А идват празници........

  • 2 823
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 710
Цитат
Здравейте мили мами......Реших да започна темата защото наистина идват най-хубавите празници, а именно Бъдни Вечер, Коледа и Нова година....С наближаването на тези празници нещо в душичката ми се преобръща и започвам да се чувствам толкова самотна въпреки, че до мен е най- скъпото ми нещо -моето дете.
Имам 3,но все още се чувствам самотна,може би е признак на незрялост,знам ли  newsm78Или някаква илюзия, грешна представа за това че да се чувстваш пълноценен и да намираш радости в живота  е нужно да имаш до теб твоята половинка.И сам воин е воин,може би е въпрос на самовъзпитание.Позитивно виждане и мислене.
И мен празниците ми навяват тъжно настроение.

# 16
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Джема,аз съм напълно сериозна да знаеш(с идването) Partyпо всяка вероятност баткото ще е ваканция при другата си баба и аз ще съм с беба(само да не се уплашиш,ей)?!! Peace Hug

# 17
  • Мнения: 2 863
 На много празници съм била сама, до там, че сега ми е по-скоро странно като не съм. Под сама разбирай  с детенце на 4.5г. (тогава )....последните години пак така- като се роди щерката пратих синът с баща му  на гости в  свекърите, ние с беба самички у нас.... сложих си пържолки, сипах си винце, настаних се на скайпа, след като я приспах, початих с френдoвете в чужбинско и  към 1 си легнах до бебка... не бях тъжна, макар по онова време баща й да не знаеше на кой свят е... после миналата година бях самичка с двамата, направих им вечеря, с дребаната танцувахме, брат й вися повечето време на компа и  като си легнаха- пак така- скайп, винце и приятели....
Ако ми стане тъжно-  поплаквам си, после си  бия мислено два шамара, защото рева за тъпотии и това, че някой не знае, кой е и защо е, защо ще ми разваля на мен празниците #Cussing out..... Напомням си, че изобщо не е сигурно дали пък това не ми е последната Коледа, щото сещаш се ние хората имаме изумителната способност да забравяме, че единственото сигурно нещо, което ни е дадено е ДНЕС.... И само си представи сега, окаже се, че това ти е последната Коледа, ама си я прекарал ревейки за някъв тиквеник, или пък дори и за себе си да е....ми супер тъпо е ..... Пък и аз влизам във възраст, дето човек вече може да преброи поне няколко починали съученици или приятели и вярвайте ми променят се измеренията  на скръбта.

Понякога рева от яд или  безсилие, но отдавна не рева защото ми е мъчно за мене си.
Всеки си има път, моят е този... хубав лош- такъв е.....
Опитай с моето правило номер едно- за мен работи безотказано- никога не се опплаквам от съдбата си, защото във всеки миг се старая да помня, че след като сме здрави  аз, децата и близките ми, значи няма от какво да се оплаквам. Може да  звучи като тъпо клише, но истината за хората е, че те дълбоко оценяват това, едва когато го загубят.
Което е преходно или преодолимо-значи не е за реване....а най- малкото по Коледа...Имало е  случаи, да няма кой нищо да ми купи, отивам, забивам си един готин подарък, ако нямам  пари- дребен, но да ми е кеф( една свещ може да е, или просто нещо за мен си) и така.

Последна редакция: сб, 03 ное 2007, 15:29 от Jaly

# 18
  • Мнения: 451
И на мен ми е странно-за първи път сами на празниците Tired

На Коледа ще се съберем с баба и дядо,но на Нова година нямам сили за това.Ще тегне  напрежение,ако не се хиля като ряпа нашите ще се притеснят,а майка ми,милата ,има един маниер да се прави на весела изкуственно и много тъпо става.
Казах на дъщеря ми,че е крайно време да осъзнаем,че сме сами-двете и да се научим да живеем така.

Дано събера сили да създам настроение на малката,че и отрових спомените и от лято и от есен и от какво ли не Praynig

# 19
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Джема,аз съм напълно сериозна да знаеш(с идването) Partyпо всяка вероятност баткото ще е ваканция при другата си баба и аз ще съм с беба(само да не се уплашиш,ей)?!! Peace Hug

Ама и аз съм напълно сериозна, ще е весело мисля. Hug

# 20
  • Мнения: 2 863
Джема, забравих да те поздравя за идеята:)) Начина наистниа е човек да е малко по-организиран и да не се оставя на гадните мисли, да не  говорим да се отдава на спомени..... "минало бешело", както  казваше синът ми като  малък Joy

# 21
  • Мнения: 2 336
Момичета, и мен ме хваща ужас при мисълта, че идват любимите ми празници и ще съм сама. Мисля да съм при родителите си. Но трябва да се справя с тези негативни мисли и без това има толкова други неща, за които да се тревожа.

# 22
  • Мнения: 660
Аз толкова обичам празниците,особенно коледните,да  се приготви украса да се направи хубава трапеза,да сме семейно...
Е аз мое семейство пълноценно няма да имам и това разбира се ми навява тъга и разочарование,не искам да  мисля засега за празниците,макар че ми е ясно как ще минат с  грижи за бебко самички,дори след време сигурно съвсем ще ми станат безразлични,пък може заради детето като порастне да си ги празнуваме заедно,да се веселим,какво сме виновни,че някой не ни искал и не ни оценил,той да съжалява не ние Peace
За баща му  не мисля,че  се сеща изобщо за нас и камо ли по празниците ще тръгне да звъни,дори съм сигурна,че и днес не  се сеща че става на 3 месеца малкия,и дори и не очаквам като стане и на 1 година да се сети нито той нито неговите роднини,ама да са живи и здрави хората Hug,всеки си преценя какво да прави...
Аз съм приела мисълта засега,че по натам ще празнуваме съвсем сами с малкия поне в първите години Tired

Последна редакция: сб, 03 ное 2007, 16:40 от Кишика

# 23
  • Мнения: 3 192
Момичета, не е толкова страшно!
Едно семейство е истинско, когато в него има деца, не мъж!
Празниците са такива, каквито си ги направите. Ако ги направите интересни и забавни за децата, тогава ще са такива и за вас.
Ако ви е за първи пъти и вече сте убедили себе си, че ще бъде по-скоро тъжен и сълзлив, не оставайте само с децата. Отидете при родителите си, при близки роднини, въобще на място, където не е задължително да си с мъж, за да се чувстваш обичана.

# 24
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Ирра,бебчо много прлилича на теб!!!!! Peace

# 25
  • Мнения: 274
Да, странна е особено първата Коледа, прекарана тет-а-тет с детето/децата. Осъзнаваш, как сам не си достатъчен, защото не си достатъчно забавен за онова настроение...
Мисля, или поне моята рецепта за тези празници, е - отрано измислена програма, така че да не ти остава време за съжаление.
Акоп ходенето до Балчик ви е прекалено, може да направим друга софийска програма - ще проверим по различните места какво има - куклен театър, тържество в мола, сладкарница и може да се позабавляваме.
Пък има и 2-дневни екскурзии до Гърция, Турция - тамън ще си задължен да се моткаш и вечеряш в компания...

# 26
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Гърция, Турция- добре, ама който има разрешение от БНД да извежда детето- на мен лично едва ли ще ми разпишат такова. А без детето не ми се ходи. Sad

# 27
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Други пък точно в момента по една или друга причина нямат възможност за чужбина...... Tired

# 28
  • Мнения: 1 731
И тези празници ще посрещна с родителите ми.
Благодаря на Бога, че ги имам и че непрекъснато са ми подкрепа.
Изобщо не знам какво бих правила без тях.
Вяра ще получи подаръци и ще им се радва.

Иначе другото е ясно.
Дано да не получа смс, подобен на миналогодишния, който да ми скапе и малкото празнично настроение.
Ей, някои хора в безсилието, си нямат спирачки... Tired

Миналата ми Коледа и Нова година бяха ужасни!
А за предишната, в която бях бременна и пренасях багажи изобщо не искам да се сещам.
Никога. Sad

# 29
  • Мнения: 1 809
И  аз за поредна година ще посрещна празниците с родителите си.Коледните сме си в къщи всички,а новогодишната нощ съм някъде с приятели.На Коледа не усещам така силно самотата,но на Нова година ми е едно...уж ми е весело,а от вътре ми  едно празно..Но и аз като  Jaly си бия мислено два шамара и гледам да се радвам на момента.И всяка година си пожелавам следващата да не я посрещам сама...ами още чакам да ми се изпълни желанието,но не се отказвам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт