Книжни герои

  • 3 382
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 804
"Трима другари"
"Улица консервна"
"Великият Гетсби"
"Емил от Льонеберя"

# 31
  • Мнения: 720
"Незавършен роман на една студентка" - Любен Дилов.
"Пипи Дългото Чорапче"  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 25 447
В "Гордост и предразсъдъци", а и всичко на Джейн Остин. И в "Джейн Еър" също.
От фантастиките... Уф, много са. Всички, в които се разказва за бъдещето, но не това на пустините и апокалиптичните картини, а онова, в което човечеството населява цялата Галактика, че и съседните.
В "Атинянката Таис" ми се живее много.
В книгите на Хемингуей. И на много други.
От детските, напоследък най ми се живее в "Хари Потър".  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 1 896
От детските:"Приключенията на Незнайко" и "Пипи дългото чорапче"- адски много ми се живее
в някъде там.Докато чета сякаш усещам атмосферата и съм участик в събитията,сякаш отново съм дете...

# 34
  • Мнения: 1 835
В някоя от книгите на Франсоаз Саган.

А може и в "Начин да се обичаме" на Стан Бърнстоу.

И при Пипи - там ми е най-уютно - препрочитала съм я до припадък като дете. И сега я чета с удоволствие.

# 35
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 056
"Алиса в Страната на чудесата" - аз съм Алиса Blush

"Пътеводител на галактическия стопаджия" - не се отъждествявам с никого, от съществуващите герои...просто съм още един Peace

# 36
  • Мнения: 205
Когато чета книга, без значение коя заживявам в нея.Нямам точно определена

# 37
  • Мнения: 720
"Пътеводител на галактическия стопаджия" - не се отъждествявам с никого, от съществуващите герои...просто съм още един Peace
Брой ме и мен  Mr. Green

# 38
  • София
  • Мнения: 3 359
А, babche ме подсети- "Живот назаем".
Обожавам Ремарк като цяло.

# 39
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Почти всички книги, които чета ме карат да се чувствам така, но най-много Властелинът на пръстените, Джей Еър, Край река Пиедра седнах и заплаках и много други всъщност. За това чета бавно, а често се и връщам да си препрочитам пасажи.

# 40
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Почти всички книги, които чета ме карат да се чувствам така, но най-много Властелинът на пръстените, Джей Еър, Край река Пиедра седнах и заплаках и много други всъщност. За това чета бавно, а често се и връщам да си препрочитам пасажи.

 hahaha и аз съм така...даже понякога си записвам

# 41
  • Мнения: 6 315
Всички книги, които ме увличат. Въображението ми е доста, да не кажа прекалено, живо. Затова и много рядко съм харесвала филм по книга.

# 42
  • Мнения: 677
спасителят в ръжта на Селинджър

И аз така.

# 43
  • Мнения: 804
... Обожавам Ремарк като цяло.
Аз също, много ми е интересен периодът в Германия, а и не само там, за който той пише.
Сега се сетих, че от детските книги много обичах "Двойната Лотхен" и "Антон и Точица"

# 44
  • Мнения: 494
"Улица Консервна"...Но със сигурност си се представям (там) мъж!
 "Вино от глухарчета"...представям си дори вкуса му...

Общи условия

Активация на акаунт