Кърмене след 1година - три въпроса...

  • 613
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
Здравейте, кърмещи мами!

Имам следните въпроси и ще се радвам на мнение по тях.

1. Колко хранения на ден, различни от кърменето, съветват педиатрите за изключително кърмене да се предлагат на бебо на 1 г.?

2. Давате ли на бебо на 1 г. възраст адапте, как /чисто, в десерти/ и по колко?

3. До кога свекървите питат "още ли се кърмите?", с каква цел и надежди (Simple Smile), колко са на брой тези свекърви?

Малко като тест стана Simple Smile, но са разнородни въпросите ми и такаааа...
Wink
Благодаря на включилите се!

# 1
  • Мнения: 2 829
Здравей, ще попълня лексикона ти Joy
1. колкото пъти седнем да ядем вкъщи-толкова пъти взимам Алекс с мен на масата. Старая се поне 3 пъти да му предложа твърда храна, пък той ако ще.
2. Не, не давам. Ако аз ям кисело или прясно мляко-предлагам и на него, ама той яде по няколко лъжички. Но пък суче повече от 4-5 шъти на ден.
3. Аз иимам късмет-свеки е кърмила до година и половина, отбила е под натиска на родата и съжалява-така че тя се кефи че кърмя Grinning А на "доброжелателните" познати още преди да си отворят устата за коментар-вече съм им обяснила колко ми е лесно и удобно да кърмя, как ме мързи и нямам нерви да отбивам и че няма да е скоро... Никой не е посмял да ме критикува Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 4 127
Ето и моите отговори
1. Не знам. Аз го кърмя, като се водя по детето. Ако иска си суче цяла нощ, ако иска суче само 1 път на ден. Но моят е на 1 г и 6 м.
2. Когато беше по-малък му давах АМ само в кашите. Вече му правя кремчета с прясно мляко или му давам бисквити с кисело мляко.
3. При нас натиска да спра да кърмя е много голям. Всички жени в семейството ме карат да спра. Майка, баба, свекърва ми.
Но аз отбих първия си син под натиск от майка ми - беше на 1 г. и 2 м. и вместо да суче ми се смееше. И тя ми каза, че само се лигавиме. Че той си играе, а не суче и е по-добре да спра.
После много съжалявах. Детето не показа, че кърменето му липсваше. Но на мен ми липсваше много.
И понеже сме решили да имаме 2 деца - сега кърмя като за последно - максимално се  наслаждавам на близостта с детето си.

# 3
  • Мнения: 185
 smile3503  feeding

1. Около нас няма такъв педиатър, затова се водя по беба. Когато беше на 1 г, малко се притеснявах, че нямаше никакъв режим на хранене (нещо като закуска, обяд и вечеря), но постепенно папканията се наместиха с нашите - гледах, до колкото мога, да нагласям нейното хранене да съвпада с нашите, за да свиква да е с нас на масата.

2. До 1 г се старах да избягвам мляко във всякаква форма, освен кисело. След това започнах с детска кухня - там застройват супите с прясно мляко и кремчетата също са с мляко. Не съм давала АМ, нали продължаваме с кърменето, така тя си поема необходимото й млекце.

3. Свекито продължава да пита, но тактично, не ме притеснява грубо. Майка понякога доста настоятелно ме убеждава да спирам, от загриженост към мен. За другите около нас честно казано много не ме интересува. За мен е най - важно, че тати е твърдо с нас  newsm10

 Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 2 467
1. Колко хранения на ден, различни от кърменето, съветват педиатрите за изключително кърмене да се предлагат на бебо на 1 г.?
- Не знам. Нашата препоръчваше спиране на кърменето след годинка  ooooh!

2. Давате ли на бебо на 1 г. възраст адапте, как /чисто, в десерти/ и по колко?

- Не. Опитите ми да пробутам с кремче (за да не давам прясно мляко) претърпяха пълен провал. Не е пила и до днес АМ.

3. До кога свекървите питат "още ли се кърмите?", с каква цел и надежди (Simple Smile), колко са на брой тези свекърви?
- Още пита моята (2г и 2м). Надежда - че като отбия и ще и дадем детето за седмично отглеждане  ooooh!; Че като отбия и ще започне да яде, яде, яде... ;

# 5
  • Мнения: 5 026
Аз кърмих до 1г3м.След 1 г давах сутрин и вечер, е, случвало се е и нощем, но като се замися, май се е случвало по всяко време на денонощитео  Rolling Eyes Ама,че обясних  Crazy Започнах да двам кисело мляко вечер,свекърва ми не е питала "До кога?"  Grinning

# 6
  • Мнения: 3 092
Отговарям: Grinning
1.Имаше 3 хранения.Закуска , обяд и вечеря  и ядеше колкото е гладна - понякога никак. Rolling Eyes
2.Давам кисело и прясно мляко в кремове , с бисквити или с безмлечни каши ....по колко не знам точно , но всеки ден го правя  newsm78
3.Разбраха че не бива да ме питат  Mr. Greenи се траят  Stop

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Синът ми се отби преди 2 седмици, така че съм го кърмила до 1г. 8 м.

1. Предлагах твърда храна 3 пъти- закуска, обяд и вечеря, като до годинка не съм замествала кърмене, т.е. кърмех го половин час преди да му предложа твърдата храна, а колкото изяде- толкова. След годинка той сам започна да си намалява кърменията, но във всеки случай  никога не съм му отказвала кърмене, гледах обаче да спазвам едно и също време за твърдата храна.

2. Никога не е опитвал АМ, освен в млечните каши, но той така или иначе не си пада много по тях.

3. Моята отдавна престана, предполагам се примири жената.

# 8
  • далечно
  • Мнения: 1 029
1. синът ми суче 1-2 пъти на ден, обаче вяло вече и без интерес и ми се струва, че вървим към отбиване

2. да, давам АМ, заПОчНАХ на годинка - отначало само в кашите, сега си пие от шише. Давам, колкото иска - някой дни изпива по 100 мл, други 2 пъти по 150-200 мл - той идва и си казва или го питам.

3.  никой не ми досажда, ама и ние сме далече от родата. АМа иначе моята свекърва е фен на кърменето, а и отрано и дръпнах шалтера да не се изказва много за беб. А и знае, че съм драка и ако ми дава много акъл, хич няма да и се вясваме (и без това е на повече от 1000 км).

тайничко съжалявам, че Мартин върви към отбиване (по моя преценка) - иначе още като стана на годинка бях се замислила да го отбивам, обаче отложих заради лятото, после заради яслата, ама сега вече като/ако не иска...той ще ме отбива. Май се оказа, че отбиването за мен емоционално е по-интересно преживяване  hahaha  А като знам как не бях сигурна дали искам да кърмя, после имах цел да кърмя 6 м., после вдигнах летвата на годинка, а ето тази седмица става на 18 м.  baby_neutral

# 9
  • далечно
  • Мнения: 1 029
сори, недогледах въпрос 1. : Мартин има 3 'солидни' хранения и лека закуска следобед. Ама това сега. Май на годинка имаше 3 основни и 2 леки хранения, но аз винаги съм давала да суче след ядене, освен от сутрин преди закуска, от чист мързел. Противно на апокалиптичните закани първо гърда, после хранене, не се отби след захранване

# 10
  • Мнения: 1 290


1. Колко хранения на ден, различни от кърменето, съветват педиатрите за изключително кърмене да се предлагат на бебо на 1 г.?

Нямам идея какво съветват педиатрите. Ив обикновено закусва стабилно. На обед и на вечеря също предлагам храна, но обикновено хапва малко.

2. Давате ли на бебо на 1 г. възраст адапте, как /чисто, в десерти/ и по колко?

Адапте никога не съм давала. Давам му кисело мляко обаче - аз му го приготвям (козе+овче)
За количеството не мога да кажа точно. Има дни когато изобщо забравям да му предложа дори


3. До кога свекървите питат "още ли се кърмите?", с каква цел и надежди (Simple Smile), колко са на брой тези свекърви?

Ох.. болната ми тема. Под "свекърва" в отговора си ще визирам всички жени-роднини, защото точно свекърва ми никога не е посмяла да ми зададе подобен въпрос. Другите вече почти се примириха и разбраха, че няма смисъл да "ми наливат акъл", но не пропускат при удобен случай да вметнат колко е грозно вече и как детето има нужда от друга храна.


# 11
  • Мнения: 230
Моят педиатър "работи" със старата схема на захранване. И няма кърмене след годинка. Та всички хранения са "твърди".
Давам закуска (попара или бебешки бисквити със сирене),
           обяд - зеленчуковомесно пюре,
           следобедна закуска - йогурт с плодове или извара с плодове на Хип;
           вечеря - млечна каша с добавен настърган плод в нея.
И винаги когато прояви интерес предлагам сучене. През деня може би 2-3 пъти и още 2-3 през нощта. Но за кратко и според мен не изсуква много, затова давам повече сирене, извара, йогурт.
Не ми се занимава с АМ.
Свекърва ми се отказа да коментира кърменето. Майка ми също не коментира. Ама аз и не обсъждам с тях храненето на Влади, за да няма дрязги. Уведомявам ги след консултация как добре е пораснал и наддал и те като че ли са доволни, че няма нужда и за това да се кахърят.
Ayas, ти винаги пускаш точните теми в точния момент Heart Eyes  bouquet още от преди година, всеки път когато нещо ме заглождаше и докато се чудех как да попитам и хоп ти вече си формулирала въпроса, че и отговори има Hug, благодаря.

# 12
  • Мнения: 753
Мини, благодаря за думите!
На всички - благодаря много!

Общи условия

Активация на акаунт