органични плодове и зеленчуци - има ли на нашия пазар?

  • 1 406
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
има ли такива на българския пазар? Искам да купувам органични плодове зеленчуци и месо (прекалено ли е Simple Smile?) за бебешки пюрета.
Някои знае ли от къде мога да намеря такъв пазар в София ....или къде в България има изобщо?

# 1
  • Мнения: 814
Дублирала си темата newsm78 затова отговарям същото и тук (модераторите сигурно ще оставят едната):
Поздравления за темата. Аз също съм фен на БИО-то, особено сега за детето   - ще следя с интерес.
Знам, че в Пикадили и Елемаг има щандове за различни органични продукти.
За плодове и зеленчуци има един страхотен сайт, от който правят доставки по домовете (мисля, че фирмата не е българска). И аз все се каня да поръчам:
http://www.gaiaorganic.com/
Относно кислите млека - сигурно си видяла, че вече освен БИО-киселото мляко (което излезе първо), вече и ОМК и ЕЛЕНА и май още някой беше   имат такива. Аз давам на малкия и АМ, което също е БИО.
Подкрепям темата ти и се включвам да призова и други мами да споделят каква информация имат. Нека обменим мнения за линкове и продукти. Според мен това е важно както за децата, така и за семействата ни. 

# 2
  • Мнения: 2 746
Ама чакайте сега, аз не съм чувала за НЕорганични плодове и зеленчуци   Simple Smile......
Виж екологично чисти такива вероятно има, но дали се продават в магазините не знам.Бих си купувала с удоволствие.

# 3
  • Мнения: 8 999
Посетете сайтовете за Slowfood. Ще се изненадате от обилната информация за екологични храни, отглеждани и добивани в естествени условия. Също така ще се изненадате от цените. Не си мислете, че за 2.5 лева ще си купите нещо автентично. Не се самозалъгвайте, че ако си вземете кашкавал за 11 лева, вместо за 9.5 лева ще получите различно качество. Ако наистина искате чиста храна, пригответе се да плащате десетки и стотици левове за килограм.
Да ви е сладко!


# 4
  • Мнения: 814
Ама чакайте сега, аз не съм чувала за НЕорганични плодове и зеленчуци   Simple Smile......
Виж екологично чисти такива вероятно има, но дали се продават в магазините не знам.Бих си купувала с удоволствие.

Терминът "органични продукти" е синоним на екологочно-чисти продукти, както и на БИО продукти. Въпрос на изказ - в "Капитал" сравнително скоро имаше статия за тях и там поясняваха, че в различните държави, ги наричат по различен начин. Но всички тези термини означават едно и също.  Peace

# 5
  • Мнения: 213
Има, има. И аз съм виждала в Пикадили (а и съм си купувала).
Виж също bio.gorichka.bg - в "каталог" има сертифицирани био (органични) храни

# 6
  • София
  • Мнения: 431
И мен ме вълнува този въпрос. Пикадили ми е доста далече, а последния път, като отидох, имаше само био-чушки и био-зелен фасул (от зеленчуците и плодовете имам предвид). За съжаление, това определено не ме устройва за приготвяне на пюрета за детето.

# 7
  • Мнения: 382
 А тези биоплодове и зеленчуци с биодъжд ли са поливани бре хора?

# 8
  • Мнения: 872
Един цитат от сайта на  bio.gorichka.bg
"Фирмата активно развива и собствената си марка CLEVER, която като съвкупност и качество няма конкуренция на българския пазар." Това означава ли,че продуктите с марка CLIVER,които се продават в Билла са БИО?

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
И аз се чудех днес за морковите в ХИТ, има там щанд за екологични зеленчуци. Уж. Ама не посмях да взема и да давам такова нещо на бебо.

# 10
  • Мнения: 814
Дали има възможност за обединение на 2-те теми на Honey&Walnuts???
 
По-долу изпращам интересен линк, на който попаднах в Регал. С 2 думи явно някои от българските БИО-продукти са малко под съмнение. Докато при западните не са открити фалшиви. Интересно ми беше, че за да се започне екологично производство земята трябвало да се прочисти за 2 години. Всъщност не знам за био-дъжда Simple Smile, но във всички страни по света тези продукти се произвеждат само в екологично-чисти природни региони, без никакви химикали (те затова са БИО). И тези БИО-знаци, които са на опаковката се дават само от специализирани органи по качеството, а не може всеки да си ги сложи на продукта.
Всъщност аз като се замислих по статията, вие виждали ли сте някакви отличителни знаци за БИО върху българските продукти, защото аз не се сещам...само пише в името им БИО  newsm78
Ето я статията:
http://www.regal.bg/show.php?storyid=376266

# 11
  • Мнения: 131
извинявам се за дублирането на темата - техническа грешка (мислех, че първата не е публикувана).
ivemom, благодаря за линка към страницата с био-продукти. За съжаление там има много малко в наличност (наличностите са със зелено тикче отбелязани в каталога). Аз ще поръчам от там като наличностите се увеличат, з/то ми трябват основни продукти, като морков и т.н., а краставици и корнишони не ми вършат работа на този етап. Като получа доставката ще пиша!
Ама чакайте сега, аз не съм чувала за НЕорганични плодове и зеленчуци   Simple Smile......
Виж екологично чисти такива вероятно има, но дали се продават в магазините не знам.Бих си купувала с удоволствие.
използвах органични, тъй като в USA те са отделени от останалите продукти с табела organic.
А тези биоплодове и зеленчуци с биодъжд ли са поливани бре хора?
не е необходим био-дъжд, екологично чиста почва, специални условия на отглеждане, не на пръскането и др. са напълно достатъчни.
Благодаря на всички за отговорите!
Ще продължавам да следя

# 12
  • Мнения: 508
[че фирмата не е българска). И аз все се каня да поръчам:
http://www.gaiaorganic.com/
Подкрепям темата ти и се включвам да призова и други мами да споделят каква информация имат. Нека обменим мнения за линкове и продукти. Според мен това е важно както за децата, така и за семействата ни. 


A как да съм сигурна, че не получавам кошница със заленчуци от пазара " Кирков" ?
Иначе сайта е много интересен и съм склонна да поръчам.
По-добър вариант ли е от зеленчуците в " Пикадили", примерно. newsm78
Аз съм малко Тома Неверни Crossing Arms

# 13
  • Мнения: 8 242
Уха.. Да им имам цените на тия  #Crazy (поне като сравнявам с пловдивските цени са поне тройни..).
А и къде е гаранцията какъв точно им е произхода.. Сертификати се правят както си искат  Rolling Eyes
За мен такива щуротии с БИО, ЕКО и не знам си какво са само за реклама и вдигане на цената.. Ако не ми е от градината на баба е все тая от коя сергия ще го купиш..

# 14
  • Мнения: 814
[че фирмата не е българска). И аз все се каня да поръчам:
http://www.gaiaorganic.com/
Подкрепям темата ти и се включвам да призова и други мами да споделят каква информация имат. Нека обменим мнения за линкове и продукти. Според мен това е важно както за децата, така и за семействата ни. 


A как да съм сигурна, че не получавам кошница със заленчуци от пазара " Кирков" ?
Иначе сайта е много интересен и съм склонна да поръчам.
По-добър вариант ли е от зеленчуците в " Пикадили", примерно. newsm78
Аз съм малко Тома Неверни Crossing Arms
Отговорът ти ме заинтригува и се разрових, защото според мен само признат сертификат може да докаже БИО-произхода и виж какво намерих на страницата им: http://www.gaiaorganic.com/delivery.php. Чети най-долу коментара Важно*, както и в началото за историята на Гая. Честно казано, имайки предвид, че са от 2006 на пазара, аз лично май съм склонна да им вярвам newsm78. Или поне от българските продукти сигурно са най-БИО  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт