В колко часа вземате детето си от ясла/детска градина?

  • 4 525
  • 72
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 056
Мили майки, иска ми се да разбера ако можете да вземате детето си само след 18 часа, колко от вас са склонни по-скоро да наемат детегледачка почасово, отколкото да оставят детето си самичко с някоя сърдита леля в яслата (като се има предвид, че раб. време обикновено е до 19,00 часа)
Аз започвам работа тази седмица и се оказа, че пътуването ми от работа ми отнема 1 час, което ще рече, че мога да си вземем дрребния след 18,00 часа. И сега съм в големи двоумежи - детегледачка или да чака там докато го взема newsm78. В момента свекърва ми я върши тая работа, но тя така или иначе ще си замине след седмца -две (живее в Свищов).
Вие какво ще кажете?

# 1
  • Мнения: 2 978
Градината работи до 18.30ч.
Аз не мога да я взимам, взима я половинката.

А защо си решила, че лелята ще  е сърдита?
Работното време ако е до 19.00 ще седи и ще чака до като има деца, това е!

# 2
  • Мнения: 3 423
Детските градини са за децата на работещите.
Щом работното време е до 19 ч., спокойно можеш
да си вземеш детето в 18.59 ч. Ако някой се сърди,
можеш да се оплачеш или да смениш градината.
Надявам се, да сте обсъдили всичко, когато сте
подписвали договора с градината.

# 3
  • Мнения: 1 512
Работното време на нашето ОДЗ е до 19 ч. Обикновено я взимаме към 18 - 18.30, случвало се и последна да остане. Всеки месец има дежурна група, дежурна госпожа и охрана от Егида, които стоят до края на работното време. Никой не ми се сърди, че съм дошла последна. Играеха си на криеница в коридорите последният път и не искаше да си тръгва мойта лудетина.
Ако можеш да си позволиш да наемеш почасово жена, която да я прибира по-рано - направи го, за да си спокойна, че детето е прибрано вкъщи и ще си спестиш нервите и притесненията във ужасните вечерни задръствания, пътувайки към детската градина. Не заради това, че еди-кой си евентуално би се разсърдил. Това е мнение на патиланец като мен.

# 4
  • Мнения: 1 893
В нашата градина децата се вземат след 16.30. На родителската среща директорката подчерта, че учителката стои до 18.30(края на раб. време) и с радост забелязвам, че когато я взимам около 18 часа има още деца. Така, че първо провери докога стои учителката и докога има деца. Може би не само на теб се налага да си вземаш детето по-късно.

# 5
  • София
  • Мнения: 255
в 18.15 - 18.30.
Когато беше още на ясла  лелките само дето не ме биеха. Винаги беше последен. Реплики от сорта на : "Еeeeee, тези пари какво ги пра`иш" "Mмого работиш, но нали докарваш добри пари" ми бяха дошли до гуша.
В градината не е така - учителките са усмихнати и разбрани - нищо, че пак е от последните.
Даже и допълнителна закуска се намира, когато го вземам винаги яде ябълка или нещо друго допълнително и пие сокче. Чувства се щаслив - за разлика от яслата.....

# 6
  • Мнения: 4 150
При нас баба ми го взима към 17. Иначе ще трябва да стои последен. Ние едва ли ще го вземем преди 18:30-19.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 787
Засега още не работя и го взимам към 16.00-16.30

# 8
  • Мнения: 7 474
Взимах я към 17ч., но не работех.
Иначе градините си имат работно време,
така когато отидеш тогава  Crossing Arms
На който не му харесва да стои до 19ч. да си сменя работата  Laughing

# 9
  • Мнения: 5 393
В момента го взима майка ми- между 16:30-17:30ч.
Определено мисля след известно време да го оставям до по-късно и да си го взимам аз.Мисля,че до към 18:30 е напълно нормално да се вземе детето.

# 10
  • Мнения: 2 197
Дъщеря ми още не ходи на ясла, но когато тръгне ще я взимам в 18.30 най-рано. Аз работя до 18.00 часа, което означава, че преди 18.30-18.45 не мога да я взема. Абсолютно ми е безразлично колко деца ще има в яслата когато стигна там. Никога не съм работила до по-рано от 19.00 часа и ми е много странно как може да се взима детето в 16.00 часа. А детегледачка да ми взима детето - не, благодаря.

# 11
  • Мнения: 3 042
Взимам го към 17,00ч. Добре, че в градината и другите майки си взимат децата по това време, че в яслата с това масово взимане в 16,00ч бях луднала. Като остане с малко деца и започваше да плаче. Сега нямам този проблем. Grinning

# 12
  • Мнения: 8 505
Не гласувах.Вземам я всеки ден по различно време-на връщане от "училище".Т.е. между 16.30 и 19ч.

Работното време на нашето ОДЗ е до 19 ч. Обикновено я взимаме към 18 - 18.30, случвало се и последна да остане. Всеки месец има дежурна група, дежурна госпожа и охрана от Егида, които стоят до края на работното време. Никой не ми се сърди, че съм дошла последна.

И в градината на дъщеря ми е така,но за съжаление не само се сърдят,а понякога си разменяме и остри реплики.

# 13
  • Мнения: 425
Вземам я от яслата към 16.30, но не работя.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Една от причините да не запишем Калина в градината, на която се спрях първоначално е, че нямаше да успявам да я взема  и трябваше да наемаме детегледачка. Затова я записахме в друга градина, която ми е по-близо на прибиране към къщи и успявам да я взема до 6 без 15 най-късно. Доста често успявам и по-рано.
В нашата градина от 6 нататък е сборната група и веднъж се  наложи и Калина да я посети, тъй като госпожата й беше болна и ги заведоха по-рано там. Тя беше очарована, че е с по-големи деца и искаше пак да ходи на сборна.
Зависи и от градината - в нашата досега дори намек не са ми правили да я взимам по-рано, докато съм чувала за други, където натискът е доста голям.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 478
За сега все още в 16.30

# 16
  • София
  • Мнения: 888
Засега я взимам между 16.30 и 17ч, защото съм в  майчинство. Но като тръгна на работа едва ли ще мога преди 18ч. Преди като съм я взимала   след 18 имаше още деца и лелите не са правели проблеми. Само веднъж мъжът ми  забравил,че трябва той да я вземе и си я прибрахме в 19.20 Rolling Eyes, но и тогава не са ни направили проблем.

# 17
  • Мнения: 1 734
За щастие работното ми време позволява да си го взимам по-рано от градината

# 18
  • Мнения: 645
Не мога да го взема по-рано от 18 часа Tired

# 19
  • Мнения: 581
Взимам я м/у 17,30 и 18,30ч. 
  Работното време на нашата ДГ е до 19ч. Ако някой не си е взел детето дотогава то се оставя при охраната до 20ч.
  Не ми е ясно с какви очи персонала ще иска да си взимаме децата рано. Всеки си има работно време и трябва да го спазва.

# 20
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
В предишната ясла вземахме Иван в 18-18,10. По това време идваха и родителите на още 1-2 деца.
В сегашната ясла съпругът ми излиза по-рано от работа за да може да вземе Иван и често в 17,30-17,45 е вече последен. В никъкъв случай не бих казала, че остава със сърдита лелка. Обикновено играят с Ваньо, танцуват, скачат или подреждат играчките заедно.
Няма да наемам някого, да прибира детето ми по-рано от ясла/градина, освен ако ние нямаме възможност да го прибираме преди края на работното време на ОДЗ-то.

# 21
  • Мнения: 625
Аз вземам детето към 16 часа ,защото имам за сега тази възможност.Знам,че след 3 месеца ще трябва да си нагласяваме режима с татито-единия да го води,другия да го взема,но ми се иска и за напред да е така.Ужасно много ми се вижда детето да прекарва повече от 8-9 часа в градината.А и тук(в Канада) не е редно да се оставя детето повече от 10 часа в градината.Всяка сутрин всеки родител записва точния час в който е завел детето и след обяд същото.

# 22
  • Мнения: 7 201
Вземам го към 17:00 ч.но работното време на градината е до 18:00 ч. и дори сме едни от последните.

# 23
  • Мнения: 773
Взимам го между 17:00и 18:00, като гледам по възможност  да е преди 17:30. Но не защото ми е удобно, а по принуда. Веднъж отидох в 18:15 и вече ме чакаха с лелята облечени навън. Е нищо, случвало се да закъснее човек. Shocked Яслата ни работи до 19:00, по принцип.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 530
Между 16.30ч и 17.30ч, в зависимост от работата ми.

# 25
  • Мнения: 656
Не работя и я взимам към 16,30

# 26
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
между 16,30-17,30 часа
но понякога успявам и в 17,45 - зависи от задръстванията при прибиране от работа  Peace

# 27
  • Мнения: 1 512
След като прочетох написаното досега, реших да вмъкна едно уточнение към моето мнение.
Кристина я прибираме аз и баща й, ако сме възпрепятствани - баща ми. Не съм наемала детегледачка за целта. Но познавам други майки, които са наели жена да води и прибира детето и затова си позволих да дам такъв съвет.  Peace

# 28
  • Oslo
  • Мнения: 659
В нашата група всички са взети до 17 часа, а аз съм на работа до 18.30. За да не остава 1 час сам малкият ми син, брат му го прибира от градинка и го гледа докато се прибера. Работя в детски ясли(мед.сестра), при нас деца има до 17.30 - 18, без да настояваме ние пред родителите да ги взимат по-рано.

# 29
# 30
  • София
  • Мнения: 276
Вземам го м/у 17:30 и 18:00 часа, но ако се наложи нещо друго, ще го вземам по-късно. Работното време на градината е до 19:00 часа и не би трябвало да се притесняваш, че го вземаш по това време.

# 31
  • Мнения: 698
Гледам до 17:30 да съм го прибрала. Невинаги успявам. Като отида след 17:45, винаги е последен и понякога преместен в друга група, а учителката си е тръгнала.  Close

# 32
  • Мнения: 1 520
В общи линии след 17.30 - 18.00.
Тази година си позволявам по-късничко да го вземам, особено в този сезон, защото децата следобед си се заиграват - вътре или вън, и предпочитам да го оставя да поиграе.

В нашата група обикновено малко накуп се получава вземането - след 18.30 не остава никой. Между 17.30 - и 18.00 обикновено е пика на вземане.  Peace

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 11:17 от SmaRt

# 33
  • Мнения: 3
zdraveite! as go vzimam kam 16:30 toi e na 3 i 25 dni  bouquet

# 34
  • Мнения: 4 187
Взима я баща и към 17-17:30h .

# 35
  • Мнения: 8 999
Между 17 и 18 часа. Зависи кой кога свърши работа. Но, случвало се е детето да ни прогони, ако го вземем по-рано, защото точно в този момент била най-веселата игра.

# 36
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Взимам я след 17.30. Ако ми се налага да оставам на работа до късно и мъж ми не може да я вземе, излизам, прибирам я и се връщам пак на работа с нея.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
Взимам го след 18.00ч. В момента не работя, но въпреки това гледам да не съм по-рано там. Ако отида по-рано, детето мрънка и не иска да си тръгва, играели си и съм им разваляла играта, а като ходех на работа и като започна пак, ще се налага да го прибирам и след 18.30, но това не ме притеснява, работното им време е до 19.00, все пак.  Peace

# 38
  • Мнения: 46 508
18-18.30 ч.

# 39
  • Мнения: 1 234
Обикновено го вземам към 17:30. Работя до 17 часа, и просто няма как да е по-рано. В началото имаше проблеми точно заради това прибиране, аз не виждам нищо нередно, при условие, че градината работи до 19 часа, но от 18 до 19 часа са сборни групите. И аз искам да си тръгвам в 16 ч. от работа, та кой не иска по-малко да работи...

# 40
  • Мнения: 5 362
Между 17 и 17.30 часа.

# 41
  • Мнения: 3 886
между 17.30-18.30

# 42
  • Мнения: 14 133
И аз така. И поседен съм го взимала. Нямало е сърдит персонал. На работа са до 18,30. С или без деца, трябва да са там.

# 43
  • Мнения: 177
Засега мога и си я взимам между 16-16:30ч.
По натам ще видим, сигурно между 17-17:30ч.

# 44
  • Мнения: 288
Взимам я между 16.30 и 17.00

# 45
  • София
  • Мнения: 4 397
Взимам го между 17.30-18ч.

# 46
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Когато беше първа група го взимах към 16ч,защото много трудно се адаптира и мрънкаше все първи да го вземам.Миналата година (когато беше втора група) го взимах към 16 и 30ч-17ч.А сега е трета група и рядко го взимам преди 17ч-все имат някакви занимания,така че и да ида по-рано трябва да го изчаквам и затова ходя между 17.и 17 и 30чДруг е въпроса,че повечето деца от нашта група ги взимат до 16 и 30ч и аз винаги се чудя къде ли работят тези родители та ги взимат толкова рано?Никога не съм видяла мойто дете да е облечено и да ме чака-в повечето случай си рисува или учителката им чете книжка ,даже и две деца да са останали ,пак се занимава с тях.Да поясня,че съм по майчинство с малкия ми син и имам възможност да го взимам и в 16ч,но ако отида по -рано той ме кара да го чакам да си дорисува или доправи нещо с пластелина или да свърши приказката и затова съм решила да го взимам към 17ч-не че пак не го чакам понякога...

# 47
  • Мнения: 80
Здравейте! Аз вземам детето между 17.30 и 18.00. Просто няма как да стане след като съм на работа до 17 часа. Стандартното раб. време при нас дори е до 18 часа, а на майките ни разрешават променено работно време.

По това време взимат над 50% от децата и няма никакъв проблем.

Ако ми се налагаше да работя до по-късно, да кажем до 18 часа например, бих си взела гледачка да го прибира след 18 часа - заради личното си спокойствие, че детето е прибрано ако закъснения в жестоките задръствания.

# 48
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Нашата градина работи до 19.
Аз се прибирам горе-долу тогава, но когато бях в отпуска взимах Нели в 17.30 - един ден беше с останала само с още едно момченце самички.....
Детегледачката я взима към 17.30.  Зимата според мен ще прибират децата още по-рано  Thinking

# 49
  • Мнения: 1 021
Все още го взимам между 16.30 - 17.30, но ходи на градина от 2 месеца.
Ако ми се налагаше да работя до по-късно и няма кой да го взима  бих използвала услугите на детегледачка!

# 50
  • Мнения: 1 674
взима го който е свободен-аз или съпругът ми.обикновенно към17.30-18.00h

# 51
  • София
  • Мнения: 1 105
И ние си го прибираме към 17:30-18:00. Имало е и случаи и по-късно, но те са редки.

# 52
  • Мнения: 1 632
Аз веднъж взех Рая в 17;15 и учителката ми се разкрещя,че едва ли не съм безотговорна майка.Стана голям скандал и сменихме групата.Сега вече имам възможност и я вземам към 16;30,и често се налага да я увещавам да си тръгне,защото и харесва там.

# 53
  • София
  • Мнения: 607
Гласувах с между 17,30-18,30 часа. Истината е, че успявам към 18-18.10ч. Ама никой не ми е викал до сега...

# 54
  • Мнения: 47 973
"детегледачка га взема между 17,30-18,30 часа и го гледа докато се върна от работа"
взема ги в 17,30 и ги гледа поне до 18,30 докато се прибера
така си осигурявам спокойствието, че децата са взети навреме и са прибрани у дома
спрях се на този вариант след дълго разиграване на всевъзможни комбинации, сега е много по-добре Peace

# 55
  • Мнения: 3 456
Между 16.30 и 17.30.

# 56
  • на село
  • Мнения: 3 914
Към 17,15ч.

# 57
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Два пъти в седмицата ги взема баща им ,към 18 часа /той е на работа до 17:00/,3 пъти в седмицата аз вземам малкото към 18:30 /на работа съм до 18 часа/ тати ходи да прибира кака от тренировка и не може да смогне да отиде и до градината/. ooooh!Не са ни правили проблем досега.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 056
Досега свекьрва ми го вземаше в 16 4аса(втора седмица му е откакто спи там). Днес ще го вземе кьм 18 4аса, пьк да видим...

# 59
  • Мнения: 4 406
към 17.45 съм в градината- почти винаги е последен...

# 60
  • Germany
  • Мнения: 7 934
Тази седмица като първа го взимам в 17.00 и после го водя с мен в офиса... Вчера питах учителката до към колко взимат обикновено децата и тя каза че най-късно до 18.00 са ги взели всичките, но да не се притеснявам, защото те са там и няма проблем, ако го взема по-късно. Проблема е че не искам да остава последен, поне за момента, а съм до 18.00 на работа и не знам как да го измисля.. Имаме баба и дядо, които казаха че ще помагат, но дет.градина ни е на Плиска, а живеем в Младост и не ми се иска да го водят с градски транспорт в най голямата лудница. Засега май ще го водят в сладкарницата до детската, докато сколасаме с таткото, но за по натам ще го мислим. Ако някой има свежи идеи за това как да го транспортираме до Младост, без да го бутат по автобусите или как и с какво да го забавляват в района на Плиска докато свършим работа, ще съм благодарна да сподели.

# 61
  • Мнения: 1 800
В 17.30h - или е сам, или с още 1-2 деца максимум. В нашата ясла много рано ги взимат децата.

# 62
  • Мнения: 162
                           Може и до 19,00 да работят, но като стане 17,15 учителките се нацупват.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
Кво ти пука нацупват ли се? Работното им време е до 19.00, а започва от 7.00. Затова са и на две смени! Както всички останали си стоят по работните места до края на раб. ден, така и детските учители нямат никакво право да мрънкат на родителите и да ги притесняват!  Peace

# 64
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Отговорих с 16,30-17,30, но преди 17,00 не сме взимали Рони.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 056
Досега свекьрва ми го вземаше в 16 4аса(втора седмица му е откакто спи там). Днес ще го вземе кьм 18 4аса, пьк да видим...


Да ви кажа какво стана: Вьпреки, 4е в сряда предупредих лелята, която беше на смяна, 4е в 4етвьртьк ще го вземем кьм 18 4аса, свекьрва ми отишла в 17(не издьржала до 18) и Мариян бил последен...Оная усойница(тя е ве4но намусена) се разкрещяла пред  детето какво е туй нещо, ние да го травмираме ли искаме да го оставяме последен, абе да не ви разправям...Нямала тьрпение да заклю4и и да си трьгне
Това му беше третата седмица на ясла, пьрвите 2 свикна да го вземаме на обед и сега не спи следобед и пла4е. Според лелите трябва да го вземам по-рано, но не мога, на работа сьм...а си мисля, 4е като свикне да го вземаме в 16 4аса, после пак ще има рев при адаптирането за по-кьсно оставане.
Остава ми да си наема детегледа4ка да го взема кьм 16,30, която да го гледа докато си дойда.

От постовете ви до момента си правя следния извод:
Яслите спокойно може да се каже 4е работят до 17 4аса, единици са тези до по-кьсно.
С градините е друг вьпросьт - там положението е по-приемливо - до 18,30 спокойно детето може да бьде оставено.

Но и в двата слу4ая, ако пове4е родители оставят децата си до по-кьсно и не наемат някой(или ангажирват баби)да ги вземат, вси4ки ще са по-спокойни и няма да остават рано-рано единици даца сами в опразнените ясли.
Така, 4е при4ината е само в нас, родителите.
Едва ли усойницата щеше да е сьрдита ако имаше поне 5-6 деца още с Мьри до 18 4аса...

# 66
  • Мнения: 47 973
при нас реално и да не ги взема жената в 17,30, трябва да ги взима пак тя в 18,30, защото понякога се прибираме след 19 часа
а за мен е по-спокойно, като знам че тя ги е прибрала в нормален час, през зимата вкъщи на топло, през лятот навън играят, носи им сок, вода, храна, а до 19 часа в детската все пак няма д аги оставя

# 67
  • Мнения: 2 978
Това с травмирането на детето е стара тактика...ех ooooh!

Навсякъде повтарят, че всички си взимат децата по- рано, за да си намери всеки начин наистина децата да се взимат.

Това е като другият вариант преди празниците.
-" Ако можееее да си вземете детето, защото всички други работят до обяд (направено било проучване-с намигване под мустак Wink Crazy) и ако моооооже да си вземем и ние детето. Whistling

п.п. Ясно е, че са изнервени и уморени, ама и да си претрепем краката няма как да се взимат децата по- рано от колкото ни се иска.

# 68
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
Средно около 18ч я взимаме. Това е и най-"актуалното" време за взимата в нашата градина. Взимахме я към 17ч, като беше 1група. В яслата само 1 седмица я взимахме на обяд. Никой не прави фасони и не събират в една група всички деца.

# 69
  • Мнения: 186
Татко и я взема към 18 часа.Гледат го начумерено,правят му намеци,но пък работното време е до 18.30,коректно е да си стоят на работното място,но те искат по-рано да си ходят.И други родители се оплакват от подобно отношение.Имахме родителска среща и там се оплакаха на шефката, а тя е съвестна и каза при подобни проблеми да и се докладва лично на нея.От тогава си траят.

# 70
  • Мнения: 1 172
Около 18.30 го вземаме.  Няколко пъти и в 18.55 сме си го прибирали. Никакви проблеми не сме имали.
Не съм склонна да наемам детегледачка за вземане от градина и вечерно гледане по няколко причини:
- не виждам смисъл да плащам 2 пъти за една и съща услуга
- не виждам с какво толкова една баба ще му е полезна за 1 час вечер и какво толкова ще загуби той, ако е с децата от градината си. Лятото децата са по двора докато родителите си ги вземат, зимата са на топличко вътре. Не сме заварвали детето ни обуто и облечено, чакащо в коридора.
- за мен е важно да организираме деня си така, че да можем да обърнем достатъчно внимание на детето ни. Наемането на жена, която да го гледа до 19,30-20,00 би променило нашата организация в притвоположна посока на желаната. Иначе казано, ако няма кой да ми прибере детето, ще се счупя от бързане до 19 да стигна в градината, и да си го взема. Ако има кой да ми го прибере, ще си позволявам луска да се помотам до 19,30-20,30 и няма да си дам толкова зор.

# 71
  • Мнения: 2 956
 И при нас в яслата раничко си взимат дечицата. Яслата ни работи до 18:00ч. ,а градината до 19:00ч. В ОДЗ е. Аз все още не работя и я прибирам около 16:30ч. Един път само я взех в 17:30 и бяха останали само тя и още едно детенце.

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
м/у 15.30-16.30 ч. вземам Влади от градина.
По-точно към 16.10- 16.15. Засичам се с доста родители по това време. Работят до 18.30ч.
Аз съм на работа до обяд, до 13.00ч.,така че за мен няма проблем

Общи условия

Активация на акаунт