Как да установим аномалии и заболявания на плода

  • 190 243
  • 1 350
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 164
Моята лекарка ме прати на БХС в Майчин Дом, макар че бях на 23г. Оказа се лош резултат, отидох на фетална при д-р Димитрова в МЦ "Фемина". От форума знаех за клиниката от преди това и бях решена да отида на фетална и без друго. БХС-то беше още една причина. Феталната беше идеална, казаха ми, че дава не знам си какъв процент към БХС-то, което ме вкарва в нерискова група, но за всеки случай ако искам да правя и амниоцентеза. Това вече го отказах, предвид високият риск от аборт 1:10. Димитрова се съгласи, мисля си, че ако беше счела за сериозно, би се опитала да ме убеди, че е нужно, тя не го направи. Предполагам беше наясно, че съм поредния грешен положителен резултат на едно статистическо и недиагностично изследване, прибавено и годините ми, и че не пушех през бременността... Знам ли, не съм в никаква рискова група. Крис се роди здраво бебе, но докато не го извадиха от мен, не спрях да се тревожа. Знам, че БХС е необходимо и важно изследване, но дава толкова погрешни резултати... Sad За мен феталната морфология е по-определяща.

# 31
  • Мнения: 410
след първия ми преглед доктора ме уведоми за всичко.направих всички изследвания даже и амиоцинтезата,чакам резултата другата седмица.макар неспокойна докато разбера резултата не съжелявам-искам за всичко да знам 100%.темата е супер Peace

# 32
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз днес си направих БХС в МД, резултата ще излезе след 4-5 дни.

# 33
  • Мнения: 231
Момичета, кажете моля ви кога е най-добре да се направи БХС и ФМ. Мисля че нухалната транслуценция съм я пропуснала 11-13 гс, но тези вече задължително ще ги направя.
И още нещо, къде в София има добри специалисти за ФМ и колко парички да си приготвя?   bouquet

# 34
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Според мен всички изследвания които описвате трябва да ги направят задължителни, а не пожелателни. И за амниото съм ЗА, когато има риск. Аз също имах "късмета" да имам проблеми и първите двама лекари директно отписаха бебето и искаха да го махна. Направих сума ти изследвания и консултации за които лично шапка до земята свалям на доц. Кременски и го благославям всеки ден. Нито един похарчен лев, нито един лекар с когото говорих не беше излишен. Достатъчно ми е да погледна малкото си съкровище в очичките за да благодаря на всички които тогава ми помагаха.

Кристи фетална морфология можеш да си направиш в МЦ Фемина - http://www.mcfemina.com/. Потърси д-р Виолета Димитрова. Страхотен специалист и човек. 5 години съм ходила при нея за лечение и наблюдение. За мен тя е специалиста! Мисля че бяха писали за цената - 50 лв. Ако искаш 4Д в реално време и запис на сд - 80 лв.

# 35
  • ВАРНА
  • Мнения: 156
Много моля, ако някой е ходил за ФМ и БХС в "Майчин дом" - Варна,
да пише колко струва ако е по ЗК.

Четох нещо от рода на 430 и 380.

# 36
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Еганева, привет.
Тези цени не са възможни.
Аз правих БХС в частна клиника и ми струваше 40 лв. - т.е. взимат ми кръв, която пак се носи в МД София и за това цената е по-висока.
ФМ в София при най-добрите специалисти с най-добрата техника е 70 лв, ако искаш запис и 4Д става 80 лв.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Това са цените с женската консултация  Simple Smile интензивна 430 лв и обикновенна 380 лв
Чак като им отворих страницата, видях, че нямат цена само за БХС, а за амнио имат  newsm78

# 38
  • ВАРНА
  • Мнения: 156
Диде, благодаря ти!
evil, и на теб благодаря!

Аз не съм запозната с тези изследвания, но тези цени ги видях в сайта
и честно казано, щях да падна. Grinning

Явно приятелката ми ще се ориентира към София.
Ще видим.

# 39
  • Мнения: 400
Конкретно на въпроса-има толкова много информация в нета за БХС,кога се прави,каква е точноста,за ФМ-също.Това би трябвало да са задължителни изследвания,но единственият точен метод е амниоцентезата.Аз съм живият пример,че след два скрининга/първият висок,вторият-нисък/и фетална морфология при двама добри ехографисти се оказах тази единица от БХС-то със синдром на Даун  newsm45И това благодарение на това,че направих амниоцентеза.Даун не може да се открие с ехограф,ако плода не е със сърдечни аномалии.И най-добрият ехографист не може да "види"дръпнатите очи,или маймунската бразда на ръката...а нухалната транслусценция може да е в норма,както се оказа при мен.Изобщо всички показатели бяха о.к...ама се оказа друго за жалост. За генетичните аномалии  няма възраст,нито пък е задължително да са генетично обусловени.Е,аз имам съвсем нормален син и нямам 35г.
Така,че момичета-правете си всички изследвания!

# 40
  • Мнения: 146
uanda, не знам какво да ти кажа освен може би, че има и много по - странни съвпадения. От медицински лица знам (не от едно или две места), че Даун се вижда при ФМ, но не винаги само техниката е от значение, това всеки го знае. И все пак нищо никога не е 100%, но медицината напредва и е добре ние да се възползваме от това. smile3503

# 41
  • Мнения: 400
Syncho,аз самата съм медицинско лице и съм наясно с нещата.Синдрома на Даун би могъл да се "види" на по-късен етап от бременноста,когато е отминало времето за амниоцентеза и началните етапи на ФМ.Практически,когато не ти остава нищо друго,освен  да се примириш със сътбата си,че ще родиш"специално"дете.Никой не си представя,или поне се надява,че на него няма да се случи,но такива неща се случват.Отвратително е,когато  половината си бременност грееш от щастие,очакваш дните до появата на новият живот и те попарят с такава новина. newsm45Светът се срутва пред очите ти,а ти трябва да продължиш...
За жалост дори амниоцентезата не може да ти гарантира,че ще родиш здраво дете,но поне това,което зависи от нас самите трябва да правим.И не само ние,а и лекарите,които водят консултации.На мой познат съпругата е бременна и нейната лекарка дори не е предложила скрининг под предтекст,че било скъпо/във Варна е 30 лв/ #ShockedАми,това е пълно безхаберие!Все пак всеки прави сам изборът си...

# 42
  • Мнения: 146
uanda, аз лично много закъснях с ФМ именно защото моя лекар не ме информира. Родих юни, а ФМ правих април  - нямам думи, затова и публикувах тази тема. Когато личната ми гинеколожка разбра, че не съм правила нито едно от изследванията ми вдигна луд скандал, но аз какво съм виновна, как да се информирам за нещо, което дори не знам че съществува. За триизмерния видеозон бях чувала, но не и за ФМ. Останалите изследвания доколкото знам ги препоръчват в случай, че в семейството има човек с аномалии и риск те да се наследят.

# 43
  • Мнения: 114
Здравеите и от мен ,зачетох се в тази тема, защото това ми е първа бременност и не зная какво да очаквам т.е какви изследвания е добре да се направят.Аз не живея в България и моя доктор ми даде един списък със изследванийата които да правя,но тук само на две места е написано , че трябвя да направя  Ultrasound scan дали е достатъчно или други изследвания са по-важни?

# 44
  • Мнения: 146
Здравей, linab.
Не знам какво да ти кажа, в страната в която си може да са по-напред от нас и да имат по-добри и сигурни изследвания. В момента в България това което коментираме тук е най-доброто. Можеш винаги да питаш лекаря си за всички изследвания, които можеш да направиш и сама да прецениш дали да се възползваш от тях.
От мен - леко бременеене. smile3525

Общи условия

Активация на акаунт