Солена торта

  • 8 898
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 63
Здравейте!Някой може ли да ми каже как прави солена,палачинкова торта?
Благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 001
Правиш палачинките и после редуваш пластове със варени яйца,майонеза,лютеница,кисели краставички,кашкавал,шунка......въобще каквото ти роди фантазията.Вариантите са много.... Grinning
Аз лично харесвам най-много солена торта със шунка,варени яйца,майонеза,кис.краставички,царевица.Като я наредя я намазвам с майонеза и я поръсвам отвсякъде с настърган кашкавал.  Hug

# 2
  • Мнения: 63
Мерси за бързият отговор! Hug

# 3
  • Мнения: 22 867
Здравейте!Някой може ли да ми каже как прави солена,палачинкова торта?
Благодаря  bouquet


Radi_1, принципът са ти го написали, ако искаш прегледай и тази тема, има и снимки и предложения.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 294
Правиш палачинките и после редуваш пластове със варени яйца,майонеза,лютеница,кисели краставички,кашкавал,шунка......въобще каквото ти роди фантазията.Вариантите са много.... Grinning
Аз лично харесвам най-много солена торта със шунка,варени яйца,майонеза,кис.краставички,царевица.

Така я правя и аз палачинковата торта  Peace
Разликата - най отгоре заливам със сос бешамел и настърган кашкавал
и слагам тавата във фурната да се запече тортата и да се разтопи и
зачерви кашкавала. Става супер, моите в къщи много я харесват тази тортичка  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 224
Никога не съм правила такава торта,защото незнаех рецептата.Но сега мога да си я направя някой ден.

# 6
  • Мнения: 5 001
Никога не съм правила такава торта,защото незнаех рецептата.Но сега мога да си я направя някой ден.
Подходяща е за празници,като предястие например...

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Никога не съм правила такава торта,защото незнаех рецептата.Но сега мога да си я направя някой ден.
Много си изпуснала!  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 748
Малко по-различен вариант.
Правим печена палачинка:
В тава 30/40 разтопяваме половин пакет масло. От 4 яйца, 7 с. л. брашно, 0.5 литра прясно мляко и 2 ванилии забъркваме смес, която изсипваме в тавата с разтопеното масло. Пече се до зачервявяне 20-25 мин. Ако започнат да се образуват мехури се пукат с вилица. Вади се от тавата след като изстине. Може да си помогнете с лопатка ако някъде е залепнала. Слагате палачинката върху алуминиево фолио. Маже се обилно с майонеза, настъргва се кашкавал, варено яйце, колбас и кисела краставичка, колкото по- богато, толкова по-добре. С помощта на фолиото се навива на стегнато руло. Хубаво навивате ръбчето за да не стане рулото кухо. Престоява  2-3 часа в хладилника. Реже се на дебели парчета. Много е вкусно и ефектно за предястие. Съжалявам, че не съм снимала.
Палачинката стига за 6-8 порции., без да остава за допълнително, въпреки, че всички ще си поискат!

Последна редакция: нд, 04 ное 2007, 13:43 от macro

# 9
  • у дома
  • Мнения: 1 581
ето каква солена палачинкова торта направих вчера. получи се много добре.

за палачинките:
4 яйца, 1 ч.ч. прясно мляко, 1/2 ч.ч. брашно, щипка сол, щипка сода

разбъркваме яйцата, добавяме едно след друго млякото, брашното, солта и содата. пържим палачинките в тиган. преди да изсипем сместа, намазваме тигана с масълце.
за тази торта направих 2 дози палачинки, част от тях оцветих.

за плънката: сварени картофи, сварени моркови, сварени яйца, сварен грах, шунка, кашкавал, кисели краставички, 2 бр. майонеза
всички продукти ги нарязах с робота на много ситно, целта ми беше при разрязването да не се рони. разбърках добре. след това - палачинка, смес, палачинка, смес. завърших с палачинка.

покритие: 2 бр. майонеза, заквасена сметана, крема сирене, пакетче желатин (за сметаната и крема сиренето количеството е по желание, бяха останали от една торта и просто ги използвах).
разбърках продуктите добре, оцветих с малко сладкарска боя, добавих разтворения желатин, залях тортата и оставих в хладилника.


 

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Това ми е един от любимите специалитети и винаги ми се получава разкошна!!! Купувам готови палачинки от Фантастико, мисля че са 10-12 в опаковка. Притоплям ги леко на тостера и ми мазвам с масло да поомекнат. Взимам една майонеза, една лютеница/от по-тъмната, не тези на олинеза/, кисели краставички, натрошено сирене, настърган кашкавал, маслинки и някакъв свеж колбас - обикновено филе, нарязано на тъничко. И започвам да редя, с всякакви комбинации. Важно е сиренето да е хубаво, да не е солено. Мажа, клепам, най-отгоре слагам майонеза, отстрани също, наплесквам хубаво с настърган кашкавал и украсявам с маслинки. Досега не съм я запичала, но ще пробвам!

# 11
Става много вкусна, като се запече. Само искам да посъветвам тези, които решат да запичат палачинковата торта наистина да я полеят със сос Бешамел по този начин се запазват най- вече краищата на тортата да не станат твърди. WinkПък и става по- вкусна.

# 12
  • Мнения: 1 494
Аз правих скоро и то две. Бяха с готови палачинки. истината е, че са малко блудкави. Затова е добре плънката да е по-пикантна- соленка, кисела. Аз сложих на различните пластове и майонеза с различни продукти, и пастет, и лютеница. Получи се добре. Отгоре- майонеза и настърган кашкавал, украса по избор. Но не забравяй- плънката да е с по-изразен вкус.

Друг път съм запичала леко- вътре: гъби, кис.краставички, маслини, кашкавал, сос бешамел. отгоре кашкавал. И така е вкусно.

# 13
  • Мнения: 506
моята солена торта е с картофено пюре за блата,плънка по желание/запържена кайма,гъби,пушено,топено сирене по отделно/ и с покритие от кашкавал,запечена до разтопяване на *глазурата* newsm64

# 14
  • Мнения: 1 494
Да- с пюрето е идея- ще се пробва.

# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз пък правя за утрешното празнуване на РД с баби и дядовци ето тази солена торта (не е палачинкова, а тип бутербродна, т.е. с хлебни филийки) - очите ми останаха как е нагласена, надявам се и аз да я догодя така:

За който не обича рибени неща, може да си фантазира пълнежите както иска Grinning

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
blueeye®, това твоето си е направо произведение на изкуството!   bouquet

# 17
  • Мнения: 795
Май е време и аз да я пробвам - ще я направя за предястие на някой от идните празници.  chef

# 18
  • Мнения: 818
-това е моята солена торта по идея на pep-4o -http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,825.msg35292.html#msg35292

# 19
значи аз прав солена торта като предястие за някой празник по малко по различен начин   вместо палачинки като блат оформям настъргани варени картофи ,значи отдолу пласт настъргани картофи върхутях слагам настъргано сирене и кашкавал,майонеза кисели краставички сварен грах,майонеза и върху нея настъргани яйца,Може да се продължи с втори пласт настъргани картофи  и пак се редуват продуктите ,Отгоре се украсява пожелание

# 20
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
и аз ще следя темата

# 21
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз пък правя за утрешното празнуване на РД с баби и дядовци ето тази солена торта (не е палачинкова, а тип бутербродна, т.е. с хлебни филийки) - очите ми останаха как е нагласена, надявам се и аз да я догодя така:

За който не обича рибени неща, може да си фантазира пълнежите както иска Grinning
Hedra, дай повече инфо за пълнежа и украсата, моля! А и ако имаш снимка на твоята, ще ми е интересно да видя!

blueeye®, красота! Записвам си рецептата!

# 22
  • у дома
  • Мнения: 1 581
радвам се, че ви харесва тортата  Hug   bouquet наистина стана сполучлива Peace

# 23
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз пък правя за утрешното празнуване на РД с баби и дядовци ето тази солена торта (не е палачинкова, а тип бутербродна, т.е. с хлебни филийки) - очите ми останаха как е нагласена, надявам се и аз да я догодя така:

За който не обича рибени неща, може да си фантазира пълнежите както иска Grinning
Hedra, дай повече инфо за пълнежа и украсата, моля! А и ако имаш снимка на твоята, ще ми е интересно да видя!

blueeye®, красота! Записвам си рецептата!
Ето тук можеш да видиш тортата - не стана чак толкова прекрасна на вид като на оригиналната снимка, но аз съм доволна и пожъна успех:

Рецептата съм взела оттук - давам направо линк:
http://forum.all.bg/showthreaded.php/Cat/0/Number/1294559/page/0/vc/1
Моите изменения бяха единствено, че тортата беше от три пласта филийки, т.е. използвах само два от пълнежите, а средния го ползвах вместо майонеза за покриване на тортата отгоре - така стана по-лека. Следващия път ще гледам да режа много тънички филийки, иначе става малко по-хлебно, отколкото ми се иска.

# 24
  • София
  • Мнения: 11 700
Имам питанка...палачинките мажете ли с нещо или директно отгоре слагате съответния продукт?

# 25
  • Мнения: 5 001
Палачинките  се редят и се мажат с избраните продукти,които са плънката,не се мажат с друго.Аз си приготвям палачинките от предният ден(не купувам от готовите) и после само редя.По-горе съм описала с какво най-обичаме в къщи солената торта.Разбира се пълнежа е според вкусовете и предпочитанията на хората и маже да бъде с много разновидности...  bouquet

# 26
  • Мнения: 1 318
За първи път ядох такава торта на едно фирмено събиране като предястие и останах възхитена... ще взема да се пробвам тези дни, не ми звучи никак трудно.

# 27
  • Мнения: 1 494
Даа, сега се сещам, че четох вариант за сандвичева торта (хлебната)- просто си купувате една погача от магазина, оставяте я да позасъхне и режете на блатове както за сладка торта. После всеки по вкус слага плънка. А за 'сиропиране'- бульон някакъв солен.

Общи условия

Активация на акаунт