суче много често

  • 1 385
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
здравейте нормално ли е вечер сучи в 21ч сутрин около 5ч но през деня много на често на 1.5- 2 часа  Sad

# 1
  • Мнения: 133
Сигурно не стига кърмата и за това суче толкова начесто...
Има една теория, че жените с малки и големи гърди произвеждат еднакво количество кърма, но тези с големи могат да я съхраняват в по-големи количества, а малките гърди не могат... За това жените с малки гърди трябва да кърмят по-често! Аз съм с малки гърди и мога да кажа, че при мен е верно!

# 2
  • Мнения: 30
мойте са големи и май не се съхранява  newsm78

# 3
  • Мнения: 394
малките бебчета често сучат по цял ден не само за храна, а и за да усетят мама. пък и със стомахче като черешка никой не може да издържи дълго.  а и времето м/у храненията се мери от началото на предното хранене, може би ако го мериш от края се получава толкова често. и накрая какво значение има на колко време суче щом нямате проблеми?

# 4
  • Мнения: 183
Абсолютно нормално,даже така и трябва да бъде. Бебетата сучат средно от 8 до 12  пъти в денонощието. Някои по-често, други по-рядко. Някои бебета имат нужда да сучат всеки час, други на три часа.  Колко сте големи? Новородените бебета могат да сучат 1-1,5 ч без прекъсване.

# 5
  • Мнения: 30
засичам от началото на храненето на 2 месеца сме

# 6
# 7
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Забрави часовника и давай когато и колкото иска.Така ще имаш весело,спокойно и щастливо бебе.Казвам го от опит. Peace

# 8
  • Мнения: 2 829
И аз имах такива притеснения. Проблема се решава много лесно-залепяш непрозрачно фолио в/у всички часовници Grinning
И тогава се оказва, че бебето суче точно тогава, когато трябва Grinning

# 9
  • Мнения: 487
Спри да засичаш през колко време суче. Знам, че в началото е трудно да го направиш, защото се притесняваш, но се води по бебето - то най-добре знае кога има нужда да суче. Гледай бебето, а не часовника. Simple Smile
Успех!   bouquet

# 10
  • Мнения: 753
Искат се упоритост и вяра в себе си! Давай да суче когато поиска бебо!
Аз се балтах 2 седмици на времето да правя режим и се побърках Simple Smile), а така ми беше по-лесно - по инстинкта на бебо - той ще ти каже кога иска да яде.Гледам около мен, че и майките , даващи адапте, не следят часовете - през 3- а дават по-често /което знам, че за адапте е вредно, но не и за кърма,която се ИЗРАСТВА/.УСПЕХ!

# 11
  • Мнения: 30
благодария ви много ми помогнахте

# 12
  • Мнения: 3 718
Много си е добре даже  Wink Режима на бебетата се променя според нуждите им, ако им се доверяваме всичко е ок.
А това за малките и големите гърди и съхраняването на кърма ... doh ... айде моля ви се.

# 13
  • Мнения: 3 092
А това за малките и големите гърди и съхраняването на кърма ... doh ... айде моля ви се.
и мене ме разбива това като го чета , ама ....уф няма нищо вярно в тези работи  .Месни легенди. smile3516
Моето дете се хранеше така и на 4 и на 5 месеца .....до гуша ми беше дошло -исках да се обеся и тема пусках тука ...аман ви казвам.Обадих се и на консултанта си по кърмене и жената каза :"Чудесно!Много добре си се храни детето.Всичко си ви е наред."
Мина ми мерака да се самоубивам , стиснах зъби и продължих да си отглеждам дечко на цицата  без да гледам кога и по колко пъти яде breastfeeding
Трудно е , разбирам те , но се преживява! Hug

# 14
  • далечно
  • Мнения: 1 029
хич не е често даже  Grinning и зАРЕЖИ часовника. А ако все пак се изкушаваш да го гледаш, имай предвид че времето между две хранения е интгервала от НАчАЛОТО на едното до началото на другото. Т.е. беб суче 40 мин, спира и след 1.5 - 2 часа сте на линия пак. Ако е някой моткав ценител какъвто беше моя като новороден, то това е много вероятен сценарий

Общи условия

Активация на акаунт