Интересно и нестандартно меню за РД

  • 1 601
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 494
Здравейте!
Напоследък си правя рожденните дни различно от обичайното. Или е на необичайно място или менюто е нестандартно. Тази година мисля да наблегна на варианта храната. Ако се сетите нещо лесно изпълнимо- давайте насам.  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 83
Може да погледнеш тук: http://www.bonapeti.tv/index.php
Няма начин да не харесаш нещо.  Wink

# 2
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Колко човека мислиш да поканиш , само роднини ли са или ще има и странични ? В домът ти или на др. място ? Питам те , защото аз когато си събирам моите хора , у дома ,  поднасям готвено и домашна торта . Била съм и далеч от вкъщи и там съм купувала готови неща . Бъди по - конкретна и ще го мислим .

# 3
  • Мнения: 1 494
Вкъщи ще сме, около 15 човека най-много. Май родата ще е на линия. Но точно се опитвам да избягам -от тези манджи. Да е нещо различно. Салати ли, шведска маса ли, знам ли и аз... Thinking

# 4
  • Мнения: 365
Аз когато каня повече хора вкъщи обиновено правя нещо като шведска маса. Нареждам разни плата и слагам пластмасови (може и порцеланови) чинии, както и прибори, чаши и салфетки и всеки да се обслужва сам и да си слага каквото му се яде. Платата са с колбаси и сирена обикновено, слагам и разни неще за мазане (напр. разл. видове крема сирене или салати), както и купувам някакъв хрупкав прясно изпечен хляб. Може да си купиш готови постни сърмички и да направиш към тях сос от кисело мляко, чесън и копър. Друга идея е да нарежеш кашкавал или др. подходящи сирена на кубчета и с клечки за зъби да набодеш към всяко зрънце грозде (подходящи са за мезе към вино)

# 5
  • Мнения: 1 494
Добра идея.  bouquet
Също ми се въри идея със солени плачинки- вместо шоколад или мед, за пълнеж различни салати- руска, снежанка...Обаче ми трябва огромно количеств палачинки Confused

# 6
  • Мнения: 3 830
Направи различни хапки, набодени на клечки. Оригинално е, красиво и вкусно.
Примерно пълнозърнесто кръгче хляб за основа, топено сирене, синьо сирене, зеленчуци, прошуто, шунка, ролца от раци, миди, маслини... Има всевъзможни комбинации...от всевъзможни продукти.

Можеш да приготвиш и хапки от бутертесто. Солени със сирене или кашкавал, шунка; сладки с плодово сладко, локум. Стават бързо, лесно и са много вкусни Peace

# 7
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Мда , 15 човека в къщи си е сериозна цифра . И не ти се правят манджи.....!? Наблегни на няколко вида салати - зеле с моркови и целина , руска , шопска , от дългата ряпа и червено цвекло , варени яйца с цял нарязан лимон и зелен лук и каквото се сетиш още - в купи . Кюфтенца , наденички , кебапчета , пържолки - в йена с капак , да са топли . Плата с мезета - суджук , луканка , пушено , шунка . Сладкиши и питиета . Дано да няма гладни накрая - наблегни на количествата , по - добре да остане , от колкото да не стигне . Моите хора искат да си знаят мястото и порцията - за туй им поднасям готвено - тас кебап или нещо др. със сос - да топкат с питка , един вид салатка за всеки и торта - домашно правена от мен - по едно гооолямо парче и всички са предоволни  Laughing Успех !   bouquet

# 8
  • Мнения: 3 830
Мда , 15 човека в къщи си е сериозна цифра . И не ти се правят манджи.....!? Наблегни на няколко вида салати - зеле с моркови и целина , руска , шопска , от дългата ряпа и червено цвекло , варени яйца с цял нарязан лимон и зелен лук и каквото се сетиш още - в купи . Кюфтенца , наденички , кебапчета , пържолки - в йена с капак , да са топли . Плата с мезета - суджук , луканка , пушено , шунка . Сладкиши и питиета . Дано да няма гладни накрая - наблегни на количествата , по - добре да остане , от колкото да не стигне . Моите хора искат да си знаят мястото и порцията - за туй им поднасям готвено - тас кебап или нещо др. със сос - да топкат с питка , един вид салатка за всеки и торта - домашно правена от мен - по едно гооолямо парче и всички са предоволни  Laughing Успех !   bouquet

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт