Защо се пристрастяваме лесно......

  • 2 385
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Да, мъжете/жените и децата нали не са вредни за здравето
Убедени ли сте в това ??? Та нали отиваш да изпушиш един фас за да не "фасонираш" някого от домашните.Нервите и грижите съсипват повече от цигарите.Така мисля аз. Peace И не всичко към което се пристрастяваш е вредно за здравето  Laughing

Ако изпушването на един фас е критерий по който съдиш за влиянието на децата върху здравето ни, то тогава трябва да кажа, че и аз пуша по един фас от нерви по : работата, приятелите, времето, манджата, пералнята, бойлера когато изгори,безпаричието, наглостта и простащината и още хиляди разни неща. Към нито едно от тях не съм пристрастена , но всички ме карат да пуша , когато се случат в неподходящ момент. По логиката, би трябвало да стана отшелник, за да не се сблъсквам с нищо, което да ме кара да се нервя. Тогава със сигурност, бих умряла.

# 16
  • Мнения: 4 806
позволяваме си подобни пристрастявания, защото животът ни е премного осигурен.
Ако сега трябваше да копаш от изгрев до залез, ако хвърчат бомби наоколо, ако ... не дай, Боже, всичко оново, което е заемало мисълта на предшествениците ни да ни споходи ... та, ако всичко това го имаше, пристраняване нямаше да се появява.

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
пак щеше да го има, дори повече. По време на война и катаклизми хората повече пият, играят хазарт, пушат, друсат се и др., за да притъпят ужаса от действителността.

# 18
  • Мнения: 4 806
аха, и пишат любовни СМС, нали?
И се плодят, щото се чудят накъде да насочат нагона, да?
Но, за цигарите - м-да, вярно е.

# 19
  • София
  • Мнения: 9 108
3. мъж - Тук не разбирам твоята гледна точка. Немога да съм пристрастена към мъжа си по начина по, който някой е пристрастен към цигарите.  Мъжете и жените ( изобщо половинките ни), ги има до нас, защото сме приели, че те ни допълват. Защото всеки човек се стреми към любовта и към това, да не бъде сам. Да запълни празнината ( ако я чувства).
Аз пък никога не мога да се пристрастя към цигари и алкохол както към мъжа ми и детето отчасти.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
аха, и пишат любовни СМС, нали?
И се плодят, щото се чудят накъде да насочат нагона, да?
Но, за цигарите - м-да, вярно е.

И за горните е вярно - нагон, инстинкт, както щеш го наречи, но няма спасение от него. Природата търси равновесие.

# 21
  • Мнения: 2 759
                     Обичах този мъж години наред преди да го срещна. И когато го срещнах, ми беше необходимо само едно вдишване на дъха му. Знаех, че ще ми съсипе част от живота. Но беше по-силно от мен...

# 22
  • Мнения: 7 375

Ако изпушването на един фас е критерий по който съдиш за влиянието на децата върху здравето ни, то тогава трябва да кажа, че и аз пуша по един фас от нерви по : работата, приятелите, времето, манджата, пералнята, бойлера когато изгори,безпаричието, наглостта и простащината и още хиляди разни неща. Към нито едно от тях не съм пристрастена , но всички ме карат да пуша , когато се случат в неподходящ момент.
              То , пристрастяването, не е нещо , което винаги осъзнаваш.Всичко ,за което ,изпушваш по един фас е свързано със семейството ти  Laughing което говори за пристрастяване . Laughing Ако не ти пука и не си пристрастна - майната на бойлера,манджата и т.н. Нерви се хабят за значими неща в живота,които волно или неволно те привързват и в определени моменти вече си пристрастен.Ако можеше да се разбира веднага определена зависимост то всички щяха да я избягват - напр.наркотиците. Пробваш един път,два , а след това вече е късно.Аз не казвам нищо лошо ,но не отричам ,че почти всички / признават ли го или не,няма значение / в известна степен са пристрастени към децата си. Това е факт - винаги скачаш,че е ударено твоето,а след това търсиш или не търсиш причината за скандала между две деца. Laughing И обикновено се пристрастяваме лесно без да усетим как става това ,а и не винаги го осъзнаваме. Peace

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Защото нямаме истинска цел в живота.

# 24
  • Мнения: X

Ако изпушването на един фас е критерий по който съдиш за влиянието на децата върху здравето ни, то тогава трябва да кажа, че и аз пуша по един фас от нерви по : работата, приятелите, времето, манджата, пералнята, бойлера когато изгори,безпаричието, наглостта и простащината и още хиляди разни неща. Към нито едно от тях не съм пристрастена , но всички ме карат да пуша , когато се случат в неподходящ момент.
              То , пристрастяването, не е нещо , което винаги осъзнаваш.Всичко ,за което ,изпушваш по един фас е свързано със семейството ти  Laughing което говори за пристрастяване . Laughing Ако не ти пука и не си пристрастна - майната на бойлера,манджата и т.н. Нерви се хабят за значими неща в живота,които волно или неволно те привързват и в определени моменти вече си пристрастен.Ако можеше да се разбира веднага определена зависимост то всички щяха да я избягват - напр.наркотиците. Пробваш един път,два , а след това вече е късно.Аз не казвам нищо лошо ,но не отричам ,че почти всички / признават ли го или не,няма значение / в известна степен са пристрастени към децата си. Това е факт - винаги скачаш,че е ударено твоето,а след това търсиш или не търсиш причината за скандала между две деца. Laughing И обикновено се пристрастяваме лесно без да усетим как става това ,а и не винаги го осъзнаваме. Peace

Супер, но моята дума за "пристрастяване" към децата се нарича любов. По-точно обич. А между любов и пристрастяване не намирам почти нищо общо, освен зависимостта, което не оеднаквява двете понятия. Няма да се простирам в дълги обяснения, но мисля, че просто виждаме нещата по различен начин. Затова уважавам чуждото мнение, естествено подкрепено с аргументи. Но това, че бойлера ми е развален и немога да се изкъпя точно преди важно мероприятие и изпушвам един фас от нерви, изобщо не означава, че съм пристрастена към него, или че ми е виновно семейството. Това е битова необходимост.
 

# 25
  • София
  • Мнения: 9 108
Аз пък намирам много общо между любов и пристрастяване. Аз май само така обичам- крайно пристрастено. Хора разни...

Общи условия

Активация на акаунт