здравна глоба по 100лв. за 4,5 милиона българи

  • 3 259
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 900
Какво се дървите на всичко.

Малко се дървим даже, бих казала.
Да дойдат да ми вземат 100 лева. Whistling

Съжалявам, че не си удържах обещанието, да не пиша тук.. Joy

Не дърпай Лукавия за опашката  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Че всекидневно виждам опашки,
за да си дадем парите - "доброволно"  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 2 070
Пък аз да уточня, че дори при профилактичен преглед сам си избираш при кой гинеколог да отидеш и в коя лаборатория да те изследват, не отиваш при сестрата от поликлиниката, както се беше изразил някой. Стига ръзбира се въпросният да работи с касата. В Плевен да речем много от добрите специалисти си работят  и с касата. Обикновени изследвания на кръв и урина могат да открият много неща. При тежки състояния може да имаш повишени бели или червени кръвни телца и това да те препрати към по-сериозно изследване. За урената също - тва бъбреци, цистити... За рак на шиъката на матката да не говорим.
Аз бях свидетел при моята лична как прегледа дете на пет години съвсем прецизно според мен, на профилактичен бяха дошли.Отдели много време да обяснява на майката, че детето е много пълно за възрастта си и че това създава такива и такива рискове, написа и подробна диета или по-скоро начин на хранене, обясни за рисковете от диабет. На майка ми при подобни кампаниини и безплатни изследвания и казаха, че има риск от остеопороза и е в някаква съвсем начална фаза, ами ако не беше отишла?

# 62
  • Мнения: 791
Пък аз да уточня, че дори при профилактичен преглед сам си избираш при кой гинеколог да отидеш и в коя лаборатория да те изследват ...
Peace

Аз няма да вземам участие в спора  Naughty
Само да кажа, че който е недоволен от ЛЛ, да го смени декември  Peace
 А кога трябва да се отиде на тези профилактични прегледи?

# 63
  • Мнения: 13 512
Изобщо нямам ли4ен лекар. Дано от парите,които плащам за осигуровки някой има полза. Децата мик,естествено си имат педиатър, но сега като тийнове ве4е 2-3 години, не сме ходили при нея.
Семейството ми се лекува при хомеопат, но за съжаление- за спешни слу4аи опираме до Спешните кабинети на държавните болници/ да пази Господ/.
Не вярвам в традиционната медицина, яд ме е ,4е съм вярвала толкова години. 6 години лекувам сина ми от псориазис- кой ли не го е преглеждал....все светила! За да се окаже накрая,4е изобщо не е това диагнозата и да има моментално подобрение още от първия ден след вземането на хомеопати4но лекарство. Ве4е по4ти няма и следа...
А колко кортикостероиди ми набутваха...колко хиляди левове съм дала за процедури, мазила,хап4ета... некадърници!Нямам думи просто...ето затова никой няма да може да ме накара да отида когато ми кажат и при когото ми кажат. Да ми кажат за колко години напред ми искат по 100 лева и да ме  забравят!

# 64
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Аз пък подкрепям донякъде идеята в тази й част, където става дума за профилактика.
Нашето джи-пи прави истински профилактичен преглед - записва час, кара ни да спазваме диета преди изследването, пуска кръв , урина и анален секрет, мери кръвно, кила и обсъждаме проблеми. С направленията никога не сме имали проблем.
А като й звънна с молба за "по-бързо минаване на опашката", предвид това, че съм с малко дете - винаги се е съобразявала.

За такова джи пи и такъв профилактичен преглед - лоша дума няма  Naughty

Обаче, сигурна съм, че има и много тарикати, дето я ше те претупат, я ше "минат метър" и нито прегледът е преглед, нито времето си заслужава да се загуби... Та и Лиска разбирам и съм съгласна с нея, ама и НЕ тази вечер, Жозефина  е доста права...

# 65
  • София
  • Мнения: 397
Угодия няма-един път се плюе, че в Бг няма профилактика,сега пък,като вече има, защо я има. Един път,че прегледите са повърхностни, а като пратят за изследване на изпражнения и тн- олеле, каква гнусотия. Ми да си го направят на частно тогава, сигурно ще е по- малко гнусно. Истината е ,че изобщо няма да отидат на такова изследване, а когато стане късно пак ще се оплакват. Направленията важат при всеки лекар,работещ с касата, ако кварталният е толкова извратен, но оправдания винаги ще се намерят!

# 66
  • Мнения: 5 370
Току-що си направих труда да звънна на една лекарка-джипи, апропо, много точна и готина.
Та....тя ми каза, че за никакви подобни глоби не е чувала. Обясни ми кротко за профилактичния преглед-това е, което и тук разисквахме-и, между другото, спомена следното:"Ама вие би трябвало да си имате трудова медицина, и да идват на място във фирмата да ви прегледат от Закрила(всъщност, Закрила и Дженерали вече едно ли са?? newsm78).
Та....някой беше питал по-горе, с тези прегледи, дето са по фирми, трябва да може да се отчете този профилактичен преглед. И, да, стана въпрос за даване и на направления за специалисти.

# 67
  • Мнения: 4 300
Естествено, че може. В нашата Фирма ходим на профилактични прегледи през година- освен ПКК и урина има невролог, очен лекар и не помня вече какво. Идват на място да ни вземат кръв. После ни дават по един лист с резултатите.
Когато ДжиПи-то ме прати на профилактичен преглед аз си вземам направлението, отивам в която лаборатория си искам и накрая ми дават пак същия лист.
Миналата година единия преглед ми беше в началото, другия в края на годината. Дори си ги занесох и двата резултата при ДжиПи-то да ми каже имам ли нешо променено, дет' се вика да ми проследи развитието Mr. Green.

# 68
  • Мнения: 843
     Какво да ви кажа, момичета...
      Съпругът ми е офталмолог...    до Нова година няма да го видя  

       Останалите , които не работят   - Джи - пи - то.    Моята ми се обади   Найсет пъти да отида.   И  го направих ,  иначе глобяват  центъра,  в който и мъжът  ми  работи....   И Това съм АЗ!!!    Дето съм наясно с последствията.
 с хиляди кандърми  отидох да  преглед,  / Защото , поради майчинството  бях изпуснала прегледите от работодателя/
        ПРАВЕТЕ   ГИ БЕ   ХОРА!!!!  след всеки такъв преглед било то , за очи,   било то за кръвно и ли сърце... се удължава нечий живот.   Тези прегледи не са за лечение,    те са за превенция.   Тоест навреме да разбереш какво ти е.
     Само ще вметна, че, след  такъв преглед, / препратен веднага  при необходимите спецове!!/ моя 26- годишна колежка   и откриха проблем,   реши се след 2 години борба.. и сега е жива. с 2 деца след това..   А си беше ....  няма да пиша  диагнози.
           Профилактичният преглед е дотолкова, че да  " маркира"  проблем.
          МОЛЯЯЯЯЯЯ  не го подценявайте, дами.    така и така се плаща., но не от вас.
  
        


# 69
  • Мнения: 9 865
Не от нас, че от кого тогава?

# 70
  • Мнения: 6 167
Найка, от първата част на постинга ти нищо не разбрах  Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 490
Twisted Evil глоба, ако нямаш задължителните прегледи! а какво да правим когато джипи-то отказва да дава направления!?!?! държавата си взима своето!

пука ми  Whistling

# 72
  • Мнения: 7 110
Щом ме види, ще ме профилактира. Досега не ме е изтървавала покрай някой грип да ме огледа и по-обстойно.
Достатъчно често ходя на лекар, като си прескачам ДжиПи-то.

# 73
  • Мнения: 2 759
...дължиш глоба ако не отидеш на преглед при определения ти от ДжПи-то специалист, при условие, че специалиста е извратен?...
                    Никой не ти определя при кой, само при какъв специалист да отидеш... Аз от много мислене пребродих наскоро пет мамолога, не ми пасна работното им време и отидох при шести. Та... имаш ли направление - навсякъде може да отидеш, дори мисля и в друг град...
                    Та на мен тази година ми направиха за два лева следното, доколкото помня:

- ръст, тегло, изчисляване на ИТМ, измерване на кръвното, изследване за диабет;
 - ПКК (пълна кръвна картина, горното изследване влиза тук);
 - изследване на урина;
 - цитонамазка;
 - мамолог;
 - окултни кръвоизливи (така се нарича споменатото изследване на фекалии (така ли се казва?!) - хич даже не ми е гнусно, след като видях татко как си отиде в големи мъки точно от рак на стомаха за отрицателно време преди 6 месеца).


                    Също гинеколога ми нарави ехографски преглед. И други дребни нещица ще да е имало, много съм доволна!!! Преди няколко години разбрах за тези прегледи точно покрай дискусиите за същите тези глоби, и оттогава се възползвам редовно. 'Светнала' съм и всички около мен, тормозя ги да ходят. Няма по-ценно нещо от здравето!

# 74
  • Мнения: 2 759
                   И да, профилактичните прегледи не са за всички - само за тези, които искат да си отгледат децата и внуците сами. Ако не ви пука - няма проблем. А ако за здравето ви не ви пука - какво сте се затревожили за едни нищо и никакви 100 лева  newsm78?!

Общи условия

Активация на акаунт