е гледала #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Ето  това ме притеснява и мене като тръгне да не духне с някой на някъде #Crazy #Crazy #Crazy много е податлив и незнам SickМОРСКА ЖЕНА моя е също злояд въпреки перфектните мерки но има ли течен шоколад в нас само на това кара.Да ама не аз вече не взимам Wink Blush Mr. Green Heart Eyes Mr. Green Heart Eyes Mr. Green Mr. Green

# 78
Тъкмо писах сега в друга една тема по въпроса за лавките.Малкото дни,в началото на годината,когато моят първолак ходи на училище,възпитателят от занималнята ги водеше под строй в стола,проверяваше им купоните и им помагаше с носенето на таблите-много съм доволна от храната и от това,че възпитателят не ги оставя сами да се оправят с обяда.От лавките беше си вземал само някакви сокове и мляко от машината.Слагам от вкъщи черна питка,защото там има само бял хляб.
 Така де,обаче отивам днес да го нагледам на обед,че нали си е пак като пръв учебен ден и да купя купони за седмицата.Реших да не вземам от нас нещо за обяд-щях да купя от лавките.Имат 4,та все щях нещо да харесам.Да,ама не.САМО боклуци.Ама боклуци,ви казвам.Единствената непакетирана гадост бяха някакви подобия на пици и вчерашни(или оняденшни-така ми изглеждаха!!!)баници.Ми направо се възмутих.И бегом при възпитателя,да се оплача,а там още родители.На висок глас се изказах за пълната отврат в лавките и всички бяха съгласни.Решихме да се организираме и да направим подписка срещу това.(Аз съм луднала на тая тема,защото правя подписка и в яслата,за промяна в менюто Mr. Green...)

# 79
При нас първолаците не ходят сами из училище само в техния коридор а лавките са в другия край на училището  и аз не давам пари той закусва сутрин в къщи  и даже закуската която му дават я носи слагам само по нещо сладко  в чантата .Ама има доста движение така че изразходва това което е изял днес например имаха два часа народни и сега в 16.30 пак имат репетиция.

# 80
Абсолютно същата работа в нашата лавка както вече писах само безкрайно нездравословна храна  #Cussing out и то с някаква небивала надценка  Money
Моята щерка не обича сладко, лятото съм я молила за сладолед от неудобство че аз ям а тя не  Embarassed, обаче тя не ще и това е. От време на време я избива на ядене на шоколад и може да изяде цял и аз се съгласявам поне 1/2 да е, но знам че после поне 1 месец няма да близне друг.
Досега ми е казвала че е гладна като вълк много рядко - я има 10-тина пъти, а на въпроса дали е гладна заявява едно голямо НЕ, та засега не се притеснявам за наднормено тегло, но пък съм чувала че понякога страшно злояди и направо хърбави деца, после стават доста закръглени, но дали ще стане така кой може да каже  newsm78   Thinking

# 81
Нашата госпожа ме хвана днес и около половин час ми разказва как я боли главата и че децата са забравили всичко  Rolling Eyes
Днес са провеждали час по физическо "на сухо"  Joy
Учила ги е как да се събличат и да си сгъват дрехите и как да си обличат екипа и гуменките.  ooooh! Какво е колонка и редица.
Вече имаха диктовка по математика, а утре ще имат по писане  Shocked
Взели са всички елементи по писане и са на 5-цата по математика. Имат домашни, но не много.
Днес са имали пържени филии с яйца и сок за закуската в 10. По този повод ми казаха да напиша декларация към какво е алергично детото ми.
Днес пробвах и лавката - купих си кафе и вафла - не са много високи цените.

# 82
А,забравих да спомена,че на всичко отгоре цените в лавките са доста високи.Това още повече ме ядоса Confused

# 83
  • Варна
Ще откача. Светлин не си затегнал хубаво шишшето с вода, шибнал го при учебниците, не си прибрал учебниците в пликовете и може да се досетите как взичко е станало на...да не казвам. Сега суша тетрадки и помагала под климатика. ooooh! ooooh! ooooh!

# 84
И при нас уж не можели да излязат сами,има бодигард,с госпожата са навсякъде! ooooh!

Аз бях на фитнес и ми звъни майката на въпросното дете,че току що върнала моето в училището #Crazy

Да ми обясняла жената,че всичко е било на ред! Против съм за телефоните,ама днес направо ми избиха балансите,не знам как да процедирам!!!! newsm78

# 85
Здравейте, мами! Моят първолак е странен случай - в училище не иска да ходи, плаче пред стаята и се дърпа...госпожата ме кани да седна в часа, за да се успокои той....е, да, но не ми се ходи пак на училище - пък и докога така  newsm78 Вие имате ли такива проблеми?
А и децата го гледат и се подсмихват - ще му викат ревльото до 12-ти клас. А в къщи е най-отвореният - отговаря, не ме слуша, налага се, не се съобразява с правилата и трябва да му повтарям по сто пъти нещо. Иначе, е много умен. Смята много добре, рисува страхотно, но МРАЗИ училището и иска само с мен. Не иска да остава сам изобщо... Дайте ми моля, съвет как да се справим.

# 86
Лелееее,е това не мога да си го простя.
Да пишете от петък в новата тема,а аз да не знам. ooooh!

Ама ето ме и мен.
Така.
Сега да се отчета.

Данислав е от днес на училище. Тръгна и на платената занималня,която се води от ...неговата класна.  #Crazy А уж ни казаха,че ще е забранено това,за да не се води подкупване на класната.
Доволен е. С удоволствие ходи. Но все още пише много бавно.
Незнам вече какво да правя. Пише много хубаво и старателно,но ужаааааасно бавно. И все не му стига времето. Какво ли ще бъде като ги засилят за наваксване на материала... ooooh!

# 87
При нас друго двайсе, пратих го днес младежа за първи ден на училище, той ми се обажда на обяд да ми каже, че всичко било наред, но били започнали от петък  #Crazy  А на нас никой не ни е казал, нито с обаждане, нито с смс, направо избеснях.  Twisted Evil

Иначе всичко наред, моят сладур лесно не се стряска, набързо свършили първата тетрадка по БЕЛ и той има да наваксва, но не се е трогнал особено. Така че всичко може да се каже, че е наред. Само дето нямат нито безплатна закуска, нито има той купони за стола (защото само в петък ги продавали, а той тогава не е бил там #Crazy), ще трябва сандвичи до края на седмицата да нагъва.

# 88
Тази вечер имахме родителка среща - децата от утре започват да пишат букви и да отбелязват гласните и съгласните в думите.  Rolling Eyes

# 89
  • София
Като за пръв ден нямат много домашни,поне не повече от преди стачката(всъщност не мога да съм много сигурна,защото баща и я взе,а той няма навик да пита)Днес са взели "У" и 0,Криси засега с математиката се справя,но с българския  ooooh!.До преди малко ми обяснява че "обувки","ограда" започват с У,даже в тетрадката беше написала "убувки" #Crazy.Главата ме заболя,как ли не и обяснявах,накрая каза че е разбрала ама подсмихвайки се  Thinking
От утре отново тръгва бусче,трябва да сме пред блока в 7,15 ч.

# 90
Добро утро от мен!
Нашите домашни ми се струват много малко дори - няколко реда дневно.
Парите - давам по 1лв, не си го е харчил в училище, или остава за другия ден или след училище си купува нещо.

# 91
  • софия
Добре че децата тръгнаха на училище, че иначе щяхме да се забравим----сега темата как се раздвижи....

На мойта госпожица не има дават много домашни - както преди стачката са си.
Колкото и пари да и дам толкова харчи - обяснявам аз че не на всяка цена да изхарчва, ама едва и ме чува, иначе ми дава пълен тчет.
Вчера още на занималнята всичко си беше написала и понеже била старателна госпожата каза да не я закакчам вкъщи  -  нека играе-така ми каза......

И всички бяха доволни - но не и  компютара Mr. Green, разказаха му играта...........

# 92
  • София
И нашата всичко си беше написала на занималнята(не че беше кой знае колко, но все пак). Дано да продължава така, че в къщи за нищо няма време. Снощи в 9.30 вече спеше.
Следобяд има английски и аз естествено забравих да я подсетя и сега детето е без учебници. Разсърди се в колата, че аз съм виновна - "знаеш ли госпожата как се кара на тези дето си забравят".
Вече ще я оставям съвсем сама да си приготвя раницата, та поне като й се карат тя да си е виновна и да се старае вечер повече - не да разчита на мама(дето по-голям заплес и от нея станала ooooh!).

Накарах мъжът ми сутринта като я оставя да пита - до Коледа никакви ваканции, а май ще им вземат и междусрочната.
Аз предпочитах сега да са по-натоварени известно време, но да си имат ваканции. Ама мен никой не ме пита.

# 93
  • някъде ... тук ...
Здравейте и от мен Simple Smile
Моят първокласник вчера не успял да си доочертае фигурите и да ги оцвети, защото децата го занимавали. Те си били свършили домашното. Иначе написал редчетата с ченгелчета и минуси. Снощи очертава до 10, накрая мрънкаше "Спи ми се, спи ми се". Иначе не можеш да го накараш да легне. Остана оцветяването, но обеща днес след като напише новите домашни, да си го довърши и него.
Ще видим колко ще изпълни обещанието. Предупреден е, че няма да ходи на таекуондо, ако не си пише домашните в занималнята Twisted Evil

# 94
  • София
Вчера съм направила голяма глупост. Embarassed
Сложила съм в раницата на госпожицата газирана вода /ами като пише на етикета само трапезна/ а аз гледам да е по-малко шишето, за да и е по удобно.
И се мъчила горката  newsm78, като не се сеща да си сипе нормална от чешмата им.
А днес сутринта се оплаква, че и гърло я боли. Mr. Green
Забелязвам, че започнаха да попрескачат материала  в тетрадките  #Cussing outи през почивните дни ще трябва да се набляга на пропуснатите задачи.

# 95
Маргало,аз направих следното-купих му най-обикновен телефон,ама най-,най-.От една промоция-една моторола за 19 лв.С предплатена карта-има лимит-5 лв на месец-ще рече,че има само,колкото да ми се обади,ако има наистина защо и го държи само на вибрация,за да не звънне по време на час по грешка(не мога да разчитам,че ще се грижи и за това Laughing.Не го вади от раницата,пък и да го извади ми е все едно,ако го счупи или някой му го вземе(няма да ме е яд-евтин е.Разбира се,той не знае,че на мен не ми пука Wink).Важното е ,че батерията му държи до 8-9 дни.Много мислих,но след подобен на твоя случай,реших се и купих.

# 96
Маргало,аз направих следното-купих му най-обикновен телефон,ама най-,най-.От една промоция-една моторола за 19 лв.С предплатена карта-има лимит-5 лв на месец-ще рече,че има само,колкото да ми се обади,ако има наистина защо и го държи само на вибрация,за да не звънне по време на час по грешка(не мога да разчитам,че ще се грижи и за това Laughing.Не го вади от раницата,пък и да го извади ми е все едно,ако го счупи или някой му го вземе(няма да ме е яд-евтин е.Разбира се,той не знае,че на мен не ми пука Wink).Важното е ,че батерията му държи до 8-9 дни.Много мислих,но след подобен на твоя случай,реших се и купих.

Мисля и аз да се преборя с баща му,защото той е абсолютно против и да направя нещо такова Peace

А моят тая нощ стана още по зле-кашля бе направо ужас,много ми е притеснено.Той кашля от миналата седмица,мислех си че го позадържах,но.... ooooh!  ще го водя днес на лекар Tired

# 97
  Има такъв грип,Маргало.Почва само със силна хрема и почти без Т.После се почва едно кашляне и бухане...моите и двамата,кашлят лошо.Вече втори сироп сменям.Уж се подобряват(малкият даже го бях спряла за малко от ясла),но още кашлят,дори през нощта...а вторият сироп свършва...какво е това чудо-незнам.Двама лекари ги слушаха-казват,че на слушалките не се чувало нищо,а и не е от сух въздух-овлажнявам го в стаята,където спят... newsm78
  Дано се оправи бързо момчето ти и успех в "преборването" за телефона-аз,заради това,че купих,сега съм 100 пъти по-спокойна.

# 98
Вкарвайте в употреба чая от дюли или семки от дюли.

# 99
  • Карлово
И лимони, ударна доза сок от лимони.

# 100
... Моят първолак е странен случай - в училище не иска да ходи, плаче пред стаята и се дърпа...

Може да говориш с госпожата дали ще му позволи да си носи сега в началото някаква любима вещ от вкьщи. Може би , като си има нещо свое и любимо ще е по спокоен.
Яна пьрвата седмица си носеше една любима играчка ( но госпожата им беше разрешила) и някак по-лесно свикна с новата среда.
Може , ако има телефон да му звьниш всяко междучасие ( една седмица примерно ) , за да го питаш как е минал часьт , да му кажеш че го обичаш и мислено си с него.
Дано все пак детенцето бьрзо да се приобщи кьм класа и по-лесно да се раздели с тебе   Hug 

# 101
Майка ми се обади днес да съм сваряла някакви шушулки  newsm78 ама от какво бяха,щяла утре да ми донесяла,слагали се 3-4 в 1 литър вода,тя пила и се случило чудо Crossing Arms

Аз  такива неща правя, но нещо за което не съм чувала ме е страх да го прилагам на детето! ooooh!

# 102
... Моят първолак е странен случай - в училище не иска да ходи, плаче пред стаята и се дърпа...

Може да говориш с госпожата дали ще му позволи да си носи сега в началото някаква любима вещ от вкьщи. Може би , като си има нещо свое и любимо ще е по спокоен.
Яна пьрвата седмица си носеше една любима играчка ( но госпожата им беше разрешила) и някак по-лесно свикна с новата среда.
Може , ако има телефон да му звьниш всяко междучасие ( една седмица примерно ) , за да го питаш как е минал часьт , да му кажеш че го обичаш и мислено си с него.
Дано все пак детенцето бьрзо да се приобщи кьм класа и по-лесно да се раздели с тебе   Hug 
След хиляди обяснения, че не е редно да го прави, ми обеща по мъжки и днес...чудо - влезе спокойно в класа (госпожата е много разбрана, спокойна, уравновесена и го посреща внимателно) и не е имало никакви проблеми, а даже госпожата каза, че са се гонили с още 3 деца в стаята и са били палави  ooooh!
Момичета, нашата госпожа изрично ни предупреди да не даваме пари - купуват си само бонбони, чипс и се наливат с кола. Аз му слагам нещо за закуска - вафла, кроасан, сандвич и сок или вода. Той не си яде закуската, която им я дават - днес имало филия с пастет, но той обичал само този в къщи  Rolling Eyes

# 103
  • Sofia
Вкарвайте в употреба чая от дюли или семки от дюли.
Мъргало, това е нещото което ще ви помогне, повярвай. Детето още миналата седмица се зарази с нещо подобно и кашляше като магаре, след като изпи сироп и половина без никакъв резултат помолих баба и да ми даде от нейните илачи. Не точно чай, но пак дюля сама си го е правила нещо като желе от семките за кашлица и понеже дребната и на мен ми лепна гадната кашлица, а аз не мога да пия сиропи в момента се оправих за 3 дни само с дюлята.
Иначе аз се чудя защо я пращам на занималня да ви кажа. Като отида в 3 часа да я взимам нищо не е написала, всички деца са разсеяни и си говорят, а госпожата чете книжка и все едно нищо не се случва около нея. Станали са някакви размествания очевидно, защото старата госпожа от занималнята изчезна или е напуснала или са я уволнили по време или след стачката, представа нямам ама нещо контрола ми се вижда нулев.
С домашните я карат много яваш-яваш по 2 реда на ден, че то аз докато си беше в къщи пишеше по 10-15 реда от един елемент.
Със ставането много тегаво я караме и аз и тя, сутрин едвам отлепя милата а си ляга в 7 и в 7,30 максимум е заспала, днес я заведох в 8 и се прибрах уж да си доспя 2 часа, кога се събудих то станало 3 часа следобед  ooooh!

# 104
Добро утро
Исках да ви питам вашите първолаци правят ли звуков модел на думите по БЕЛ ние правим второ контролно с тези Звукови модели а е толкова трудно като не знаеш да пишеш да ги направиш newsm78

# 105
  • София
Да, правят звуков модел на думите. Ама на щерката и е доста лесно още от предучилищната. В тази връзка мога да похваля госпожите от предучилищната - много стабилна основа дадоха на децата.

И аз малко се притеснявам с тези толкова малки домашни. Ами тя Креми ги пише за 5 минути и май не ги взема насериозно. Като слушам в другите училища по колко домашни им дават...не че искам супер натоварване, но все пак - домашно от два реда ми се вижда несериозно.

=^._.^= , снощи питам Креми - какво прави  Иван - ами дърпа ме за плитките - успокоих я, че момченцата така показват, че харесват момичетата Laughing

# 106
  • Sofia
Какви са тези звукови модели? Имам чувството, че съм записала детето в училище за бавноразвиващи се, днес им дадоха програмата, а учебниците не били още напечатани, питах тя печатницата редом с учителите ли е стачкувала та не е могла да смогне, отговор няма. Имаме учебник по БЕЛ и по математика, другите кога никой не знае.
А в програмата има час по НКГ, което ми е направо на китайски и не го разбирам, после ще попитам госпожата какво точно е, но съкращенията са направо потресаващи толкова не могат да изпишат целия предмет.

# 107
Добро утро
Исках да ви питам вашите първолаци правят ли звуков модел на думите по БЕЛ ние правим второ контролно с тези Звукови модели а е толкова трудно като не знаеш да пишеш да ги направиш newsm78
Трудно а???? а аз какво да кажа като не може ме да чете ме  още а задачите са ни всички с устно четене та аз трябва да чета а той да решава тъпо ми се вижда ама карай.Защо първо не ги учат да четат и пишат да могат после сами да се учат да си четат учебниците  бясна съм направо #2gunfire #Cussing out

# 108
Етиа, той я закача много ама и тя бойна девойката във вторника го ступа бързо. А разказа ли Креми какво на занималня са правили?
Аз се ужасих снощи баща му като ми каза, че госпожата казала  -  иван да си носи играчка! #Crazy

# 109
  • София
Етиа, той я закача много ама и тя бойна девойката във вторника го ступа бързо. А разказа ли Креми какво на занималня са правили?
Аз се ужасих снощи баща му като ми каза, че госпожата казала  -  иван да си носи играчка! #Crazy

В 17 часа ги заварих да си играят децата. Креми си е рисувала и е изрязвала един модел на мобилен телефон. Ясно ми е, че не могат от 2 часа до 18 часа да учат, но не знам дали въобще се учи. Казах й, че искам домашното първо да го пише в упражнителната и после начисто, ама си говоря на вятъра.

# 110
Не зная какво точно се крие под определението "звукови модели на думички", но при нас правят:
1. Разделяне на думичката на срички, като всяка сричка отговаря на квадратче от едно правоълъно поле;
2. Откриват гласните буквички в дума, която е представена като правоълъно поле, разделено на квадратчета, представляващи съответно броя на буквите в думата.
При нас предметите са написани на разбираем за децата език, няма БЕЛ и КНГ и АПЛГНЗ  #Crazy (последното си го измислих  Mr. Green) ами са с усвоими и не стряскащи за децата определения: Четене, Писане, Рисуване ... Така дъщеря ми се ориентира веднага в програмата  Peace
Аз да попитам при вас преписват ли децата едно от друго, защото по думите на дъщеря ми или други надничали в нейната тетрадка, та тя трябвало да си крие с ръка  Sick или тя хвърляла по едно око в тетрадката на съседското дете, защото се била заблеяла докато пишели и да навакса по бързо  #2gunfire
Ами това е много порочен навик преписването - непрекъснато говоря, че по-добре нищо да не направи отколкото да препише от друг и обяснявам последствията от това, но дали го разбира... А според мен има подход от страна на учителя да предотврати това, като разделя на колкони децата, но може би са още малки и ще се объркат  newsm78

# 111
 Аз пък искам да се оплача от това, че тъпите помагала не съвпадат с основните учебници. Все трябва да са помислили за това, като правят помагала за първолаци да ги съобразяват с нивото, до което са стигнали в спуснатите безплатни учебници на "просвета".И аз,като разгледах другите, видях,че нашите пак не са чак толкова зле. Thinking
 Искам и да се оплача от безумния размер и тежест на учебниците. Направо ми се скъсва рамото, като вземам сина ми от училище, а как би си носил раницата сам-незнам? Не че не може, силен е много,но ще се изгърби за нула-време. Ами може ли да запълниш цели,огромни страници с грамадни рисунки и разни неща за оцветяване(,които са по-бебешки и от тези в книжките за оцветяване, които му купувах като много по-малък), а да има само едно упражнение или дори само един ред за написване. Сигурно е предъвквана, че предъвквана тема,но много ме е яд.То бива "наливане на пари" в нечии джобове (ясно ми е к'ъв бизнес е това!),бива...ама наистина е безобразие!!! #Cussing out

# 112
  • Карлово
Я да ви питам за физическото. Колко часа седмично имат реално/ не само по програма/ и как го провеждат. Нашият салон бил малък, колкото класна стая и по изискване на ХЕИ да е последен час, като такъв с ниска натовареност се застъпвали по 4 паралеки в един час и естествено не можели да го ползват, също и със спортните площадки. Големите деца 2, 3 клас играели народана или баскет пък първолаците се гонят в едно крайче на училищния двор.

# 113
Я да ви питам за физическото. Колко часа седмично имат реално/ не само по програма/ и как го провеждат. Нашият салон бил малък, колкото класна стая и по изискване на ХЕИ да е последен час, като такъв с ниска натовареност се застъпвали по 4 паралеки в един час и естествено не можели да го ползват, също и със спортните площадки. Големите деца 2, 3 клас играели народана или баскет пък първолаците се гонят в едно крайче на училищния двор.
Тъкмо така е и при нас. И още една смехория(тъпотия!)-вчера,понеже и в двора не било удобно, отворили прозорците и цял час госпожата ги учила,вътре в класната стая,да се подреждат в строй.Голямо физическо,няма-що!

# 114
  • Карлово
За домашните направо почвам да се ядосвам с голямото писане на детето. То първо се упражнява в упражнителна, после по 20 реда в тетрадка с модели на буквите на Хермес и накрая и по 3 реда за всеки елемент в тетрадката за домашна. Моделите пък се разминават едното С е по-отворено, другото по-малко. Други деца имали тетрадки на ФЮТ, да речем, с по 3 реда за упражнение. smile3511 Ама че съм заплес, тази сутрин трябваше да говоря с учителката, че искам справедливост Веска да пише само по 3 реда, а я пуснах в двора на училището сама да влиза в клас. Пък и не я прибирам аз...... Пак ще пише  smile3523 до довечера.

# 115
 Я да се оплача и аз.
На моето хлапе първите дни след стачката почти не им даваха домашно и хайлазина се успокоил - грижи няма. Вчера се прибирам от работа - те на културно мероприятие с дядо си, а всички тетрадки и учебници с бележки за домашни и съответно не написани.  #Cussing out Снощи до 10 вечерта писахме и ревахме, имаше към 3 страници с "О"-та във всички тетрадки newsm78.
А днес сутринта за капак на всичко ни се откъсна дръжката на раницата Rolling Eyes. Тя че не беше нещо кой знае какво, (ама нали е със Спайдърмен) но очаквах да се разпори, да се развали ципа или нещо такова...
За физическото още незнам - миналия ден са събирали листа в двора на училището - страхотно раздвижване....

# 116
  • Карлово
Пак за физическото. Като попитахме на родителската среща има ли проект за промяна ни казаха, че няма пари. Ей това е. Ако ги водят някой ден на дълга разходка и щял да отпадне за месеца този час.

# 117
  • Карлово
Я всички тетрадки и учебници с бележки за домашни и съответно не написани.  #Cussing out Снощи до 10 вечерта писахме и ревахме, имаше към 3 страници с "О"-та във всички тетрадки newsm78.

Вие да не сте приготвили домашните за цялата седмица?!?
Щото ние се готвим ден за ден иначе както бавно пише ще си ляга все в 11.

# 118
Вие да не сте приготвили домашните за цялата седмица?!?
Щото ние се готвим ден за ден иначе както бавно пише ще си ляга все в 11.
Laughing Ами в клас бяха написали един, два реда в учебната тетрадка с буквички и госпожата сложила една любовна бележка да се упражнява повече (познайте защо Joy). По този повод  имаше в тетрадката с тесни и широки редове към страница и половина с написани в полето буквички, в учебната тетрадка трябваше да довърши страничката с о-тата до край, и в тетрадката по ЗИП БЕЛ имаше към половин страница. На всичко отгоре по ЗИП госпожата им казала да си напишат първите две странички с ченгели за домашно за вчера, на моят не разбрал, та вчера писа и тях. Имаше и забравени  плюсове, минуси и  задачки до 2 по математика. ... Та накрая  newsm45

# 119
А нашият заспива в 9 от умора два часа физическо в седмицата в салон и два часа народни и още два пъти па един астрономически час слетобяд народни и сме гроги.smile3507.

# 120
Ние имаме много домашни. Голямо писане пада. Днес за капак госпожата им дала за домашна задачи (0т "Задачи за първолаци"-Евелина Динева).В клас нищо не са решавали,първите им задачи за в къщи.
1+1=
2+1=
дотук добре,но
3=1+
2=1+
тук вече голям зор му дойде,как ли не обяснявах....
Имам чувството че ние ще сме учителите след тази стачка. Коментираме с другите родители че сериозно трябва да поговорим с госпожата.

# 121
Дорета, много бързо действат при вас! Shocked Ние си карама бавно/прекалено бавно за моите разбирания/. Наколко реда домашно и това е. Да не говорим, че госпожата от занималня не ми допада никак като подход. Абе... дано измисля нещо.

# 122
  • Карлово
Ние имаме много домашни. Голямо писане пада. Днес за капак госпожата им дала за домашна задачи (0т "Задачи за първолаци"-Евелина Динева).В клас нищо не са решавали,първите им задачи за в къщи.
1+1=
2+1=
дотук добре,но
3=1+
2=1+
тук вече голям зор му дойде,как ли не обяснявах....
Имам чувството че ние ще сме учителите след тази стачка. Коментираме с другите родители че сериозно трябва да поговорим с госпожата.
Това добре, а ние имахме /замествам квадратчетата с х, че не зная как се поставят/
х+х+1=3
И детето казва 2+1=3, но не е. Та леля и и обясняваше тези задачи и други подобни.

# 123
  • Карлово
Нашата либерална госпожа пък на едно дете от класа писала отдолу ЛОШО и подпис, не само подпис?!?!? #Crazy Това дали е стимул да се упражнява повече? Rolling Eyes

# 124
  • София
Здравейте.Отдавна не съм писала в темичката,горе-долу от 15 септември Laughing
То и нямаше за какво де.Ама сега да се включа,колко съм щастлива ,че бях записала детето си на частната занималня до училището.Толкова добре ги подготвяха през цялата стачка.Бавно и славно стигнаха до числото 7,задачки до 20 правеха,писаха на ръкописно "ам,ъм,ум,ом" и обратното "мо,му,ма,мъ",сума ти песнички и стихчета на руски научи (понеже и училището и занималнята е с руски).Сега в училищните часове по математиката взеха 2-ка и моята се справя добре,но това е защото ги учиха на друго място.По български,честна дума,не знам какво взимат в момента. EmbarassedНякак си така се оставих ,че в занималнята се оправят много добре,че само питам какво не е направила,а това обикновено е някаква рисунка,която трябва да се довърши.
Госпожата в занималнята споделя,че дечицата,които не са я посещавали през стачката, сега по-трудничко се справят - просто им разказаха играта ,да ви кажа,учителите с тази стачка.И много се съмнявам,че бих могла да се справя да подготвям детето по уроците,ако беше се наложило.Аз не съм учила все пак за това,а и никак не ме бива с обясненията.

# 125
  • Варна
Нашата либерална госпожа пък на едно дете от класа писала отдолу ЛОШО и подпис, не само подпис?!?!? #Crazy Това дали е стимул да се упражнява повече? Rolling Eyes

Е, това си е гадно. Аз никога не съм писала лошо. Можеш повече, постарай се, опитай по-красиво...-това е начин за стимулиране, ама това лошо... Sad

# 126
Да се оплача и аз, откакто са започнали тази седмица моя младеж не е стъпал в тоалетната. А са сутрин от 8, вечер до 17,40...
Не иска да ходи и това си е. Та вечер като го взема, тичаме до първото възможно място където да свършим работата Sad
Лошото е че не е само той, по информация от други майки.
Обяснявах, обяснявах...-обеща че ще ходи, ама си остана само с обещанието Thinking

# 127
  • Варна
Дори и по малка нужда ли? Shocked

# 128
Да, изобщо не стъпва там newsm78

# 129
  • Варна
Мръсно ли е, неудобно ли му е, всъщност какво посочва като причина, трябва да има нещо. Да не го тормозят други деца?

# 130
Казва че му е неприятно, защото е мръсно. Не мога да изкопча повече инфо, но ако продължи още малко това, мисля да отида да я видя таз тоалетна..

# 131
  • Карлово
Отиди с него в тоалетната една сутрин като го водиш и на място ще разбереш причината. Не може така. Веска имаше психологически проблем като тръгна на ясла на 2, 6 години и там така ме накараха да седне да се изпишка ТАМ. От тогава няма проблем с чужди тоалетни. Само ми се оплаква, че са къси междучасията и не може да ходи по тази причина. Нашите тоалетни са нови от тази година ги ремонтираха, но колкото и да са стари, което според мене децата наричат мръсни все пак ги чистят и дезинфекцират.

# 132
Това с тоалетната е проблем и при нас.
Биляна каза, че нямала да ходи там, защото вратите не се затваряли и като минавали други деца надничали. Много е неприятно това, не може толкова време да се стискат децата. Моят съвет беше да ходи с още едно момиченце, което ще стои до вратата.
Аз искам да попитам при вас започнаха ли с безплатните закуски сутрин. Въпреки, че бях подготвена, че дават боклуци, не мога да се начудя как вместо да дадеш топъл чай, ще дадеш оцветено сокче от 10ст  newsm78.

# 133
Ако тоалетната е като нашите без врати и смърдяща го разбирам детето и по скоро трябва при директора  да отидеш че то така ще се поболее.
doreta и при нас ги дават тези задачи даже вече с 4 ама как да му обясня  този пример
празно квадратче = 3-1 ами човека почва от зад на пред и казва ами не може да се извади от 1 3 и не може да разбере че първото число е 3 и от него трябва да се вади абе #Crazy

# 134
  • София
При нас не се дават никакви закуски,но ние нямаме и стол.Вече 2-3 години нещо се ремонтира ли,какво ли...Но и в класната стая не им дават.Нали уж се полага на всички или аз се бъркам? newsm78
А и нашите тоалетни са много гадни,аз влизах да видя. Sick