Лесният, вкусен и ефектен крем на Тина

  • 3 241
  • 12
  •   1
Отговори
С тоя крем що овации съм събрала от гости, а и от домашните...
1 л пр. мляко
4 яйца
8 с.л. брашно
2 ч.ч захар
1 ванилия
   Първо правя млечно-яйчен крем от заврялото прясно мляко,  1 ч.ч захар, като се поразтопи тя -разбитите жълтъци с 8 с.л. брашно се изсипват на тънка струйка, добавя се ванилията и се бърка с дървена лъжица под формата на осморка 10 мин. Крема  наливам в чашки или купички и го оставям да изстине. С миксер  разбивам 4-те белтъка с 1/2 ч.ч. захар до гъстота като за целувки. Карамелизирам  1/2 ч.ч. захар и още разтопена я изсипвам при белтъците и бъркам бързо с миксера. Сместа леко покафеняна и се повтвърдява. Върху изстиналия крем поръсвам кокосови стърготини, с лъжичка гребвам от белтъчено-захарната смес и завивам като малка целувчица,  до нея - втора, трета - в  кръг.  Поставям се в хладилника да престои поне 2 часа, та карамелът да проникне в крема.  

# 1
  • Мнения: 407
Ще може ли да постнеш някакви снимчици, та да го видим това кремче?! Grinning

# 2
   За съжаление не мога Cry

# 3
  • Мнения: 187
Нямаш фотоапарат или не можеш тук да слагаш снимки?
Стана ми любопитно как изглежда, лесно и бързо се прави.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Изглежда ми ефектно и вкусно ще го пробвам.

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Щом е нещо от Тина, то задължително е лесно и ефектно, спор няма!  Hug

# 6
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Щом е нещо от Тина, то задължително е лесно и ефектно, спор няма!  Hug
Ма много точно казано!  Peace

# 7
  • Мнения: 1 461
Здравейте
Тина искам да попитам какъв яйчен крем правиш в началото, аз несъм правила крем до сега и не ми е ясно, и още нещо да попитам, разделят ли се жълтъка от белтъка. Благодаря предварително

# 8
  • Мнения: 375
   1. Виви Ан, нямам фотоапарат, а и не умея да качвам снимки. Обаче умея разни други неща! Laughing Ако някой се престраши да направи крема и може да го снима, ще бъде чудесно!
   2. ivben, t_ilieva и GOLDEN ROSE, много благодаря за доверието!!!
   3. kar4ita, аз съм го описала крема - елементарно е - да, разделят се белтъците от жълтъците!

# 9
  • Мнения: 9
Тина, голяма майсторка си - признавам ти го! Ще се пробвам с твоя крем - щом е от теб, няма начин да не стане. Дори и аз да го приготвям... Heart Eyes Grinning

# 10
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Правила съм го това кремче,но в белтъка не съм слагала карамел,а жълтъчния крем го разделям на 2 части,в едната слагам какао и редя жълт,кафяв и отгоре бял пласт,наистина е много вкусен крема.
Тина-благодаря,че ме подсети за рецептата,ще пробвам варианта с карамела.

# 11
  • Мнения: 375
   jabinka, много благодаря! Пробвай, ще стане кремчето - лесно е.
   radost24 - това е идея с какаото - аз пък ще пробвам твоят вариант Peace
   

# 12
  • Мнения: 9
Тинче, направих ти крема в неделя. Малко трудно ми беше, като прибавях карамелизираната захар към разбитите белтъци, но му хванах цаката.  Кремът е фантазия, а карамеленият вкус - божествен! Още веднъж благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт