Кърмата ми спира, а бебо не може да пие от биберон

  • 422
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте, майчета!

Много съм притеснена и реших да се обърна за помощ към вас.

Преслав е на 8 мес. , до сега го кърмех, но от няколко дни кърмата ми просто почти секна. Не помагат нито често кърмене, нито чайове, нищо, което преди помагаше. Захраних го на 6 мес., дотогава беше само на кърма. Никога не е пил от шише, само до 3мес. малко вода. Не знае как да пие от шише. Но това не е всичко, на 7 мес. ни откриха АБКМ. Сега трябва да пием Фризопеп, който е толкова горчив, след сладката кърма  малкия не го помирисва. Лекарката ми каза да го смесвам с Фризо ХА 1:1, но аз не знам как да му го давам, с лъжичка не става, почти всичко плюе,  просто съм ужасно притеснена.
Мислех, ако го смесвам с малко бисквитки Плазмон, да стане на кашичка, но не знам...

А трябва да имаме поне две млечни хранения сутрин и вечер. Иначе на обяд си хапва пюре- месно или зеленчуково, след обяд каша безмлечна и плодово пюре между храненията, но млякото е проблем. Какво да правя?
Помогнете ми, моля ви!

# 1
  • Мнения: 2 829
А ти по какво разбираш че ти е намаляла кърмата? Или бебето отказва да суче?
Не мога да ти дам конкретен съвет, само  Hug, надявам се да се справиш.
В твоя случай си струва да се опитаме да ти помогнем да си възстановиш лактацията, заради АБКМ на малкия. Ако и ти го искаш-обясни как точно стана така-кога започна да ти намалява кърмата, по какво разбра, какво беше поведението на детето и т.н.
Успех!

# 2
  • Мнения: 1 440
Наистина как разбираш,че ти е намаляла кърмата?Най-доброто за твоето бебче е да се възстанови лактацията!

# 3
  • Мнения: 753
И аз ти препоръчвам да пробваш да му даваш да суче, за да увеличи лактацията.
Иначе се сещам за шише със сламка или пипета от лекарство - като спринцовката от Панадол.
Стискам ти палци!!!!

# 4
  • Мнения: 532
Ако си изместила късно сутрешно, обедно и следобедно кърмене и си останала само на сутрешно и вечерно, може би и през нощта не кърмиш .... за 8 месечно бебе това прави много малко кърмения на денонощие и нищо чудно, че ти е намаляла кърмата - то това е и целта на заместването на кърменията по бг схемата, кърмата да намалява и бебето да се отбие до 1 годинка  Stop.

Ако и малчето изяжда добри количества на заместените кърмения, сигурно и не иска да суче ефективно помежду, дори и да предлагаш.

Възстановяването на лактацията ще стане, ако понамалиш грамажа на твърдата храна (за да е гладно бебето и склонно да суче) и винаги даваш и гърда + включване на нощни кърмения + други лактогонни мерки.

Това възстановяване може да ти отнеме от 2-3 дни до седмица, две.

Кой ви даде диагноза АБКМ? И така лесно смесва Фризопеп с Фризо ХА  ooooh! - направо съм изумена.

Каква е симтоматиката ви, че решиха, че имате алергия?

Относно фризопепа - приготвен с по-хладка вода не горчи толкова. Някои мами на алергични дечица слагаха и глюкоза, за да ги излъжат.

Моята дъщеря го пиеше с безмлечна каша Фризокрем ориз и царевица, която сладни и има приятен ванилов аромат (но пък си има други недостатъци - хидрогенирани мазнини, протеин от зелен грах, бобово растение, което някои деца с АБКМ не понасят, уви).

В шише слагах хладка вода, малко каша, колкото като разбия да стои като боза. В началото започнах с 1/2 лъжичка Фризопеп, стъпката на увеличаване беше с 1/2 лъжичка на седмица. Стигнахме до максимум 4 мерителни лъжички, въпреки че грамажът вода изискваше повече, но над 4 тя усещаше и отказваше, а и храносмилателната й система не понасяше повече от това мляко.

Биберонът на шишето го клъцнах много леко, за да може да измуква кашата. Тази "боза" с клъцнат биберон й предлагах сутрин рано и вечер, но като мина годинката започнахме всичко с лъжичка.

Аз бих ти препоръчала да се опиташ да възстановиш лактация!
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт