Kakvo e vasheto mnenie

  • 1 922
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Stabilen maj, ot dobro semeistvo, griji se dobre za jena si i malkoto si dete, bez pari ne gi ostavia, obajda se vseki den kogato e na rabota da pita kak sa,no..................
Mnogo e izbuhliv i kogato neshto ne mu haresa-naprimer iadeneto,ili neshto svarzano s deteto ili zasiagane na li4noto mu prostranstvo , ili pak 4e jenata go narekla maloumnik v iada si toi otka4a i zapo4va da obijda,4upi veshti, da udria i goni jena si ot kashtata, da kreshti i obijda(sled 10 min. ve4e vsi4ko e zabravil i si tragva po staromu). Ina4e e mnogo grijoven bashta i sa zanimava s deteto kogato moje,no e 4ovek netarpiast vazrajenie,koeto ne dopada mnogo ma jena mu, koiato vse pak sashto ima mnenie po semeinite vaprosi.
Kakvo shte kajete vie-tq niama rabota, zashtoto se griji sama za deteto-vodi i vzema ot gradina, griji se za nego kogato e bolno i za kapak nikoi rabotodatel ne ya iska zaradi tova 4e shte se nalaga da otsastva zaradi deteto.Osven tova iska deteto i da raste zaedno s maika si i bashta si, no ne znae kak da ugodi na 4ovek, koito e sposoben da se zaiade za vsi4ko.Roditeli, koito da i pomognat sashto niama.
Izvinete za latinitsata, no niamam drug izbor Rolling Eyes
Vie ste.

# 1
  • Мнения: 911
 Sunglasses ами да не го нарича "малоумник в яда си", след като не иска той да я обижда и да налита на бой - много е просто.

и да си наляга парцалите, като я гледа мъжът й и се грижи за детето.
няма друг избор с детето (засега), щото...иде зима и навънка скоро ще завие вук! не казвам, че трябва да търпи физическо насилие, щото сметките са платени и хладилникът е пълен, но пък да не прави и глупости да предизвиква очевидно избухлив човек.

толкова от мен

# 2
  • Мнения: 393
  Малко е нечестно,ама жената е знаела за това му качество и преди(в смисъл,че чевека си е избухлив)и е приела и брак,и да има дете.Така ли е ?Ако да-най-добре да се опитва да влезе в ролята си тогава и да опитва по по-различен начин да изказва мнението си за семейните въпроси.Още повече,че тук има и нещо дтуго-мъжа бързо забравя...знаеш ли какво е да не ти се говори със седмици и се чудиш защо ли newsm78,а никой не ти обяснява и после се оказва,че е за супер простотия,дето даже не струва и да я отбележиш като факт.Ти казваш-след 10мин,всичко е ОК.Така че се опитай,леко да налагаш мнението си,да обсъждаш с него всичко и да знаеш какво той мисли,за да избегнеш излишните скандали и разправии(най вече ,че и детето става свидетел),не се обиждайте,защото  цялата тази работа ще доведе до излишно и никому ненужно дразнене,а от това ще пострада семейството...
  Късмет и дано любовта ви е силна,за да се преборите!

# 3
  • Мнения: 9 990
Мисля, че и жената не си тежи...
Ако на нея не и харесва нещо -това е неин проблем.Подбора го е правила вече, т.е.-знаела това му качество.Аз моя също си го взех избухлив.Не ми е в това драмата на мен, че ще покрещи, ако го нарека малоумник Shocked
А редовете, в които се описва как жената си седи у дома и си гледа детето не ми се връзват-те с каква идея са в ситуацията?
Иначе-да говори с него без обиди и ще постигне резултати.Да си казва мнението така, че да бъде чуто.Това не означава в яда си да ръси квалификации.

# 4
Мисля, че и жената не си тежи...
Ако на нея не и харесва нещо -това е неин проблем.Подбора го е правила вече, т.е.-знаела това му качество.Аз моя също си го взех избухлив.Не ми е в това драмата на мен, че ще покрещи, ако го нарека малоумник Shocked
А редовете, в които се описва как жената си седи у дома и си гледа детето не ми се връзват-те с каква идея са в ситуацията?
Иначе-да говори с него без обиди и ще постигне резултати.Да си казва мнението така, че да бъде чуто.Това не означава в яда си да ръси квалификации.

Zna4i jenata triabva da niama mnenie po vaprosa, da tarpi i da robuva na  majki kompleksi,a otnosno tova 4e e znaela tova ka4estvo v na4aloto #Crazy #Crazy #Crazy, mi to po tazi logika niamashe da ima samotni roditeli, kakto i tozi forum.
A za tova 4e stoi vkashti i si gleda deteto iskah da kaja 4e toi ne poema GRIJI za tova dete-toi se zabavliava kogato mu e udobno.
Mejdu drugoto se namerihme 2 priatelki, koito shte i pomognem s kvartira i rabota.Samo da se reshi...

# 5
  • София
  • Мнения: 17 159
Мами, знаете, че много ви обичам,ама не мога да повярвам какво чета – май Пантерчо прекалено дълго е във форума  Mr. Green – ние сме си виновни, че сме знаели отначало какви са и сме си ги взели.
Как ще седи и ще търпи жената да я бият, бе, какви са тези приказки точно в тоя форум???  #Crazy

# 6
  • София
  • Мнения: 1 762
Според мен, в момента тя е слаба и на кръстопът. Затова са добрите приятели, да те подкрепят и да ти дадат сила. За мен също е недопостимо да се търпи това. Но не отричам, че и аз самата съм търпяла много в името............ де да знам и аз в чие име  newsm78 Едно разбрах- човек трябва да се спасява бързо, докато има какво още да съхранява и уважава в себе си. После става късно.  ooooh! Какво има да търпи? Почва работа, взима си жилище и си стъпва на краката.......... Дано стане така, стискам всички палци  Peace

# 7
  • Мнения: 9 990
Мисля, че и жената не си тежи...
Ако на нея не и харесва нещо -това е неин проблем.Подбора го е правила вече, т.е.-знаела това му качество.Аз моя също си го взех избухлив.Не ми е в това драмата на мен, че ще покрещи, ако го нарека малоумник Shocked
А редовете, в които се описва как жената си седи у дома и си гледа детето не ми се връзват-те с каква идея са в ситуацията?
Иначе-да говори с него без обиди и ще постигне резултати.Да си казва мнението така, че да бъде чуто.Това не означава в яда си да ръси квалификации.

Zna4i jenata triabva da niama mnenie po vaprosa, da tarpi i da robuva na  majki kompleksi,a otnosno tova 4e e znaela tova ka4estvo v na4aloto #Crazy #Crazy #Crazy, mi to po tazi logika niamashe da ima samotni roditeli, kakto i tozi forum.
A za tova 4e stoi vkashti i si gleda deteto iskah da kaja 4e toi ne poema GRIJI za tova dete-toi se zabavliava kogato mu e udobno.
Mejdu drugoto se namerihme 2 priatelki, koito shte i pomognem s kvartira i rabota.Samo da se reshi...

Честно да ти кажа-прочетох ти само първото изречение, а въпреки, че аз пиша с кредора, ти не си прочела.Не съм казала да търпи безропотно каквото и да било, а да го казва по начин, който не предизвиква.Да се научи да говори така, че да я чува мъжа и.И в буквалния и в преносния смисъл.Не се пули толкова!
Никъде не успях да прочета, че някой я бие тази жена, Бърди, сори, не ми стигнаха диоптрите...просто четох по диагонал, защото ме болят очите.Казвам, че  не трябва да търпи, но до колкото разбирам-тя също избухва тази жена.
Опазил ме господ иначе от проповеди в стил Пантер-да сте гелдале

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 16:47 от пенелопа

# 8
  • София
  • Мнения: 17 159
пенелопа, ами права си, то много трудно се чете писанието, аз ей това визирах:

toi otka4a i zapo4va da obijda,4upi veshti, da udria i goni jena si ot kashtata

та затова така остро реагирах.

# 9
Izviniavam se za latinitsata otnovo, no klaviaturata e gratska i niama balg. bukvi.
Penelopa, i ti da znaesh 4e kogato majat ti e iadosan zadaljitelno shte ti posegne i ti shte izbuhnesh. A toi e darven filosof-naumi li si neshto 4ujdo mnenie ne iska da slusha-bilo to na jena mu ili maika mu dori.

# 10
  • Мнения: 420
Хм, на мен друго ми направи впечатление, а именно, тя в яда си може да каже еди кво си, яда е извинение един вид, а че той в яда си...не се приема.
На мен също би ми било противно да ми навлизат в личното пространство. Аз не навлизам в чуждото такова, защото не искам и в мойто някой да се бута, чужди вещи не пипам, било то дори и молив, както и ненавиждам моите неща да се барат.

Имам усещането, че и двамата партньори са кибритлий.

# 11


.
       Имам усещането, че и двамата партньори са кибритлий
                                                                                       

Taka e za jalost

# 12
  • Мнения: 393
  Това сравнение с партньорите на много момичета тук е СУПЕР неуместно-за болшинството той е бил човека от мечтите,рицаря на бял кон и т.н....Едва ли някоя си е представяла такива''светли бъднини'' #2gunfire,но тук в повечето случаи говорим за промяна и как единия си тръгва,вследствие на тази промяна,а избухливостта е лично качество,както ревност,любопитство(прекалено) и др. такива.Затова казах,че тя е знаела за това му качество-не е нещо ново и странно във връзката им...
   А и след като ти не си тази жена,а си приятелка сигурна ли си ,че е толкова зле,че вината  е само негова?Лошо няма да се подкрепите,но все пак нека се опита да задържи семейството си...,ако може Peace

# 13
  • Мнения: 175
Абе хора, много са кибритлийте, ама никой няма право да удря другия бе, това не е извинение за нищо....

# 14
  • Мнения: 9 990


.
       Имам усещането, че и двамата партньори са кибритлий
                                                                                       

Taka e za jalost

Първо, ако клавиатурата ти е някаква там, опитай с Кредор-до бутоните Начало, Вход,Изход-едно квадратче синичко, направи го да е червеничко.
А ето, че и сама потвърждаваш, че и двамата са такива.Тук какво повече да кажа аз?Повтарям, ако жената, като по-умна/ да приемем, че е така по дефолт Mr. Green/ не успее да го накара този мъж да я СЛУША и да я ЧУВА-няма смисъл.С взаимно крещене нищо не става-той крещи и бута и чупи-тя също.Той обижда-тя също.Той гони-убедена съм , че и тя заплашва.Последно бил ли я е или не я е бил, само се пеняви???
Защото аз прочетох и ей това:
Stabilen maj, ot dobro semeistvo, griji se dobre za jena si i malkoto si dete, bez pari ne gi ostavia, obajda se vseki den kogato e na rabota da pita kak sa,no..................
Mnogo e izbuhliv i kogato neshto ne mu haresa-naprimer iadeneto,ili neshto svarzano s deteto ili zasiagane na li4noto mu prostranstvo , ili pak 4e jenata go narekla maloumnik v iada si toi otka4a i .......
Пак повтарям, да не остана неразбрана и питам-този мъж бие ли или се пеняви само?За физически тормоз няма какво да говорим въобще-то е повече от ясно.Но така поставени нещата аз не разбрах има ли го боя или си се плашат взаимно двамата? newsm78

# 15
Здравейте. За да внеса яснота във вашите въпроси, реших и аз да се включа.Жената за която става въпрос съм аз.Тормоз има-и психически, и физически.Мъжът ми е много властен и избухлив човек.Когато каже за нещо че е черно-то е черно, нищо че може да е кафяво примерно.
Аз от своя страна също не се примирявам със всичко и имам свое мнение по въпросите, които ме засягат.Защо съм се събрала с него-ами защото го обичах, и защото той не беше точно такъв в началото на връзката ни.Защото за мен беше важно че е отговорен човек и не съм смятала че избухливоста му е такъв порок.Не съм си мислела и ще ме изхвърля пред входната врата когато започна да споря с него, нито ще ме нарича  с епитети, които се срамувам  да напиша.Това че му минава след 10 мин. не означава че и на мен ще ми е минало, и повярвайте ми-когато започнеш да живееш в страх много лесно избухваш,само че когато аз избухна единственото което мога да направя е да го нарека малоумник или нещо от  рода и не стигам до насилие.
Пенелопа, аз говоря много за това, което искам той да разбере.Повтарям го месеци наред дори, но когато човек не иска да повярва няма как да стане.Да не говорим че ме злепоставя пред мои приятелки:Моля му се седмици наред да ми даде пари за хранителни добавки на детето, накрая ми казва-Поръчай ги-утре ти давам пари да ги платиш и на другия ден, след като съм ангажирала приятелка да отиде да ги вземе той ми казва:Аз пари за боклуци не давам-те не вършат никаква работа.Е коя майка няма да се засегне когато и кажат че дава на детето си боклуци?
Та моята приятелка е пуснала темата да чуе вашите мнения за това-стабилен отговорен мъж,осигуряващ икономически добър живот на семейството си, който щом е изнервен чупи покъщнина, бие юмруци и обижда със каквито се сети епитети, как се приема от вас?
Защото вина има и във двама ни, не искам да се изказвам безгрешна,правя много компромиси в името на детето, но  аз поне така не мога да живея.Не съм го разбирала преди и съм сигурна, че всеки, който не го е преживял не може да го разбере.
Благодаря че ме изчетохте-всъщност решението ще си го взема сама, но е хубаво да чуеш повече мнения, мълчах достатъчно дълго.

# 16
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
виж сега
такива теми сатнаха като гъби - никнат за насилие теми...
тук една даже говори за сексуално насилие, по начин по който се разказва ка кси купил кифли...и пита глупости - дали детето е нервно заради проблемите
за мен такива теми са подозрителни защото няма логика - аз като съм афектирана и обидена апиша съвсем различно, не с тоя стил на тези обяви
последния пост на анонимната - звучи най-логично от всичко друго
нормално когато тя е засегната

ама мен не ми стана ясно едно - явно си решила кое е правилно и кое не - всъщност какво питаш - дали ние бихем си тръгнали на твое място...или дали бихме търпяли? какъв е въпроса ти

аз не бих търпяла бой...така поне мисля. ама така казвахи за изневярата.
живота ни променя но ако човек е разумен и не е загубил реалистични представи за нещаат и най-вече ако не е загубил самоуважение - няма да търпи ако няма или сериозна надежда че нещата ще се променят или сериозна причина да го прави
ти или имаш нещо от горните или и двете, но какво би искала да разбереш - дали си струва да търпиш? товасамо ти го знаеш. вярно че нещататака представени са в твоя полза, но аоз от личен опит знам че ако събереш мъж и жена след скандал и слушаш версиите им - може да се различават на 100% - имам такъв личен опит с роднини на мъжа ми - направо съм в шах на кого да вярвам - и всеки от двамата се обосновава напълно логично и се подплатяват нещата с някакви си доказателства
и затова ти казвам - съвет винаги можеш да получиш, но дали ще е верен...

и все пак - ако мъжа ми ми налита вески път - няма да го бъде, а при мен не ми налетя но остана малко когато псувах - но си признавам че др на негово място би ме и набил...
така че друг е въпроса дали ти правиш всичко възможно даго вбесиш и да го предизвикаш - в крайна сметка и най-кроткото куче ще почне да хапе ако го предизвикаш

# 17
  • Мнения: 9 990
...и в добавка-какво значи стабилен и отговорен мъж, който бие?
Няма такъв филм просто, нито е стабилен, нито отговорен.Това, че изкарва пари-това и аз го мога.Това и ти, скъпа потърпевша го можеш.И да не му опяваш за каквото и било пари да ти дава, а да си ги имаш ти тези пари.
И после-бил те е, казваш-отиваш медицинско да си извадиш...като начало,веднага!

# 18
  • София
  • Мнения: 6 477
Девойки, за пореден път се ООчудвам (знам, че се пише учуден ама очите ми станаха ей такива!) как с лека ръка защитавате домашното насилие! Насилието не означава непременно физически бой, има хиляди начини и за психически тормоз! И какво означава, че като сметките са платени, жената да мълчи и да не предизвиква мъжа си?! Shocked Нейното покорство е някаква разменна монета за мир в семейството?! Аз лично не търпя и намек за насилие каквото и да ми струва това...но в крайна сметка всеки получава това, което е аслужил!
Извинявам се ааа по-скоро никак не се извинявам за крайното мнение!
И в този ред на мисли част от любима моя песен на Джон Ленън - "...Woman is the niger of the world, think about it..you`d better screamed about it...Повечето от вас сигурно са малки, за да са я чували...но ще й намеря целия текст - актуална е за ориенталското възпитание в нашите ширини.

# 19
  • Мнения: X
Моля за извинение, ако нещо не съм разбрала, но никъде не прочетох, че я е бил.
Прочетох че крещи и чупи чинии.
Това и аз съм го правила, не че е хубаво, но е от безсилие.
Е, сега ако някой ме нарече малоумник, ще отреагирам другояче сигурно, но знам ли.
Въпрос на здрави нерви е всичко.
И баща ми има проблем с нервите, ма майка ми не го е оставила.
Ама и тя е била финансово зависима от него, така че дано разговора да не опира до там.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 159
Пише, Каси, пише, горе съм цитирала.

Общи условия

Активация на акаунт